Rajd Sardynii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Sardynii

Postprzez krugerwd » sobota, 9 cze 2018, 13:29

Sebekrally napisał(a):Biorąc pod uwagę że jest w wieku przedemerytalnym, czasu brak. To jest zbyt doświadczony zawodnik by zdobywać doświadczenia, to po prostu jest kontynuacja słabego zeszłego sezonu. Tak wiem zdobył majstra, ale tyko dlatego że AL się połamał na testach. Kajto to poziom Kościuszki za dobrych czasów, równie głupio dobiera rajdy licząc na słabą konkurencję lub przygody jej by wstrzelić się w duże punkty. Na tę chwilę Pieniążek bije go na głowę będąc jeszcze "przedszkolakiem" w porównaniu do KK. Nie zwalajcie też winy na auto, jedzie furką z M-Sportu a nie z garażu pana Wiesia który specjalizuje się w TDI.


"Kajto to poziom Kościuszki" :lol: nawet do reszty nie będę się ustosunkowywał
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16


Re: Rajd Sardynii

Postprzez piotrg » sobota, 9 cze 2018, 14:25

Co ta pogoda robi z rozumem :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Forester » sobota, 9 cze 2018, 15:20

nikt ważny napisał(a):Kurcze z całym szacunkiem dla Kajto i Pieniazka zaczynam strasznie tęsknić za okresem startów Kubicy w WRC ...Ale ten gość zapier......i nie byli wytłumaczenia ze ręką niesprawna, że zdobywa doświadczenia , że tak naprawdę to dopiero pełny pierwszy sezon w rajdach wogOle. Może i dzwonił i nie dojezdzal ale brał to na klatę ...i ten majster w WRC 2. I te liderowanie w debiucie w Monte i te pojedynki z Ogier w top Polo prywatna Fiesta ....ach piekne czasy ale teraz kciuki za Kajto żeby następny start był bardziej owocny i zebrał budżet na 2019 no i za Pieniazka który też zrobił olbrzymie postępy ...


Nic dodać nic ująć...były emocje.
Forester
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 11:05

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Aro90 » sobota, 9 cze 2018, 19:01

Sebekrally napisał(a):Biorąc pod uwagę że jest w wieku przedemerytalnym, czasu brak. To jest zbyt doświadczony zawodnik by zdobywać doświadczenia, to po prostu jest kontynuacja słabego zeszłego sezonu. Tak wiem zdobył majstra, ale tyko dlatego że AL się połamał na testach. Kajto to poziom Kościuszki za dobrych czasów, równie głupio dobiera rajdy licząc na słabą konkurencję lub przygody jej by wstrzelić się w duże punkty. Na tę chwilę Pieniążek bije go na głowę będąc jeszcze "przedszkolakiem" w porównaniu do KK. Nie zwalajcie też winy na auto, jedzie furką z M-Sportu a nie z garażu pana Wiesia który specjalizuje się w TDI.


Jesteś tego pewny co napisałeś? co to znaczy zbyt doświadczony zawodnik żeby zdobywać doświadczenie? każdy kierowca mocno zwraca uwagę na to że ważne jest poznanie rajdów ich specyfiki itd Kajto głupio dobiera rajdy? jakiś przykład możesz podać? bo ja nie mogę znaleźć ani jednego... ostatnio w ERC jeździł wszystko. Problemy z Fiesta są od odcinka testowego, do tego błędy i kapcie nie udany rajd z tym się zgodzę... po jednym rajdzie trudno wyciągać wnioski, na niektórych os Kajto ma dobre tempo :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Sardynii

Postprzez anonim » sobota, 9 cze 2018, 20:14

Jarri niestety musiał się wycofać, chłopak ma pecha :-(
anonim
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 12 lut 2017, 10:58

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Kruk » sobota, 9 cze 2018, 20:50

Na 7 rajdów raz tylko był na podium i to na trzecim miejscu w Monte. Sezon kompletnie nieudany i chyba najgorszy od wielu lat :? .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Sebekrally » sobota, 9 cze 2018, 21:31

Aro90 napisał(a):
Sebekrally napisał(a):Biorąc pod uwagę że jest w wieku przedemerytalnym, czasu brak. To jest zbyt doświadczony zawodnik by zdobywać doświadczenia, to po prostu jest kontynuacja słabego zeszłego sezonu. Tak wiem zdobył majstra, ale tyko dlatego że AL się połamał na testach. Kajto to poziom Kościuszki za dobrych czasów, równie głupio dobiera rajdy licząc na słabą konkurencję lub przygody jej by wstrzelić się w duże punkty. Na tę chwilę Pieniążek bije go na głowę będąc jeszcze "przedszkolakiem" w porównaniu do KK. Nie zwalajcie też winy na auto, jedzie furką z M-Sportu a nie z garażu pana Wiesia który specjalizuje się w TDI.


Jesteś tego pewny co napisałeś? co to znaczy zbyt doświadczony zawodnik żeby zdobywać doświadczenie? każdy kierowca mocno zwraca uwagę na to że ważne jest poznanie rajdów ich specyfiki itd Kajto głupio dobiera rajdy? jakiś przykład możesz podać? bo ja nie mogę znaleźć ani jednego... ostatnio w ERC jeździł wszystko. Problemy z Fiesta są od odcinka testowego, do tego błędy i kapcie nie udany rajd z tym się zgodzę... po jednym rajdzie trudno wyciągać wnioski, na niektórych os Kajto ma dobre tempo :wink:

To nie jest gość który może mówić że się uczy, poznaje specyfikę rajdów owszem, ale powinnien walczyć regularnie o czołowe lokaty. To jego drugi rajd w WRC2 który delikatnie odbiega od wyobrażeń jego psychofanów. Pamiętam nie tak dawno jego fani się wściekali że taki Pieniążek itd. W chwili obecnej jadą tak jak by doświadczenie Łukasza było większe.
Co do wyboru rajdu mówię tu o Sardynii ma cztery rajdy i zamiast wybrać te mniej loteryjne jedzie tu gdzie auto może się "samo" zepsuć.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Voo » sobota, 9 cze 2018, 22:10

To jego drugi rajd w WRC2 który delikatnie odbiega od wyobrażeń jego psychofanów. Pamiętam nie tak dawno jego fani się wściekali że taki Pieniążek itd. W chwili obecnej jadą tak jak by doświadczenie Łukasza było większe.


Fani Kajetana "wściekali się", że co? Bo nie rozumiem? Jaki normalny fan jakiegokolwiek polskiego rajdowca miałby się wściekać o cokolwiek w kontekście innego polskiego rajdowca, zwłaszcza postaci tak neutralnej i robiącej sympatyczne wrażenie jak Pieniążek? Może coś mi umknęło, może nie chodzi o to forum, może te wściekanie się przez "psychofanów" miało miejsce gdzieś indziej? :)

Ogólne rajdowe doświadczenie KK jest nieporównywalnie większe niż Łukasza co nie zmienia faktu, że Pieniążek jedzie w tym sezonie 6 rajd, od kilku lat startuje za granicą, jeśli się nie mylę to nie musi sobie specjalnie zaprzątać głowy finansami no i talentu też mu nie sposób odmówić. Dla mnie normalne jest raczej to, że ktoś wreszcie radzi sobie lepiej od Kajetanowicza, przecież ten facet nie może być wiecznie najlepszy na polskim podwórku (na dodatek startując od święta) bo to byłoby trochę dziwne.

Co do wyboru rajdu mówię tu o Sardynii ma cztery rajdy i zamiast wybrać te mniej loteryjne jedzie tu gdzie auto może się "samo" zepsuć.


Facet wystartował pewnie w pierwszym rajdzie w jakim się dało w tym roku i w jakim miał juz wreszcie zapewniony budżet. Może liczył, że po czterech dobrych startach sponsor coś dołoży. Chyba lepiej, że nie migał się od trudnej imprezy?

W ostatnich sezonach startował w (prawie) pełnych cyklach ERC i nigdy nie kombinował z dobieraniem rajdów, jak już to odpuszczał ostatnie. Zarzuty w tym temacie uważam za chybione.
Ostatnio edytowano sobota, 9 cze 2018, 22:22 przez Voo, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Rajd Sardynii

Postprzez adamlen » sobota, 9 cze 2018, 22:20

NIe śledzę rajdu super dokładnie, ale z tego co widzę auto sporo nie domaga, więc o ocenie tego startu nie ma mowy. 2-3 rajdy i Kajto będzie na oesowym podium regularnym bywalcem w RC2.

Latvala nie ma szczęścia - jego Yaris zepsuł się chyba więcej razy niż Tanaka i Lappiego razem wziętych :(
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Sebekrally » sobota, 9 cze 2018, 22:23

Forum jest zbyt obszerne by szukać teraz konkretnych przykładów, zresztą nie tylko tu byli tacy co się zrzymali że KK nie jeździ a ten czy ów planuje starty. Moje słowa nie są uszczypliwoscia wobec KK tylko zwracam uwagę na rzeczywistość zawsze mówiłem że dla Manta WRC to za wysokie progi, w 4 sezonach starów w ME to udowodnił. Bo jak była mocna konkurencja darmo wygrywał klub był w ścisłej czołówce. Jak na polskie warunki Mango ma stworzoną cieplarnie. Od 10 sezonów zapewniony budżet pamiętam jak z zazdrością na Kajta patrzyła osoba z bliskiego otoczenia Kościuszki że owszem w Polsce ale wszystko top i były takie same smuty jak teraz gdy słucham że problemem Kajta jest Kubica. To tak jak by powiedzieć że problemem z popularnością RSMP jest piłka nożna.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Aro90 » sobota, 9 cze 2018, 23:59

Sebekrally napisał(a):Forum jest zbyt obszerne by szukać teraz konkretnych przykładów, zresztą nie tylko tu byli tacy co się zrzymali że KK nie jeździ a ten czy ów planuje starty. Moje słowa nie są uszczypliwoscia wobec KK tylko zwracam uwagę na rzeczywistość zawsze mówiłem że dla Manta WRC to za wysokie progi, w 4 sezonach starów w ME to udowodnił. Bo jak była mocna konkurencja darmo wygrywał klub był w ścisłej czołówce. Jak na polskie warunki Mango ma stworzoną cieplarnie. Od 10 sezonów zapewniony budżet pamiętam jak z zazdrością na Kajta patrzyła osoba z bliskiego otoczenia Kościuszki że owszem w Polsce ale wszystko top i były takie same smuty jak teraz gdy słucham że problemem Kajta jest Kubica. To tak jak by powiedzieć że problemem z popularnością RSMP jest piłka nożna.


hm szanuję Twoje zdanie ale ciężko mi zrozumieć ten tok myślenia. Startując w ERC udowodnił że WRC to zbyt wysokie progi? :shock: mam nadzieję że na koniec tego roku(ewentualnie w przyszłym) zmienisz zdanie :) zdobył 3x mistrza i naturalny krok to przejście do WRC2 :wink: w PL właśnie nigdy nie było fury top a klepał chłopaków w S2000, w ostatnim sezonie nie miłosiernie... jeśli chodzi o wybór rajdów to jasno było powiedziane że CO NAJMNIEJ 4 rundy czyli być może jest szansa na 5/6 rajdów a do końca roku zostało właśnie 6 europejskich rund. Nie bardzo było w czym wybierać
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Sardynii

Postprzez dutra » niedziela, 10 cze 2018, 09:40

Avatar użytkownika
dutra
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 3 maja 2017, 20:02

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Dani » niedziela, 10 cze 2018, 10:15

Z całym szacunkiem dla Kajty, ale nie wiem jaki jest sens inwestować w 40 letniego emeryta. Swoje zasługi dla polskich rajdów już ma i nikt mu tego nie odbierze, trzeba inwestować w młodych.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Sardynii

Postprzez Marko Rally » niedziela, 10 cze 2018, 10:42

dutra napisał(a):Leci oes 18: http://cricfree.sc/update/bt1.php

Powerstage też tu będzie ?
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Rajd Sardynii

Postprzez jarexcc » niedziela, 10 cze 2018, 10:42

Dani napisał(a):Z całym szacunkiem dla Kajty, ale nie wiem jaki jest sens inwestować w 40 letniego emeryta. Swoje zasługi dla polskich rajdów już ma i nikt mu tego nie odbierze, trzeba inwestować w młodych.


Myślę że w tym komentarzu jest sporo racji. K.K ma już prawie 40 przez 15 lat pokazał że jeździć potrafi i dał kibicom dużo pozytywnych emocji, wiadomo teraz sportowcy dłużej potrafią być na topie niż kiedyś. Kariera może trwać do 45. Kajto startuje z tym sezonem późno, wręcz można powiedzieć za późno, długo trwały rozmowy budżetowe, czy to nie przypadkiem rok zafundowany przez lotos dla K.K na piękne zwieńczenie marzeniami o startach w WRC współpracy K.K z lotosem przez te ostatnie lata. Na pewno nadchodzi czas wspierać młodych, czy od przyszłego roku czy za dwa, ale lotos jak pozostanie z rajdach to z innym młodym zawodnikiem
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości