47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez MRT93 » piątek, 26 kwi 2019, 22:43

Mad Max napisał(a):
MRT93 napisał(a):razem a upadkiem autoklub.pl jaki znamy upadły też ich wyniki online?
upadło sporo przydatnych rzeczy - kalendarze, program TV - galerie z lat poprzednich też wyjebało w kosmos

wynik rsmp można śledzić tutaj - to chyba jedna z niewielu rzeczy za które można w jakiś sposób pochwalić PZM
https://wyniki.pzm.pl/2019/swidnicki/RSMP/itinerary


No wyniki.pzm są na pewno dużo czytelniejsze i są ładnie pokazane kary (czego na autoklubie brakowało), ale jednak sentyment robił swoje. Tak czy inaczej weekend spędzam na eWRC z Argentyną, Świdnicą i Miskolcem
MRT93
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 gru 2015, 23:23


Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez kostek45 » sobota, 27 kwi 2019, 11:42

https://www.facebook.com/41316525241057 ... 874947171/

Małe typowanie. T-shirt do wyjęcia. :)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez trebor » niedziela, 28 kwi 2019, 10:43

Ktos wie, co na Jodłowniku się wydarzyło? Gabryś?
Już wiem, mocny strzał Gabrysia.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez andrew88 » niedziela, 28 kwi 2019, 20:50

Dwie ciekawsze akcje, jakie udało się uchwycić w weekend:
Uderzenie w krawężnik Pawła Zakrzewskiego (ponoć w jego wyniku uszkodzenie półosi). Szkoda, że nie wydało, bo byłoby bardzo efektownie.
https://youtu.be/nges094ieas
Jedna z przygód Vlcka: https://youtu.be/sAJRs6Srnm4
Jestem zaskoczony tyloma problemami Czecha na tym rajdzie. U siebie w kraju raczej jeździ bezwypadkowo, startując w dużej ilości imprez w trakcie sezonu. A u nas zaliczył co najmniej trzy przygody.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez pablo0109 » poniedziałek, 29 kwi 2019, 12:42

Witajcie
Dla mnie niegdyś najlepszy rajd asfaltowy z kapitalnymi i kultowymi os.
Byłem na tym rajdzie od 2000 roku do 2016 regularnie.
Zrobiłem sobie przerwę bo teraz ten rajd to dramat!
Wszędzie ograniczniki cieć przez które rajd staje się niebezpieczny dla zawodników nie mówiąc już o atrakcyjności dla samego kibica fakt obsada dopisała w tym sezonie pod względem zawodników ale jest tyle kapitalnych tras w tych okolicach i ciagle to samo.
Dawniej oglądając czy robiąc zdjęcia(media) na patelniach w Walimiu to była poezja, dzisiaj wielokrotne przejazdy w tym miejscu to jest przesada.
Rozumiem że władze i okoliczni mieszkańcy nie wyrażają zgody na puszczenie rajdu w ich okolicach to do jasnej cholery zrobić przerwę od rajdu Świdnickiego i po problemie!
Wiele ciekawych rajdów wyleciało z kalendarza a ten w koło i to samo!
Moja subiektywna ocena jest taka że od 2 lat nie byłem na Świdnickim i nie ciągnie mnie tam do póki będzie jazda po tych samych w kółko co roku jechanych trasach.
Kiedyś ktoś miał fajny baner: ,, Elmot to był rajd Świdnicki to majonez,,
I niestety prorocze słowa.
Może czas wywalić Świdnicki z kalendarza.
Tam wiem tylko co w jego miejsce...
Avatar użytkownika
pablo0109
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 26 kwi 2009, 23:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 29 kwi 2019, 20:34

pablo0109 napisał(a):Może czas wywalić Świdnicki z kalendarza.
Tam wiem tylko co w jego miejsce...

... moze Arlamow reaktywowac :)
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 29 kwi 2019, 20:41

Mic_123 napisał(a):
pablo0109 napisał(a):Może czas wywalić Świdnicki z kalendarza.
Tam wiem tylko co w jego miejsce...

... moze Arlamow reaktywowac :)


ja chętnie widziałbym Wisłę i Karkonoski chyba najlepsze rajdy poza Polskim :wink: na pewno lepsze niż nadwiślański ze swoimi trasami...
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez jaro_gt » poniedziałek, 29 kwi 2019, 22:02

A ja oceniam Świdnicki pozytywnie. Troche krótki ale to nie wina organizatora. W miejscu w którym stałem na odcinku po świdnicy Safciarze pilnowali porządku i bezpieczeństwa. Obsada tego rajdu super, pozytywnie zaskoczył mnie Słobodzian i Byśkiniewicz. Owszem zgodzę się, że odcinki są z roku na rok bardzo podobne ale mi osobiście to nie przeszkadza. Pozdrawiam :D
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Hubertos » wtorek, 30 kwi 2019, 00:40

Chciałoby się powrotu Arłamowa, ale zawodnikom przeszkadzały długie dojazdówki...Niestety, ale obsada tego rajdu przez wszystkie edycje kulała, a szkoda, bo odcinki były absolutnie genialne. Z jednej strony kierowcy narzekają, że w RSMP lecą ciągle te same trasy, a najlepsze listy zgłoszeń mamy właśnie na Świdnickim, gdzie rotacja odcinków jest praktycznie żadna.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez pablo0109 » wtorek, 30 kwi 2019, 08:43

jaro_gt napisał(a):A ja oceniam Świdnicki pozytywnie. Troche krótki ale to nie wina organizatora. W miejscu w którym stałem na odcinku po świdnicy Safciarze pilnowali porządku i bezpieczeństwa. Obsada tego rajdu super, pozytywnie zaskoczył mnie Słobodzian i Byśkiniewicz. Owszem zgodzę się, że odcinki są z roku na rok bardzo podobne ale mi osobiście to nie przeszkadza. Pozdrawiam :D

Kolego od kiedy jeździsz na rajdy?
Jeżeli od niedawna to nie zrozumiesz o czym pisze.
Po świetnych latach kiedy jechały takie os jak Michałkowa czy wspomniany Nikon który miał super os ze spora hopa w Nowej Rudzie obecne oklepane trasy mnie nie cieszą.
Poza tym tamte nazwiska a obecne kierowców tez robią różnice nie ubliżając chłopakom bo robią dobra robotę...
... być może wychowałem się w innych czasach rajdowych i tęsknie za ,,tamtymi rajdówkami,, i podejściem ludzi, organizatorów do rajdów.
Avatar użytkownika
pablo0109
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 26 kwi 2009, 23:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Mad Max » wtorek, 30 kwi 2019, 10:47

Aro90 napisał(a):na pewno lepsze niż nadwiślański ze swoimi trasami...
a ile razy byłeś na Nadwiślańskim że tak piszesz?? chociaż raz ?? Nadwiślański ma swój klimat który mi bardzo odpowiada, może odcinki nie są ultra wymagające ale to i tak lepiej niż 10x Walim
jaro_gt napisał(a):Owszem zgodzę się, że odcinki są z roku na rok bardzo podobne ale mi osobiście to nie przeszkadza.
A mi to przeszkadza bardzo bo w przyszłym roku będę miał problem żeby znaleźć kolejne miejscówki, ileż razy można oglądać w kółko jedno i to samo.

Turbo Jodłownik znowu zbiera swoje żniwo - ten odcinek jest pojebany do jazdy - Roman chyba czeka aż ktoś znowu zginie... nie wiele brakowało... Dziećmorowice - Zagórze lezy piękny nowy asfalt... ale przeciez łatwiej jest zamknąć las na Jodłowniku - ale spoko w przyszłym roku wrócimy na Modliszów... taka rotacja jeden odcinek lepszy od drugiego
Mimo dobrej listy zgłoszeń bardzo mało kibiców przy trasie - lubie takie kameralne rajdy prawie tylko dla mnie - żeby na Sierpnicy parkować auto koło skrętu na Osówkę kiedyś prawie nie do pomyślenia, podobnie dojazd na Jezioro od strony Jugowa - 200m do przejścia. Potwierdziło się tylko to co pisałem przed rajdem - dla mnie impreza zrobiona na odpier*** - duży plus dla safeciarzy którzy robili co do nich należy ale nie byli nadgorliwi.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Aro90 » wtorek, 30 kwi 2019, 11:24

Mad Max napisał(a):
Aro90 napisał(a):na pewno lepsze niż nadwiślański ze swoimi trasami...
a ile razy byłeś na Nadwiślańskim że tak piszesz?? chociaż raz ?? Nadwiślański ma swój klimat który mi bardzo odpowiada, może odcinki nie są ultra wymagające ale to i tak lepiej niż 10x Walim
jaro_gt napisał(a):Owszem zgodzę się, że odcinki są z roku na rok bardzo podobne ale mi osobiście to nie przeszkadza.
A mi to przeszkadza bardzo bo w przyszłym roku będę miał problem żeby znaleźć kolejne miejscówki, ileż razy można oglądać w kółko jedno i to samo.


no właśnie byłem raz :wink: byłem też raz na Karkonoskim i żałuję że już go nie ma w kalendarzu... na pewno pojechałbym jeszcze nie raz. a Ty uważasz że nadwiślański ma lepsze trasy? OK jest lepiej niż na początku i zgodzę się że lepsze to niż Walimx10. Na Świdnickim byłem 7 razy i sorry ale podobnie nie chce oglądać w kółko jedno i to samo... na Rzeszów jeżdżę chyba od 12 lat i rzadko kiedy powtarzają mi się miejscówki :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Mad Max » wtorek, 30 kwi 2019, 12:09

Aro90 napisał(a):no właśnie byłem raz :wink:
No to sorry jesli wyrobiłeś sobie opinie bo byłeś raz to nie ma o czym gadać
Aro90 napisał(a):byłem też raz na Karkonoskim i żałuję że już go nie ma w kalendarzu... na pewno pojechałbym jeszcze nie raz.
Karkonoski i Rzeszowski to dwa najlepsze rajdy w Polsce
Aro90 napisał(a):a Ty uważasz że nadwiślański ma lepsze trasy? OK jest lepiej niż na początku i zgodzę się że lepsze to niż Walimx10.
Uważam że Nadwiślański ma najgorsze trasy w sezonie... ale w latach poprzednich trasa bardzo często ulegała zmianie - a biorąc pod uwagę możliwości trasy Nadwiślańskiego a Świdnickiego to Roman co gór nie przestawi powinien się wstydzić że co roku daje to samo
Aro90 napisał(a):Na Świdnickim byłem 7 razy i sorry ale podobnie nie chce oglądać w kółko jedno i to samo... na Rzeszów jeżdżę chyba od 12 lat i rzadko kiedy powtarzają mi się miejscówki :wink:
No to jest nas dwóch (a pewnie i więcej) i podsumowałeś to o czym wcześniej pisałem. Mnie osobiście dziwi podejście kibiców do Nadwiślańskiego bo przy odrobinie chęci można zobaczyć więcej miejsc niż na Świdnickim (a w przekroju kilku lat rożnych miejsc) a dojechać można pod samą taśmę. Ten rajd nie jest jakieś wybitny dla kierowców ale dla kibiców miejsc do wyboru do koloru i w latach poprzednich można było zobaczyć komplet odcinków latając z czołówka jak za starych dobrych czasów - ale kto o tym wie jak wszyscy ten rajd widzieli na komputerze :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez zaszybki » wtorek, 30 kwi 2019, 12:32

Ja jestem na Elmocie/Świdnickim na KAŻDEJ edycji od 1991 ( to był 19 Rajd Elmot:) i obstawiam, że przerobiłem już każdy możliwy wariant/zakręt/kamień tych tras. Były Elmoty, które miały po 20 i więcej oesów, 200+ km/os na 6-7 różnych odcinkach.
Dzisiaj organizator musi zrobić "tylko" 120 km/os, więc przy odrobinie kreatywności co roku trasa mogłaby być zmieniona/odświeżona w przynajmniej 1/3...
Ludzie, którzy są 1 raz na tym rajdzie, odbierają to inaczej i dla nich ten fakt nie ma znaczenia. Ci, którzy są 5 czy 10 raz, nudzą się albo w ogóle odpuszczają i na oesach się robi pusto. Ludzie, którzy pamiętają czasy Bubla, przyjeżdzają tylko z sentymentu i pokazują rajd swoim dzieciom:wink: Zawodnicy przyjadą zawsze, bo jest szansa na dobry wynik jak się jedzie każdy oes na pamięć:)
Avatar użytkownika
zaszybki
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 14 cze 2009, 22:34
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 30 kwi 2019, 15:41

zaszybki jak by w tym roku Elmot miał 40 czy 60 km więcej niż to 120 to myślisz że Roman od nie przestawienia gór coś by zmienił pewnie każdy Walim by zapętlił i dodał by jeden Kamionki -Walim i było by bez problemu. Zobacz było można w tamtym roku zrobić Tarmaca na 2 nowych odcinkach jak by polecieć wioskę na jednym i 2 dalej było by po ok 12 km na odcinku ale trzeba by tworzyć nowe plany zabezpieczeń i po co to komu :lol: Mad max mówisz że w przyszłym roku puszczą Modliszów raczej wątpliwe do po majówce zaczynają ryć drogę od ronda na Witoszów-Modliszów do Julianowa to pewnie nie wyrobią się do przyszłego roku. We wrześniu idzie Rally Masters Świdnicki zwróć uwagę jakie będą odcinki myślę że w RSMP też by się one przyjęły ale po co Romanowi od nie przestawienia gór nowe jak można po staremu.
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości