Tour de Corse

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez Seraf » wtorek, 10 kwi 2018, 12:31

Hyundai musi zdecydowanie popracować nad autem bo na asfalcie był chyba najgorszy. Gdyby nie błędy Loeba, Lappiego i Krisa to co najwyżej byliby na 5-6 miejscu.
Hyundai jeśli nie zdobędzie tytułu w tym roku to podejrzewam że w 2019 lub 2020 już ich nie będzie w WRC.
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa


Re: Tour de Corse

Postprzez DonCorrado » wtorek, 10 kwi 2018, 20:46

Hyundai utopił taką forsę w ten projekt, że gdyby nie głupoty wygadywane przez Mattona byli by dużo poniżej C3 w ocenach i ogolnym odbiorze.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » środa, 11 kwi 2018, 21:09

https://youtu.be/zl7u8wpV6TE Meek "to nie był fajw majes" :D
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 28 mar 2019, 17:31

Ktoś wie czemu Kajto odpuścił testowy? Szkoda kasy czy chca zrobić ostre wejście w rajd i niespodzianke dla konkurencji?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 28 mar 2019, 18:11

Czytałem, że Kajto chce zachować opony w lepszym stanie i dlatego odpuścił testowy.

jak myślicie, Kajto ukończy Rajd? Pozornie to może głupie pytanie, bo jest mistrzem Europy, ale Korsyka łatwa nie będzie, nawet jak ukończy to kto wie jakie będzie tempo? Auto ma dobre ale nie jestem jakimś super optymistą przy pierwszym starcie...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 28 mar 2019, 18:59

Chyba nie ma mocnej konkurencji gdyby odliczyć tych z pro. Jak Kajto pojedzie swoje i bez przygód dojedzie do mety to będzie duży sukces.
Jak jest z oponami na testowym? Jest dodatkowy komplet czy tez te same co w rajdzie?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Tour de Corse

Postprzez Aro90 » czwartek, 28 mar 2019, 20:04

Witcher1990 napisał(a):Czytałem, że Kajto chce zachować opony w lepszym stanie i dlatego odpuścił testowy.

jak myślicie, Kajto ukończy Rajd? Pozornie to może głupie pytanie, bo jest mistrzem Europy, ale Korsyka łatwa nie będzie, nawet jak ukończy to kto wie jakie będzie tempo? Auto ma dobre ale nie jestem jakimś super optymistą przy pierwszym starcie...


ja jestem optymistą :wink: pamiętam pierwszą Korsykę w 2014(gdzie mało co przejechał, na początku odpadł) ale tempo było zaskakująco dobre. Chyba wygrał nawet shakedown. Oby maszyna wytrzymała bo obie Polówki z BRR na Azorach z problemami... Konkurentów jest trochę szybkich, poza WRC Pro jest Camilli, Bonato, Veiby czy Gryazin :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 28 mar 2019, 20:43

W WRC na pewno nie mają dodatkowego kompletu opon, w WRC 2 wychodzi na to, że też nie: "Na trasie nie pojawił się jeszcze Kajetan Kajetanowicz, który zamierza oszczędzać opony na właściwą rywalizację i na trasie pojawi się tylko raz, by sprawdzić samochód" http://rajdy.autoklub.pl/news/meeke-poprawil-czas,91960

To trzymam kciuki, Kajetan jest solidny jak tylko prędkość będzie na top5, a sprzęt wytrzyma to może wpadnie na pudło jeśli inni będą mieć przygody. Rok temu był szybki w nowych rajdach więc może dla niego to już nie problem? Oby tak było :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez piotrg » czwartek, 28 mar 2019, 21:04

W "byciu na mecie" to KK myślę że jest w czołówce kierowców na świecie :mrgreen:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez andrew88 » czwartek, 28 mar 2019, 22:19

Witcher1990 napisał(a):W WRC na pewno nie mają dodatkowego kompletu opon, w WRC 2 wychodzi na to, że też nie: "Na trasie nie pojawił się jeszcze Kajetan Kajetanowicz, który zamierza oszczędzać opony na właściwą rywalizację i na trasie pojawi się tylko raz, by sprawdzić samochód" http://rajdy.autoklub.pl/news/meeke-poprawil-czas,91960

"Coś" było z tymi oponami na testowy w sezonie 2017. Pamiętam, że C3 WRC bardzo wolno jeździły odcinek testowy podczas Monte Carlo właśnie chyba w ramach oszczędności opon. Później bodajże podczas shakedownu na Szwecji zaszła podobna sytuacja, że wielu kierowców z WRC bardzo dbało o opony wolno przemierzając trasę odcinka (tu mogę się mylić, bo nie pamiętam tego). Na pewno w dalszej części sezonu FIA widząc jak wyglądał co najmniej testowy Monte Carlo pozmieniała coś z przepisami odnośnie opon, być może zwiększając ich ilość. Może ktoś pamięta to lepiej ode mnie?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Tour de Corse

Postprzez adamlen » piątek, 29 mar 2019, 10:24

Sporo się zadziało jak na pierwszy oes.

Evans najszybszy
Loeb uszkodził samochód
Ogier dopiero ósmy
Pieniążek uszkodził koło
Kajto bardzo dobry 4 czas w RC2.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Tour de Corse

Postprzez Hubertos » piątek, 29 mar 2019, 10:37

"Moneta" znowu nie trzyma ciśnienia na początku... Kaj to super czas, oby tak dalej.

Loeb w sytuacji, gdy nie jedzie gościnnie I bez presji to już też nie podpina się tak pod czołówkę.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Tour de Corse

Postprzez woocasch » piątek, 29 mar 2019, 10:51

Jakoś wcześniej na to nie zwróciłem uwagi, ale dobrze widzę, że w WRC2 Pro startuje tylko Rovanpera i Pieniążek, a w "normalnym" WRC2 jest 16 zawodników?? Kolejny dowód na to, że ten podział to jest totalny kretynizm.
A wracając do akcji z pierwszego odcinka, to podziało się. Boję się, że Evans nie utrzyma takie tempa przez cały rajd, chociaż chciałbym żeby mu się udało.
Kajto bardzo dobry początek, jak na nowe auto i w sumie trasy i pierwszy start w roku to tylko tak trzymać :)
A co do Pieniążka, no kurde znowu problemy na pierwszym odcinku. Ma tylko jednego konkurenta w WRC2 Pro, więc powinien pierwszą pętlę traktować nieco spokojniej. To Rovanpera ma coś do udowodnienia, bo przez media kreowany jest na przyszłego mistrza świata i jeżeli dostaje na pierwszym odcinku 10sek od Camilliego to jest to problem Fina. a nie Pieniążka. Polak niech się skupi na czystym przejechaniu całego rajdu, wtedy wynik sam przyjdzie.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tour de Corse

Postprzez adamlen » piątek, 29 mar 2019, 11:24

Drugi odcinek Kajto nieco słabiej, ale nadal jest w walce o podium. Byle bezpiecznie a wynik będzie dobry.

Podział na WRC2 i WRC2 PRO to fakt jest bez sensu.
Ja i tak w porównywaniu wyników wyświetlam całą klasę RC2 a nie jakieś śmieszne podziały.

Rovanperę obserwuję od dłuższego czasu. Jego rozwój szedł bardzo szybko w górę. Obecnie jest na wysokim poziomie, ale coś nie może tego udowodnić wynikami. Może sięga już swoich limitów?

Z tej klasy warto przyglądać się wynikom Ole Christian Veiby. Zawsze solidnie i zawsze w czołówce. Podobnie jak Tiedemand mógłby coś zdziałać również w WRC.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » piątek, 29 mar 2019, 12:38

Jestem ciekaw jakby wyglądały wyniki Kajta gdyby był zamiast Piniondza w fabrycznej fieście.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron