Corona Rally Mexico

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez GSPrt » sobota, 9 mar 2019, 16:51

"wcale nie muszac sie scigac" Stary a co to za podejscie? Gośc chce sie scigac i podnosic swoje umiejetnosci a nie ttylko dojechac do mety i za to go szanujee, kiedys to zaprocentuje..
GSPrt
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2016, 13:43


Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » sobota, 9 mar 2019, 22:51

Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » sobota, 9 mar 2019, 23:10

No tradycja. Jaskrawy przykład jak absurdalnie wybierane są rundy WRC. Kiedyś pisałem o tym,że Rajd Polski tak naprawdę nie wyleciał przez słabe zabezpieczenie tylko dlatego że hajs się nie zgadzał, do czego w pewnym stopniu (podkreślam - w pewnym stopniu, bo główna wina to jednak pazerność tych którzy zarządzają cyklem WRC) przyczynili się sami kibice przez cwaniaczenie i oglądanie na dziko. a cała reszta to była tylko "podkładka". Zostałem za to zjechany z góry na dół, bo trafiłem w czuły punkt i meritum przez to się rozmyło. ale Meksyk to właśnie idealny obraz drugiej strony tego samego medalu. Tam od dawna na trasę rzucane są kamienie i inne rzeczy które powodują skrajne zagrożenie dla kierowców, ,ale ponieważ ci co trzeba kręcą na tym niezłe lody to trzyma się w kalendarzu i nic nie wskazuje na to ,żeby cokolwiek się w tej materii zmieniło, pomimo że z takzwanych względów bezpieczeństwa potrafili cofnąć Acropolis i Monte. Jak długo Corona będzie tak szczodrze sypać kasą tak długo patologia będzie miała się świetnie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez beeper_ » niedziela, 10 mar 2019, 00:55

Ogier łapie kapcia, wyniki odcinka anulowano, a to niespodzianka.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 10 mar 2019, 10:43

Kiedyś pisałem o tym,że Rajd Polski tak naprawdę nie wyleciał przez słabe zabezpieczenie tylko dlatego że hajs się nie zgadzał, do czego w pewnym stopniu (podkreślam - w pewnym stopniu, bo główna wina to jednak pazerność tych którzy zarządzają cyklem WRC) przyczynili się sami kibice przez cwaniaczenie i oglądanie na dziko.

No niestety, szkoda tylko takiej narracji FIA i samego organizatora, że to przez zachowanie kibiców. To straszna hipokryzja, która w dodatku skutecznie blokowała możliwość oglądania rajdu (nadgorliwi safety i samochody zabezpieczające) no i tysiące ludzi poczuło się jak śmieci.

Ale w sumie dostaliśmy się tam też dzięki kasie, daliśmy więcej niż inni w tym czasie więc po rozczarowaniu, że w 2018 nie widziałem rajdu, powoli się przyzwyczajam do tej myśli.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Honiclbr » niedziela, 10 mar 2019, 10:50

beeper_ napisał(a):Ogier łapie kapcia, wyniki odcinka anulowano, a to niespodzianka.


Nie anulowany, a nadano czasy. Tylko sędziowie jakoś słabo policzyli możliwą przez kapcia stratę...
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 mar 2019, 11:40

Yrtat napisał(a):Jak widać to taka tam tradycja
https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D0C5EF0
Na innych rajdach (jeśli mnie pamięć nie myli np. Australii) też były takie przypadki
żółtodziób napisał(a):No tradycja. Jaskrawy przykład jak absurdalnie wybierane są rundy WRC.
Przypomnę ci tylko że Meksyk jest w WRC od 15lat.
żółtodziób napisał(a):Kiedyś pisałem o tym,że Rajd Polski tak naprawdę nie wyleciał przez słabe zabezpieczenie tylko dlatego że hajs się nie zgadzał, do czego w pewnym stopniu (podkreślam - w pewnym stopniu, bo główna wina to jednak pazerność tych którzy zarządzają cyklem WRC) przyczynili się sami kibice przez cwaniaczenie i oglądanie na dziko. a cała reszta to była tylko "podkładka".Zostałem za to zjechany z góry na dół, bo trafiłem w czuły punkt i meritum przez to się rozmyło.
I bardzo duże grono dalej uważa że piszesz bzdury jeśli myślisz że przez tych złych kibiców co nie kupili karnetu rajd wyleciał z kalendarza (2 mln Euro czyli jakieś 8mln pln przy 150 za najtańszy karnet czyli potrzeba gdzieś 55000 biletów - tyle to penie kibiców łącznie na rajdzie było - zapomniałeś też uwzględnić ile nakosili chajsu na karnetach VIP oraz zapomniałeś też wspomnieć że kilka rajdów w WRC jest NIE biletowanych i jakoś sobie radzi, biedni Polacy jak zwykle mają problem i piach w oczy - kasy Polski nie ma bo ktoś kto jest odpowiedzialny za jej pozyskiwanie najzwyczajniej powinien stracić robotę bo grono sponsorów jest to samo od kilku lat - zamienia się tylko logo Orlen na Lotos i odwrotnie - iesz dlaczego tak jest ?? bo się ludzie poznali na lodach które są kręcone w Mikołajkach.
żółtodziób napisał(a):pomimo że z takzwanych względów bezpieczeństwa potrafili cofnąć Acropolis i Monte.
Cofnąć Akropolis ?? Akropol wypadł z WRC ze względu na brak pieniędzy i zrobił to na własne życzenie - z Monte była podobna sytuacja, oni sami wyszli z WRC niż żeby ich ktoś wyrzucał
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Aro90 » niedziela, 10 mar 2019, 12:31

Honiclbr napisał(a):
beeper_ napisał(a):Ogier łapie kapcia, wyniki odcinka anulowano, a to niespodzianka.


Nie anulowany, a nadano czasy. Tylko sędziowie jakoś słabo policzyli możliwą przez kapcia stratę...


fatalnie to organizatorzy rozegrali, został jeden zawodnik z czołówki czemu nie pozwolili mu dojechać do mety? na ostatnim splicie miał stratę 18s do zwycięzcy(Meeke) i za ostatni fragment trasy gdzie już prawie nie było opony doliczyli mu tylko 4s do czasu Meeka... szkoda bo powinna być walka o zwycięstwo dzisiaj :?
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » niedziela, 10 mar 2019, 14:25

Mad Max napisał(a):Na innych rajdach (jeśli mnie pamięć nie myli np. Australii) też były takie przypadki


Ale że co,że powtarzały się takie akcje regularnie? Meksyk nie pasuje lokalersom od dawna i jest to powszechnie znany fakt.

Przypomnę ci tylko że Meksyk jest w WRC od 15lat.


No i?

I bardzo duże grono dalej uważa że piszesz bzdury jeśli myślisz że przez tych złych kibiców co nie kupili karnetu rajd wyleciał z kalendarza (2 mln Euro czyli jakieś 8mln pln przy 150 za najtańszy karnet czyli potrzeba gdzieś 55000 biletów - tyle to penie kibiców łącznie na rajdzie było - zapomniałeś też uwzględnić ile nakosili chajsu na karnetach VIP oraz zapomniałeś też wspomnieć że kilka rajdów w WRC jest NIE biletowanych i jakoś sobie radzi, biedni Polacy jak zwykle mają problem i piach w oczy - kasy Polski nie ma bo ktoś kto jest odpowiedzialny za jej pozyskiwanie najzwyczajniej powinien stracić robotę bo grono sponsorów jest to samo od kilku lat - zamienia się tylko logo Orlen na Lotos i odwrotnie - iesz dlaczego tak jest ?? bo się ludzie poznali na lodach które są kręcone w Mikołajkach.


1. i w ogóle mnie nie dziwi, że bardzo duze grono uważa,że pisałem bzdury. Na pewno 100% tych którzy nie płacili za wjazd i dorabiali do tego wielopiętrowe teorie. Sprawa jest prosta - jak uważasz że jesteś robiony w ch**a to nie oglądaj. Jasne,ze taki pogląd nie pasuje bardzo wielu ludziom i zawsze będą uważać ze piszę bzdury. Patrząc po tym ile ludzi wchodziło na lewo to powiem więcej - zdaję sobie sprawę, ze większość będzie krzywo patrzała na to co piszę. To jest identyczna postawa jak ściąganie filmów, gier i muzyki z ... a potem usprawiedliwianie się że to wszystko przez złą i niesprawiedliwą politykę wydawnictw. Nie podoba się to nie kupuj, A jak ciągniesz na lewo to przynajmniej nie próbuj się wybielać.

2. co to tego że Polacy są tacy biedni - po pierwsze nie są, rozejrzyj się po świecie jak jest. Nie jesteśmy bogaci, ale za średnio zamożnych możemy się spokojnie uważać, dość powiedzieć,ze powoli kończy się etap kiedy my jeździmy za granicę do pracy a zaczynają przyjeżdżać do nas. Ale jasne, strategia robienia z siebie ofiary też jest dobra jak trzeba usprawiedliwić przekręt. ?Tych naprawdę biednych to nie stać na to żeby kupić wędliny dla dzieci, a my mówimy o towarzystwie ktyóre jeździ sobie po całym kraju i pasjonuje się oglądaniem rajdów

3. Skoro takie świetne są imprezy niebiletowane to czemu jedziesz na biletowanego Polaka i oglądasz na lewo? Powiem dlaczego - dlatego że jest lepszy. Z tego samego powodu wiele gier , szczególnie na fony jest za darmo, bo nikt by za nie nie zapłacił, ale to nie znaczy,że uczciwe jest ciągnięcie np dirta z .... Nie jest uczciwe, bo producent wycenił to tak a nie inaczej, włożył w to znacznie więcej wysiłku

4. Nigdzie nie jest napisane ze PZM czy Automibilkluby to instytucje charytatywne. Coś organizują to mają prawo oczekiwać zwrotu. I nie, nie jestem członkiem żadnego z nich , a moje nastawienie jest wzghlędem nich krytyczne czemu niejednokrotnie dawałem wyraz. Ale Polak to jest ICH produkt a nie żadne wspólne dobro narodowe i czy się to komuś podoba czy nie to oni stawiają warunki. Biznes jest biznes. Albo przystajesz na warunki, albo rezygnujesz, albo kradniesz. Trzeciej opcji nie widzę.

5. Najważniwejsza sprawa. Nigdy nie twierdziłem że wyłącznie kibice są winni. Twierdziłem że Polak poleciał przez kasę, znaleźli się tacy którzy przelicytowali. Wpływy z biletów to tylko jeden z czynników, ale nigdzie nie napisałem, ze przeważający. Co nie zmienia faktu że całe to święte i jakże uczciwe towarzystwo dołożyło swoją cegiełkę do upadku Polaka jako rundy WRC. Spodziewałem się,że takie coś się większości nie spodoba, ale to nie mój problem że ktoś nie potrafi spojrzeć w lustro i przyznać się przed samym sobą ze nie zachowuje się w porządku. To tyle jeśli chodzi o kibiców, ale tak jak mówię - nie oni w tym momencie są najważniejsi. Najważniejsze jest chore podejście FIA i WRC Promoter, które powoduje,że takie myki są w ogóle możliwe.

Cofnąć Akropolis ?? Akropol wypadł z WRC ze względu na brak pieniędzy i zrobił to na własne życzenie - z Monte była podobna sytuacja, oni sami wyszli z WRC niż żeby ich ktoś wyrzucał


Heloł, właśnie o tym piszę... Kryterium nie jest dziedzictwo, nie jest też bezpieczeństwo, nie jest nawet zainteresowanie kibiców, kryterium jest wysokość opłaty licencyjnej i kto wymięka ten odpada. Co za różnica kto podjął decyzję, skoro wiadomo,ze chodziło o pieniądze. Jako przykład mogę przytoczyć jeszcze Rajd Polski i okoliczności w jakich awansował do rangi WRC. FIA prowadziła audyt i runda wypadła fatalnie. Drogi zamieniły się w totalną sieczkę, a w dodatku chwilę później doszło do przetasowań personalnych u organizatora. Mimo to bez problemu dostaliśmy rundę, mimo że nie powinniśmy, bo nie było niczego innego w zamian. Poleciał Akropol wtedy i mogliśmy się tanio wkupić. Wszystko szyte grubymi nićmi, jeszcze na dokładkę została doklejona Litwa, która okazała się kompletnym niewypałem. Nie chodziło o żadną wizję bo jej nie było.

Meksyk nie jest ani wybitnie ciekawym rajdem, nie jest też jakimś wielkim dziedzictwem światowego motorsportu, w dodatku okoliczna ludność ma wrogie nastawienie do tej imprezy czemu regularnie daje wyraz. Z tych względów powinien wylecieć juz dawno, tyle, że to nie te względy są istotne.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 mar 2019, 15:25

żółtodziób napisał(a):3. Skoro takie świetne są imprezy niebiletowane to czemu jedziesz na biletowanego Polaka i oglądasz na lewo? Powiem dlaczego - dlatego że jest lepszy.
Jesteś pewien że oglądam Polaka na lewo?? jesteś pewien że nie jeżdżę na inne imprezy nie biletowane?? - możesz nie odpowiadać na te pytania.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Nox2 » niedziela, 10 mar 2019, 17:03

Jakiś live z PS ?
Nox2
N1
 
Posty: 90
Dołączył(a): czwartek, 2 gru 2010, 22:09

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez TITISE » niedziela, 10 mar 2019, 17:38

No właśnie podrzuci ktoś live z PS :?:
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » niedziela, 10 mar 2019, 18:30

Mad Max napisał(a):
żółtodziób napisał(a):3. Skoro takie świetne są imprezy niebiletowane to czemu jedziesz na biletowanego Polaka i oglądasz na lewo? Powiem dlaczego - dlatego że jest lepszy.
Jesteś pewien że oglądam Polaka na lewo?? jesteś pewien że nie jeżdżę na inne imprezy nie biletowane?? - możesz nie odpowiadać na te pytania.

Panowie, po co ta burza. Sądzę (raczej wierzę), ze większość te karnety kupuje. Ja przynajmniej tak. Nie ma się co spierać. Dobrze jednak, żeby cena podstawowych karnetów była "uchwytna". 30 w Świdnicy, 50 w Rzeszowie - to ok, 100 by wystarczyła w Mikołajkach, a nie dwie. Kasa rządzi swiatem rajdów, wielokrotnie to ustaliliśmy. Dlatego straciłem zupełnie sympatię do "Mutonki" za wypowiedzi pod adresem kibiców. Nie miała racji. Smród pozostał.
Mad Max - a kto ma wspierać rajdy jak nie Lotos czy Orlen? Zwłaszcza Polski? Tylko że kasa, która by wskrzesiła Polski, idzie na pojebane rozdawnictwo wyborczo - partyjne.
Acha, to chyba wątek o meksyku w Meksyku... :D
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez andrew88 » niedziela, 10 mar 2019, 19:23

Aro90 napisał(a):fatalnie to organizatorzy rozegrali, został jeden zawodnik z czołówki czemu nie pozwolili mu dojechać do mety? na ostatnim splicie miał stratę 18s do zwycięzcy(Meeke) i za ostatni fragment trasy gdzie już prawie nie było opony doliczyli mu tylko 4s do czasu Meeka... szkoda bo powinna być walka o zwycięstwo dzisiaj :?

Tak, prawie nie było opony: https://youtu.be/HLHjfHH6_OA?t=41
Odnośnie całej sytuacji z przerwaniem odcinka, to zdziwiony jestem, że tak postąpili organizatorzy. Przejechać można było bez większego problemu i raczej nie była to sytuacja niebezpieczna. Dziwi też fakt, że nie zdecydowano się przerwać oesu już po przejeździe Meeka, tylko chyba jeszcze ze 2-3 rajdówki przejechały koło C3 Lappiego. Daleki jestem od łączenia momentu przerwania odcinka ze złapaniem kapcia przez Ogiera.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » niedziela, 10 mar 2019, 19:42

@trebor - chodziło o starą sprawę, czy jechać na Polaka (który był rudną WRC wtedy) z karnetem czy bez. Karnety nie były tanie, to były kwoty znacznie wyższe od tego co piszesz i trzeba uczciwie przyznać, że ich cena nie korespondowała za bardzo z tym co widz otrzymywał (wszystko był zorganizowane tak, że większość energii traciło się na pieszych maratonach, co skutecznie zabijało dużą część funu), ale był taki jeden szczegół - nikt nikogo nie zmuszał do oglądania i płacenia. Czemu temat wraca - ponieważ wraca temat finansowania opłat licencyjnych dla rund WRC i ich doboru właściwie tylko pod tym kątem. Prawdopodobnie karnety na RP byłyby tańsze gdyby nie te opłaty - to raz. Dwa - pewnie organizator mógłby sypnąć więcej kasy FIA gdyby ludzie nie cwaniaczyli z oglądaniem na dziko. Czy to by wystarczyło żeby RP utrzymać w kalendarzu - pewnie nie, ale cegiełka do jego upadku została dorzucona bez wątpienia. Co do jednego Mad Max ma też rację - PZM kręci na tym swoje lody, gdyby tego nie robili tylko skupili się na realizacji idei pewnie też by się to tak żałośnie nie skończyło. Natomiast co jest ważne na dzień dzisiejszy to nie kto płacił a to nie płacił za wstęp tylko to ze tak jak Polak a wcześniej Akropol poleciał przez kasę tak Meksyk utrzymuje się dzięki kasie i w zasadzie trudno wskazać jakiekolwiek inne argumenty za utrzymywaniem tego rajdu w kalendarzu. Jest wiele ciekawszych rajdów, gdzie ludzie są pozytywnie nastawieni do tematu, gdyby nie czyjaś pazerność to by cykl mógł być znacznie ciekawszy, znacznie bardziej obecny w mediach i bez rund na których regularnie dochodzi do aktów sabotażu - bo to co oni robią w Meksyku to wykracza poza zwykły wandalizm. Taki przykład z historii: https://www.youtube.com/watch?v=-Dthy57BinI

Co do "Mutonki" - fajna dziewczyna była i może jest nadal, nie wiem, nie miałem przyjemności. Problem jest taki jak niedawno pisałem - ludzie którzy kiedyś byli świetni w ogarnianiu fur na OSach po pierwsze nie koniecznie muszą mieć jakąś wizję rozwoju dyscypliny a po drugie oni widzą sprawę swoimi oczami a nie oczami kibiców. Trochę ich rozumiem -ale tylko trochę. Na pewno świat inaczej wygląda zza szyby samochodu kiedy nieodpowiedzialni kibice robią takie rzeczy, ze nie możesz się skupić na robocie tylko musisz uważać,zeby jakiemuś matołowi czegoś nie zrobić. No, ale trzeba mieć na uwadze,że rajdy są dla kibiców i bez kibiców nie mają racji bytu. Powinno być jak w wojsku - bohaterowi który dokonał śmiałego i odważnego manewru dzieki któremu uratowano setki ludzi stawia się pomnik, daje medal, ale nie robi się go od razu generałem. FIA jest niestety strasznie skostniała i niestety droga awansu jest na granicy nepotyzmu. Dawno koledzy z torów i oesów wybierają się nazwzajem na ważne stanowiska bez zastanawiania się jakie mają do tego kompetencje. Rozdzielają stołki za "zasługi na polu bitwy", czyli w najgorszy możliwy sposób. Mutonka to po prostu trybik tej machiny. Dobrze wpasowany w całokształt, ale ani lepszy ani gorszy od pozostałych. Przydałaby się konkurencyjna federacja to te dinozaury same by doszły do wniosku, że albo trzeba ustąpić miejsca ludziom kompetentnym, albo wszyscy popłyną jako instytucja.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości