Tour de Corse

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez woocasch » piątek, 29 mar 2019, 15:41

Ale po co ma być zamiast? Ma swój zespół ludzi, ma budżet na obecny sezon, więc nie ma co gdybać tylko trzymać kciuki za bezproblemową jazdę. Jak do tej pory to jest ciasno i po każdym następnym odcinku Kajto może pójść zarówno do góry jak i na dół.
A Evans znowu na czele, jest ciekawie :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Tour de Corse

Postprzez trebor » piątek, 29 mar 2019, 15:56

adamlen napisał(a):Drugi odcinek Kajto nieco słabiej, ale nadal jest w walce o podium. Byle bezpiecznie a wynik będzie dobry.

Podział na WRC2 i WRC2 PRO to fakt jest bez sensu.
Ja i tak w porównywaniu wyników wyświetlam całą klasę RC2 a nie jakieś śmieszne podziały.

Rovanperę obserwuję od dłuższego czasu. Jego rozwój szedł bardzo szybko w górę. Obecnie jest na wysokim poziomie, ale coś nie może tego udowodnić wynikami. Może sięga już swoich limitów?

Z tej klasy warto przyglądać się wynikom Ole Christian Veiby. Zawsze solidnie i zawsze w czołówce. Podobnie jak Tiedemand mógłby coś zdziałać również w WRC.


Veiby jak Veiby, ale zobacz, jak Gryazin sobie ładnie jedzie. Jest szybszy od Kajta, choć to jego pierwsza Korsyka.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Tour de Corse

Postprzez piotrg » piątek, 29 mar 2019, 17:28

A to ty nie słyszałeś że Grazin został okrzyknięty kosmitą :mrgreen: ?. A swoją drogą jego tempo jest jak dla mnie takie sobie. Ty wiesz ile on jeździ i jaki ma budżet ? :mrgreen: .
Zobacz ile rajdów w tamtym sezonie zaliczył, ile testowych rajdów przed konkretnym rajdem. Ma w SRT 2 auta tylko do swojej dyspozycji, na testy przywozi dwa auta :shock: :shock: :shock: . Zero stresu na testach gdy wydzwoni. Normalnie erpiątkowcy robią na testach tylko jakiś procent tego co on. W jakimś wywiadzie w tamtym sezonie sam mówił że zrobił 380km na testach a rajd do którego testował miał 170 bodajże :mrgreen: , Grzyb też o tym wspominał bo razem testowali.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez adamlen » piątek, 29 mar 2019, 19:53

trebor napisał(a):
adamlen napisał(a):Drugi odcinek Kajto nieco słabiej, ale nadal jest w walce o podium. Byle bezpiecznie a wynik będzie dobry.

Podział na WRC2 i WRC2 PRO to fakt jest bez sensu.
Ja i tak w porównywaniu wyników wyświetlam całą klasę RC2 a nie jakieś śmieszne podziały.

Rovanperę obserwuję od dłuższego czasu. Jego rozwój szedł bardzo szybko w górę. Obecnie jest na wysokim poziomie, ale coś nie może tego udowodnić wynikami. Może sięga już swoich limitów?

Z tej klasy warto przyglądać się wynikom Ole Christian Veiby. Zawsze solidnie i zawsze w czołówce. Podobnie jak Tiedemand mógłby coś zdziałać również w WRC.


Veiby jak Veiby, ale zobacz, jak Gryazin sobie ładnie jedzie. Jest szybszy od Kajta, choć to jego pierwsza Korsyka.


Gryazina też obserwuję, ale o nim jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Jak utrzyma szybkość i nie pójdzie drogą Lukyanuka to będą z niego ludzie również.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Tour de Corse

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 30 mar 2019, 00:31

adamlen napisał(a):Gryazina też obserwuję, ale o nim jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Jak utrzyma szybkość i nie pójdzie drogą Lukyanuka to będą z niego ludzie również.


Nie ma co się oszukiwać Gryazin w chwili obecnej jest w innej lidze niż reszta stawki w WRC2
pamiętacie jak go Polacy prosili żeby nie zgłaszał się w 3 rajdach do RSMP w tamtym sezonie żeby nie wyjąć majstra :lol:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Tour de Corse

Postprzez Aro90 » sobota, 30 mar 2019, 01:40

SOKÓŁ napisał(a):
adamlen napisał(a):Gryazina też obserwuję, ale o nim jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Jak utrzyma szybkość i nie pójdzie drogą Lukyanuka to będą z niego ludzie również.


Nie ma co się oszukiwać Gryazin w chwili obecnej jest w innej lidze niż reszta stawki w WRC2
pamiętacie jak go Polacy prosili żeby nie zgłaszał się w 3 rajdach do RSMP w tamtym sezonie żeby nie wyjąć majstra :lol:


Słyszałem o tym że niby ktoś go prosił żeby nie zgłaszał się do RSMP ale to chyba były jakieś bajki. On w zdecydowanej większości przypadków nie zgłasza się do krajowych klasyfikacji :wink: chyba że jedzie cały cykl jak Finlandię w zeszłym roku no i zawsze zgłasza się na Łotwie, Zresztą gdyby te 3 rajdy wygrał to chyba nawet na podium by zabrakło https://www.ewrc-results.com/profile/71 ... y-gryazin/ :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » sobota, 30 mar 2019, 13:20

Byłby mistrzem gdyby zgłosił się w RSMP bo reszcie też odebrałby punkty. Myślicie, że Rovanpera czy fabryczni mniej testują?
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Tour de Corse

Postprzez Mad Max » sobota, 30 mar 2019, 13:31

Aro90 napisał(a):3 rajdy wygrał to chyba nawet na podium by zabrakło https://www.ewrc-results.com/profile/71 ... y-gryazin/ :wink:
Tylko że 2 z tych trzech rajdów były podwójnie punktowane więc zgarnął by punkty za "5" rajdów - poza tym tak jak zauważył kolego powyżej innym też by sporo punktów ubyło. Gryazin ma warunki do rozwoju jak mało kto.
Bardziej bym zwrócił uwagę na Camilliego który jak jeździł WRC uważany był za beztalencie a w WRC2 jest zawsze w czołówce.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » sobota, 30 mar 2019, 14:16

Poza tym Gryazin to rocznik 1997. Może i ma pieniądze (w dzisiejszych czasach to jakiś zarzut), ale te kilometry testowe dają rezultaty. Chłopak jest coraz szybszy i myślę, że zajdzie wysoko.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Tour de Corse

Postprzez T_1 » sobota, 30 mar 2019, 14:19

To WRC2 Pro to jakiś poroniony pomysł. Na zasadzie - zróbmy coś, nieważne czy ma to jakikolwiek sens. I tak lider rajdu WRC2 Pro jest jednocześnie na pierwszym i ostatnim miejscu w WRC2 Pro z wynikiem plasującym go poniżej środka stawki w "zwykłym" WRC2. Mistrzostwa Świata :lol:
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Tour de Corse

Postprzez Honiclbr » sobota, 30 mar 2019, 14:39

T_1 napisał(a):To WRC2 Pro to jakiś poroniony pomysł. Na zasadzie - zróbmy coś, nieważne czy ma to jakikolwiek sens. I tak lider rajdu WRC2 Pro jest jednocześnie na pierwszym i ostatnim miejscu w WRC2 Pro z wynikiem plasującym go poniżej środka stawki w "zwykłym" WRC2. Mistrzostwa Świata :lol:


Tylko nikt się nie spodziewał, że nagle Skoda i Hyundai wypną się i ogranicza swoje programy. Liczono też, że VW wystawi zespół. Gdyby było jak w zeszłym roku wielu narzekałoby, że Kajto musi walczyć z fabrykami...
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Tour de Corse

Postprzez T_1 » sobota, 30 mar 2019, 15:07

Honiclbr napisał(a):
T_1 napisał(a):To WRC2 Pro to jakiś poroniony pomysł. Na zasadzie - zróbmy coś, nieważne czy ma to jakikolwiek sens. I tak lider rajdu WRC2 Pro jest jednocześnie na pierwszym i ostatnim miejscu w WRC2 Pro z wynikiem plasującym go poniżej środka stawki w "zwykłym" WRC2. Mistrzostwa Świata :lol:


Tylko nikt się nie spodziewał, że nagle Skoda i Hyundai wypną się i ogranicza swoje programy. Liczono też, że VW wystawi zespół. Gdyby było jak w zeszłym roku wielu narzekałoby, że Kajto musi walczyć z fabrykami...


Raczej nie jest zaskoczeniem, że producenci kierują auta R5 głównie do klientów. VW od początku wspominał, że R5 idzie tylko na sprzedaż i nie planują wystawiać fabryki. W zeszłym sezonie jedynie Skoda miała sensowny fabryczny program w WRC2 i szczerze mówiąc było do przewidzenia, że w tym sztucznym podziale nie ma żadnego potencjału.
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Tour de Corse

Postprzez piotrg » sobota, 30 mar 2019, 16:41

pawelll1987

Z mojej strony to żaden zarzut, ja mu kibicuję bo będę z niego "duże" ludzie w rajdach tylko zwracam uwagę że mimo wieku nie jest kopciuszkiem i ma "komfort" jak nikt w klasie erpiątek

Mad Max

Też od dawna przecieram oczy ze zdumienia, Camili był/jest chyba też testerem Polo

Z Griazinem to nie ma co gdybać czy by był mistrzem rsmp tylko z jaką przewagą punktową nad drugim :mrgreen:

SOKÓŁ

Co masz na myśli w innej lidze niż reszta WRC2 ?. Jak na razie na tym rajdzie to jedzie w czołówce tak samo jak KK. Druga sprawa to jego drugi występ w WRC2 więc z czego ty czerpiesz wnioski jak jeszcze na szutrach się nie pokazał. Jak dla mnie patrząc na jego potencjał to w Szwecji cieniował.

WRC 2 PRO to po sezonie odejdzie do lamusa, jedyny plus jechania tam to że pokazują cie w relacjach. Nie czepiajmy się o to Pieniążka, przecież on doskonale zdaje sobie sprawę że każdy patrzy na całą stawkę RC2, że to jest dla niego punkt odniesienia i że jeszcze sporo nauki przed nim.
Ja bym był tak na marginesie za całkowitym zakazem fabryk w RC2, to wpłynie pozytywnie na ekspansję zawodników z mistrzostw krajowych bo będę mieli gwarancję że jest realna szansa walki o tytuł. W sumie teraz została tylko Skoda na poligonie która zawsze mnie z tą swoją fabryką irytowała a zwłaszcza teraz jak jedna firma ma dwie różne marki w RC2 - chcę mieć fabrykę to zapraszamy do WRC z Fabią - Polo zostanie przecież w RC2 a jak się nie podoba to do widzenia.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 31 mar 2019, 08:43

pawelll1987 napisał(a):Byłby mistrzem gdyby zgłosił się w RSMP bo reszcie też odebrałby punkty. Myślicie, że Rovanpera czy fabryczni mniej testują?

Dużo mniej ;) Skoda ma określony budżet. Tym bardziej, że w tym roku ograniczyli budżet. Więc jeśli Rovanpera testuje więcej, to prywatnie.

Gryazin jest dobrze prowadzony. Jeśli rozwój się utrzyma, to może jakiś Ford lub Citroen na przyszły sezon dla niego się znajdzie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Tour de Corse

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 31 mar 2019, 10:35

No to Evans pozamiatał :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron