Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez piotrg » piątek, 8 lis 2019, 19:42

Przypominam ci że Paddon w bezpośredniej walce pokonał Ogiera w Polo gdzie wtedy i20 było mocno w tyle, potencjał ma tylko ta jego kariera jakoś tak się dziwnie potoczyła. Według mnie zasługuje na "drugą szansę" tak jak dostał Tanak czy Evans, z Evansem nie wyszło ale z Tanakiem... . Tidemand - ty śledziłeś jego starty w tym sezonie ? - on jechał sam, brakowało Prokopa mu do pary albo tego od Prady żeby miał się do kogo porównać. Pamiętam jego start w Szwecji foką 2.0 jak zamiatał ale to było dawno temu i nieprawda, w obecnych wurcach sie nie odnajduje po kilku startach, nikt nie da mu sezonu na naukę bo prognoza jest za słaba. Suninen uczy się już długo i postępów nie widać - ryzykował dzwonił, zwolnił i też dzwoni.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa


Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » piątek, 8 lis 2019, 21:53

piotrg napisał(a):Przypominam ci że Paddon w bezpośredniej walce pokonał Ogiera w Polo gdzie wtedy i20 było mocno w tyle, potencjał ma tylko ta jego kariera jakoś tak się dziwnie potoczyła. Według mnie zasługuje na "drugą szansę" tak jak dostał Tanak czy Evans, z Evansem nie wyszło ale z Tanakiem... . Tidemand - ty śledziłeś jego starty w tym sezonie ? - on jechał sam, brakowało Prokopa mu do pary albo tego od Prady żeby miał się do kogo porównać. Pamiętam jego start w Szwecji foką 2.0 jak zamiatał ale to było dawno temu i nieprawda, w obecnych wurcach sie nie odnajduje po kilku startach, nikt nie da mu sezonu na naukę bo prognoza jest za słaba. Suninen uczy się już długo i postępów nie widać - ryzykował dzwonił, zwolnił i też dzwoni.


Hayden może i pokonał Ogiera i jest szybki, ale w specyficznych rajdach, natomiast więcej jest jednak rajdów gdzie sobie kompletnie nie radził a ma już bardzo duże doświadczenie bo w samych rundach WRC 80 startów. Według mnie po prostu już lepszy nie będzie.

Tidemand - ten sezon w jego wykonaniu to klapa, ale po pierwsze tylko 4 starty w nowym dla siebie aucie i trudnych rajdach - chyba nie można oczekiwać, że od razu będzie w czołówce. Ja go natomiast pamiętam z kilku sezonów wstecz gdzie w WRC2 wyczyniał cuda i walczył w każdym rajdzie o wygraną. Był wtedy szybszy niż Suninen. Nie jest też pierwszym kierowcą, który po przesiadce do nowych WRC sobie nie radzi, ale według mnie ma potencjał. Lappi też nie ogarniał na początku nowych WRC. Różnica szybkości jest widać na tyle duża, że młodzi nie mają podejścia od razu do bardziej doświadczonych kierowców.

A Suninen jedzie dopiero 2 sezon w aucie WRC, a Paddon? 5 już przejeździł. I tak jak mówisz Tanaka już wielu skreśliło, bo szybki, ale dzwoni więc Suninen się tu na minus nie wyróżnia.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez speedyzxz » sobota, 9 lis 2019, 00:33

adamlen napisał(a):
piotrg napisał(a):Przypominam ci że Paddon w bezpośredniej walce pokonał Ogiera w Polo gdzie wtedy i20 było mocno w tyle, potencjał ma tylko ta jego kariera jakoś tak się dziwnie potoczyła. Według mnie zasługuje na "drugą szansę" tak jak dostał Tanak czy Evans, z Evansem nie wyszło ale z Tanakiem... . Tidemand - ty śledziłeś jego starty w tym sezonie ? - on jechał sam, brakowało Prokopa mu do pary albo tego od Prady żeby miał się do kogo porównać. Pamiętam jego start w Szwecji foką 2.0 jak zamiatał ale to było dawno temu i nieprawda, w obecnych wurcach sie nie odnajduje po kilku startach, nikt nie da mu sezonu na naukę bo prognoza jest za słaba. Suninen uczy się już długo i postępów nie widać - ryzykował dzwonił, zwolnił i też dzwoni.


Hayden może i pokonał Ogiera i jest szybki, ale w specyficznych rajdach, natomiast więcej jest jednak rajdów gdzie sobie kompletnie nie radził a ma już bardzo duże doświadczenie bo w samych rundach WRC 80 startów. Według mnie po prostu już lepszy nie będzie.

Tidemand - ten sezon w jego wykonaniu to klapa, ale po pierwsze tylko 4 starty w nowym dla siebie aucie i trudnych rajdach - chyba nie można oczekiwać, że od razu będzie w czołówce. Ja go natomiast pamiętam z kilku sezonów wstecz gdzie w WRC2 wyczyniał cuda i walczył w każdym rajdzie o wygraną. Był wtedy szybszy niż Suninen. Nie jest też pierwszym kierowcą, który po przesiadce do nowych WRC sobie nie radzi, ale według mnie ma potencjał. Lappi też nie ogarniał na początku nowych WRC. Różnica szybkości jest widać na tyle duża, że młodzi nie mają podejścia od razu do bardziej doświadczonych kierowców.

A Suninen jedzie dopiero 2 sezon w aucie WRC, a Paddon? 5 już przejeździł. I tak jak mówisz Tanaka już wielu skreśliło, bo szybki, ale dzwoni więc Suninen się tu na minus nie wyróżnia.

Ahh wygrana w Argentynie była piękna, niecałe 3 sekundy zapasu nad Ogierem przed ostatnim odcinkiem, już Sebowi ludzie oddawali wygraną w rajdzie. Ale Paddon tak przeleciał pięknie Power Stage - wklepał wszystkim i wygrał rajd, Ogier mało wtedy rajdów przegrywał w bezpośredniej walce, ale Kiwi pokazał że można :D

Tanaka, Meeke'a, Latvale też skreśla sporo osób. Niestety, niby mamy 4 zespóły po 3 auta (tak uśredniając) a i tak brakuje miejsca na dobre nazwiska.

Najsmutniejsze w związku Haydena z Hyundaiem jest to że stracił miejsce na rzecz Mikkelsena na przestrzeni sezonu dającego podobną ilość punktów, a na koniec jeszcze wg nich lepszym kandydatem na parę rajdów był Breen, a nie Paddon.

I najważniejsze, nie Tidemand zdecydowanie nie jest lepszym kandytatem niż Paddon, szanujmy się. W tym roku Pontus to mógłby się po czołach kopać z Bertellim.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » sobota, 9 lis 2019, 15:47

Paddon też świata nie zawojuje z prostej przyczyny- on jeździ dość "zamaszyście" i ładnie to wygląda ale po prostu nie ma szans być szybszym jeżdżąc w ten sposób, zwłaszcza przy limitach opon.
Suninen faktycznie w tym sezonie jakby nie domaga, może za dużo oczekiwałem więc poczekam z oceną na przyszły sezon. Natomiast potencjał faktycznie u niego jest, co pokazały szybkie rajdy w 2017- Finlandia i Polska a to przecież były jego pierwsze kroki w aucie WRC. Na asfalcie też jest szybki więc styl jazdy musi mieć dobry, może po prostu nieco odpuścił w tym roku żeby przejechać cały dystans ale potencjał prędkości jednak widać.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez kij » sobota, 9 lis 2019, 18:31

adamlen napisał(a):Lappi też nie ogarniał na początku nowych WRC.


To dosyć ciekawe stwierdzenie, ale chyba faktycznie nie ogarniał na początku Yarisa (bo to jego pierwszy WuRC był), i za mocno gaz cisnął, po przesiadce z Fabii.
Portugalię jeszcze spokojnie przejechał, ale już na Sardynii gdyby nie awaria niezawodnej Toyoty, spokojnie wbiłby na podium, chyba z opcją na wygraną.
U nas pojechał niewiele, może chciał powtórzyć wynik z pierwszego startu Fabią S2000, i nie wydało.
W czwartym starcie, na własnym podwórku, gonił się na równi z JML. Tym razem awaria niezawodnej Toyoty pozbawiła zwycięstwa JML, a wygrał Lappi...
Do końca sezonu pojechał 50/50, dwa solidne występy i dwa razy dzwony na asfalcie, ale z niezłą jazdą.
W drugim roku wprawdzie bez fajerwerków, ale sezon skończył na równi z JML.

Paddona zepsuła przykra przygoda z MC2017. Ale fakt, tam gdzie było szybko i luźno zwykle radził sobie nieźle (Szwecja, Fin, Australia, u nas też nieźle, Sardynia).
Szkoda że na testach przed Finlandią zgruzował furę przeznaczoną na rajd i nie pojechał. Oby za tydzień było lepiej.
Malcolm coś ma, że takich skreślonych wyciąga.
Zdałby się taki Paddon w niezłej formie i liczę że w Australii pokaże że warto mu dać szansę.
Zawsze to ciekawy kierownik do prędkiego WuRCa.

No i zawsze to jest jeszcze żelazny kandydat do WuRCa, Mads. Może jego Tommi przytuli? Punktów przynajmniej tyle co Kris by przywiózł, ale taniej ;)
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » sobota, 9 lis 2019, 21:40

Jak to było z tym Monte 2017, tzn: wiem co się stało, ale jak do tego doszło?
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » sobota, 9 lis 2019, 22:44

Podczas wypadku potrącił kibica który później zmarł - mówili że stał w niewłaściwym miejscu i safety zwracało mu uwagę żeby stamtąd odszedł - po wypadku jakby Paddon zaczął gorzej jeździć
https://youtu.be/lVA0uxupUjQ
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 10 lis 2019, 14:32

Mad Max napisał(a):Podczas wypadku potrącił kibica który później zmarł - mówili że stał w niewłaściwym miejscu i safety zwracało mu uwagę żeby stamtąd odszedł - po wypadku jakby Paddon zaczął gorzej jeździć
https://youtu.be/lVA0uxupUjQ

Nieeee, chyba nie tak to było- Paddon uderzył w skarpę gdzie stał ten kibic (niedozwolone miejsce), a że siła była duża, skarpa stroma i oblodzona to kibic spadł i rozbił sobie głowę na skałach i zmarł. Paddon go nie potrącił samochodem.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 lis 2019, 16:26

W temacie o MC17 było sporo o tym mowy (od strony 6 z tego co sprawdziłem)
Napisałem tyle co pamiętam, gość stał w rowie, Paddon go trafił tyłem i go wyrzuciło do góry.
Fakt jest taki że w wyniku wypadku Padonna zginął kibic a później Paddon "obniżył loty"
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 11 lis 2019, 13:57

a śmiejecie się z RSMP
https://pl.motorsport.com/wrc/news/94-k ... i/4595305/
harmonogram dla kibica zajebisty, ilość oglądania do pożygu
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 11 lis 2019, 14:32

Mad Max napisał(a):a śmiejecie się z RSMP
https://pl.motorsport.com/wrc/news/94-k ... i/4595305/
harmonogram dla kibica zajebisty, ilość oglądania do pożygu

15 aut na starcie ;) Więc co się dziwisz.
To tylko zabawa dla fabryk. Zresztą powinni tylko WRC puścić. Reszcie podziękować.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » wtorek, 12 lis 2019, 09:33

Mad Max napisał(a):a śmiejecie się z RSMP
https://pl.motorsport.com/wrc/news/94-k ... i/4595305/
harmonogram dla kibica zajebisty, ilość oglądania do pożygu

No wiesz, okoliczności tego harmonogramu były jakie były. Teraz doszło do tego, że ścigania nie będzie w ogóle.
Szkoda, ale przynajmniej Hyundai wreszcie ma jakiś tytuł w WRC :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » wtorek, 12 lis 2019, 10:14

woocasch napisał(a):Szkoda, ale przynajmniej Hyundai wreszcie ma jakiś tytuł w WRC :)


Za rok zdobędą dwa :wink:


A na serio - w tej sytuacji odwołanie rajdu miało największy sens. 94 km oesowe nawet jakby się udało bez problemu przejechać przy całych wydatkach na transport itd mija się z celem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 12 lis 2019, 10:53

Bardzo dobra decyzja, pytanie dlaczego tak późno. Mogli śmiało odwołać już w tamtym tygodniu. Kajto mega sukces!!! aż szkoda, że nie próbował tylko przejechać rajdu Argentyny.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » wtorek, 12 lis 2019, 11:52

woocasch napisał(a):
Mad Max napisał(a):a śmiejecie się z RSMP
https://pl.motorsport.com/wrc/news/94-k ... i/4595305/
harmonogram dla kibica zajebisty, ilość oglądania do pożygu

No wiesz, okoliczności tego harmonogramu były jakie były. Teraz doszło do tego, że ścigania nie będzie w ogóle.
Bo taka powinnna być decyzja od początku a nie probowanie tego pchać na siłę - myślę że nikt nie miał by o to pretensji bo sytuacja jaka jest kazdy widzi
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron