76 Rajd Polski 2019

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 lip 2019, 10:19

Hubertos napisał(a):Ale nie zapominajmy, ze jest to też spowodowane wszechobecnymi blokadami, jak tu dojść/dojechać do fajnego miejsca, skoro nie możesz skorzystać z dojazdów, albo nie pozwalają spacerować ci po odcinku na 1,5 h przed startem.
Jeśli chodzi o chodzenie po odcinku przed rozpoczęciem to w tym roku tak żle nie było i safeciarze raczej ogarnięci i nie z przypadku...
Natomiast jeśli chodzi o blokady to z całego serca chciałbym podziękować Organizatorowi za Blokady dróg których nie umieścił na swoich mapach - naprawdę bardzo ułatwia to oglądanie rajdu oraz bardzo zachęca do przyjazdu w kolejnych latach, szczególnie tych co od tych blokad dymali na piechotę - Brawo!!! Brawo!!! i jeszcze raz Brawo!!!
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Iwan Drago » poniedziałek, 1 lip 2019, 10:30

Nie wiem dlaczego organizator tak opiera się by parkingi były pod OS? My szliśmy z hopy Rosochackie do samochodu 20- 25 minut i według mnie to zniechęca sporo osób.[/quote]

Nie wiem kolego gdzie parkowałeś auto. Mi z oficjalnego parkingu dojście do hopy Rosochackie zajeły jakieś 5-10 min. Moim zdaniem rajd i organizacja ok.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 lip 2019, 10:32

amigo napisał(a):Nie wiem dlaczego organizator tak opiera się by parkingi były pod OS? My szliśmy z hopy Rosochackie do samochodu 20- 25 minut i według mnie to zniechęca sporo osób.
Dlatego żeby zniechęcić ludzi do przemieszczania się między odcinkami, żeby siedzieli na dupie w jednym miejscu.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Hultay WRC » poniedziałek, 1 lip 2019, 10:59

Byłem na polskim pierwszy raz od...hmm 2015? Zleciało, bo nie miałem ochoty przyjeżdżać i oglądać pleców, oraz rajdówek w trawie w oddali i wolałem inaczej spędzić czas, ew obejrzeć Rzeszowski. Wróciłem i było super!

Piątek superoes, sobota paprotki x2 i Olecko x2 + kawałek SS bo pobłądziłem, no i serwis
Sobota śmiganie między Mikołajki Max (Nowe sady, potem nawrót w lewo) a OS Urżanki niedaleko Baranowa, wyjazd do domu 16 z hakiem po obejrzeniu F1 na telefonie ;P

Milo zaskoczony byłem tym, że wszędzie jakoś sprawnie się jechało, podjeżdżałem dość blisko (naklejka parkingowa za 20zł), max 10 minut z buta do odcinka, ale ja jechałem na punkt widokowy i będąc na nim podczas jazd ABC, odchodziłem od niego około kilometra mając lepszy widok. Jeszcze nigdy nie obejrzałem tak dużo na Polskim, ale może to przez to że wyluzowali trochę nie bedąc w WRC? Trasa w niedzielę tak ułożona że żal nie skakać między odcinkami, może wyszlo im, że więcej bilteów sprzedadzą? Safety ludzkie, bez odpałów w żadną stronę, ilość ludzi w sam raz, w Mikołajkach nawet jeszcze wolne miejsca w lokalach. Nawet pogoda dopisała, ideolo.

Wkurzały mnie karnety, bierzesz karnet za 89 bo nie interesuje cie SS, dokup naklejkę, bo cię zawrócą (przed OSami sprawdzają bilet i naklejkę... to co, jakbym naklejki nie miał to bym dymał 1km z buta?), dokup przewodnik, bo standardowa mapka niewiele warta i nieporęczna, patrze no ok, dopłacę to tej opcji za 119, bo jednak SS zobaczę jak nie ma tłumu, rachunek na prawie 150zł ;) takie skubanie troszkę. Wolałbym zostawić w knajpach ;)

Czołówka szybko, a bardzo podobała mi się jazda młodzieży w R2; drugiego dnia jak startowała Fiesta R2T między R5tkami to byłem zaskoczony, chlopaki i dziewczyny szli grubo, nadrabiając braki mocy i napędu, w szybkich zakretach pocno rzucali furami, na krawędzi :). Lujaniuk oczywiście ostro, oberwało się chmurą kamieni ;)

Pytanie brzmi, czy jakby było WRC, to zaraz nie połkneli by wszyscy kija i czy bym znowu nie oglądał pleców, taśm i słuchał przestraszonych safety, zamkykających ludzi na nudnych punktach widokowych. Obstawiam, że dzięki temu że to "tylko" ERC ten rajd był całkiem spoko, jakb wróci WRC to stanie się ofiarą własnej popularności
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 1 lip 2019, 13:32

Rajd w niewielkiej części był ofiarą swojej popularności. Zabrali nam WRC, bo organizator chciał jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem nachapać się na popularności Kubicy. Ich działania naprawcze pogłębiały tak naprawdę problematyczne sytuacje. Blokady rodziły frustracje i powodowały niechęć do współpracy po stronie kibiców. Brak możliwości poruszania się po drogach skutkował niszczeniem pół uprawnych przez podróżujących quadami, czy terenówkami. Do tego oglądanie w 5-6 rzędzie w niezbyt ciekawym punkcie widokowym na pewno nie było warte ceny jaką należało zapłacić za karnet.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez trebor » poniedziałek, 1 lip 2019, 16:27

Czy ktoś zna czasy Hołka? Bardzo fajna jazda, szkoda, że nie było mety. Ciekaw jestem, gdzie by był.
I historyki - wszystkie na plus - Pan Miernik - na minnnnnnus!!!!!!!! To profanacja tego sportu!! Nie akceptuje takiej jazdy wogóle.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Glitol » poniedziałek, 1 lip 2019, 17:21

Rajd bardzo fajny, ogarnięci Safety, fajne odcinki, parkingi blisko oesów.
Lukanyuk poza konkurencją, Huttunen i Mares też bardzo szybko. Czołówka juniorów w osce też bardzo szybko i widowiskowo.
Habaj, Marczyk, Domżała (niespodzianka) najszybsi z naszych.
Niestety nie widziałem historyków, czego bardzo żałuję.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości