ME w Wyścigach Górskich

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Gabat » sobota, 2 cze 2018, 22:54

Niestety podobno kierowca fiata x1/9 zginął. Pailer jadący prywatnym samochodem wyszedł bez szwanku i wystartował w dzisiejszym treningu. [/b]
Mad Max napisał(a):
andrew88 napisał(a):Ktoś z forumowiczów może potwierdzić, że przyczyną obsuwy podjazdów treningowych na Ecce był wypadek śmiertelny na trasie? To, że było zderzenie czołowe to wiem, bo widziałem zwożone oba samochody. Skoda w całkiem "niezłym" stanie, za to co zostało z wyścigowego Fiata(?) to masakra :cry: Przypuszczam, ze to kierowca - zawodnik(?) z tego Fiata zginął. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B7F2FCA
Niestety ale prawda - kierowca to Felix Pailer - z tego co mi napisał kumpel który jest na miejscu całośc odbyła się o 6 rano przed zawodami, gość pojechał poupalać, stąd czołówka z autem cywilnym
Gabat
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 30 kwi 2011, 15:07
Lokalizacja: Rybnik


Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Mad Max » sobota, 2 cze 2018, 22:59

Gabat napisał(a):Niestety podobno kierowca fiata x1/9 zginął. Pailer jadący prywatnym samochodem wyszedł bez szwanku i wystartował w dzisiejszym treningu. [/b]
Mad Max napisał(a):
andrew88 napisał(a):Ktoś z forumowiczów może potwierdzić, że przyczyną obsuwy podjazdów treningowych na Ecce był wypadek śmiertelny na trasie? To, że było zderzenie czołowe to wiem, bo widziałem zwożone oba samochody. Skoda w całkiem "niezłym" stanie, za to co zostało z wyścigowego Fiata(?) to masakra :cry: Przypuszczam, ze to kierowca - zawodnik(?) z tego Fiata zginął. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B7F2FCA
Niestety ale prawda - kierowca to Felix Pailer - z tego co mi napisał kumpel który jest na miejscu całośc odbyła się o 6 rano przed zawodami, gość pojechał poupalać, stąd czołówka z autem cywilnym
Dzieki za sprostowanie, ja po czesko "nieabla" - coś translator pewnie namieszał
teraz znalazłem takiego linka
https://vaaju.com/czechrepubliceng/on-t ... ous-breed/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez rafalze-ce » niedziela, 3 cze 2018, 05:25

Schodziłem z góry ok.7.30 .Samochody stały jeszcze na drodze. Merc miał tylko niewiele rozbity przód ale to drugie masakra, zmielony. Kierowca jeszcze nie był wyciągnięty. Przykry widok .Ja osobiście zdjęć nie robiłem.
P.S. Na miejscu był reporter tv Prima
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/2 ... l-na-miste
Pod koniec jest relacja
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Honiclbr » niedziela, 3 cze 2018, 08:42

Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » środa, 25 lip 2018, 22:58

Takie pytanie przed zbliżającą się Limanową (raczej do miejscowych): na wysokości PO2 w tym roku znowu znajdują się blaszaki(?), które zasłaniają część trasy?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » piątek, 27 lip 2018, 15:30

Limanowa niestety bez Faggioliego w tym roku :(
https://www.facebook.com/Pilota.Simone. ... 4336227497
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » piątek, 11 sty 2019, 13:16

Wygląda na to, że w tym roku lista na Ecce Homo nie będzie aż tak okazała, bo termin wyścigu jest wybitnie niepasujący. Na przełomie maja i czerwca odbywają się rundy krajowe górskich we Włoszech (tu przyjadą też Austriacy, bo Ecce nie znalazło się w ich kalendarzu i zamiast Sternberka będzie właśnie Verzegnis), Francji, Polsce. Do tego jeszcze w ten weekend zaplanowane są rajdy: Portugalia, Nadwiślański i Vyskov. Miałem jechać do Sternberka, ale patrząc na to, że Ecce w tym roku będzie praktycznie tylko rundą ME, Historycznych ME i Czech, to raczej odpuszczę tą edycję na rzecz któregoś z rajdów.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » wtorek, 30 kwi 2019, 08:27

Chyba idę na jakiś rekord pod względem ilości postów pisanych jeden po drugim...
Mam pytanie jak wygląda ilość kibiców na Ecce Homo w niedzielę, względem soboty? Mam ambitny plan zaliczenia w pierwszy weekend czerwca Rallysprintu Vyskov (chyba, że lista będzie słaba) i Ecce Homo.
Wirtualna lista zgłoszeń na Ecce: http://www.eccehomo.cz/akce/mistrovstvi ... hlasenych/
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Heineken » wtorek, 30 kwi 2019, 23:37

Jeśli o moje odczucia, a bywałem na Ecce Homo już kilka razy w sobotę na treningach i kilka razy w niedziele, to jednak w niedziele jest zdecydowanie dużo więcej kibiców, przynajmniej na tych miejscówkach gdzie bywałem.
Heineken
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 24 wrz 2008, 10:46
Lokalizacja: Godów

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » środa, 8 maja 2019, 02:15

Kibiców w niedzielę jest więcej, natomiast nie ma żadnego problemu żeby swobodnie oglądać wyścig z dowolnego (dozwolonego) miejsca. Nie utrudnia to w żaden sposób :).
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » piątek, 17 maja 2019, 07:59

W tym roku na Ecce Homo niestety zabraknie Karla Schagerla. Zobaczyć go będzie można startującego we Włoszech w ramach mistrzostw Austrii. Za to do Czech wybiera się Felix Pailer. Z Polaków zgłosili się Marian Czapka i Dubai. Może wobec odwolania rundy GSMP w Cisnej (kolidującej pierwotnie z Ecce), na starcie pojawi się więcej naszych zawodników.
EDYCJA: No i przybywa naszych, Roman Baran i Waldemar Kluza na liście.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Robson » piątek, 31 maja 2019, 15:35

Wybieram się na ecce homo w sobotę i nie wiem jak z dojazdem do miejscowości Lipina jadąc od Sternberga. Czy dojadę do samej miejscowości czy dużo wcześniej jest zamknięta ta droga i trzeba iść.
Avatar użytkownika
Robson
N2
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 25 paź 2003, 19:49
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez rafalze-ce » piątek, 31 maja 2019, 17:47

Robson napisał(a):Wybieram się na ecce homo w sobotę i nie wiem jak z dojazdem do miejscowości Lipina jadąc od Sternberga. Czy dojadę do samej miejscowości czy dużo wcześniej jest zamknięta ta droga i trzeba iść.

Drogę zawodów zamykają o 7 .
Do Liptovskiego Oblouka dojedziesz bez problemu nawet później. Nie wpuszczają na górę z Lipiny dopiero jak się zapełnią wyznaczone parkingi na łąkach poniżej trasy pojazdów
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Robson » piątek, 31 maja 2019, 19:53

To super. Dzięki
Avatar użytkownika
Robson
N2
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 25 paź 2003, 19:49
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » sobota, 1 cze 2019, 21:12

Poza Waldemarem Kluzą reszta naszych kierowców nie przyjechała do Sternberka, czy odpuścili tylko podjazdy treningowe?
Trochę nie podobało mi się, że dzisiaj organizatorzy nie dzielili każdego podjazdu na dwie części. Ciekaw jestem czy tak już pozostanie, czy dzisiaj tak zrobiono, aby w rezultacie różnych zdarzeń na trasie nie przedłużać oczekiwania na kolejne podjazdy. Trochę zepsuło mi to plan na 4 różne miejscówki i w efekcie wyszło ich 2,5. Ok, były przerwy w trakcie podjazdów, ale dobrze by było wiedzieć za ile czasu będą wznowione jazdy (oczywiście wiem, że takiej informacji komentator nie jest w stanie podać, bo nie wiedzą tego pewnie sami sędziowie). Ode mnie przejazd jednego z goniących dwójkę włoskich liderów - Miloša Beneša: https://youtu.be/IeF5YinV_P4
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości