Rajd Estonii 2020

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Estonii 2020

Postprzez ToKu » środa, 29 lip 2020, 14:31

Właśnie otrzymałem oficjalną odpowiedź od organizatora, że bilet w paczkomacie czeka 7 dni. Czyli jakby ktoś chciał pojechać na Estonię musi to zrobić dwa razy: raz po bilet, drugi raz na rajd, no albo siedzieć tam z 10 dni po prostu. Stąd moje pytanie: Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma w Estonii znajomych, którzy byliby skłonni odebrać bilet i odesłać go do Polski? Proszę o wiadomość na priv, będę ogarniał w weekend.

P.S. Wczoraj strona rajdu KRZYCZAŁA, że oglądanie tylko ze stref. Dzisiaj jest taka informacja, ale nie wprost i bez krzyków, że jak pójdziemy do lasu to rozwalimy rajd.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn


Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez ToKu » piątek, 21 sie 2020, 17:27

ok, częściowo pomściłem Chmielewo publikując mapy rajdu na forum motorsport, dla ciekawych:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 333836&z=9

mnie nie będzie na rajdzie bo kwarantanna dla Plaków w Estonii.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez woocasch » piątek, 4 wrz 2020, 08:21

Nareszcie odmrażamy WRC, jak obstawiacie kto wygra? Jak spisze się Kajto?
Gdybym miał typować to o zwycięstwo powalczą Tanak z Rovanperą, a o dalsze miejsca Ogier, Evans i Neuville. Będzie ciasno, ale jednak pierwsza dwójka zapewne będzie mieć generalnie lepsze tempo od pozostałej trójki.
Co do występu Kajetana to z jednej strony jestem pełen optymizmu, bo jakieś tam doświadczenie z Estonii ma, dwa razy drugie miejsce. Ale z drugiej strony w tym roku nie startował w zawodach od marca, gdzie np. Huttunen czy Solberg kilka kilometrów od tego czasu już nawinęli. Oby udało się zakręcić w okolicach podium, ale będzie o to dosyć ciężko.
Trzeba wreszcie znowu odpalać WRC+ :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez Aro90 » piątek, 4 wrz 2020, 11:03

woocasch napisał(a):Nareszcie odmrażamy WRC, jak obstawiacie kto wygra? Jak spisze się Kajto?
Gdybym miał typować to o zwycięstwo powalczą Tanak z Rovanperą, a o dalsze miejsca Ogier, Evans i Neuville. Będzie ciasno, ale jednak pierwsza dwójka zapewne będzie mieć generalnie lepsze tempo od pozostałej trójki.
Co do występu Kajetana to z jednej strony jestem pełen optymizmu, bo jakieś tam doświadczenie z Estonii ma, dwa razy drugie miejsce. Ale z drugiej strony w tym roku nie startował w zawodach od marca, gdzie np. Huttunen czy Solberg kilka kilometrów od tego czasu już nawinęli. Oby udało się zakręcić w okolicach podium, ale będzie o to dosyć ciężko.
Trzeba wreszcie znowu odpalać WRC+ :)


Ja stawiam że wygra Tanak, Kalle raczej będzie trochę z tyłu i nie powalczy z Ottem. Jeśli chodzi o Kajta myślę że spokojnie zakręci się koło podium, patrząc na stawkę to o pierwszą czwórkę powinni powalczyć: Huttunen, Solberg, Kajto i Pietarinen + Kaur z lokalnych może nawet skończą w tej kolejności. W Meksyku tylko 4 miejsce czyli teraz trzeba mocno punktować, w Estonii będzie wyjątkowo ciężko walczyć o wygraną ze skandynawami, ale w Turcji czy na Sardynii Kajto musi powalczyć o komplet punktów żeby liczyć się w walce o wygraną na koniec. Dobra uwaga co do ilości przejechanych km, Kajto powinien się rozkręcać a reszta ma już co najmniej 2 rajdy przejechane...
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez TITISE » niedziela, 6 wrz 2020, 12:03

Witam, podlinkuje ktoś PS ? Z góry dziękuję
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez adamlen » niedziela, 6 wrz 2020, 12:10

Rajd nawet może i ciekawy, ale już się trochę odzwyczaiłem od obserwowania wyników.

Świetna postawa Kajetanowicza. Jak równy z równym z Solbergiem, Ostbergiem, Huttunenem. Lubi widać takie rajdy.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez tomi07 » niedziela, 6 wrz 2020, 12:35

TITISE napisał(a):Witam, podlinkuje ktoś PS ? Z góry dziękuję


http://freestreams-live1.com/btspo2-uk/
tomi07
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 15 mar 2018, 12:45

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez Aro90 » niedziela, 6 wrz 2020, 12:36

TITISE napisał(a):Witam, podlinkuje ktoś PS ? Z góry dziękuję


https://www.twitch.tv/wrcmexicoaccount1
Kajto mocno zaskakuje, wydawało by się że na tego typu rajdach troszkę wolniej jedzie niż na innych. W wywiadzie wspomniał że nawet sam siebie zaskoczył. Huttunen traci 6 s. jednocześnie Kajto do Ostberga 3,5 będzie się działo na PS :wink: Trzeba też wspomnieć że to trochę inna Estonia niż to co było w ERC, ta edycja jest dużo bardziej kręta nie tak ekstremalnie szybka jak kiedyś

nie udało się niestety ;/ szacunek za mega dobre tempo i podjęcie rękawic na ostatnim oesie. Wolę zawodnika który ciśnie i czasem skończy poza drogą niż takiego który odpuszcza bez walki
Ostatnio edytowano niedziela, 6 wrz 2020, 23:30 przez Aro90, łącznie edytowano 1 raz
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez ToKu » niedziela, 6 wrz 2020, 13:47

Mówią, że Kajto dachował

EDIT: Piszą już nawet, 3.8 km od startu

to co linkuję poniżej (film z zeszłego roku) w/g rally maps jest 3.6 km od startu:

https://www.youtube.com/watch?v=b5T_1A0 ... dex=4&t=0s
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez woocasch » poniedziałek, 7 wrz 2020, 08:20

Postanowiłem sobie, że w czasie rajdu nie będę pisać po poszczególnych odcinak, żeby nie zapeszyć jakiejś awarii lub przygody u Kajetana i Maćka. I niemal się udało, bo tempo było moim zdaniem rewelacyjne. Różnice w czołówce RC2 były minimalne, a Kajto nie odstawał od liderów. Zresztą wygrane odcinki o czymś świadczą. Brakło tak niewiele, a jednak tak dużo i zamiast 30 punktów na koncie jest tylko 12 :( Szkoda tego dachowania, ale oby w Turcji udało się znowu wygrać :)
A co do generalki to Tanak zrobił to co musiał zrobić, czyli wygrał. Kalle byłby na podium, gdyby nie kara, a gdyby dalej gdybać to rozwalona opona kosztowałaby go wtedy zwycięstwo. Dla mnie duże zaskoczenie to jazda Breena, wytrzymał presję do końca i zrobił to co do niego należało. Oprócz dobrych punktów dla siebie i zespołu, pozbawił Ogiera kilku punktów. A Neuville, no cóż, kolejne zero na koncie i przy tak regularnym Ogierze będzie mega ciężko go dogonić, w tytuł dla Belga już nie wierzę, sprawę rozegra między sobą Ogier i Tanak, przy asyście Rovanpery i Evansa :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez ToKu » poniedziałek, 7 wrz 2020, 18:42

Z Instagramów, YT, forów i ogólnie Internetu wynika, że Estończykom udało się odciąć odcinki od kibiców.
FIA zachwycona.
Skończy się tak, że COVID przejdzie, a na rajdzie, w lesie, nawet q... na środku rekordowo wielkiego bagna, nie będzie można stać i oglądać. Obym się mylił.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez Witcher1990 » środa, 9 wrz 2020, 23:50

ToKu napisał(a):Z Instagramów, YT, forów i ogólnie Internetu wynika, że Estończykom udało się odciąć odcinki od kibiców.
FIA zachwycona.
Skończy się tak, że COVID przejdzie, a na rajdzie, w lesie, nawet q... na środku rekordowo wielkiego bagna, nie będzie można stać i oglądać. Obym się mylił.

Wszystko ku temu niestety zmierza, a najlepiej zróbmy na stadionach jak żal tod proponował.....
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 16 maja 2021, 18:32

ToKu napisał(a):Właśnie otrzymałem oficjalną odpowiedź od organizatora, że bilet w paczkomacie czeka 7 dni. Czyli jakby ktoś chciał pojechać na Estonię musi to zrobić dwa razy: raz po bilet, drugi raz na rajd, no albo siedzieć tam z 10 dni po prostu. Stąd moje pytanie: Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma w Estonii znajomych, którzy byliby skłonni odebrać bilet i odesłać go do Polski? Proszę o wiadomość na priv, będę ogarniał w weekend.

P.S. Wczoraj strona rajdu KRZYCZAŁA, że oglądanie tylko ze stref. Dzisiaj jest taka informacja, ale nie wprost i bez krzyków, że jak pójdziemy do lasu to rozwalimy rajd.


Toku czy byłeś rok temu? Możesz napisać jak to mniej więcej wygląda kosztowo/czasowo, gdzie spać, jak robić test, ile kosztują wejściówki i pola namiotowe albo kwatery no i przede wszystkim- czy się czepiają, że wychodzi się ze "stref kibica" i ogląda w innych miejscach?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez ToKu » poniedziałek, 17 maja 2021, 08:40

Nie byłem, ale przyglądałem się uważanie wszelkim relacjom od strony omijania zabezpieczeń i mój wniosek jest taki, że nie da się ich ominąć. W sensie naprawdę trzeba stać w strefie, na którą ma się bilet. Jeżeli w tym roku będą takie same zasady to znowu mówię pas.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Estonii 2020

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 20 maja 2021, 09:54

ToKu napisał(a):Nie byłem, ale przyglądałem się uważanie wszelkim relacjom od strony omijania zabezpieczeń i mój wniosek jest taki, że nie da się ich ominąć. W sensie naprawdę trzeba stać w strefie, na którą ma się bilet. Jeżeli w tym roku będą takie same zasady to znowu mówię pas.

to ja też bo jeśli strefy kibica chociaż przypominają to co w Rajdzie Polski to = padaka.

No i druga rzecz- covid.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości