Rajd Chile

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Chile

Postprzez andrew88 » sobota, 11 maja 2019, 23:56

Kiedyś nie do pomyślenia żeby była sobota w trakcie rajdu WRC i nie było ani jednego postu, a w tym przypadku założonego nowego tematu. Zakładam więc takowy i liczę na to, że pojawi się tu jeszcze choć kilka postów i ludzie jeszcze zaglądają regularnie na forum (choć mam nieodparte wrażenie, że nowa strona główna niewyświetlająca tematów na forum prowadzi do jego zarżnięcia).

Sam rajd jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo szczerze mówiąc spodziewałem się drugiej Argentyny, a tu mamy coś diametralnie innego. Fajnie dla różnorodności w mistrzostwach, trochę niezbyt ciekawie się to ogląda na All Live, bo drzewa zasłaniają widoki z helikoptera :D Pod tym względem dobrze wyglądał pierwszy piątkowy odcinek z dużą ilością małych drzew i ten poślizg Latvali w ostatnim zakręcie przed metą - poezja :)
Sytuacja z wstrzymaniem wczorajszego odcinka w trakcie przejazdu Neuville'a była dziwna. Nie będę się rozwodził nad tym jak można by było temu zapobiec (Pani Mouton mogła się mniej czepiać? :D ), bo niestety przy tak długim odcinku nie można puścić rajdówki, kiedy ostatnia zerówka jest na mecie. Być może CKR (oni zezwalają na start pierwszego kierowcy?) nie śledził odpowiednio położenia ostatniego 0 na trasie oesu. Moim zdaniem w efekcie tego zdarzenia Belg został poszkodowany podwójnie, bo został mu nadany trochę słaby czas, ale co najważniejsze nie pokonując trasy rajdowym tempem nie miał możliwości sprawdzenia i poprawienia notatek w "boju". Tym samym był narażony na stratę jeszcze większej ilości czasu w drugim przejeździe najdłuższej w rajdzie El Pumy. Uwzględniając tą przewagę rywali Belga chyba najsprawiedliwiej byłoby nadać mu czas co najmniej o pół minuty lepszy. Choć to by wyglądało dziwnie i pewnie byłoby przedmiotem wątpliwości współrywali. Teraz to już oczywiście nie ma znaczenia.
Z rolki Krisa i podróżowania bez szyby pewnie Colin byłby dumny :D Swoją drogą szacunek dla Meeka za wykręcenie bodajże drugiego czasu na odcinku następującym po dachowaniu. Miało się trochę wrażenie, że te elementy aerodynamiczne nie są aż tak istotne, jeśli Irlandczyk uzyskuje taki czas bez nich.
Jeszcze o Latvali. Kurde jak jego mi szkoda. Znowu zaczęło się układać, to znowu awaria :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: Rajd Chile

Postprzez Mateos » niedziela, 12 maja 2019, 09:23

Niestety wraz z upadkiem autoklubu, forum też umiera, a szkoda bo od lat uważałem to miejsce za najlepsze źródło informacji oraz dyskusji na temat rajdów.

Odnośnie rajdu, dobre zawody jedzie Leob, ciekawe czy będzie dziś atakować drugie miejsce.
Koniu jak to koniu jedzie na padlinę i wywiezie duże punkty, a jeśli lider niezawodności nie popsuje się to Tanak powinien spokojnie dowieź zwycięstwo do mety.

Szkoda dzwonu Neuvilla, najważniejsze że są cali ale parę punktów uciekło :(
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Rajd Chile

Postprzez speedyzxz » niedziela, 12 maja 2019, 10:42

Myślę że Loeb będzie na pewno atakował Ogiera w pkt zespołowej Hyu prowadzi, ale jest dość ciasno
No i dla Neuvilla to też zawsze jakiś plus :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Chile

Postprzez Rules » niedziela, 12 maja 2019, 12:03

Jeśli ktoś jeszcze nie widział: rolka Neuvilla: https://m.youtube.com/watch?v=xUFX3dLDcv0
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rajd Chile

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 12 maja 2019, 14:19

No niestety brak ostatnich tematów na głównej w niedługim czasie uśmierci forum, chyba że będziemy regularnie pisać i pilnować żeby nie umarło :) Albo zrobią zupełnie nowe forum pod nową stronę i przeniosą wątki?

A wypadek TN fajnie widać tez tutaj w lepszej jakości https://www.youtube.com/watch?time_cont ... jJVcJvlNbA

przypomina mi to rolkę Hirvonena z Finalandii 2010, tam też odpadały w ten sposób elementy samochodu, szczyt/hopka przez prawy zakręt choć przyczyna wypadku inna. Hirvo twierdził wtedy, że mimo lądowania na skręconych kołach zawias nie odbił, a powinien. Ale w 2011 twierdził też, że Fiesta straciła moc w zakręcie co po analizie logów okazało się ściemą, a więc tego :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Chile

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 12 maja 2019, 15:53

Ma ktoś linka do power stage ?

bede wdzięczny
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Rajd Chile

Postprzez dutra » niedziela, 12 maja 2019, 18:09

Avatar użytkownika
dutra
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 3 maja 2017, 20:02

Re: Rajd Chile

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 13 maja 2019, 16:35

Większość dyskusji przeniosło się na facebooka, szczególnie niewielu zawodników tutaj zagląda w ostatnim czasie. Przykre, ale naprawdę chyba nic nie jestesmy w stanie z tym zrobić. Nie da się zmusić ludzi do pisania postów :<.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Chile

Postprzez nikt ważny » poniedziałek, 13 maja 2019, 20:06

Moim zdaniem bardzo by pomogło powrót na główna strone portalu , podglądu głownych tematów forum ...inaczej forum zgaśnie szybciej niz myslimy :(
"Mnie nie interesuje, co mówią inni ludzie, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym mówią." Robert Kubica
Avatar użytkownika
nikt ważny
N1
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa, 18 lis 2015, 14:05

Re: Rajd Chile

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 13 maja 2019, 22:29

trochę szkoda, że FB to przejmuje. Komunikacja na FB to raczej krótsze formy wypowiedzi, krótkie komentarze i odpowiedź. Są niby dłuższe dyskusje ale trudniej to śledzić. Jednak forum ma trochę inną strukturę :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Chile

Postprzez Mad Max » piątek, 17 maja 2019, 13:24

nikt ważny napisał(a):Moim zdaniem bardzo by pomogło powrót na główna strone portalu , podglądu głownych tematów forum ...inaczej forum zgaśnie szybciej niz myslimy :(
Niestety ale nic to nie zmieni - a autoklubie było widoczne a postów coraz mniej - niestety co byś nie robił to forum prędzej czy później padnie, ale będzie pisała posty ta sama grupka która robi to od jakiegoś czasu - szkoda że jest taka sytuacja bo ja jednak uważałem forum ze bardzo dobre źródło informacji - inna sprawa że kondycja forum wygląda tak jak kondycja rajdów w Polsce.
Hubertos napisał(a):Większość dyskusji przeniosło się na facebooka, szczególnie niewielu zawodników tutaj zagląda w ostatnim czasie. Przykre, ale naprawdę chyba nic nie jestesmy w stanie z tym zrobić. Nie da się zmusić ludzi do pisania postów :<.
Witcher1990 napisał(a):trochę szkoda, że FB to przejmuje. Komunikacja na FB to raczej krótsze formy wypowiedzi, krótkie komentarze i odpowiedź. Są niby dłuższe dyskusje ale trudniej to śledzić. Jednak forum ma trochę inną strukturę :)
Niestety FB przejęło rolę forum - problem z tym jest taki że trzeba sporo czasu poświęcić na znalezienie tego co nas interesuje (ja np. nie mam fb) a do tego żeby znaleźć wartościową wypowiedź zazwyczaj trzeba przekopać się przez stos bełkotu - oczywiście jeszcze dochodzi element znajomości i lizania się po jajkach albo obrzucania jakimś syfem - o akcji po pierwszej rundzie Kuchar-Gacek znalazłem może ze trzy wypowiedzi z sensem reszta szkoda gadać - może na grupach zamkniętych jest inna sytuacja ale widziałem pare "rozmów" to ręce opadały.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość