Jänner Rallye 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez denzel » piątek, 4 sty 2013, 19:09

Sebekrally napisał(a):denzel:
Naucz się czytać ze zrozumieniem lub się nie udzielaj!!! Nigdzie nie napisałem, że Sołek jest amatorem umniejszając mu czegokolwiek. Gość na codzień robi zupełnie co innego, ba niemoże się posłać nawet do szpitala z powodu dzwona bo mu inwestorzy nie zaufają i ceny tych "paru" akcji które ma spadną z pieca na łeb. Jak już dorośniesz i zaczniesz sam zarabiać to zrozumiesz co znaczy zainwestować w interes gościa, który jest niepewny bo np. 2x w roku ma dzwony które nadają się do hollywood.
Wracając do tematu Kajto mnie pozytywnie zaskakuje :D


Nazwałeś go amatorem i to kilka postów wyżej. Jeżeli ten gość ociera się o amatorstwo to w Polsce nie mamy żadnego profesjonalnego zawodnika.
Co do inwestorów to tak się akurat składa, że to właśnie Sołowow jest dominującym inwestorem.Sytuacja o której piszesz (powiązanie wycen akcji z wypadkami) mogłaby być prawdopodobna, gdyby był prezesem w którejś ze spółek a nim nie jest. To w dużej mierze on powierza swoje pieniądze w zarządzanie innym (zarządy spółek), sprawując nad tym kontrolę (rada nadzorcza), a nie odwrotnie.
Tak mi przynajmniej tato mówił jak mi dawał kieszonkowe, żebym w przedszkolu z kolegami zagrał w eurobiznes :lol:

A Kajetan jedzie swoje i dobrze. Może otworzy niektórym oczy.
denzel
N3
 
Posty: 221
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 18:21
Lokalizacja: Kraków


Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 4 sty 2013, 19:17

kibicujmy Polakom bez względu czy to Kajto, Sołek, Kościuch czy ktokolwiek inny, i nie obrażamy nikogo bo ja od jakiegoś czasu ciągle słyszę narzekanie a że ten to jeździ i nic nie zdobywa, a tamten to ma kase i nie ma wyników. Szlag trafia gdy jeden z drugim pisze że trzeba kase Kościuszce zabrać i dać Kajtkowi itd bo tych niesnasek jest co nie miara.
1. Kajto jest w tej chwili najszybszym kierowcą w Polsce na naszych odcinkach na inne mistrzostwa hmmm no cóż aby mieć szanse to 3 lata zbierania doświadczeń, i pewnie najszybszym Polakiem z jednym wyjątkiem, trasy do MŚ tam jednak Kościuszko chyba by wygrał.
2.Kościuszko jest solidnym zawodnikiem chodź myślę że nie raz za dużo kalkuluje ( i ma złych ludzi od Pr)
3. Sołowow jest solidnym zawodnikiem, który jednak nie może sobie pozwolić ja 100% atak, jego zawodowe sprawy będą go blokowały
4. Chuchała to może być przyszłość przed nim wszystko...

a teraz patrzmy na Janner Rally i trzymajmy kciuki za naszych i za bezpieczne zakończenie rajdu dla wszystkich
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Honiclbr » piątek, 4 sty 2013, 19:20

Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 4 sty 2013, 19:27

no szkoda Sołowowa zawsze żal gdy nasz zawodnik odpada.
mam nadzieje że pech nie dotknie Kajtka bo wtedy no cóż będą to już tylko suche informacje z wynikami.
podoba mi się jazda 50 latka ... :lol:
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez woytek » piątek, 4 sty 2013, 20:26

Z taką jazdą Kajto ma szansę zgarnąć nagrodę Colin McRae Flat Out Trophy :wink:
Avatar użytkownika
woytek
N3
 
Posty: 484
Dołączył(a): sobota, 23 sty 2010, 14:04

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Sebekrally » piątek, 4 sty 2013, 20:32

denzel napisał(a):Nazwałeś go amatorem i to kilka postów wyżej. Jeżeli ten gość ociera się o amatorstwo to w Polsce nie mamy żadnego profesjonalnego zawodnika.
Co do inwestorów to tak się akurat składa, że to właśnie Sołowow jest dominującym inwestorem.Sytuacja o której piszesz (powiązanie wycen akcji z wypadkami) mogłaby być prawdopodobna, gdyby był prezesem w którejś ze spółek a nim nie jest. To w dużej mierze on powierza swoje pieniądze w zarządzanie innym (zarządy spółek), sprawując nad tym kontrolę (rada nadzorcza), a nie odwrotnie.
Tak mi przynajmniej tato mówił jak mi dawał kieszonkowe, żebym w przedszkolu z kolegami zagrał w eurobiznes :lol:

A Kajetan jedzie swoje i dobrze. Może otworzy niektórym oczy.

I tu się mylisz Sołowow np. w cersanicie nie ma większościowego udziału a na giełdzie plankton idzie za nazwiskiem nie jakiegoś wyrobasa prezesa tylko właśnie głównego inwestora. Poczytaj sobie o sukcesach Romana Karkosika kilka lat temu. Więc życie i zdrowie Sołka ma ma istotny wpływ na wycenę posiadanych przez niego walorów.
Wracając do tematu wielka szkoda, że Sołek odpadł mam nadzieję że Kajta to nie spotka bo będzie wiało nudą. I jeszcze jedno Kibicujmy naszym bo ich międzynarodowe wyniki mogą pomóc naszym zaściankowym rajdom gdzie jest Kajto i dłuugo nic.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez denzel » piątek, 4 sty 2013, 21:10

Sebekrally napisał(a):I tu się mylisz Sołowow np. w cersanicie nie ma większościowego udziału

54,4 % to nie jest większościowy?
http://www.rovese.com/relacje_inwestors ... kcjonariat

Sebekrally napisał(a):giełdzie plankton idzie za nazwiskiem nie jakiegoś wyrobasa prezesa tylko właśnie głównego inwestora. Poczytaj sobie o sukcesach Romana Karkosika kilka lat temu. Więc życie i zdrowie Sołka ma ma istotny wpływ na wycenę posiadanych przez niego walorów.

Na wycenę ma wpływ jego udział w akcjonariacie a nie jego działalność poza inwestorska. Drobni inwestorzy nie patrzą na to co gość robi poza inwestowaniem. Owszem poważny wypadek, który uniemożliwiłby mu na długo normalne funkcjonowanie mógłby mieć wpływ na wycenę ale nie jakieś "normalne" rajdowe przygody. Równie dobrze inwestorzy źle by patrzyli na to, że jeździ na nartach bo to statystycznie biorąc bardziej urazowy sport.

Wracając do tematu.
Kajto zamyka dzień 6 miejscem na OS, 6 w generalce i 1 w ERC PC.
Myślę, że to udany dzień i widać, że nie tylko w Polsce jest w stanie walczyć z S2000. Przydałoby się więcej zagranicznych startów i w perspektywie samochód S2000 lub RRC. Wtedy wyniki powinny być jeszcze lepsze. Szkoda Sołowowa ale mam nadzieję, że wróci jutro.
denzel
N3
 
Posty: 221
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez wojtasm461 » piątek, 4 sty 2013, 21:22

Brawo dla chłopaków za dzień.
Szkoda Sołka bo lubie faceta za całokształt i liczę na to że jak mu się znudzi ścuganie to kupi sobie jakiegoś Escorta MkII i będzie cieszył nasze oczy. :D
Kajto super i oby tak dalej,wiek nie ma znaczenia i widać że ma facet łapę do jeźdzenia ,więc Prezesi LOTOS-u prosimy o więcej rajdów poza Polską z udziałem Kajta i pewnie po paru takiech wypadach będzie można obiektywnie ocenić chłopa. :wink:
pozdr

Ps.
i jeszcze taki filmik Bitte-http://www.youtube.com/watch?v=kJDYLgdiRmQ
https://www.facebook.com/legacyrally
wojtasm461
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): sobota, 24 lis 2007, 20:13
Lokalizacja: Zieleniec

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez jarexcc » piątek, 4 sty 2013, 21:48

miejsce Kajtka rewelacja!!!!
moje małe życzenie tylko jedno Kajtek proszę o mniej niz 1s/km
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez Sylwek_GSi » sobota, 5 sty 2013, 00:08

Kajto pokazuje się z dobrej strony, szczerze to spodziewałem sie gorszego wyniku. miejsce 6 jest naprwade dobre!
Ale napewno nie jest to jakaś kosmiczna rewelacja. 3 minuty straty do dosyć sporo. no wiadomo ciężkie warunki itp ale zdarzały się OS gdzie tracił ok 1 minuty a to dużo. Poczekajmy jeszcze na jutro, gdyby było bardziej przewidywalnie spodziewałbym sie jeszcze lepszych wyników, ale w obecnej chwili zarówno Kajto jak i jego auto nie są w stanie myśleć o wygrywaniu rajdów przy tej konkurencji. Kajtek jest obecnie w wieku, w którym nie ma już miejsca na nauke, co się miał nauczyć juz dawno się nauczył, to teoretycznie najlepszy wiek na odnoszenie sukcesów. Oby tylko miał okazję pojechać w następnych rundach ME i oby sie okazało że nie mam racji !

Po sołowowie spodziewałem się więcej a już napewno że bedzie lał kajtka a tu prosze!

W tym roku przy tej konkurencji nie ma mowy o vicemistrzostwie dla ciułaczy punktow.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez piotrg » sobota, 5 sty 2013, 00:20

a eurosport jak zwykle błyszczy z punktualnością :twisted: , ale co się dziwić jak własny produkt irc był 5 kołem u wozu i leciał po wszystkich powtórkach pokera i tenisa stołowego. Precyzyjna godzina to jest dla eurosportu weekend..., siedź sobie drogi kibicu rajdów przed tv cały dzień i czekaj !. Pierwszy rajd a już poirytowany jestem :D
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez daryush » sobota, 5 sty 2013, 01:08

piotrg napisał(a):a eurosport jak zwykle błyszczy z punktualnością :twisted: , ale co się dziwić jak własny produkt irc był 5 kołem u wozu i leciał po wszystkich powtórkach pokera i tenisa stołowego. Precyzyjna godzina to jest dla eurosportu weekend..., siedź sobie drogi kibicu rajdów przed tv cały dzień i czekaj !. Pierwszy rajd a już poirytowany jestem :D


A ja nie miałem zielonego pojęcia, że można transmitować piłkarzyki :-D
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez gregortest » sobota, 5 sty 2013, 09:48

Co mnie zaskoczyło ?
Delecour,. chyba najbardziej.
gość jest mega szybki i zaskakująco kompresyjny.
Kajto, super, cały czas powtarzam to jest jego 5 min w rajdach i niech zostawi MP i zacznie w ME, kosztem wszystkiego.
Musi postawić na jedną kartę. Tak więc trzymam kciuki , za ukończenie Janera , w czubie.
Sołowow, pech. Szkoda, bo nauczył się śmigać, bez dzwonów ijest skuteczny. Ale chyba od początku to nie był jego rajd.
Popatrzcie na ośki :)
Może dzisiaj będzie bardziej sucho ?
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez kremer » sobota, 5 sty 2013, 10:39

To fakt. Dziadek Delecour :) ciśnie aż miło :) On tak naprawdę nie startował wiele lat. Miał parę rajdów na sezon. Rok temu pojeździł w Rumunii i tyle. Jak Kajto obroni się przed Harrachem to będzie wielki sukces. Harrach zrobi wszystko, żeby wyjąc klasę Production.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Jänner Rallye 2013

Postprzez rallyfan1985 » sobota, 5 sty 2013, 11:50

Pierwsza pętla trochę wolniejsza w wykonaniu Kajetana, ale i tak jest dobrze. Szkoda że Sołowow nie wystartował.
rallyfan1985
 
Posty: 38
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 21:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron