Międzynarodowy Rajd Kormoran

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Międzynarodowy Rajd Kormoran

Postprzez rav » środa, 5 lut 2003, 23:31

Ponad 200 km OS-ów i żadnej powtórki. Świetna wiadomożś. Już się nie mogę doczekać tak długiego OS-u. To świetna zapowiedż. O ile się nie mylę to będzie najdłuższy OS w Polsce.
Świetnie że organizatoży wzieli się za to poważnie. Już od razu chcą pokazać że są w stanie zorganizować taki rajd. Póćniej wystarczy tylko wszystko podwoić i będzie wspaniale.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez thompson40 » czwartek, 6 lut 2003, 02:00

dokładnie. 11 os-ów, żadnej powtórki - tego nawet w MC nie było :)
nie wiem czy wprowadzenie Kormorana do kalendarza MŚ jest relane w 2005 roku ale nawet jeśli nie to organizatorzy starając się o to nikomu nie zaszkodzą. będziemy mieli po prsotu świetnie zorganizowany, ciekawy i piękny rajd :D a tak na marginesie to fajnie by było zobaczyć czołówkę świata na polskich szutrach :)
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez Glitol » czwartek, 6 lut 2003, 09:05

Panowie, super świetnie!! Tylko czy My jako oglądacze damy rade obejrzeć więcej niż ze 2 OeS-y na dzień.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Dobi » czwartek, 6 lut 2003, 09:10

Ja jestem zaszokowany :shock: , jakos mi sie nie chce wierzyc ze MŚ będą u nas ale jeżeli będa to super :lol: . Już widze Marcusa jak goni Hołka po Wymoju... :wink:
Dobi
 

Postprzez mototom » czwartek, 6 lut 2003, 12:45

A ja bym sie tak nie napalał jeszcze.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Psycholog_Rajdowy » czwartek, 6 lut 2003, 13:18

Jeżeli Rajd Kormoran będzie rzeczywiście wyglądał w ten sposób, jak zapowiadają (aż 11 odcinków specjalnych), to obawiam się, że po pierwsze nie zyska na atrakcyjności, a myślę, że nawet straci (wątpię, żeby udało mi się obejrzeć - oczywiście nie w całości - więcej niż trzy OS-y w sobotę, kiedy to najprawdopodobniej rozegranych zostanie ich aż sześć), a po drugie będzie fatalnie zabezpieczony.

P.S. Ciekawe ile prób sportowych obejrzą rekordziści - na Kormoranie pojawia się wielu kibiców, oglądającyh po 3-5 załóg na odcinku. Potem wskakują w auta i gaz do dechy. Obawiam się, że w tym roku takich kibiców może być znacznie więcej niż w latach poprzednich, ale pewnie niewielu z Was się ze mną w tej kwestii zgodzi.
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rav » czwartek, 6 lut 2003, 15:07

Nie sądze żeby to coś zmieniło. Ja nigdy nie stałem przez cały zień na tym samym OS-ie zmieniając tylko zakręty. Co prawda są miejsca, gdzie kibice robią sobie pikniki i rozpalają grilla (np. na Warszawskim na wale koło Maciejowic), ale to jedyny minus. Nie uważam żeby trzeba było się tak spieszyć między OS-ami. Między pętlami jest zawsze długa przerwa z serwisem i wtedy będzie czas żeby przejechać w inne miejsce.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dobi » czwartek, 6 lut 2003, 18:59

Co do zabezpieczenia to wydaje mi sie ze organizator poradzi sobie z tym - w tamtym roku sciagał ludzi z W-wa. Ja moge bez problemu jechac pracowac nawet za darmo - byle nie w Gradkach (na tych hopach) - ładne miejsce ale niebezpieczne a odp. za idiotów brac niechce.
Dobi
 

Spoko ludzie...

Postprzez grandmaster » czwartek, 6 lut 2003, 19:56

Moj qzyn byl na MS w Niemczech i tak zle nie bylo z tymi os'ami...mimo ze jechal Renault 5 (szacunek dla tego wozu, ktory nie stety mial nie dawno dzwona) to jakos zdazyl ogladnac 4 os'y w jeden dzien.

A Rallygrill to zajebista sprawa...spedzalem rajdy w taki wlasnie sposob a takze biegalem z jednego os'u na drugi. Kazdy sposob ma swoje plusy i minusy: jesli chodzi o ten pierwszy to plusem jest to ze bez zadnego stresu siedzisz, pijesz browara i wachasz smak smarzacych sie kielbasek zywieckich, minusem jest natomiast to ze jak uda ci sie zobaczyc 2 przejazdy to jest max. Co do drugiego sposobu to jest bardziej extreme:
niedo ze naogladasz sie wiecej furek to wsiadasz za stery swojego potwora i probujesz na wioskowych drogach wyprzedzac po 6 samochodow naraz jadac jakies 40 cm. od rowu. Minusem jest to to ze oglada sie glownie czolowke i spada sie na kolejny os, a przeciez wszyscy wiemy co sie dzieje kiedy na os'ach pojawiaja sie smaochody slabszych klas :wink: ,poza tym czlowiek jest spocony i nie ma sily nawet zapalic papieroska. Zreszta co Wam bede dalej opowiadal...sami wiecie jak to jest nie :?:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez WRC » czwartek, 6 lut 2003, 23:59

Ja tam zdecydowanie wolę kompaktowe rajdy i to info o kormoranie nie bardzo mnie ucieszyło ( chodzi o jednokrotne przejeżdżanie Oesu ). Dla mnie rajd to nie tylko 3 wurce na początku, to także walka w innych, słabszych, klasach. Czasami denarwują mnie kibice, którzy przyjdą 10 minut przed odcinkiem, wpieprzą mi się przed nos (tak było właśnie na kormoranie 2002) zobacza 3-4 autka i nagle robi się pusto... A oni idą po oesie i utrudniają jazede załogom w słabszych klasach. Ja zwykle przychodzę na OS co najmniej godzine przed przejazdem 1 załogi, rozstawiam sobie krzesełka i spokojnie czekam :) A opuszczam odcinek zwykle już za "szachownicą". Wiem że nie wszyscy tak lubią, no i maja do tego prawo :D Najlepiej jest jak odcinek jest przejeżdżany 3 razy, bo wtedy zmieniam tylko zakręt i już jest fajnie :D :D
Avatar użytkownika
WRC
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:47
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Wilu » piątek, 7 lut 2003, 00:35

ja preferuję lekką pogoń oczywiście z dwa, trzy (oglądanie czołówki) a potem jakaś fajna poglądówka aby obaczyć resztę. Choć muszę przyznać, że ostatnie rajdziki już oglądam tak, aby zobaczyć wszystkie przejazdy w jednym miejscu, więc warto czasami wybrać takie co by siedzieć cały dzień, np przełęcz przysłop na krakowskim, albo ta z 13 nawrotami na rzeszowskim, można im poświęcić po jednym dniu, a resztę trochę pośmigać.
czasami przecież są tak oesiki poukładane, że czy oglądasz je całe, czy też śmigasz pomiędzy nimi, dużej różnicy się nieodczuje.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez rav » piątek, 7 lut 2003, 00:40

Ja muszę pomyśleć o jakimś pikniku na Warszawskim. Mogę zobaczyć 3 razy ten sam zakręt. Ostatnio biegałem z OS-u na OS i skończyło się to utknięciem w jakimś bagnie z przenośnym radiem na plecach. Bardzo fajni są porządkowi, którzy na odwal się pokazują najkrótszą drogę do fajnego zakrętu, która jednak wymga posiadania pontonu. Obserwowałem rajd z odległości kilometra. Świetnie było widać.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glitol » piątek, 7 lut 2003, 08:15

Nic nie przebije zeszłorocznego rajdu Wisy. Mimo tego, że między Oesami jeździliśmy jak idioci i tak nie daliśmy rady zdążyć na przejazdy czołówki.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez rav » niedziela, 9 lut 2003, 19:35

Rajdy są zbyt skondensowane czasowo. W zeszłym roku można było przy sporządzaniu budżetu zmniejszyć koszty o komplet halogenów. Może na zimowym były potrzebne, ale potem nie. Etap powinien sięzaczynać o 8mej i kończyć o 8mej. Mogliby zrobić więcej przerw serwisowych. Nie wiem jak będzie wyglądać czasówka Kormorana, ale moim zdaniem każdy rajd powinien mieć jakiś nocny OS.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wilu » sobota, 15 lut 2003, 15:41

nocne oesy to kwintesencja, w tamtym roku miałem okazję oglądać zmagania na trasie zimowego w godzinach wieczornych, nie ma nic piękniejszego niż wrc pędzące w nocy po śniegu. natomiast nie przekreślał bym formuły rajdu kormoran. widać, że w obecnej formie rajd nie zbiera dobrych recenzi, wine ponoszą działacze, czasami zawodnicy. podoba mi sie fakt, że decydują się na zmiany. ich słuszność będzie nam dane skomentować dopiero po rajdzie, więc więcej optymizmu. swoją drogą jeśli ma to być eliminacja MŚ to hyba powinni znieść zakaz reklamy wyrobów tytoniowych bo inaczej nie mamy szans, a tego nie zrobią bo unia naciska, nie mniej życzę im powodzenia i czekam na efekty.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron