Szutrowy Rajd Warszawski!!!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Piccolo_Jr » poniedziałek, 16 gru 2002, 17:28

Ciekawe czym pojedzie :?
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Avatar użytkownika
Piccolo_Jr
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 16:05
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Krzysztof » sobota, 28 gru 2002, 21:14

Szutrowy w Warszawie- powodzenia.
Byleby nie było zapylonego asfaltu.
Innymi słowy, są pod Warszawą drogi szutrowe?
Ktoś sprawdził jak podwarszawskie drogi szutrowe zachowają się po przejeździe kilku załóg?
Krzysztof
 
Posty: 31
Dołączył(a): sobota, 28 gru 2002, 21:00
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Dobi » sobota, 28 gru 2002, 22:21

Tak sie składa ze pod Warszawą są szutrowe drogi i to dużo. Niewydaje mi sie zeby była duża róznica miedzy "Waszymi" szutrami a warszawskimi w koncu naniosł je ten sam lodowiec...
Dobi
 

Postprzez rav » niedziela, 29 gru 2002, 20:24

Fajnie by było gdyby to lodowce bidowały drogi. Niestety tak nie jest. Drogi budowane są przez ludzi. Duże znaczenie ma tu podłoże. Na mazurach jest ono lepsze niż na mazowszu. W dodatku drogi są budowane z lepszych materiałów i po prostu lepiej. Jak zapewne wiemy Warszawa i okolioce znajdują się na piaskowym podłożu. Zatem szutrowa droga szybko się zapada, robią się dziury itd. Ale to chyba lepiej. Rajd będzie ciekawszy.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dobi » niedziela, 29 gru 2002, 20:33

rav napisał(a): Jak zapewne wiemy Warszawa i okolioce znajdują się na piaskowym podłożu. Zatem szutrowa droga szybko się zapada, robią się dziury itd. Ale to chyba lepiej. Rajd będzie ciekawszy.


Troche cie nie rozumiem. Nikt na całych Mazurach, Mazowszu, Warmii i okolicach nie sypał pisku na droge budujac ją . Te drogi powstały same z siebie. Co najwyżej ktoś te drogi poprawiał.
Dobi
 

Postprzez rav » poniedziałek, 30 gru 2002, 00:45

Nie zupełnie tak jest. Naturalni powstają drogi w afryce, argentynie... W Polsce drogi szutrowe są budowane podobnie jak asfaltowe. Przyjeżdzają wywrotki, wysypują materiał potem wjeżdzają walce i to utwardzają. Są też drogi utworzone naturalnie (drogi gruntowe), ale nadają się tylko na rajd terenowy. Mówiąc o podłożu piaskowym miałem na myśli to co jest pod ziemią, pod warstwą gleby. Na Mazowszu głównie jest to piach, natomiast na mazurach raczej glina i kamienie przyniesione przez lodowiec. Z tego zazwyczaj zbudowana jest morena czołowa lodowca. Druga sprawa : jeżdząc po mazurskich szutrach zauważyłem że są one zbudowane z grubszego materiału, z drobnych kamyków. Pod Warszawą sypią jakiś żużel, który początkowo jest równy jak asfalt, ale potem robią się w nim większe i mniejsze dziury. Nie jeste inżynierem od drug, ale wydaje mi się że OS Maciejowice musiał być na pare tygodni przed rajdem wyrównany. W kwietniu w okolicach Otwocka odbył się rajd Mazowiecki. Oglądałem ten rajd i jechałem raz po dojazdówce o nawierzchni podobnej do tej z Maciejowic. Była równa jak stół. Można było bez bulu jechać 120. 3 miesiące później wiechałem na tą samą drogę, tylko że wtedy mogłem jechać najwyżej 50.
A tak a-propo trasy to widziałem gigantyczną chopę w lesie w okolicach Pogorzeli (5km. od Otwocka). Jest tam też sporo skrzyżowań i szybkich zakrętów więc można tam zrobić OS
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dobi » poniedziałek, 30 gru 2002, 01:31

Trzeba napisac do dyrektora rajdu ;-)
Dobi
 

Postprzez Krzysztof » poniedziałek, 30 gru 2002, 23:00

Nie ma o co się spierać.
Cieszy mnie tylko to iż ktoś organizuje rajdy szutrowe a nie "wyścigi asfaltowe". U "siebie" jestem jednym z wielu sprawdzających rodzaj nawierzchni i wytrzymałość. Efekty nie bywają zadowalające, bo nie stać nas na geologów, ale zawsze pytamy najstarszych mieszkańców w jaki sposób były budowane drogi. Żaden nie wspominał o lodowcu:)
Krzysztof
 
Posty: 31
Dołączył(a): sobota, 28 gru 2002, 21:00
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Dobi » poniedziałek, 30 gru 2002, 23:26

kwestia wykształcenia :wink:

A co do zapisu : nie napisałem ze lodowiec zbudował te drogi tylko ze naniósł szuter. Proponuje czytac uwazniej .

p.s.
niewiem czy zauwazyłeś ale potym jak kolega Rav napisał swoje zdanie nie odpisałem mu w sposób który swiadczył by o tym ze się z nim sprzeczam.

Nie mam zamiaru sprzeczać sie z Tobą. Więc proponuje juz o tym nie dyskutować.

Pozdrawiam
Dobi
 

Postprzez rav » wtorek, 31 gru 2002, 14:07

Ja też nie zamierzam się z tobą sprzeczać. Wyraziłem tylko swoje zdanie
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gustave » poniedziałek, 6 sty 2003, 20:40

jesli chodzi o rajdy szutrowe w polsce to bardzo madrze wyrazil sie na ten temat Jarek Baran w ostatnim WRC ze rajdy szutrowe (w tym przypadku2) powinny byc pod rzad zeby nie trzeba bylo przebudobywac rajdowek i to by zminimalizowalo koszty startow, swieta prawda, ale teraz juz za pozno
..:: CDAction: Speed-Zone- RallyCorner ::..
zawód: kochanie rajdów
Avatar użytkownika
Gustave
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 18:45
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez kewals » poniedziałek, 6 sty 2003, 21:58

no też tak własnie myśle.....niekompetetni ludzie siedzą za sterami rajdów w Polsce...zero wyobraźni
zapraszam do dyskusji na www.dnkforum.prv.pl
Avatar użytkownika
kewals
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:04
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez rav » wtorek, 18 mar 2003, 22:20

Mam nadzieję że przed rajdem nie posypie się krytyka ze strony górali że oni lepiej by to zrobili i że szutry pod warszawą nie przypominają tych w górach, ani tych na mazurach więc są do dupy. Prawda jest taka że w Warszawie działają 3 automobilkluby, jest 20 kjs-ów w sezonie i w każdym z nich jedzie prawie 100 załóg. We Wrocławiu, Kłodzku, Świdnicy czy innych górskich okręgach średnia frekwencja to 30-40 samochodów, a słyszałem że w krakowie często są odwoływane bo zbiera się np. 20 załóg. Jak popatrzyłem na wyniki eliminacji okręgu wrocławskiego to się uśmiałem. Co to za KJS gdzie czas zwycięzcy to 4 minuty. Uprzedzam tylko fakt zaznaczając że w Warszawie jest 4 razy więcej kibiców niż w całych Karpatach.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golden » wtorek, 25 mar 2003, 20:43

rav :D :D chyba odpowiedziales tym niedowiarka z poludnia i polnocy :P

popieram :!:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzysztof » środa, 26 mar 2003, 02:09

Tak, czy inaczej.
Nieistotne kto klika z polnocy , kto z poludnia.
Wawka będzie wawką....i nikt tego nie zmieni....:)
Krzysztof
 
Posty: 31
Dołączył(a): sobota, 28 gru 2002, 21:00
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości