Neste Rally Finland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Rally Finland

Postprzez wanderer » środa, 1 sie 2018, 10:28

WRC zrobiło się trochę jak F1, bo gdyby nie team orders to w zasadzie nie byłoby o czym rozmawiać po rajdzie. :) Z jednej strony fajnie, że ten nowe wurce są bardziej efektowne i szybsze, ale przez to niektóre rajdy stały się nudne, bo pozycje startowe wpłynęły tak, że klasyfikacja na koniec pierwszego dnia praktycznie nie uległa zmianie na końcu. Tym bardziej bym się martwił, bo to trochę śmiesznie wygląda że kandydaci do tytułu łapią "niedyspozycję" i nie są w stanie walczyć o miejsce na podium.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21


Re: Neste Rally Finland

Postprzez Leon323 » niedziela, 5 sie 2018, 12:15

Z tym czyszczeniem drogi przez czołówkę to oczywiście prawda ,ale bez przesady. W drugich przejazdach odcinków też nie błyszczeli (poza Tanakiem)
Na szczęscie mamy też rajdy asfaltowe i teraz w Niemczech to własnie oni będą miec czystą trasę bez brudu na cięciach. Jest OK.
Leon323
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 2 lis 2016, 21:18

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Faster » środa, 12 cze 2019, 19:39

Czołem, wybiera się ktoś na "kołach" na Finke? Wstępnie mamy plan już opracowany, ale chętnie przyjmę wskazówki co do wypadu, dziękuję za każdą opinię, lecimy busem .Śpimy blisko odcinków sobotnich, na co uważać itd. To nasz jak się to mówi pierwszy raz :D. Pozdrawiam
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Witcher1990 » środa, 12 cze 2019, 19:42

Ja się chętnie wybiorę za rok gdyby ktoś chciał mnie przygarnąć :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mad Max » środa, 12 cze 2019, 19:54

Faster napisał(a):na co uważać itd.
na korki i kilometrowe spacery w najpopularniejszych dojazdach - oraz bierz poprawkę że w najbardziej znanych miejscach czasem trzeba zając sobie miejscówkę kilka godzin przed startem odcinka a są "czuby" co i śpią na swojej zaklepanej miejscówce
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Gracko » poniedziałek, 24 cze 2019, 10:39

Witam

Kojarzy ktoś z Was jakieś fajne hopy na odcinkach w piątek i sobotę. Niedziela to końcówka dawnego testowego, ale szukam jeszcze czegoś na piątek i sobotę.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: Neste Rally Finland

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 24 cze 2019, 12:25

Może ten blog pomoże? https://itgetsfasternow.com/tag/rally-finland/
Ponoć piątek w znacznej mierze pokrywa się z zeszłym rokiem. Za jakiś czas na powyższej stronie powinna się pojawić analiza tegorocznych oesów.
Polecam jeszcze przyglądnąć się temu tematowi (może już coś zostało napisane o hopach): https://www.motorsportforums.com/showth ... 2019/page8
i śledzić go w przyszłości.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » sobota, 29 cze 2019, 12:20

Faster napisał(a):Czołem, wybiera się ktoś na "kołach" na Finke? Wstępnie mamy plan już opracowany...

Cześć, my jedziemy autem z Krakowa/Wieliczki we dwóch. Prom w środę wieczorem z Tallina i prosto na testowy spać (ogólnie śpimy w aucie na oesach dnia następnego).

W planach mamy:
plan pesymistyczny
czwartek: testowy
piątek: OS 3/7, 10
sobota: OS 12/16, 19
niedziela: OS 21/23
czyli razem 9 miejsc na 24 możliwe

plan optymistyczny
czwartek: testowy plus os1
piątek: OS 2, 5 lub 6, 7, 11
sobota: 12/16, 19
niedziela" OS 21/23
czyli razem 11 na 24

Zmiany mogą nastąpić w zależności od sytuacji na drogach i w zależności od sprawdzających bilety, bo generalnie zamierzamy ogarnąć rajd bez kupowania biletów za 80 euro/szt. Myślałem, że nigdzie nie będziesz drożej niż u Niemców i u nas, ale jednak (no i u Brytoli, ale tam nie byłem i się nie wybieram)!

Z tego co czytałem i gadałem z ludźmi, na Fince jest podobnie jak u nas i w Niemczech, czyli da się bez biletu rajd oglądać. Pytanie tylko:

1. Czy bez biletu da się gdziekolwiek, cokolwiek zobaczyć na OS1/11? Czy jest w ogóle sens wbijać do Jyvaskyla bez biletu?
2. Czy bez biletu da się wejść do serwis parku, żeby kupić jakieś gadżety (w Polsce się dało, a w Niemczech np w ogóle w serwis parku nie sprawdzali)? Z każdego rajdu musimy mieć naklejkę na auto :)

PS Do wszystkich, ewentualnych "hejterów" opcji bezbiletowej - 160 euro za dwa bilety to już paliwo na drogę w jedną stronę + na rajdzie (mam oszczędne auto z LPG), zatem ogromną część budżetu (1/4 całości) stanowiłyby bilety, na które po prostu niestety mnie nie stać (paliwo w obie strony plus na rajdzie 280euro, prom 130euro, żarcie z Polski, a w domu też się je więc nie wchodzi w budżet, ewentualne gadżety - 30-40euro - razem około 450euro za rajd do podziału na 2 osoby). Dlatego, jeśli będzie trzeba to niestety ograniczymy się do jednego podwójnie przejeżdżanego oesu dziennie i tyle.
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Miko » sobota, 29 cze 2019, 15:44

Zamiast wydawać na gadżety poszukałbym noclegu. Cenie sobie higienie i codzienną kąpiel :lol:
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » sobota, 29 cze 2019, 16:00

Miko napisał(a):Zamiast wydawać na gadżety poszukałbym noclegu. Cenie sobie higienie i codzienną kąpiel :lol:

To w żaden sposób nie jest odpowiedź na moje pytanie. Co do higieny to są jeziora :lol: :P a do tego woda z butelek do obmycia twarzy i umycia zębów i rąk i wystarczy. To jest Rajd a nie "allinclusive" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mateos » niedziela, 30 cze 2019, 08:59

broneq
My wyjeżdżamy z okolic Krakowa wtorek rano, tak żeby na spokojnie dojechać we środę na nocleg.
Prom bukowaliście już?
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » niedziela, 30 cze 2019, 12:55

Mateos napisał(a):broneq
My wyjeżdżamy z okolic Krakowa wtorek rano, tak żeby na spokojnie dojechać we środę na nocleg.
Prom bukowaliście już?

Ja kończę pracę o 14:00 więc znając życie zbierzemy się pewnie koło 18:00. Promy mamy już zarezerwowane - do Helsinek w środę o 18:30, powrót do Tallina niedziela 21:40.
To pewnie się spotkamy na Rajdzie :)
Nasz bolid to Astra F w wersji "typowy janusz" czyli bordowy sedan w podstawowej wersji z LPG :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Mad Max » niedziela, 30 cze 2019, 16:06

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś w Finlandii LPG nie było dostępne dla klientów indywidualnych. Po drugie sprawdźcie sobie ceny paliw w poszczególnych krajach bo też można na tym parę złotych zaoszczędzić
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez broneq » poniedziałek, 1 lip 2019, 06:21

Mad Max napisał(a):Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś w Finlandii LPG nie było dostępne dla klientów indywidualnych. Po drugie sprawdźcie sobie ceny paliw w poszczególnych krajach bo też można na tym parę złotych zaoszczędzić

Już się w tym orientowałem. Trzeba będzie zatankować oczywiście u nas, potem pod koniec Litwy i potem przed promem do pełna wszystkiego i starać się dojechać na rezerwie z powrotem na prom :D
Kocham Rajdy!
Avatar użytkownika
broneq
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2019, 14:10

Re: Neste Rally Finland

Postprzez holek1987 » niedziela, 7 lip 2019, 10:10

Siema. Podobnie jak w zeszłym roku lecimy na Finkę, niestety tym razem tylko jednym autem. 80 euro za bilet, to spory wydatek ale dla mnie bezcenna pamiątka. Bez karnetu nie wejdziesz do service parku bo mają bramki które skanują kod kreskowy z karnetu. Harju podobno jest osobno płatne więc odpuszczamy jak w zeszłym roku. Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz i nie chce popełnić tych samych błędów co my w zeszłym roku hehe to niech pyta. Sam zapytam czy ktoś wie gdzie ogarnąć hopy na Moski i Kakaristo, bo z tych onboardów oficjalnych organizatora mało można wywnioskować (za mała prędkość)?? Nasz plan na ten rok to... Jyvaskylla czwartek service park, ustawka na piątek na Moksi, ustawka na sobotę na Kakaristo i na niedzięlę ustawka na Ruuhimaki. Nauczony zeszłorocznym doświadczeniem... NIE KUPICIE PLANU RAJDU W SERWIS PARKU!! NIE BYŁO NAKLEJEK PAMIĄTKOWYCH NA FURKĘ, WYBIERAJCIE ZIELONE PARKINGI OZNACZONE W PROGRAMIE KTÓRY NAJLEPIEJ KUPIĆ NA PROMIE LUB STACJACH BENZYNOWYCH NESTE.
Trzymam ptaka za Lubiaka, a ja jaja za Kuzaja :)
Avatar użytkownika
holek1987
N3
 
Posty: 303
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 16:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron