Mistrzostwa Europy!

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez DonCorrado » sobota, 4 maja 2019, 19:54

Wspaniały wynik Habaja. Znawcą nie jestem, ale cały weekend kukałem na newsy i liczyłem, że ucząc się ale z dobrym tempem dowiezie dobry wynik, i stało się, brawo! Mądra jazda!
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Aro90 » niedziela, 5 maja 2019, 14:01

DonCorrado napisał(a):Wspaniały wynik Habaja. Znawcą nie jestem, ale cały weekend kukałem na newsy i liczyłem, że ucząc się ale z dobrym tempem dowiezie dobry wynik, i stało się, brawo! Mądra jazda!


Bardzo dobra jazda Habaja :wink: Pierwszy rajd Fabią R5 na asfalcie co prawda od początku minimalnie tracił i jechał raczej w okolicy 6-7 miejsca ale w sobotę lepsze tempo i 2 odcinki wygrane. Ogólnie walka była na noże i kilku gości popełniało błędy. Wydaje mi się że o podium powinien spokojnie powalczyć w tym roku. Liczę jeszcze że Miko dołączy do stawki na kilka rund juniorów
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 20 maja 2019, 16:48

Jak oceniacie szanse Habaja na walkę o Mistrza Europy? Jak by nie patrzeć początek sezonu wyśmienity. Niby Łukjaniuk na papierze szybszy ale pewnie jeszcze nie raz w tym sezonie będzie mieć kłopoty z metą, Ingram podobno kłopoty z budżetem- dopina go z rajdu na rajd, może mu braknąć podobno już na Polski. Myślicie, że ktoś jeszcze może się włączyć do walki?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Mad Max » wtorek, 21 maja 2019, 09:30

Myślę ze w obecnej sytuacji Lukya będzie miał problem żeby dogonić Habaja i uważam że Łukasz ma bardzo duże szanse na tytuł - choć z drugiej strony wystarczy żeby Habaj nie ukończył jednych zawodów i sytuacja może się odwrócić - Lukya w zeszłym sezonie pokazał że potrafi trochę odpuścić żeby te rajdy kończyć - na pewno na takich rajdach jak Lipawa czy Polski jest faworytem bo to imprezy dla takich "wariatów" ale na asfaltach różnie z nim bywa.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Aro90 » środa, 22 maja 2019, 11:48

Mad Max napisał(a):Myślę ze w obecnej sytuacji Lukya będzie miał problem żeby dogonić Habaja i uważam że Łukasz ma bardzo duże szanse na tytuł - choć z drugiej strony wystarczy żeby Habaj nie ukończył jednych zawodów i sytuacja może się odwrócić - Lukya w zeszłym sezonie pokazał że potrafi trochę odpuścić żeby te rajdy kończyć - na pewno na takich rajdach jak Lipawa czy Polski jest faworytem bo to imprezy dla takich "wariatów" ale na asfaltach różnie z nim bywa.


Habaj jak na razie dobrze punktuje zobaczymy jak będzie dalej. Jedne nie ukończone zawody nie wiele zmienią bo z tego co pamiętam Łukasz mówił że w zależności od wyników możliwe jest pojechanie nawet wszystkich 8 rund, zatem przy punktowanych 6 można zrobić dwa błędy. Łykyanuk już nie może zawalić rajdu a jak wiadomo różnie z tym bywa. Ciekawy jestem Łotwy bo jedzie kilku naprawdę szybkich driverów na szutrze :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez DonCorrado » środa, 22 maja 2019, 20:31

Jak pojedzie całość jak Azory to ma szanse, jak się głowa zacznie gotować to będzie gorzej.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez hubertus_89 » piątek, 24 maja 2019, 20:19

panowie nie wiem czy pisze w odpowiednim wątku, ale nie mogę znaleźć "rajdu polski"
wiecie jak wyglądają mapy odcinków tegorocznej edycji? na oficjalnej stronie nic nie mogę znaleźć. do rajdu pozostał miesiąc a ja nie mogę zaplanować całej logistyki :? w ogóle po tych zmianach ciężko cokolwiek na forum odnaleźć
Avatar użytkownika
hubertus_89
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2011, 18:18

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez rafalze-ce » piątek, 24 maja 2019, 21:06

W dziale RSMP jest wątek i Toku opisuje gdzie można znaleźć mapy.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Aro90 » niedziela, 21 lip 2019, 16:18

Kilka błędów ale ogólnie dobre tempo Habaja w Rzymie. Szkoda wczorajszej przygody bo byłyby duże szanse na utrzymanie pozycji lidera w ERC, Łukyanuk dostał minutę kary i obecnie bije się o podium, byłoby dobrze gdyby Crugnola przeszedł Alexa. Wzrosną szanse na walkę o tytuł, Łukyanuk po przygodach na dwóch pierwszych rajdach musi dobrze punktować w każdym rajdzie do końca a wiadomo że różnie nim bywa :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez trebor » niedziela, 21 lip 2019, 18:49

No i Poloński pierwszy w RGT, gratulacje. Wynik idzie w świat, jutro nikt nie będzie pamiętał o defekcie Nucity.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez trebor » niedziela, 29 wrz 2019, 08:38

Cypr sobie leci. Na 7 Nasser ponad 15sek przed Łukyanukiem. Pierwszy chwali auto i opony, drugi, że very hard, Ale tylko Alexey trzyma tempo Nassera i strata jakoś wygląda. Mógłby Habaj powalczyć z Ingramem.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 30 wrz 2019, 14:46

trebor napisał(a):Cypr sobie leci. Na 7 Nasser ponad 15sek przed Łukyanukiem. Pierwszy chwali auto i opony, drugi, że very hard, Ale tylko Alexey trzyma tempo Nassera i strata jakoś wygląda. Mógłby Habaj powalczyć z Ingramem.


były szanse żeby powalczyć ale trafiła się awaria i niestety trochę punktów uciekło ;/ może nawet na miarę zdobycia tytułu... Zobaczymy jak będzie na Węgrzech, nowy rajd dla wszystkich zapowiada się zacięta rywalizacja. Największe szanse ma Ingram który przy max ilości punktów Łukyanuka może zająć 4 miejsce i zdobędzie tytuł... Na Węgry wybiera się Mares, wydaje mi się że Miko też planuje ten rajd zamiast Dolnośląskiego. W sumie dobra decyzja patrząc na km os koszty startu wyjdą podobnie. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na średnie prędkości na odcinkach(około 55km/h) to jest chyba najwolniejszy rajd na świecie
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Mad Max » piątek, 8 lis 2019, 18:02

Druga część sezonu w wykonaniu Habaja jest strasznie słaba
Testowy na Węgrzech
Obrazek

Myślę że jest po sezonie - tu film z wypadku
https://www.facebook.com/istvan.dome.75 ... 853529332/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez piotrg » piątek, 8 lis 2019, 19:27

Czekaj może miętko było i siem daleko nie pogieło :). Szkoda że trochę nie podciął i bokiem tam nie wjechał były by prostsze naprawy ale po fakcie łatwo się mówi. Trzymam kciuki za nocne prace przy aucie.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Mistrzostwa Europy!

Postprzez Mad Max » piątek, 8 lis 2019, 19:35

piotrg napisał(a):Czekaj może miętko było i siem daleko nie pogieło :). Szkoda że trochę nie podciął i bokiem tam nie wjechał były by prostsze naprawy ale po fakcie łatwo się mówi. Trzymam kciuki za nocne prace przy aucie.
Na filmie widać że praw strona mocno dostała, przy takim lodowisku zero kontroli więc nie wiem czy dałby radę zrobić cokolwiek

Ekipa Gryazina ma wprawę w odbudowywaniu Fabii więc walczą - dobrze to wygląda i chyba mój pesymizm był nie potrzebny - pytanie tylko jak to będzie się prowadzić i czy później nie będzie jakiś awarii wynikających z wypadku
https://www.facebook.com/SportsRacingTe ... 007754549/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron