Wypadek Macieja Lubiaka na Rajdzie Krakowskim 2002

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Wypadek Macieja Lubiaka na Rajdzie Krakowskim 2002

Postprzez Barski Adam » środa, 12 lut 2003, 17:37

W dzisiejszym wydaniu gazety "Dziennik Polski" przeczytałem następującą informację: "Kierowca rajdowy Maciej L. odpowie przed sądem za nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginął siedzący obok niego pilot rajdowy. Oskarżonemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności..." "...Według prokuratury Maciej L. nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, który wypadł z drogi, uderzył w słup i stoczył się ze skarpy. Badania techniczne wykonane po wypadku, wykazały, że samochód był sprawny. Na podstawie opinii biegłego w dziedzinie technicznej i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków samochodowych stwierdzono,że powodem katastrofy był błąd popełniony przez kierowcę. Maciej L. twierdzi,że nie czuje się winny." Nie jestem w stanie tego nawet na spokojnie skomentować, a użycie w tym momencie wulgarnych słów nawet pod adresem tego prokuraturzyny nie licowałoby z czcią pamięci nieodżałowanego Bartka Sitka. [']
adam z krakowa
Barski Adam
 
Posty: 47
Dołączył(a): wtorek, 29 paź 2002, 13:14
Lokalizacja: Małopolska


Postprzez wartek » środa, 12 lut 2003, 17:50

nie no to juz jest przegiecie....
Avatar użytkownika
wartek
N2
 
Posty: 167
Dołączył(a): sobota, 3 sie 2002, 12:38
Lokalizacja: 3City

Postprzez thompson40 » środa, 12 lut 2003, 18:10

to jest sport i każdy startujący wie jakie poinosi ryzyko, nie rozumię dlaczego Maciek ma odpowiadać za śmierć swojego byłego pilota. kierowcy popełniają błędy, prawie wszystkie wypadki są spowodowane przez bląd kierowcy. naprawdę nie rozumię tych ludzi z prokuratury.... :(
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

skora...

Postprzez grandmaster » środa, 12 lut 2003, 20:08

Widocznie ktos nie lubi Lubiaka.

A najbardziej kretynskie jest to zdanie:... za nie umyslne spowodowanie wypadku. Z szacunkiem dla Bartka ale smiac mi z tego chce, jak mozna postawic taki zarzut w sporcie w ktorym tak ogromne ryzyko jest wkalkulowane. Nie wydaje mi sie ze to rodzina wniosla pozem bo zrobilaby juz to wczesniej, a poprostu ktos komu zalezy na tym zeby Maciek nie jezdzil.

W kazdym razie ja zycze mu wygranej w tej sprawie i R.I.P dla Bartka.
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez marcin » środa, 12 lut 2003, 20:56

Ta sprawa jest poprostu "śmieszna". Ryzyko jest już wlczone w rajdy samochodowe i nie można chyba uniknąć w całej swojej karierze jakiegoś wypadku. Tylko że raz ma sie szczęście a raz jego brakuje i niestety ktoś umiera :? Ale żeby kogoś posądzać.......
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez rav » środa, 12 lut 2003, 20:57

Rodzina wcześniej wniosłą sprawę, ale na lekarzy, którzy podjeli decyzję żeby przewieźć Bartka do Krakowa, a nie operowali go na miejscu. A postępowanie jest prowadzone tak, jakby wypadek miał miejsce na otwartej drodze. Co taki ekspert od wypadków drogowych wie o rajdach. Słyszał coś pewnie kiedyć o Hołowczycu czy Kuligu. Taki gość może wydać orzeczenie, że zawodnik nie dostosował prędkości do warunków, bo na tej drodze było ograniczenie do 90, a samochód jechał 130. Trzeba coś zrobić w tej sprawie.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

proponuje...

Postprzez grandmaster » środa, 12 lut 2003, 21:04

Sluchajcie...skoro wszyscy jestesmy tego samego zdania to zbojkotujmy ta decyzje sadu. Jako kibice rajdowi chyba tylko w taki sposob mozemy pomoc Lubiakowi. Moze jakos petycje albo cos...
Co Wy na to :?:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez czarekusa » środa, 12 lut 2003, 22:53

Jedyne z czym sie tu zgadzam to z oskarzeniami wytoczonymi lekarzom suskiego szpitala. Tak sie sklada ze pochodze z miejscowosci oddalonej o 3 km od Suchej i wiem co sie w tym szpitalu dzieje i wedlug mnie oni sa odpowiedzialni za ta smierc a nie Michal. Reszty pisac nie trzeba bo juz powiedziano na ten temat wystarczajaco. Szkoda mi Michala, ale trzymam kciuki i mam nadzieje ze prokuratura sie opamieta.
Pozdrawiam wszystkich ktorzy kochaja rajdy.

http://www.mcpimage.com
http://www.amkpwa.com
Avatar użytkownika
czarekusa
A5
 
Posty: 550
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:07
Lokalizacja: Zembrzyce/Elgin, IL. USA

Maciej

Postprzez grandmaster » czwartek, 13 lut 2003, 18:04

czarekusa napisał(a): i wedlug mnie oni sa odpowiedzialni za ta smierc a nie Michal. Reszty pisac nie trzeba bo juz powiedziano na ten temat wystarczajaco. Szkoda mi Michala, ale trzymam kciuki i ...


Tu nie chodzi o Michala ale o Macieja Lubiaka. Tak tylko podaje dla formalnosci.
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez czarekusa » czwartek, 13 lut 2003, 19:32

faktycznie pokielbasilo mi sie. dziex
Pozdrawiam wszystkich ktorzy kochaja rajdy.

http://www.mcpimage.com
http://www.amkpwa.com
Avatar użytkownika
czarekusa
A5
 
Posty: 550
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:07
Lokalizacja: Zembrzyce/Elgin, IL. USA


Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron