Literatura rajdowa

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez THIM » czwartek, 2 wrz 2010, 12:25

Zasada to klasyka, ale IMHO nie potrafi On przekazywać swojej wiedzy ani ciekawie opowiadać.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław


Re: Literatura rajdowa

Postprzez tomkuk84 » czwartek, 19 cze 2014, 19:03

Sorki za odkop :) ale nie wiedziałem gdzie pisać.

Ostatnio w empiku natknąłem się na następujące cudeńko:
http://www.empik.com/colin-mcrae-autobi ... ,ksiazka-p

Jest to autobiografia Colina McRae. Szkoda, że dopiero teraz została ta książka wydana w Polsce, oryginał (w j. angielskim) wydano w 2002 roku. Myślę, że może być to fajna propozycja dla fascynatów rajdów.
Avatar użytkownika
tomkuk84
N1
 
Posty: 96
Dołączył(a): piątek, 30 lis 2007, 12:54
Lokalizacja: katowice [WNC]

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 24 paź 2017, 09:21

Odkopuję. Co ciekawego ostatnio czytacie o tematyce motorsportowej?
Biografie Loeba i Colina przeczytane
bio Marka Webera w trakcie

czytał ktoś nową ksiażkę Kajty: Jade po Swoje? Nie ma marketingu za dużo?
Książka Rossa Brawna z F1 zapowiada się ciekawie...
A Wieczny Ayrton Senna? Czytał ktoś?

Coś jeszcze z nowości? mam na mysli biografie i fabularyzowane, kroniki i roczniki znam.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Literatura rajdowa

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 24 paź 2017, 11:46

Hultay WRC napisał(a):Odkopuję. Co ciekawego ostatnio czytacie o tematyce motorsportowej?
Biografie Loeba i Colina przeczytane
bio Marka Webera w trakcie

czytał ktoś nową ksiażkę Kajty: Jade po Swoje? Nie ma marketingu za dużo?
Książka Rossa Brawna z F1 zapowiada się ciekawie...
A Wieczny Ayrton Senna? Czytał ktoś?

Coś jeszcze z nowości? mam na mysli biografie i fabularyzowane, kroniki i roczniki znam.


"Jadę po swoje" daje radę i całkiem przyjemnie się czyta odnośnie Loeba i Colina to według mnie Senna jakoś po kawałku odstaje od 2 w/w.Teraz jeszcze poluję na "Ostatni Przejazd" o ŚP.Januszu Kuligu którą napisał ojciec Janka Chmielewskiego.
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Mad Max » wtorek, 24 paź 2017, 18:06

Hultay WRC napisał(a):czytał ktoś nową ksiażkę Kajty: Jade po Swoje? Nie ma marketingu za dużo?
Ksiązka o Kajcie jest szeroko komentowana w dziale RSMP w temacie dotyczącym Kajetana
Hultay WRC napisał(a):A Wieczny Ayrton Senna? Czytał ktoś?
Na książki o Sennie mój angielski jest żałośnie słaby :oops: a z wydaniami Polskimi jakoś nigdy nie mogłem trafić ale w tą się raczej zaopatrzę
SOKÓŁ napisał(a):Teraz jeszcze poluję na "Ostatni Przejazd" o ŚP.Januszu Kuligu którą napisał ojciec Janka Chmielewskiego.
Książka oparta o wspomnienia ludzi znających Janusza więc jest trochę cukierkowo, ale mimo to uważam że warto ją mieć bo pokazuje jakim naprawdę człowiekiem był Janusz i dlaczego to taka wielka strata

tak samo polecam wszystkim fanom rajdów w Polsce ten album ze zdjęciami - jest też trochę tekstu
Obrazek

Hultay WRC napisał(a):Coś jeszcze z nowości? mam na mysli biografie i fabularyzowane, kroniki i roczniki znam.

Na pewno dwie pozycje które są warte przeczytania to "6 Bieg" oraz "Oesy Bubla" czyli biografie Mariana Bublewicza
No i wiadomo że pozycją obowiązkową jest książka Sobiesława Zasady - Szybkość Bezpieczna - ja mam wersję nowszą zatytułowaną dodatkowo "Rajdy Świata" - masa zdjęć i jeszcze więcej tekstu - niestety ze względu na swoje gabaryty (trochę nie mieści mi się do plecaka a najczęściej czytam w drodze do pracy) mam problem żeby się do niej na poważnie zabrać.
Z pozycji które chciałbym kupić to na pewno ostatnia książka o Kajcie oraz "Uśmiechnięte Rajdy" o anegdotach z oesów oraz "Odcinek specjalny - z Bublewiczem przez Europę" ale zazwyczaj cena trochę odstrasza.

Z marzeń to chętnie bym poczytał wspomnienia takich kierowców jak Hołek i Kuzaj - to mogło by być mega wydawnictwo - a z czegoś bardziej lajtowego coś do Maćka Wisławskiego - może kiedyś coś takiego powstanie :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Literatura rajdowa

Postprzez SOKÓŁ » środa, 25 paź 2017, 11:20

Mad Max napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):Teraz jeszcze poluję na "Ostatni Przejazd" o ŚP.Januszu Kuligu którą napisał ojciec Janka Chmielewskiego.
Książka oparta o wspomnienia ludzi znających Janusza więc jest trochę cukierkowo, ale mimo to uważam że warto ją mieć bo pokazuje jakim naprawdę człowiekiem był Janusz i dlaczego to taka wielka strata


Pojawiła się na aukcji charytatywnej http://charytatywni.allegro.pl/ksiazka- ... g-i5254051
więc może uda się ją zdobyć bo z tego co widać nakład nie był jakoś strasznie duży a sporo osób jej poszukuje :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Voo » środa, 25 paź 2017, 17:05

Ukazało się też w Polsce kilka książek o Dakarze - Hołka/Obrockiego, Balkana i Wojciechowskiej. Każda na swój sposób inna i fajna i warta przeczytania. Jest jeszcze super album ze zdjeciami Jacka Boneckiego - to polecam szczególnie.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Literatura rajdowa

Postprzez adamlen » niedziela, 10 lut 2019, 00:45

Odkopię trochę ten dalej ważny temat mimo czasów internetu jakim jest literatura. Sam mam sporą kolekcję książek zarówno o rajdach, F1 ale i ogólnie o samochodach.

Tymczasem na rynku wkrótce ukażę się 2 nowe wydania:

Niezniszczalny - Cezary Gutowski, Aldona Marciniak.
Obrazek

Janusz Kulig. Niedokończona historia - Agnieszka Gola
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 10 lut 2019, 12:17

Pierwsza to literatura s-f.
Natomiast na drugą pozycję czekam od lat :)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Mad Max » niedziela, 10 lut 2019, 12:27

Gdyby pierwszą pozycję napisał ktoś inny na pewno bym kupił ale w tym wypadku sobie odpuszczę.
Druga pozycja o Kuligu oczywiście obowiązkowo do kupienia.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Literatura rajdowa

Postprzez Hubertos » niedziela, 10 lut 2019, 16:47

Propsuję @Mad Max, też nie jestem w stanie znieść Gutowskiego :D .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Literatura rajdowa

Postprzez salamandra » wtorek, 13 kwi 2021, 10:06

Ostatnio bardzo mi się spodobał "Wielki Wyścig. Legendy motosportu"
salamandra
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2018, 11:05

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron