RSMP 2020

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 2 maja 2020, 01:53

Aro90 napisał(a):Sport powoli zaczyna wracać, piłka nożna rusza za miesiąc, F1 z początkiem lipca więc można zakładać że od lipca i u nas ruszą rajdy. Rajdy trochę łatwiej zorganizować z kibicami niż np. mecz w obecnych okolicznościach. Wygląda na to że jednak Świdnicki rozpocznie RSMP jak pierwotnie planowano :wink: zobaczymy jeszcze co zrobią z Polskim, wydaje się że mogą go wcisnąć jeszcze w wakacje bo na jesień dość dalekie podróże i będzie ciężko


Kolego zwróć uwagę że piłka wraca 29maja do 50 osób więc składy +sędziowie TV. F1 jeszcze nic chyba pewnego w 100%. A z rajdami do 18 maja ma być info co i jak z Polskim a o Świdnickim napisałem jak to widzę kilka postów wyżej :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17


Re: RSMP 2020

Postprzez amigo » poniedziałek, 4 maja 2020, 12:24

Co do budżetów gmin i miast to wiadomo, że znikają imprezy masowe tzw dni miast itp a tam szło kasy najwięcej. Plusem rajdów jest to, że masowość jest rozłożona na trasie i nie ma dużego skupiska ludzi. Najważniejsze, żeby Rajd Polski się odbył jest coś przygotowane jakaś kasa już poszła w te przygotowania więc warto to pociągnąć, a może ludzie głodni imprez po zamykani w domach chętnie przyjadą na taki rajd, który nie jest zwartą imprezą masową. W przyszłym roku to wyjdą wszystkie problemy koncernów motoryzacyjnych i firm pośrednich, gdzie to one są najczęściej sponsorami. Skasowanie wszystkiego w tym roku nie rozwiązuje problemu.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » poniedziałek, 4 maja 2020, 16:37

Według mnie nie ma co liczyć że odbędzie się Rajd Polski. Jest zbyt wiele problemów nie do przeskoczenia. Musieli by znieść zakaz organizowania imprez masowych, przywrócić przejezdność granic państwowych żeby zagraniczne załogi mogły przyjechać. Zlikwidować odcinki miejskie, oficjalny start, metę, strefę serwisową itp. Zlikwidować uciążliwości wymyślone w hotelach, aby byli chętni którzy dadzą hotelarzom zarobić. Przywrócić transport lotniczy, bo pewnie niektóre "znane nazwiska" nie zdecydowały by się na podróż na rajd na kołach :roll: .

No chyba że odpowiada wam substytut prawdziwych rajdów w postaci odpowiednika żenującej szkoły online :roll: :lol: . Nie chce mi się wierzyć żeby zdecydowali się że rajdy odbywać się będę kompletnie bez kibiców. Analogicznie jak mecze transmitowane w telewizji. Nawet gdyby to powstaje kolejny duży i kosztowny problem .... taka relacja. Taki meczyk to ograną pewnie z wykorzystaniem dwóch kamer ustawionych na stałe w jednym miejscu. Relacji z przebiegu rajdu nie da się w ten sposób :mrgreen: . Według mnie, w wersji optymistycznej, jeśli cokolwiek się w tym roku odbędzie to może jesienią pod koniec roku.

Edit:
Właśnie przeczytałem, że na głównej cztery dni temu pojawiła się informacja o przesunięciu terminu rajdu na później :lol: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » poniedziałek, 4 maja 2020, 19:11

Kruk, nie siej pesymizmu!! Poczekajmy do 18 maja, zobaczymy, co org wymyśli z datą - najlepiej, żeby została!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 4 maja 2020, 19:44

trebor napisał(a):Kruk, nie siej pesymizmu!! Poczekajmy do 18 maja, zobaczymy, co org wymyśli z datą - najlepiej, żeby została!


26-28.06 Polski nie poleci w 200% co już zakomunikowali tydzień temu ;)
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » poniedziałek, 4 maja 2020, 20:02

SOKÓŁ napisał(a):
trebor napisał(a):Kruk, nie siej pesymizmu!! Poczekajmy do 18 maja, zobaczymy, co org wymyśli z datą - najlepiej, żeby została!


26-28.06 Polski nie poleci w 200% co już zakomunikowali tydzień temu ;)


To ja wiem, ale druga połowa roku jest tak ciasna, że ten termin byłby idealny na nowe otwarcie!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez TITISE » poniedziałek, 4 maja 2020, 21:36

Sporty samochodowe w tym roku się nie odbędą :!: :!: :!:
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: RSMP 2020

Postprzez woocasch » wtorek, 5 maja 2020, 07:24

Też się tego coraz mocniej obawiam, chociaż zapewne globalne serie ruszą. Promotorzy będą odpowiednio cisnąć, żeby coś się działo. F1 czy MotoGP będą się zapewne odbywać bez publiczności, a ogarnąć relacje to nie jest dla nich problem. WRC zapewne też jakoś ruszy, chociaż sądzę, że najwcześniej w sierpniu. Tym bardziej, że 3 rajdy już pojechały, więc będzie presja, żeby w jakiejś formie dokończyć sezon.
Co do RSMP to jeżeli nie ruszymy z rajdami w okolicach wakacji to trzeba odwołać cały sezon. Jednak mam nadzieję, że to się nie stanie. Dodatkowo oby nie było sytuacji, że np. Czesi ruszą z rajdami, ale polskie granice będą "zamknięte", bo tego nie zniosę, że jedzie jakiś rajd, a nie można na niego się wybrać :(
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RSMP 2020

Postprzez Mic_123 » wtorek, 5 maja 2020, 13:47

Nawet jeśli Rajd Polski (w domysle szerzej sezon 2020) pojedzie (powinien pojechać), to kilka kwestii :
- zablokowane granice dla „turystow” (nie wiadomo kiedy rusza, jest swobodny transport dla kierowcow zawodowych ktorzy jezdza, lancuchy dostaw sa zachowane, wiec zakładam ze odblokowanie dla zwykłych ludzi jezdzacych turystycznie będzie nie za szybko), w związku z tym brak zagranicznych zawodnikow i kibicow,
- ilu lokalnych wystartuje?, czyli finalnie czy będzie 15-20 zalog, czy 50.
- z tego co pamiętam Niemcy, Holandia wprowadzili zakaz imprez sportowych do września, w związku z tym mysle ze u nas nie ruszy to wcześniej, a raczej później, ale dla toku myslenia przyjmijmy ze będzie tak jak u nich od września,
- jeśli będzie odblokowanie od początku września, to kiedy to oglosza? Znając zycie to około 20.08 będzie „przeciek” ze być może, a 27.08 podadza ze od września ruszy ;) takie moje dywagacje ze będzie to na ostatnia chwile, kiedy? nie wiem,
- idzmy dalej : jak już ruszy to PZM zwyczajnie powinien sprawdzić wśród zawodnikow (WAZNE po odblokowaniu, nie teraz), ilu z nich planuje i ma realne możliwości budżetowe wystartować w jakimkolwiek rajdzie (czy będzie miało budżet na 1-2-3...6 rajdow), np. rzucając wewnetrzna ankiete z pytaniami,
- zebranie takich danych tez chwile potrwa bo 2-3 tyg minimum, każdy będzie musial jakos na nowo to zaplanować, ustalić budżet ze sponsorem, mama, tata itd. ;)
- jeśli 15-25 powie ze pojedzie to co dalej?Jeśli 30-40 to być może warto podjąć wyzwanie organizacji,
- pamiętajmy ze ankieta nie jest jakims zobowiązaniem wiazacym, wiec to ze ktoś powie TAK, nie znaczy ze finalnie wystartuje. Licząc od najlepszej opcji czyli 40 zalog wstępnie potwierdzi ze TAK, to mysle ze z 10-15% się wylamie finalnie czyli zostanie około 35, byc moze idac dalej polaczyc RSMP z mniejszymi seriami i na czesci odcinkow puscic np RSMSL itp aby frekwencja byla i jak najwiecej budzetu pokryc z wpisowego,
- i w tym momencie wlasciwie jest już koniec września / początek października 2020,
- przy dobrych „wiatrach” organizator będzie potrzebowal kolejnych 4-6 tygodni aby 1) dopracować plan rajdu, ewentualnie może wyjac trase 2019 i tylko date na dokumentach zmienić na 2020, 2) jak również aby organizator dogadal sprawy sponsoringu ze sponsorami rajdu,
- mamy koniec października 2020, ile rajdow się odbędzie? NIE WIEM, ktos wie?

Ps. Majowe testy 2020, czy to obawa przed wirusem? Czy brak budżetu i w domysle brak planow na starty w 2020? z tego co na motorsport.com podawali jedynie 2 zalogi testowaly, wg mnie to już jakiś wyznacznik jak 2020 RSMP mogą wygladac, jeśli wogole „jakos” będą wygladac tzn jeśli się odbeda.
Bez siania defetyzmu, jedynie analiza miesiąc po miesiącu ;) w oparciu o wlasne domysły i obserwacje swiata zewnętrznego w jakim przyszlo nam zyc AD2020 ;)
/////////////////////////////////////////////
Gdzies na necie był pomysl, nie pamiętam jakiej serii wyścigowej aby polaczyc sezony 2020/2021.
Może to miałoby sens w RSMP np. 2 rajdy w 2020, kolejne 6 w 2021 (z mozliwoscia liczenia 6 najlepszych wynikow finalnie) tak aby :
- ci co nie wystartują w 2020 mieli szanse na finalne zwycięstwo na koniec SUPER SEZONU RSMP 20/21 (nawet mogliby go tak nazwac, zrzekam sie na rzecz RSMP tej nazwy heheheh)
- z kolei ci co będą mieli chec i srodki w 2020 żeby pojechali jakies rajdy.
Tyle mojego komentarza, hej.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » czwartek, 14 maja 2020, 22:06

Słabo to wygląda z brakiem Rajdu Polski, a teraz jeszcze z Limanową. Można popaść w marazm tracąc tak obsadzone imprezy :( Oby dało radę wybrać się na Ecce Homo, Barum, Baję Poland, San Marino i Niemcy. Na szczęście do tych wydarzeń jest jeszcze trochę czasu.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2020

Postprzez Mic_123 » piątek, 15 maja 2020, 13:52

https://pl.motorsport.com/rsmp/news/swi ... u/4792361/

Finalnie zostalo 4 rajdy, w tym 1 poza granicami RP na Slowacji (Koszyce).
W miedzyczase byla mowe ze byc moze Nadwislanski powroci, teraz wyglada ze raczej nie.
Z 7 zostalo 4, w tym 2 odwolane, a z 3go zostalismy "wyeliminowani", bo z tego co pamietam to na Litwie rajd jedzie ale tylko dla Litwinow (bo nie wpuszczaja obcokrajowcow, przez granice zamkniete).
Teraz chyba licza (Slowacy i Polacy) ze do pazdziernika granice zostana odblokowane (i w miedzyczasie nie zamkna ich ponownie).
Bardziej realistyczne myslenie nakazywaloby byc przygotowanym aby rozegrac wszystkie rajdy w RP.
Jakby nie liczyc sezon sie skurczyl o 42%, na chwile obecna. :x :(
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » piątek, 15 maja 2020, 20:37

Nie ma się czym specjalnie ekscytować. To jedynie aktualny kalendarz. Wcześniej już zmieniał się kilka razy. Ja uwierzę dopiero jak się faktycznie odbędzie tym bardziej że do najbliższego w obecnej kolejności jest prawie trzy miesiące czasu :wink: . Na plus można wymienić że ktoś pomyślał i w czasach ograniczania kosztów wszystkie są na tej samej nawierzchni. Według mnie Koszyce na straty z automatu. Pojedzie może trzy załogi walczące o tegorocznego majstra :lol: .

Jeśli za wyznacznik frekwencji na listach startowych przyjąć informacje medialne i przedsezonowe testy to powinny się tam pojawić .... cztery załogi :roll: wieśwagen, cytryna i fieścina. Ta ostatnia w wersji R5 i R2. Nic nadal nie słychać o pozostałych załogach z czołówki minionego sezonu nie mówiąc o słabszych sprzętach. Jak myślicie, rajd odbędzie się dla piętnastu załóg? :roll:

Mam też drugie jeszcze lepsze pytanie .... czy po rozegraniu trzech rajdów (w wersji optymistycznej) będą przyznawane majstry ? :mrgreen:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Zajcev » sobota, 16 maja 2020, 10:28

Koszyce są dobra opcja dla załóg z południa, rajd bardzo blisko, nowe odcinki, zawsze jakaś odmiana :) z Krakowa bliżej do Koszyc niż na Świdnicę ;) a runda Słowacka raczej się odbędzie, w końcu wystarczy popatrzeć jak tam wyglada „pandemia”.

Co do ilosci załóg, tutaj myśle ze wiele osób zaskoczy (pozytywnie) lista na pierwszy rajd.
A jeśli chodzi o tytuły, wystarczy popatrzeć na historie RSMP, tytuły mistrzostwie były rozdawane nawet przy 3 rajdach. Wielokrotnie odbywały się również 4 rajdy i tytuły były rozdawane.
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » sobota, 16 maja 2020, 22:01

Kruk napisał(a):Na plus można wymienić że ktoś pomyślał i w czasach ograniczania kosztów wszystkie są na tej samej nawierzchni.

Z jednej strony mam trochę żal do organizatorów Liepaji, że nie dali pierwszeństwa w wyborze nowej daty organizatorom Rajdu Polski, bo skoro Łotysze już raz zmieniali, to powinni wybierać nowy termin po nas. Z drugiej strony jeśli jedyna wolna data pozostała tuż po Rajdzie Rzeszowskim, to jest to dobre posunięcie dla zawodników rywalizujących tylko w mistrzostwach Polski. Ale żal będzie jeśli pójdą wszystkie pozostały rundy ERC, a naszej jako jedynej zabraknie :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » wtorek, 9 cze 2020, 21:42

https://pl.motorsport.com/wrc/news/boga ... a/4803556/
Wygląda na to, że Huttunena zabraknie w Rzeszowie, bo w tym samym terminie będzie startował w Estonii. Nasuwa się pytanie czy Fina jeszcze zobaczymy w tym roku w RSMP.
A miało być tak pięknie w tym sezonie, nie tylko RSMP...
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron