Tarmac Masters 2020

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Re: Tarmac Masters 2020

Postprzez andrew88 » czwartek, 22 paź 2020, 07:41

Miejmy nadzieję, że jeszcze ten rajd pójdzie, bo nie wygląda to zbyt różowo :(
Znawcą nie jestem, dlatego wskażę tylko, to co mnie zainteresowało z onboardu: https://www.facebook.com/TarmacMasters/ ... 675964303/
Planuję 1,40 km, ale kompletnie nie wiem czego się tam spodziewać. Patrzyłem na miejscówki tylko pod kątem dojścia od miejsc wyznaczonych przez organizatora, a pierwszy oes w pętli zaplanowałem tylko na początek. W 2,07 km kojarzę miejsce z Dolnośląskiego, ale bez historii.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1011
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: Tarmac Masters 2020

Postprzez andrew88 » piątek, 30 paź 2020, 23:45

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu jest. Zapraszam na relację z finałowej rundy Tarmac Masters 2020.
2. Kipard Rally 2020 (Radków) - 4. Runda Tarmac Masters
Muszę przyznać, że jakby nie dwójka znajomych fotografów z którymi pojechałem na rajd, to pomimo bardzo fajnej listy zgłoszeń prawdopodobnie bym się nie wybrał, po tym jak pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Co do listy największe zaskoczenie obok Gavlaka w Fabii R5, to naturalnie zgłoszony rzutem na taśmę Cais w Fieście Rally2. Nie wierzyłem do końca, że obaj dotrą do Polski, ale jednak pojawili się. Z zapowiadanych rajdówek R5/Rally2 zabrakło tylko Chwietczuka, który od początku sygnalizował, że jeśli tylko odbędzie się Rajd Podlaski, to wystartuje tam.
Jako, że początkowo nie byłem pewien czy nie będę jechał sam, to zawczasu po oglądnięciu onboardów wytypowałem jakieś miejscówki. Chyba trochę źle przyjęliśmy godzinę wyjazdu, bo natrafiając po drodze na kilku wolniejszych kierowców dotarliśmy na miejsce trochę na styk, bo jak weszliśmy na oes, to już jechało 000. Dodam jeszcze, że w Bardzie trafiliśmy na dosyć gęstą mgłę, ale byłem pewien, że jak wyjedziemy wyżej to ona zniknie i na oesie będzie przejrzyście. Niestety myliłem się.
Na pierwszy oes wybrałem odcinek rozpoczynający pętlę, kierując się zasadą, że jeszcze w miarę pełną stawkę zawodników powinno udać się zobaczyć. Dodatkowym walorem było zapętlenie oesu. W planach miałem łuki, ale dosyć późne przybycie na oes zniechęciło mnie do dalszego dojścia z prądem odcinka i zostałem na miejscu, od którego weszliśmy. Jedynkę organizator przyznał Kacprowi Wróblewskiemu: https://youtu.be/qblSue_WSfY Po nim pojawił się Grzyb: https://youtu.be/MGGPpGiMVhI Kolejno Gavlak, który wizualnie wydawał się najwolniejszy ze stawki R5/Rally2. Następnie Byśkiniewicz: https://youtu.be/F4YPmeBF6Q0 I Cais: https://youtu.be/GWh3e2XLSF0 Miejsce bez szału. Niedługo trwało, a Matejczyk w Lancerze rozprawił się z ogranicznikiem cięcia: https://youtu.be/1-bsw1FBPI8 Kilka przejazdów później i znowu jest po ograniczniku: https://youtu.be/MC0z8seC1Ls Po kilku kolejnych przejazdach postanowiłem, że jednak pójdę na wcześniej zaplanowaną miejscówkę. Tak to wyglądało na miejscu: https://youtu.be/fU0-vm-DVPw Mgła nie ułatwiała nagrywania. Wypytałem jednego z kibiców czy coś się tu działo i dostałem odpowiedź, że pierwszy zakręt przestrzelił m.in. Poloński i ktoś w Lancerze - na tyle grubo, że poszedł głęboko w pole. Też się załapałem na kilka akcji w wykonaniu - Pławeckiego: https://youtu.be/Awe6RtX4PiU Ulmana: https://youtu.be/4HSWPBvhb6Q Watras trochę za szeroko: https://youtu.be/xtW3sLSKoS8 w końcu udało się złapać podwójne marchewy z 306 Antosa: https://youtu.be/H17qvkFphrc Kolejni zawodnicy z problemami - Krysztowiak: https://youtu.be/Kxog11H69HI i Załęcka: https://youtu.be/F_SmUe94xUY (nie ma sensu oglądać dalej niż sam wyjazd z drogi, bo zapomniałem wyłączyć nagrywanie). Na przejazd SKJS-u wróciłem się na hak żeby mieć blisko do samochodu, bo została podjęta decyzja, że pojedziemy na serwis: https://youtu.be/zFv88K9q8F0 Po przejeździe raptem kilku załóg byliśmy w drodze do Radkowa na strefę serwisową.
Kiedy dotarliśmy na serwis okazało się, że wjechało dopiero kilka załóg. Pochodziliśmy, znajomi porobili trochę zdjęć. Organizator bardzo pilnował obowiązku zasłaniania ust i nosa. Kolejną miejscówką miał być podbijający mostek, po którym była prawa dziewięćdziesiątka, ale zamiast tego pojechaliśmy na bardziej zacienione miejsce zaplanowane na trzecią pętlę. Mostek zostawiliśmy na później, bo był umiejscowiony bardziej na otwartym terenie.
Po dojechaniu na miejsce był słyszalny dźwięk rajdówek, a więc jechał jeszcze SKJS. Po chwili pojawił się inny kolega fotograf. Razem udaliśmy się na miejscówkę. Miejsce nie było szybkie, ale wydawało się całkiem atrakcyjne. Proponowano mi szybszą partię w niedalekiej odległości, ale znając to miejsce z zeszłorocznego Dolnośląskiego nie zdecydowałem się na nie, bo było bez historii. Zająłem sobie miejsce z całkiem niezłym widokiem: https://youtu.be/LhJdsRtXrG0 Przejechała ostatnia zerówka i już miał jechać Wróblewski, kiedy z oddali było słychać przybliżające się odgłosy syreny. Niedobrze. Okazało się, że zapaliła się ostatnia zerówka. Po kilku-kilkunastominutowym oczekiwaniu pojawiła się informacja, że oes jest odwołany, a zawodnicy jadą drogą alternatywną. Pięknie - oes stracony. Wśród znajomych zaczęły się rozważania co teraz robić i gdzie jechać. Ostatecznie padł bardzo nęcący pomysł żeby jechać w pobliże startu pierwszego oesu i blisko mety drugiego, dzięki czemu mieliśmy zobaczyć czołówkę blisko startu, a następnie przenieść się szybko tuż przed metę drugiego odcinka.
Zajechaliśmy zobaczyć drugą miejscówkę, wyglądało to interesująco, bo było naniesione pełno żwiru. Następnie zostawiliśmy jeden samochód i pojechaliśmy na start pierwszego oesu, ale gdy zobaczyliśmy, że jest do przejścia kilkaset metrów na miejscówkę, to jednak uznaliśmy, że będzie za mało czasu na powrót do samochodu i istnieje ryzyko przegapienia czołówki na drugim oesie. Co najmniej 4 kibiców tak zrobiło i okazuje się, że było to możliwe do wykonania (widziałem film jednego z nich). Szkoda, że odpuściliśmy ostatecznie ten pomysł. Wracając do miejscówki na drugim oesie to już po przejeździe pierwszej zerówki wyglądało to dosyć interesująco, bo fajnie się kurzyło i nisko zawieszone słońce robiło robotę: https://youtu.be/yO2SBbKfdUc Pierwszy zawodnik na trasie - Wróblewski i nie ma pierwszego ogranicznika. Drugi - Grzyb i wykoszenie drugiego ogranicznika, który poleciał wysoko i daleko. Szczęście miała dwójka kibiców, którzy stali w pobliżu, że nie oberwali. Było już po ograniczniku, bo safeciarz go nie znalazł. Swoją drogą dopiero składając filmik w domu zobaczyłem jak głęboko Grzyb tu ciął - tak, że ogranicznik został uderzony lewą skrajną częścią samochodu. Te i inne akcje godne uwagi z tego miejsca podlinkuję w dalszej części relacji, bo zrobiłem ich kompilację. W akcji zwycięzca rajdu - Cais: https://youtu.be/UzRfxg-F0p4 Przed młodym Czechem planowo miał jechać Byśkiniewicz. Myślałem, że już będzie jedna R5 mniej, ale kierowca Hyundaia zaraz się pojawił: https://youtu.be/GA1YkQBhcAY Obstawiałem stratę czasową z powodu zmiany przebitej opony, ale okazało się, że zaloga opuściła drogę. Sękowski zaliczył ratowanie na żwirze, więc zaczynało się dziać. Kilka załóg później i drogę opuszcza Kuciński w Imprezie. Po kolejnych kilku załogach zmieniłem widok. Ratowanie zaliczyła załoga Peugeota 206 RC. Zostałem uraczony efektownymi płomieniami z rur wydechowych 306 Antosa. Wyjechała poza drogę załoga Fiesty R2. Później podobnie załoga Saxo i Krysztowiak w Fabii. Obiecana kompilacja: https://youtu.be/2PJp8z638Ec Zostaliśmy pod zdjęcia na jeszcze kilka załóg z SKJS-u. Na czas zawodnicy ci tu już nie jechali, bo mieli krótszy odcinek. Fajnie, że trafiliśmy na takie miejsce na koniec, bo bardzo podbudowało to w moich oczach ocenę wyjazdu. Szkoda, że udało się zaliczyć tylko dwa oesy.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1011
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości