grupa b v wrc

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Postprzez bandit » poniedziałek, 16 sty 2006, 01:08

no wlasnie ale czytajac posty doszlem do wniosku ze nie ktorzy mysla ze wrc to f1 przynajmiej technologicznie dyferencjaly opony komputery ale prawda jest taka ze grb nie miala nowinek technicznych z dzisiejszych czasow mimo to bez problemu np:peugot 205t16 poradzi sobie z peugot 206 zreszta sprawdz parametry obu wozow
Avatar użytkownika
bandit
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): piątek, 13 sty 2006, 04:48
Lokalizacja: myslowice


Postprzez WRCfan » poniedziałek, 16 sty 2006, 01:32

bandit napisał(a):mimo to bez problemu np:peugot 205t16 poradzi sobie z peugot 206 zreszta sprawdz parametry obu wozow


Z całym szacunkiem, ale gadasz głupoty. Oczywiscie że dużo zależy od odcinka drogi i rodzaju nawierzchni po której miałyby się ściagać. Można ułożyc odcinek pod B grupę i stricte pod WRC, ale tak czy siak w 90% przypadków wygrało by WRC. Głowna przewaga WRC to zawias...
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1103
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bandit » poniedziałek, 16 sty 2006, 02:03

o ile dobrze rozumiem wrc wedlug ciebie prowadzi sie lepiej zgoda tylko czytajac inny post z tego co tam pisali doszlem do wniosku ze auta grb nie mialy prawie wcale chamulcow i co zakret wylatywaly z trasy a jak na 20 lat do tylu to byly bardzo nowoczesne rozwiazania gdzies czytalem ze w rajdziemonte carlo wrc na tych samych odcinkach mialo lepsze czasy tylko ze 20 lat temu ten rajd rozgrywany byl glownie noca
Avatar użytkownika
bandit
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): piątek, 13 sty 2006, 04:48
Lokalizacja: myslowice

Postprzez SiwY » poniedziałek, 16 sty 2006, 10:42

Jeżli chodzi o to czy i jak mozna było by sprawdzić ,która z danych "pod grup" rajdowych - GrB czy też WRC jest lepsza to najwłaściwsze rozwiązanie to porównanie czasów z odcinka... a jeszcze co do technicznej przewagi WRC to szybkość zmiany biegów w GrB musiałeś sie zmagać z głaka zmiany biegów a WRC masz np. przy kierałce :) :) 8)
....:: Janusz w naszej pamięci[*] ::...
Avatar użytkownika
SiwY
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 sty 2006, 14:45
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Karol » poniedziałek, 16 sty 2006, 10:46

Grupa B miała piekielnie mocne silniki i drastyczne przyspieszenia. Za to zwrotność, zawieszenia, hamulce pozostawiały nieco do życzenia przy tej mocy. Waga najczęściej oscylowała ok. 900 KG. Łatwo sobie policzyć stosunek moc/masa przy 500 KM :wink: Idealne odcinki pod Grupe B to chyba szalenie proste szerokie i z małą ilością zakrętów szybkie próby, np Finlandia, Australia. Na Asfalcie tesh chyba nieco odstaje od WRC. :wink:WRC ma ogromną przewage w zawiasie tak jak napisał WRCfan. Jednak również hamulce. Po za tym jest elektronika, aktywne dyfry i kierowca może sobie pokonać zakręt "wąsko" a Grupa B chodziła pełnymi bokami :P Jedno i drugie fajnie się ogląda :wink:
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez _misiek055_ » poniedziałek, 16 sty 2006, 13:36

Wiesz co bandit, bez urazy ale chyba się ciut zapatrzyłeś w tą grB. Wiem, nie znam osoby która uważa wurce za bardziej efektowne i fajniejsze do oglądania niż grupa B, ale otwórz oczy na fakty :!: Stopień zaawansowania technicznego wurca jest nieporównywalny do grB, a na czas oprócz masy, mocy, momentu silnika składają się też takie 'głupoty' jak zawiecha, dyferencjały, opony czy sekwencyjna skrzynia. Nie mogę teraz znaleźć odpowiedniego linka, ale na oesie długości ok. 20 kilometrów przełożenie biegów z dżwigni przy kierze (jak S1600) na łopatki daje ci znaczną różnicę w czasie :!: Nie mówiąc o tym, że sekwencja zmienia biegi znacznie szybciej niż np. kłówka o seryjnej skrzyni nie wspominając.
I pamiętaj-nikt tu nie jest wrogiem grupy B i też chcemy żeby potwory wróciły :D
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez stein911 » poniedziałek, 16 sty 2006, 14:31

Kolejny maniak B grupy. B grupa ma jeden atut w porównaniu do wurca mianowicie regulamin pozwalał na przeniesienie silnika z przodu do położenie centralnego. Takie usytuowanie silnika jest lepsze, zwłaszcza w ciasnych zakrętach samochód jest dużo zwrotniejszy. Jedyna przewaga. Moc silnika jest w sporcie motorowym stosunkowo mało wazną cechą :!: Wazne zeby tylko nie odstawac od konkurencji. Najważniejsze to jak najlepsze własciwości jezdne, możliwie największe prędkości w zakrętach. W porównaniui do WRC B grupa wypada blado! Co więcej dzięki nowoczesnym, szybkim skrzyniom i lepszemu rozwijaniu mocy WRC nie jest tak bardzo do tyłu jesli chodzi o przyspieszenie. Wiadomo że na prostej B grupa połknęłaby WRC ale OS to nie jest prosta droga. Tam liczy się jak szybko mozna przyspieszac po wyjściu z zakretu. Mając dużo lepsza przyczepność i nowoczesną skrzynię WRC jest nie do pobicia. Ponadto nie mozna sugerować się tym, że skoro kiedyś B grupa była za szybka na normalne drogi, OS-y, to nie może być czegoś szybszego. B grupa wydawał sie za szybka bo się źle prowadziła. To tak jakbys pojechał 160 maluchem :) i powiedział że nie można juz jeździć szybciej, niczym. Tymczasem potem wsiądziesz w A4, pojedziesz sobie 220 i jest ok.

silnik to podstawa a ci ktorzy sa zapatrzeni w wrc i jej elektronike niech wiedza ze to nie f1 tam postep jest o wiele wiekszy]


Wiesz kiedyś czytałem art o F1 w latach 80-tych. Wtedy silniki na treningach mogły mieć 1500 koni. Podczas jednej z sesji treningowych jeden kierowca ustanowił niepobity przez chyba 15 lat rekord średniej prędkości- nieco ponad 240 kmh. Podobno po wyjściu z bolidu musiał zapalić żeby sie uspokoić. A dziś kierowcy F1 w 850 konnych bolidach wykręcaja lepsze średnie i jakos nie są specjalnie zaszokowani po odkręceniu kiery, idą spokojnie na drugie śniadanie albo rozdawac autografy. Prędkość to pojęcie względne...
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 16 sty 2006, 15:06

Sądzę, ze znalałoby się kilka odcinków, na których moc B-grupy wygrałaby ze zwrotnością WRCaka. Przesadne jest twierdznie , że te auta nie skręcały, oczywiście nie robiły tego tak dobrze jak wurce, ale także potrafiły ostro zakręcać. Polecam obejrzeć przejazd Vatanena na Pikes Peak Peugeotem 405 T16. Pamiętajmyu też ,że WRC nie mają już aktywnych dyfrów. W większości przypadków lepsze będzie WRC, ale na pewno znajdzie się kilka wyjątków potwierdzających regułę. Im szybszy odcinek tym większe znaczenia moce. Zresztą kto pamięta jak zakończył się Rajd polski dwa lata temu ten wie o czym mówią. S 1600tki zostały w tyle, wygrał przestarzały Kit Car, który na prostychnadrabiał braki zawieszeniowe z naiwązką. Podejrzewam że gdyby wpuścić w takie warunki B-grupę z debilem za kieronicą (bo nikt normalny nie odważy się tym pojechać na full) to nawet WRC nie miałoby wiele do gadania.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez _misiek055_ » poniedziałek, 16 sty 2006, 15:23

Ktoś oszacował, że B-grupy są szybsze na oesach z prędkościami średnimi ponad 120 km/h. Były robione pod inne odcinki i taka jest prawda. Dzisiejsze WRC też nie są budowane jako samochody najszybsze wszędzie-nie nowina że mogą dostać po dupie od kit carów.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Raven » poniedziałek, 16 sty 2006, 15:46

S 1600tki zostały w tyle, wygrał przestarzały Kit Car, który na prostychnadrabiał braki zawieszeniowe z naiwązką.

Nie przesadzaj, SJJ byl trzeci, a Thiry piaty i obaj mieli problemy. Gdyby nie mieli, to podejrzewam ze Kuzajowi byloby ciezko zdobyc nawet 3 miejsce.

Poza tym sadze, ze WRC w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wygraloby z grB.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez bandit » poniedziałek, 16 sty 2006, 16:47

widzial ktos przejazd ari vatanena peugotem 405t16 sciaglem sobie z tego filmik i o ile rozumiem jezyk czeski to pobil tam jakis rekord nie pobity do dzisiaj bylo to w 1988roku sciagnijcie sobie ten filmik i zobaczycie ze mozna jezdzic bardzo szybko bez elektroniki jak dla mnie to zalezy od kierowcy moze sie komus naraze ale uwarzam ze dzisiejszym mistrzom dac pojazd grb to watpie zeby przejechali 1 odcinek wykorzystujac 80%mocy auta
Avatar użytkownika
bandit
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): piątek, 13 sty 2006, 04:48
Lokalizacja: myslowice

Postprzez bzyq » poniedziałek, 16 sty 2006, 17:23

bandit napisał(a):widzial ktos przejazd ari vatanena peugotem 405t16 sciaglem sobie z tego filmik i o ile rozumiem jezyk czeski to pobil tam jakis rekord nie pobity do dzisiaj bylo to w 1988roku sciagnijcie sobie ten filmik i zobaczycie ze mozna jezdzic bardzo szybko bez elektroniki jak dla mnie to zalezy od kierowcy moze sie komus naraze ale uwarzam ze dzisiejszym mistrzom dac pojazd grb to watpie zeby przejechali 1 odcinek wykorzystujac 80%mocy auta


z tym sie zgadzam. Dzisiejsi rajdowcy maja wiele lepiej. Aktywne dyfry, elektronika. Nie ma juz tej dzikosci, walczenia o utrzymanie sie na drodze ..
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez _misiek055_ » poniedziałek, 16 sty 2006, 17:44

bzyq napisał(a):Nie ma juz tej dzikosci, walczenia o utrzymanie sie na drodze ..

To źle że jedziesz na czas a nie próbujesz trafić w drogę? To się nazywa postęp i tyle, a co do Pikes Peak to też nie była zwykła grupa B-tam różnice wysokości są tak znaczne, że na mecie moc silnika spada o jakieś 40% w stosunku do tej na starcie. Nie wydaje mi się żeby ten Pug z mocą zredukowaną do ok. 300KM czy nawet mniej mógł tak zapychać. Prawdopodobnie na starcie miał jakieś 700KM-tyle ile udawało sie engineerom z Forda wycisnąć z RS200.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez bzyq » poniedziałek, 16 sty 2006, 17:46

postep postepem. Nie zupelnie to mialem na mysli piszac tego posta. Po prostu z B grupa bylo wiecej adrenaliny.takie jest moje zdanie
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Karol » poniedziałek, 16 sty 2006, 17:50

i tu tesh sie zgodze. Jako taki maly argumencik dodam, ze Loeb byl a moze nawet dalej jest nazywany dzieckiem ps....
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron