ME w Wyścigach Górskich

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez neo1506 » piątek, 14 lip 2017, 17:10

Pięknie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Wybieramy się na sobotę i mam nadzieję że pogdynki się mylą ze swoimi przepowiedniami. Nastawiłem ekipę na niesprzyjającą aurę i mimo tego jak na razie zainteresowanie nie spadło.
neo1506
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 6 sty 2016, 13:42
Lokalizacja: Katowice


Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez djescape » piątek, 14 lip 2017, 19:18

Mocnych wrażeń, miłego pobytu oraz przede wszystkim bezpiecznego życzę wszystkim odwiedzającym wyścig górski :).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez charlie7878 » niedziela, 16 lip 2017, 20:15

ME w Wyścigach Górskich w Limanowej to wzorowo przeprowadzona impreza trochu w sobotę pogoda nie dopisała i wypadki na trasie ale po za tym zawodnicy pokazali mega klasę i nadali kibicom wiele wrażeń poprzez nowy rekord trasy który od tego roku wynosi 1:53,546 ustanowiony ponownie przez Christian Merli.
Dlatego gorąco mogę polecić tą imprezę wszystkim forumowiczom i kibicom by nie mieli już wątpliwości czy jechać na wyścig czy odpuść :)
charlie7878
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 23 maja 2017, 11:55

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez lukasz111222 » niedziela, 16 lip 2017, 22:30

Również polecam na przyszłość. Ja byłem dzisiaj w Limanowej po raz pierwszy. Były małe problemy z dojazdem natury technicznej, już się wydawało że trzeba będzie odpuścić, ale z małym poślizgiem się udało dojechać. Polecam każdemu ;)
lukasz111222
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 4 lip 2017, 15:15
Lokalizacja: Łańcut

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez djescape » poniedziałek, 17 lip 2017, 08:13

Swoją drogą zauważyłem zdecydowany spadek zainteresowania wyścigami górskimi wśród promotora (wyscigigorskie.pl), gdzie parę lat temu można było zobaczyć relacje, wywiady, relację tekstową na żywo, aktualne newsy. Teraz brak wywiadów, relacji, na stronie pokazują się jakieś bzdury i darmo szukać relacji tekstowych. Dobrze że zostały wyniki online bo zostałbym bez źródła informacji. Moim zdaniem teraz jest idealny czas do inwestowania w marketing wyścigów górskich gdyż motorsport wraca do łask na świecie, poza tym widać zainteresowanie wśród dużych sponsorów. Jak nie teraz to kiedy?
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 17 lip 2017, 12:39

Także polecam wybranie się na ten wyścig.
W sobotę byłem w parku maszyn, PO 2 (drugi trening - bez rewelacji), PO 5 (na podjeździe wyścigowym GSMP - pogoda była nieciekawa, wielu kibiców nie dotrwało do czołówki GSMP, na wyjściu z lewego zakrętu zrobiła się kałuża i niektórzy zawodnicy mieli tam problemy - w tym miejscu brawa dla Radosława Pogana za ładne wyratowanie się przed uderzeniem w barierę).
Niedziela to ponownie park maszyn, PO 7-6 (na treningu na PO 7 wypadek miał Bartosz Herban, a awarii uległo Audi TT Vitvera), PO 9 (pierwszy podjazd wyścigowy - bardzo blisko bariery wychodzą z tej patelni niektórzy zawodnicy), okolice PO 13 (drugi podjazd wyścigowy - tutaj widać wielką różnicę w jeździe Faggiolego i Merlego na tle pozostałych "szuflad", na wyjściu z lewego obróciło Civica).
Generalnie bardzo miłe wrażenia dźwiękowe, zapachowe (to paliwo wyczynowe - poezja :) brakuje już tego w rajdach), radio wyścigowe też było miłym dodatkiem, parking (płatny 10 zł) blisko parku maszyn również na plus. Bardzo fajną atmosferę stworzyli kibice podczas zjazdu pomiędzy PO 6-7 - przejazd samochodów pod wielką biało-czerwoną flagą, race od Pana kibicującego Herbiemu :) Ludzi było mnóstwo, co było widoczne dopiero podczas zejścia z trasy. Gdzie się wszyscy chowali podczas podjazdów, że miejscami były spore pustki to zagadka :D Do pełni szczęścia zabrakło kilku awizowanych kierowców.
Jak wygląda kwestia ścieżek do poszczególnych PO? Żadnej nie znalazłem. Przebijałem się przez las, pastuchy, prywatne posesje. Wygląda, na to, że najlepiej podejść trasą, jeśli jeszcze nie jest zamknięta.
Jeszcze w kontekście Ecce Homo - na Limanowej podczas zjazdu, przerwania wyścigu i po końcu podjazdu można było przemieszczać się trasą wyścigu - w Czechach nie odważałbym się tak zrobić. Myślicie, że na Ecce Homo też tak można?
Podsumowując wyścig się podobał (poza mankamentem w postaci deszczu, bo przez niego też pewnie nie odbył się trzeci podjazd treningowy zawodników z Mistrzostw Europy, no i korku na wyjeździe z Limanowej - ale to już minus na siłę :wink: ), jest fajnym "wypełniaczem" pomiędzy Polskim i Rzeszowskim. W przyszłym roku raczej też się wybiorę, bo jest jeszcze kilka miejscówek do zaliczenia :D

P.S.
Ktoś wie czemu Marcin Słobodzian nie wystartował?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez nick555 » poniedziałek, 17 lip 2017, 14:26

Na ecce przy zjazdach, w dłuższych przerwach, zawsze spokojnie można się było przemieszczać. Ja nigdy z tym nie miałem problemu, oczywiście robiąc to z rozsądkiem.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez neo1506 » poniedziałek, 17 lip 2017, 19:56

Byłem z ekipą tylko w sobotę i mimo pogody wszyscy dobrze się bawili. Kibiców było strasznie mało, może to wina deszczu. Co do ścieżek to w niektórych miejscach było wykoszone, do PO23 dotarliśmy lasem i w przerwach między podjazdami szosą. Ogólnie bardzo pozytywnie wspominam wyjazd i polecam rundę w Limanowej. Co do promowania wyścigów i ogólnie motorsportu, to masz całkowitą rację. W tym roku coraz więcej pojawia się informacji i relacji z różnych imprez w ogólnodostępnych mediach, więc zwiększa zainteresowanie sponsorów i kibiców.
neo1506
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 6 sty 2016, 13:42
Lokalizacja: Katowice

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez The Prisoner » piątek, 25 maja 2018, 09:16

Za tydzień kolejna edycja Ecce Homo Sternberk. Lista jak zwykle bogata - zgłosiło się 204 (!) zawodników: http://www.eccehomo.cz/akce/mistrovstvi ... hlasenych/
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Heineken » niedziela, 27 maja 2018, 06:27

Witam. Ja się wybieram już 10 raz, tym razem po raz pierwszy zabieram młodsze moje pokolenie (6 i 8 latek), tak więc planuje być na trasie bliżej parku serwisowego. :) Jak co roku przewiduje emocje i udaną niedzielę, wszystkim polecam wyprawę do Sternberku. Może w końcu wybiorę się tam kiedyś na cały weekend, żeby zwiedzić klasztor i zamek, bo podobno naprawdę warto.
Heineken
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 24 wrz 2008, 10:46
Lokalizacja: Godów

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Swiszczu » wtorek, 29 maja 2018, 10:11

witam szukam wolnego miejsca na stermberg w sobote/niedziele z okolic Kłodzka/Bystrzycy Kłodzkiej oczywiscie dozucam sie za paliwo korony sa bo pracuje w czechach
Avatar użytkownika
Swiszczu
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): niedziela, 5 cze 2011, 12:07
Lokalizacja: Kłodzko

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » czwartek, 31 maja 2018, 21:18

Niezbyt fajna pogoda zapowiada się na weekend. Boję się trochę żeby deszcz nie storpedował podjazdów szuflad i formuł.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez rafalze-ce » czwartek, 31 maja 2018, 21:33

Może nie będzie tragedii
https://www.in-pocasi.cz/predpoved-poca ... nberk-405/
Chodz praktycznie codziennie inaczej pokazują. W zeszłym roku po konkretnej ulewie wznowili podjazdy.
Na moim terenie te czeskie prognozy sprawdzają się bardziej.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » sobota, 2 cze 2018, 21:48

Ktoś z forumowiczów może potwierdzić, że przyczyną obsuwy podjazdów treningowych na Ecce był wypadek śmiertelny na trasie? To, że było zderzenie czołowe to wiem, bo widziałem zwożone oba samochody. Skoda w całkiem "niezłym" stanie, za to co zostało z wyścigowego Fiata(?) to masakra :cry: Przypuszczam, ze to kierowca - zawodnik(?) z tego Fiata zginął. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B7F2FCA

Dla mnie tegoroczne Ecce Homo już się skończyło. Było świetnie - pogoda dopisała, bogata i różnorodna stawka samochodów (choć kilku konstrukcji zabrakło, miłą niespodzianką była terenowa Tatra), genialna atmosfera podczas zjazdów. Doszedłem do wniosku po dzisiejszym dniu, że Ecce jest jak takie WRC w wyścigach górskich. Jest emocjonująco, widowiskowo, tu trzeba być co roku :) Jeden z takich przejazdów - Simone Faggioli w akcji: https://youtu.be/FaU0SNPBAYA
Chociaż do jednej rzeczy się trochę przyczepię - niezbyt podobał mi się podział samochodów podczas podjazdów. Ideałem był zeszły rok, kiedy na każdą połowę podjazdu przypadały historyki, szuflady i formuły.

P.S.
Może nieco dziwne pytanie - parkując samochód koło Lipinskiego obluoka da się stanąć tak, żeby samochód był w cieniu? Drugi rok z rzędu zostawiłem samochód na dole wzdłuż drogi krajowej do Sternberka. W tym roku aż pani safety pofatygowała się do mnie na hulajnodze przekonując do skorzystania z parkingu i dając do zrozumienia, że policja może się zainteresować tak zaparkowanym samochodem. Zaletą tego rozwiązania było to, że samochód stał w cieniu. Wadą to, że daleko trzeba było iść po zakończeniu podjazdów, tym bardziej, że wracałem z Krvavej zatacki :P
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Mad Max » sobota, 2 cze 2018, 22:45

andrew88 napisał(a):Ktoś z forumowiczów może potwierdzić, że przyczyną obsuwy podjazdów treningowych na Ecce był wypadek śmiertelny na trasie? To, że było zderzenie czołowe to wiem, bo widziałem zwożone oba samochody. Skoda w całkiem "niezłym" stanie, za to co zostało z wyścigowego Fiata(?) to masakra :cry: Przypuszczam, ze to kierowca - zawodnik(?) z tego Fiata zginął. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B7F2FCA
Niestety ale prawda - kierowca to Felix Pailer - z tego co mi napisał kumpel który jest na miejscu całośc odbyła się o 6 rano przed zawodami, gość pojechał poupalać, stąd czołówka z autem cywilnym - miałem link do czeskiego fb gdzie o tym było napisane ale mi wcięło
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości