Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 mar 2019, 12:01

żółtodziób
1) jeśli ktoś ma ochotę to robić nie ch to robi - w tej czy innej sytuacji
2) nie nie jest to pozytyw bo inne zespoły tych pozytywów mają x20 oznacza to że dalej są w ciemnej dupie
3) wystarczy że V się odezwie i ciśniesz w niego swoimi objawieniami i zaczynasz być w tym tak samo męczący jak on w swoich wypowiedziach
4) niestety ale czytając Twoje wypowiedzi odnoszę inne wrażenie, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - dziwi mnie tylko Twoje przeświadczenie o "prawiloności" Twoich wypowiedzi.
no offence
pozdr

sorry za OT.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 mar 2019, 12:43

@Żółtodziób ,, To czym się tutaj WSZYSCY zajmujemy to analiza i prognozowanie ale w oparciu o cały czas spływające dane, które rzutują na obraz sytuacji i takie coś jest wartościowe. Ty przykleiłeś się jednego, średnio miarodajnego czynnika, który przez WSZYSTKICH poważnych analityków traktowany jest z rezerwą i powtarzasz o tym w kółko"
Wiesz jaka jest różnica. Ty mówisz że analizujesz a mi mówisz że ja hejtuje a powodem są inne argumenty albo inne patrzenie na nie. Zwał jak zwał. Wymieniłem ich kilka tylko dla ciebie to nie argumenty.
4) Punkt Mad Maxa mówi wszystko. Różnica jest tylko taka że piszsz to w sposób wielce magisterski i myślisz że się każdy na ten bełkot nabierze.
Widzisz jakoś inni dostrzegają że pozostałe zespoły maja więcej plusów ale tych też nie widzisz ze stojąc w miejscu w F1 to się cofasz i głupio tlumaczysz że Williams nie kompletny. Cklopie Williams już dawno powinien testować na grubo a nie kompletowac części.
Z 3 punktem Mad Maxa też się zgodzę że czasami zbyt długo ciągne temat i jest to trochę męczące, ale tobie nie odpuszczę i zobaczymy jak będzie w wyścigu. Zobaczymy czy tak,, mieciutko,, będziesz zmieniał zdania jak dzisiaj w przypadku Williamsa po urlopowaniu Lowa.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » niedziela, 10 mar 2019, 13:50

viper napisał(a):@Żółtodziób ,, To czym się tutaj WSZYSCY zajmujemy to analiza i prognozowanie ale w oparciu o cały czas spływające dane, które rzutują na obraz sytuacji i takie coś jest wartościowe. Ty przykleiłeś się jednego, średnio miarodajnego czynnika, który przez WSZYSTKICH poważnych analityków traktowany jest z rezerwą i powtarzasz o tym w kółko"
Wiesz jaka jest różnica. Ty mówisz że analizujesz a mi mówisz że ja hejtuje a powodem są inne argumenty albo inne patrzenie na nie. Zwał jak zwał. Wymieniłem ich kilka tylko dla ciebie to nie argumenty.
4) Punkt Mad Maxa mówi wszystko. Różnica jest tylko taka że piszsz to w sposób wielce magisterski i myślisz że się każdy na ten bełkot nabierze.
Widzisz jakoś inni dostrzegają że pozostałe zespoły maja więcej plusów ale tych też nie widzisz ze stojąc w miejscu w F1 to się cofasz i głupio tlumaczysz że Williams nie kompletny. Cklopie Williams już dawno powinien testować na grubo a nie kompletowac części.
Z 3 punktem Mad Maxa też się zgodzę że czasami zbyt długo ciągne temat i jest to trochę męczące, ale tobie nie odpuszczę i zobaczymy jak będzie w wyścigu. Zobaczymy czy tak,, mieciutko,, będziesz zmieniał zdania jak dzisiaj w przypadku Williamsa po urlopowaniu Lowa.


Nie czytam tego syfu. Naucz się formatować tekst i pisać prawidłowo po polsku, wtedy mozemy pogadać o tym czym się różni magister od gościa który maturę który ma problemy z ogarnięciem umiejętności jakie powinien wynieść ze szkoły podstawowej. Na razie nie mamy o czym, bo to co produkujesz to nawet ciężko uznać za brudnopis.

@Mad Max

1. czyli jak ma ochotę irytować wszystkich to mu wolno.
2. nie rozmawiamy o innych zespołach tylko o Williamsie. Mówię o tym czy sytuacja techniczna się poprawiła od zeszłego roku i są przesłanki żeby sądzić że tak. To że nie będą walczyć o powrót do środka stawki jest dla mnie oczywiste, tylko twój kolega viper uważa,że z jakiegoś powodu nie zdaję sobie z tego sprawy i za każdym razem się wcina. Nie usiłuje dyskutować na temat tego co wie tylko bawi się w proroka.
3. Niech widzi jak to jest.
4. Oczywiście że zależy. Takie dziwne?

Pozdro
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 mar 2019, 15:24

Widzę że niczym się nie różnisz od mojego kolegi V i dalej nie rozumiesz co chciałem Ci przekazać, dlatego nie będę dalej ciągnął tej polemiki
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » niedziela, 10 mar 2019, 16:44

Mad Max napisał(a):Widzę że niczym się nie różnisz od mojego kolegi V i dalej nie rozumiesz co chciałem Ci przekazać, dlatego nie będę dalej ciągnął tej polemiki

Ja też :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Marcin z Mtl » niedziela, 10 mar 2019, 18:08

żółtodziób napisał(a):Nie czytam tego syfu. Naucz się formatować tekst i pisać prawidłowo po polsku, wtedy mozemy pogadać o tym czym się różni magister od gościa który maturę który ma problemy z ogarnięciem umiejętności jakie powinien wynieść ze szkoły podstawowej

Forum od jakichś trzech lat traktuję jak okresową rozrywkę. I pośmiać się można i czegoś dowiedzieć. Tylko widzę, że ktoś tu próbuje być za sprytny.

Żółtodziób, zapomniałeś jak kilka lat temu sam produkowałeś "cegły" nie do czytania? Było to o tyle przykre, że na ogół pisujesz ciekawie. Widzę, że to się poprawiło, ale skoro w tej kwestii wypominasz innym wykształcenie, to mam rozumieć, że sam w ciągu tych paru lat ukończyłeś już podstawówkę, ewentualnie zrobiłeś maturę?
Viper oprócz posiadania jakiejś wiedzy (jak każdy na tym forum) jest cwaniakiem, który gdy widzi jakie wzbudza kontrowersje, ma ubaw z tego, że dodatkowo daje do pieca. Żółtodziób daje się wpuszczać jak dziecko, i takie są efekty. A pamiętacie, że widzi Was cała Polska i trochę okolic?
Najbardziej zastanawia mnie to, że jakiś czas temu (zdaje się gdy Kubica jeździł w MŚ) była tu gorąca dyskusja, że jak komuś viper nie pasuje, to może go zignorować za pomocą odpowiedniej funkcji na forum. Instruował... żółtodziób, jako moderator :roll:

Ale to tylko tak nawiasem, bo na tym forum po prostu nie ma chęci dogadania się i bez awantury raz na jakiś czas ludziom się nudzi. Dziwi mnie tylko, że w takim razie ono ciągle istnieje.
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 11 mar 2019, 17:55

Powiem tylko że nie jestem już moderatorem i dlatego wolno mi więcej. Wtedy miałem ręce związane regulaminem i dopóki nie był łamany nie mogłem nic z takim kolesiem zrobić, co bezczelnie wykorzystywał prowokując kolejne awantury. Teraz mogę przynajmniej odpisać co myślę, bo nie obowiązuje mnie bycie bezstronnym. Nie wyzywam go, a krytyka jaką ode mnie otrzymuje jest konstruktywna i oparta o to jak się zachowuje. Jego oponenci nie wylecieli z forum dlatego że on miał rację a oni nie tylko dlatego,że nie porafili się pohamować i lecieli regularnymi bluzgami. Co nie zmienia faktu,że nigdy nie wiedział kiedy należy siedzieć cicho i zawsze doprowadzał mnie do szału swoimi niedojrzałymi zagrywkami.

Wykształcenia vipera nie znam i generalnie nie mam nic do ludzi którzy go nie posiadają, nie uważam ich za gorszych. Chodzi o to ze viper po prostu nie umie się wypowiadać po polsku, czego można wymagać od każdego kto skończył 6 klas podstawówki. I to jest fakt a nie żadna obelga, jego ortografia, gramatyka, interpunkcja i składnia to jakiś żart, dokładnie tak to wygląda jak by nie skończył żadnej szkoły. Pisze niechlujnie, co moim zdaniem stanowi przejaw pogardy dla forumowiczów i pokazuje jaki jest - ani w zgłębianie swojej wiedzy ani w jakość swoich wpisów nie wkłada żadnego wysiłku, ale oczekuje że wszyscy mają się zapoznać z jego zdaniem, a jak ktoś pisze normalnie to sam w szyderczym tonie pisze coś o magisterskim stylu - tak on pierwszy uderzył w tę strunę, a ja mu się po prostu odciąłem. Serio nie o to chodzi, żeby roztrząsać jaką edukację odebrał tylko o jego brak szacunku do wszystkich którzy to muszą czytać i naprawdę niską jakość jego wpisów, nie tylko pod względem merytorycznym, ale przede wszystkim polonistycznym. Na poważnych forach są specjalne zapisy odnośnie ortografii i są one bezwzględnie egzekwowane W ostatnim poście nawet nie sformatował tekstu. Do braku dużych liter i gigantycznej ilości literówek już przywykłem, ale sorry, nie zamierzam się bawić w rozszyfrowywanie co dotyczy czego jak komuś szkoda było czasu na otagowanie cytatów.

Kwestia cegieł do czytania - ja bym sobie życzył, żeby viper wyprodukował jakąś cegłę popartą jakąś głębszą analizą niż tylko porównanie czasów osiąganych na testach. Nigdy tego nie zrobił i nie zrobi, ponieważ dla niego wszystko jest proste. O OK, jak jest z tym szczęśliwy to proszę bardzo tylko niech się nie wcina w dyskusję osób które chcą zwrócić uwagę na inne rzeczy. Nie odkrywa ameryki swoimi stwierdzeniami, choć na pewno jest święcie przekonany że jest inaczej, a potem jeszcze jak ktoś zmieni zdanie pod wpływem jakichś nowych informacji to też musi wyskoczyć z jakimś infantylnym triumfalizmem, który kompletnie niczego do niczyjej wiedzy nie wnosi. Ale wnosi wiele do jego samopoczucia, bo on się nie posiada ze szczęścia za każdym razem jak się okaże ze miał w jakimś tam fragmencie rację. Tym razem zresztą w ogóle tak nie było - wcześniej absolutnie nie dotykał tematów dotyczących zarządzania Williamsem, po prostu dość ogólnie obstawiał że będą na końcu stawki. Gdyby tydzień temu napisał ze Williams za parę dni wyśle Lowe'a na urlop to bym teraz padł przed nim na kolana, bo to by dowodziło,że naprawdę posiada rozległą wiedzę na ten temat. Nic takiego nie ma miejsca, udało mu się kostką wykulać szóstkę i tyle, ale zamiast to przyjąć jak człowiek dorosły musi się po raz kolejny wciąć w dyskusję, w której nie jest uczestnikiem tylko trollem.

Co do chęci dogadania się - jest jak najbardziej, Gdzie miał rację tam mu ją wielokrotnie przyznawałem, problem w tym że on zawsze chce mieć rację. Nie wiem czy leczy tym jakieś swoje kompleksy czy jest to jakieś schorzenie, ale nie tędy droga. Chce żebym go szanował niech napisze coś poprawnego pod względem językowym, sformatuje to żeby dało się to czytać i przytoczy jakieś fakty, inne od tych które można znaleźć nawet na Interii...

Viper oprócz posiadania jakiejś wiedzy (jak każdy na tym forum) jest cwaniakiem, który gdy widzi jakie wzbudza kontrowersje, ma ubaw z tego, że dodatkowo daje do pieca. Żółtodziób daje się wpuszczać jak dziecko, i takie są efekty.

Słabo w ten sposób mu pomagasz. Jeśli jest tak jak mówisz to wyczerpuje to definicję trollingu. Paradoksalnie jedyne co działać może na jego korzyść, to że robi to z roztrzepania i nieogarnięcia. Skoro to przemyślana taktyka to tym bardziej ktoś taki nie powinien mieć nic do gadania na forum.

Widzę, że to się poprawiło, ale skoro w tej kwestii wypominasz innym wykształcenie, to mam rozumieć, że sam w ciągu tych paru lat ukończyłeś już podstawówkę, ewentualnie zrobiłeś maturę?

Nie zamierzam się publicznie obnosić ze swoim wykształceniem ale jak taki jesteś ciekawy zapraszam na priva.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » poniedziałek, 11 mar 2019, 18:48

Tak tak wolno ci więcej :D
Żółtodziób ale gadasz jak potłuczony, a może sam Lowa powinienem zwolnić :D . Nawet nie chce mi się wyprowadzać ciebie z błędu, bo szkoda mi czasu. Przyjdzie GP i zobaczymy czy moja prosta analiza jak ty to mówisz była wystarczająca czy te twoje ,, tony,, tekstów miały sens jak to różowo jeszcze będzie bo przecież czasy były nie kompletnym bolidem i nie można ich brać pod uwagę . Pamiętaj że nie liczy się ilość tylko jakość. To że na bazgrzesz kilkadziesiąt wersów nie znaczy że mają sens, bo na końcu liczy się czas przynajmniej w tym sporcie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 11 mar 2019, 23:23

Viper, nie wywyższaj się. :D
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez Anbarra » wtorek, 12 mar 2019, 23:23

Gdyby Williams tak zapierdalal jak co poniektorzy tutaj w poszukiwaniu czyjejs aprobaty to Claire musialaby sie juz mocno zastanawiac po ktorym okrazeniu wydac team orders :D

O kubicy ten temat czy ki chluj?
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » czwartek, 14 mar 2019, 17:06

@Anbarra - słuszna uwaga. Daruję sobie pisanie pod adresem tego dzieciaka cokolwiek, niech się brandzluje swoją wyimaginowaną wielkością. Niestety trudno liczyć na to, że on okaże się na tyle dorosły żeby zrobić to samo, w niedzielę po GP prawdopodobnie uniesie się w powietrzu z samozachwytu, powtarzając w kółko "a nie mówiłem".

Wracając do meritum ponoć mają mieć dwa kompletne wozy. Jeśli tempo które było widać na testach to jest wszystko to raczej nie powinni nastawiać się na ściganie tylko po prostu na dokończenie programu testowego. Obstawiam, że rewelacji nie będzie, ale szansę na to że zmniejszą dystans od Barcelony pewną widzę. Na pewno nie ma szans,że od tamtego czasu coś poprawili, raczej walczyli o to żeby zdążyć z częściami plus do tego uskuteczniali jakieś przepychanki personalne (bo jednak nie oparli się pokusie polowania na czarownice i ścinanie głów), więc kiedy inni poprawiali swoje bolidy to Williams raczej nie zrobił nic. Strata jednak może okazać się ciut mniejsza, ponieważ tak jak pisałem wcześniej - ten samochód nie pokazał 100% mozliwości.

Kolejna rzecz której warto posłuchać i ciutkę bardziej "między wierszami" https://www.youtube.com/watch?v=pVFhWFWFjcc - Racing Point tak samo przywiezie ulep, w ogóle nie testowany. Zapowiadają że mają być mocni, ale testowali w Barcelonie zupełnie coś innego niż teraz wyjedzie na tor. Może to i dobrze, że Strolla nie ma już w Williamsie, bo praktyki które stosuje są co najmniej dziwne. Na tę chwilę wydaje się że są w lepszej sytuacji, ale to na pewno nie było korzystne, że ktoś kto ma takie dzikie pomysły (bo wyjechanie na testy ulepem na bazie zeszłorocznej konstrukcji a pojechanie do Australii z konstrukcją która nie przejechała nawet kilometra to dziki pomysł) do wszystkich problemów Williamsa miałby dorzucić jeszcze swoje własne.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » czwartek, 14 mar 2019, 20:23

Oby wyjechali w niedziele, bo liczę na powrót do lat "młodości" w pełnym tego słowa znaczeniu - Robert startuje, coś tam walczy, ale bolid się rozkracza lub mechanicy nie dokrecaja kola :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez adamlen » czwartek, 14 mar 2019, 21:28

No właśnie, wróćmy do F1.
Williams ma poprawki, ale kto ich nie ma.
Nie oczekujmy za wiele to się może miło zaskoczymy (nie koniecznie w Australii).

Racing Point przywiózł mocno zmieniony bolid również.

Ta ich sekcja wygląda całkiem przyzwoicie:
Obrazek

W Williams tak to wygląda na ten moment. Zupełnie inne podejście, ale też ciekawe.
Obrazek

McLaren:
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Robert Kubica

Postprzez żółtodziób » czwartek, 14 mar 2019, 23:13

@adamlen - posłuchaj materiału który wylinkowałem. Racing Point przywiózł całkiem nowy bolid, którego nie testował. to co jeździło w Barcelonie to był zeszłoroczny sprzęt ubrany w "fatałaszki" które uczyniły go zgodnym z obecnym regulaminem. Nie zdziwię się jeśli się okaże, że tak naprawdę są nawet za Williamsem.To, że na testach jeździli ciutkę szybciej - bo oni tak naprawdę niewiele mieli do testowania, do Barcelony pojechali właściwie tylko po to,żeby młody Stroll mógł sobie poupalać bez wstrzymywania prawej nogi. Zbyt wielu danych z tego sprzętu raczej nie dało się zebrać, trzeba jednak przyznać, że mają więcej niż Williams gotowych szpejów od Merola, więc też nie jest tak,że nie mają paru atutów. Zobaczymy, ale to jest to o czym mówiłem - zespoły do Barcelony przyjechały realizować różne cele i będąc w różnym stopniu przygotowanymi i samo porównywanie czasów nie koniecznie musi odzwierciedlać realną sytuację. To co jednak może być na dłuższą metę atutem RP to finansowanie i fakt,że tam nie ma prób ciągnięcia wózka w różne strony naraz, może się zatem okazać,ze będą robili postępy podczas gdy Williams nie.

Co do Williamsa to jednak lustra okazały się nielegalne. Tam faktycznie musiała być niezła maniana skoro nikt tego wcześniej nie sprawdził... Poza tym Williams nie tyle wprowadził zmiany co zainstalował elementy których wcześniej brakowało. Są w plecy bo te elementy też będą testować w praniu dopiero. I też jest to casus Racing Point w wersji light, bo oni nie tyle zmienili elementy w wyniku danych zebranych na testach co dołożyli to czego brakowało. Oprócz części które okazały się nielegalne wszystko co było na testach wygląda podobnie, dołożyli po prostu elementy wcześniej nie mieli, ale jak to będzie działać w praktyce to dopiero się okaże, ale zdziwiłbym się gdyby to od razu działało spoko. Zobaczymy ile poprawek będzie po Azerbejdżanie i co dadzą, martwię się jednak, że bez kierownictwa tam się zacznie totalny chaos i faktycznie skończy się jak na tych memach z diaxem...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robert Kubica

Postprzez adamlen » piątek, 15 mar 2019, 08:56

Po drugim treningu przed Australią:

Mieliśmy podobne problemy jak w Barcelonie, co oznacza że musimy trzymać się z dala od tarek. Co jest trudne szczególnie że auto jest trudne w prowadzeniu.” RK


"Plan był taki jak zawsze. Niestety nie był to gładki piątek, szczególnie drugi trening. Szczególnie w drugim treningu miałem usterki w bolidzie i nie jechało się łatwo. Ogólnie zrobiliśmy to, co robiliśmy. Trzeba spróbować naprawić podzespoły, bo nie mamy za dużo części. Żeby testować trzeba mieć co testować. Widać po cyfrach, jak zachowuje się bolid. Myślę, że w Barcelonie feeling był trochę lepszy. Trudno jest wyciągnąć wnioski. Cel na kwalifikacje jest jasny, nie mamy za bardzo z kim walczyć. Trzeba zrobić tak, by wszystko trzymało się razem" - powiedział Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports po zakończeniu drugiego treningu


Wcześniej przynajmniej była opinia, że auto się dobrze prowadzi a brakuje szybkości, a teraz jednak się okazuje, że nie tylko.
Racing Point zupełnie nowym autem też niby bez testów przynajmniej jest w stawce a nie za nią. Dziwne - chyba jest gorzej niż myśleliśmy :(
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości