Neste Rally Finland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mad Max » czwartek, 1 sie 2019, 23:14

Hubertos napisał(a):Ale bez emocji i złości, chłopaki. A dystans warto mieć, do siebie i swojego narodu szczególnie.
Kolega DC chyba nie zrozumiał aluzji do "Polisz Fans Rajli Polisz 2017" - no cóż pamięć krótka...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Neste Rally Finland

Postprzez Hubertos » piątek, 2 sie 2019, 00:34

Wiem, nie każdy umie to wyłapać :).
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Neste Rally Finland

Postprzez DonCorrado » piątek, 2 sie 2019, 16:38

Źróbka sobie wygogluj.
Chyba Ciebie dupa boli, tylko zdjęcie złe wstawiłeś.
Będę pisał gdzie będę chciał.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mad Max » piątek, 2 sie 2019, 16:43

DonCorrado napisał(a):Chyba Ciebie dupa boli, tylko zdjęcie złe wstawiłeś.
Nie Ciebie... zdjęcie dobre wstawiłem.
Jeśli nie rozumiesz jego znaczenia, tego co napisałem oraz tego co napisał Hubertos to pozostaje mi współczuć.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez piotrg » sobota, 3 sie 2019, 09:48

Patrząc na czasy kierowców Yarisów przypomina się Polo..., choć lider jest na innym poziomie to pozostała dwójka też daje radę pozostałym rywalom bo ciężko w "takim aucie" być wolniejszym :). Szkoda Krisa ale musiał cisnąć z Latvalą bo wiadomo że na koniec niedzieli mają być jedyną bariera punktową dla Tanaka od Seba i Thierego bo że Lappi i dwójka Hyundaia poleci za nich jest chyba oczywiste. Breen duże zaskoczenie że w pierwszym starcie ogarnia aut na takim poziomie ale to chyba magia finki bo i Lappi nagle z zagubionego dziecka we mgle w tym sezonie jedzie w czubie.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mad Max » sobota, 3 sie 2019, 13:45

Breen jest mega zaskoczeniem, natomiast co do Lappiego to można było się spodziewać że będzie wysoko, przecież dwa lata temu wygrał Finke
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 4 sie 2019, 12:49

ni ktos linka do power stage ?
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » wtorek, 6 sie 2019, 14:30

Kilka spostrzeżeń z oglądania Finlandii po raz pierwszy.



OGÓLNA ORGANIZACJA: Brak plakatów i w ogóle banerów jakichkolwiek! Z każdego Rajdu zawsze sobie baner lub co najmniej plakat przywożę a tu nic. Poza tym w oficjalnym programie za 2ojro wydrukowanym na papierze toaletowym informacja, że parkingi będą po MAX 5ojro. Bilet 80, a do tego jeszcze po 5 za parking! Chcąc zobaczyć testowy, w piątek 6 oesów, w sobotę 4 i w niedzielę 2 (1 dwa razy) trzeba liczyć 12*5ojro za praking!!! PARANOJA! Bo oczywiście z MAX 5 zrobiło się PO PROSTU 5 (no chyba, że gdzieś było taniej, ja nie spotkałem). Do tego ZŁODZIEJE, bo nie można tego inaczej nazwać za spanie na łące bez toitoia nawet chcą 20!!!!! SZOK!

Te rzeczy sprawiły, że Rajd pozostawił u mnie ogromny niesmak. Sama Finlandia jest krajem bardzo drogim, ale do tego dochodzi chęć wyciśnięcia z kibica ostatniego pieniądza! Z zewnątrz wyglądało to bardzo słabo i sprawiło, że mimo wspaniałych doznań rajdowych, prędko znowu do Finlandii się nie wybiorę.



TESTOWY: Praktycznie od pierwszego momentu Rajd zapowiadał się dziwnie. Przy testowym masę ludzi bez ładu i składu. Tylko sejfciarzy masę. Miejsca ciekawy przy trasie mało, przynajmniej tam gdzie ja stałem (w 2/3 długości testowego).

Zaskoczył też brak worków na śmieci, ale za plus, że każdy swoje ze sobą zabierał (ciekawe, że w Polsce Estończycy jakoś o tym nie zawsze pamiętali), nawet jak ktoś palił (a wiele osób pali chyba porównywalnie z krajami południowymi i o wiele więcej niż u nas) to kiepował o kamień i myk do woreczka i ze sobą zabierał. Duże pozytywne zaskoczenie.



SERWIS i HARIU: Brak wejść gdziekolwiek bez biletu. W innych krajach na miejskich oesach dostęp ma każdy, żeby tylko promować rajdy. Tu parkan dookoła całego parku i sąsiednich ulic na 2,5metra i nic nie zobaczysz (Ja nie zobaczę? Potrzymaj mi piwo - oglądaliśmy z rusztowań pozostawionych przez ustawiających te płoty). Jak już cokolwiek widać to miejsce totalnie do bani.

Serwis to samo. Przecież zarazić się sportem można też patrząc na to co robią mechanicy. W ogóle nie wspominając już o kontroli bezpieczeństwa! Jak nigdzie w Europie! Nawet w kretyńskiej Alzacji było mniej policyjnie niż tu. Na serwisie mało darmowych gadżetów dla kibiców (gdzie im do Włochów, czy Hiszpanów). Sytuację ratuje jak zawsze Toyota (choć "poddupniki" zrobili w tym roku o połowę węższe) i Hyundai. Na stoiskach z oficjalnymi ciuchami brak naklejek!!! Przyszły dopiero późnym popołudniem w czwartek. Nawet nie są okolicznościowe na 2019, tylko takie ogólne.


OESY: Rewelacyjne było to, że mimo wysokich stawek za parkingi dawało się za każdym razem dojechać pod same taśmy. Najdalej chyba szliśmy z 500 metrów. Poza tym praktycznie wszystkie wskazane przez organizatora miejsca było łatwo dostępne i naprawdę dobre. Każdy z łatwością mógł znaleźć odpowiednie miejsce. Ponieważ nie lubimy szutrów szukaliśmy (i znajdowaliśmy) miejsca po zawietrznej i w sumie tylko 2 razy nas solidnie zakurzyło - największy plus tego Rajdu jako szutrowego w porównaniu z Polskim, Sardynią czy Portugalią). Na dojazdówkach też masa zabawy. Szeroko i równo. Moja dzielna Astra niemal sama skakała przez szczyty. Masa frajdy, tylko muszę teraz filtr powietrza wymienić i silnik umyć.
Gdybym miał się przyczepić, to trochę mało mi było hop, ale to dlatego, że w TV zawsze są one filmowane z dołu, a na oesach stoi się zazwyczaj powyżej drogi. Na szczęście na mecie PowerStage sobie to powetowałem. Siedziałem na małej trybunie prawie na wprost mety lotnej (dosłownie lotnej).


WALKA: Osobiście cieszę się, ze Ott wygrał i mocno mu kibicuję, bo chcę kogoś innego jako Mistrza niż Francuz o imieniu Seb. Myślę, że Thierry nie ma szans, ale może się mylę. Czas pokaże.

Prze cały weekend zaskakiwały mnie różnice w czołówce. Nie mówię już o tym jak Tanak jechał w piątek, bo to "kosmita". Ale ogólnie walka na dziesiąte sekundy na szutrach! To prawie jak na moich ukochanych asfaltach i to było super. Mam nadzieję, że Toyota jeszcze się odkuje i zgarnął "Kiankom" tytuł z przed nosa i mam wielką nadzieję, że pomoże w tym Kris. Bo fajnie by było zobaczyć go jeszcze w 2020.



PODSUMOWANIE: Bez wątpienia najlepszy rajd szutrowy jaki widziałem. Mimo to nie przekonuje mnie do luźnej nawierzchni. Koszty około rajdowe są szalone przez co w dającej się przewidzieć przyszłości nie wybieram się tam więcej.



Pozdrawiam!
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mateos » piątek, 9 sie 2019, 06:23

Chyba na innym rajdzie byłem :roll:
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » poniedziałek, 12 sie 2019, 06:32

Mateos napisał(a):Chyba na innym rajdzie byłem :roll:

Toś powiedział. Napisz coś więcej. :)
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mateos » poniedziałek, 12 sie 2019, 21:42

Dla mnie ten rajd był wart wydanego każdego eurosa, a przecież wiadomo było że Skandynawia do tanich nie należy.
Byłem pierwszy raz i jedyne na co mogłem psioczyć to pogodę, środek lata i dobry softshell by przydał się, niestety został w domu :(
Poziom organizacyjny rewelacja, dojazdówki opisane, parkingi i tam gdzie ja byłem były kosze na śmieci, ba była nawet ich segregacja.
Po oesie można chodzić pomiędzy rajdówkami bez problemu.
Sportowo każdy widział, więc nie ma co wspominać :D
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » wtorek, 13 sie 2019, 06:47

Mateos napisał(a):Dla mnie ten rajd był wart wydanego każdego eurosa, a przecież wiadomo było że Skandynawia do tanich nie należy.
Byłem pierwszy raz i jedyne na co mogłem psioczyć to pogodę, środek lata i dobry softshell by przydał się, niestety został w domu :(
Poziom organizacyjny rewelacja, dojazdówki opisane, parkingi i tam gdzie ja byłem były kosze na śmieci, ba była nawet ich segregacja.
Po oesie można chodzić pomiędzy rajdówkami bez problemu.
Sportowo każdy widział, więc nie ma co wspominać :D

No to masz dokładnie takie same odczucia jak ja, tylko, że ja nie zapomniałem kurtki ;) Dla mnie też rajd (jak na szutry) super i wszystko organizacyjnie super. Brakło im budżetu, żeby parkingi nie odstraszały kosztami, żeby koszy i kibli nie brakowało, żeby były banery/naklejki itd. A dla mnie jakbym się nie przygotowywał na koszty to się tego nie spodziewałem. Zjeździłem południe Europy autemod Grecji po Portugalię. Mam rodzinę w Niemczech, a i tak czułem duży szok.
Ale jeszcze raz: (jak na szutry) Rajd był super. (następny za dwa miesiące Rally Legend San Marino, a za rok jadę na WRC Niemcy ;) ).
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Witcher1990 » środa, 21 sie 2019, 19:01

Ktoś tutaj kiedyś pisał o znajomości osów przez czołówkę WRC, w około 16 min relacji https://www.redbull.com/int-en/events/A ... TV4TDH2111 macie wyjaśnienia Latvali co do tego. Po dojechaniu na metę osu wiedział, że rok temu był tam jakiś betonowy blok, który został usunięty w tym roku. Ma więc rozeznanie na bieżąco o każdym zakręcie w rajdzie :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 20 lip 2023, 18:56

Polecicie jakieś miejscówki z hopami na SS5 Halttula, Vekkula, Himos-Jämsä 1?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron