Rajd Świdnicki Krause 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 23 kwi 2018, 12:32

djkubas napisał(a):Ponawiam
Ktoś coś wie co się stało z Polońskim ?
Mostek ten sam co Nivette się uszkodził
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B61EAE8
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez tarmaq » poniedziałek, 23 kwi 2018, 12:50

Mad Max napisał(a):Mi strasznie przypadł do gustu pomysł zamknięcia drogi dojazdowej na Patelnie od strony Rościszowa w miejscu gdzie jest krzyżówka na Glinno - biorąc pod uwagę ilość zostawionych tam aut to niezłe grono wybrało się stamtąd na odcinek z buta - pewnie zahartowani w boju po kilku edycjach Rajdu Polski - w przyszłym roku proponuje blokadę w Rościszowie... bo przecież nie można było zrobić blokady przy parkingu gdzie był start testowego.
Piękna pogoda i zakaz handlu znowu zrobiły swoje i na odcinkach była bardzo duża ilość kibiców a łąka na krzyżówce przy krzyżu była jednym wielkim piknikiem, tak że klimat rajdu mega fajny.


Droga zablokowana kilka kilometrów od startu, parking na dziko na prywatnej łące, a na przełęczy oczywiście sprzedaż karnetów do strefy kibica, która wg map i informacji na stronie rajdu obejmowała tylko ostatnie patelnie na dole.
tarmaq
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2011, 13:31
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez jaro_gt » poniedziałek, 23 kwi 2018, 16:06

Byłem osobiście na rajdzie i powiem szczerze że na prawde było MEGA. Pomysł na zapętlone odcinki zrobił robote. Mam nadzieje że organizator pozostanie przy tym w kolejnych edycjach Rajdu Świdnickiego. Dawno nie pamiętam tylu emocji związanych z przejazdami na Prologu i Walimiu (bo na tych oesach byłem). Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonali sejwciaże. W miejscach w ktorych stałem pilnowali porządku i bezpieczeństwa. Widać było poziom organizacji który według mnie był dużo wyższy niż w poprzednich latach (chociaż wcale nie uważam że w poprzednich latach był zły). Bardzo podobała mi się jazda Pana Marczyka, tak technicznie i szybko patelnie przejeżdżał tylko Kajto w poprzednich latach. Fenomenalna jazda załogi w niebieskim renault Clio oraz Pana Kowalczyka w białym Peugeocie (bardzo szybka i widowiskowa). Największe show robiła Łada 2105 Pana Bieguna, coś pięknego. Jeśli chodzi o Historyki to aż się robi ciepło na sercu gdy widzi sie Forda Sierrę na Walimskich patelniach w barwach Bublewicza. A hałas jaki robił ten samochód to muzyka dla uszu. Jedynym minusem było dojście do strefy kibica (ale nie było tragedii). Rajd oceniam jak najbardziej pozytywnie i mam nadzieje że w następne edycje rajdu Świdnickiego będą równie udane i jak najbardziej jestem za tym aby zapętlenie oesów pozostało już na stałe.. Pozdrawiam :D :D :D
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez rito123 » poniedziałek, 23 kwi 2018, 18:24

Jestem rozczarowany historykami po raz kolejny. Może i ładnie wyglądają ale to nie robi żadnego widowiska oprócz Pryczka , Lutego czy Sudera. Reszta się wiezie i emocji nie ma żadnych. Ktoś jest podobnego zdania? W Czechach te historyki robią robote a u nas oprócz walorów wizualnych to nic po za tym . To bardziej wygląda jak jazda na regularność.
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 23 kwi 2018, 22:03

jaro_gt napisał(a):Fenomenalna jazda załogi w niebieskim renault Clio oraz Pana Kowalczyka w białym Peugeocie (bardzo szybka i widowiskowa). Największe show robiła Łada 2105 Pana Bieguna, coś pięknego. Jeśli chodzi o Historyki to aż się robi ciepło na sercu gdy widzi sie Forda Sierrę na Walimskich patelniach w barwach Bublewicza. A hałas jaki robił ten samochód to muzyka dla uszu.

To niebieskie Clio to oczywiście dzik (w pozytywnym znaczeniu) z RSMSl - Tomasz Zbroja. Po przejściu szczebel wyżej na szczęście dla kibiców agresja w jeździe pozostała, pomimo znacznego przeskoku pod względem długości oesowych.
Też jestem zdania, że Paweł Biegun robi wspaniałą robotę pod względem widowiskowości za kierownicą swojej Łady: https://youtu.be/SZIT0ods-o8
C2 S1600 Chmielewskiego również fajnie było zobaczyć, czasów nadzwyczajnych może nie ma (do czasu wjeżdżenia/właściwego ustawienia samochodu?), ale to nie jest istotne stojąc na oesie, bo wygląd i dźwięk tego Citroena jest piękny :)
Sierra Sudera to dla mnie największe zaskoczenie na plus wśród historyków.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Bambus » poniedziałek, 23 kwi 2018, 22:20

Rajd fajny i kompaktowy..ciekawa obsada. Nareszcie coś drgnęło, patrzę (oczy przecieram) i widzę w Motowizji program Motowizja Sport PL i także Raport RSMP. Oba po 30 minut, także chyba będzie nieźle jeśli chodzi o promocję:)
Nad Walimiem z tą przełęczą, parkingiem i karnetami to ich poniosło, miałem tam iść, dobrze że pojechałem na Michałkową i Glinno, każde z 3 spadań super:))
Super widowisko, co do historyków to niektórzy chcą tylko dojechać..a szkoda.
Za to w ośce mega widowisko, a to co Pan Wróblewski pojechał na power stage-u to szacun pełen, leciał z Michałkowej jak wariat jakiś:))
Oby tak dalej i czekamy jeszcze na Tomka Gryca:)
No i Filipa przynajmniej w Proto!!
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Kruk » poniedziałek, 23 kwi 2018, 23:13

Bambus napisał(a):Rajd fajny i kompaktowy..ciekawa obsada. Nareszcie coś drgnęło, patrzę (oczy przecieram) i widzę w Motowizji program Motowizja Sport PL i także Raport RSMP. Oba po 30 minut, także chyba będzie nieźle jeśli chodzi o promocję:)

Super widowisko, co do historyków to niektórzy chcą tylko dojechać..a szkoda.
Za to w ośce mega widowisko, a to co Pan Wróblewski pojechał na power stage-u to szacun pełen, leciał z Michałkowej jak wariat jakiś:))
Oby tak dalej i czekamy jeszcze na Tomka Gryca:)
No i Filipa przynajmniej w Proto!!


Pierwszy RSMP Raport w środę 25.04 o 20 a Motowizja Sport Pl w czwartek 26.04 o 21. Niestety te 30 minut to jest tylko w rozpisce godzinowej w programie telewizyjnym :roll: . Pierwszy odcinek Motowizji jeśli policzymy tylko sam materiał filmowy z zawodów to nie trwał nawet 20 minut łącznie ... niestety. Pisałem już o tym na forum w temacie o właśnie tym programie.
Na stronie motowizji podane jest że RSMP Raport ma trwać 22 minuty a czwartkowa motowizja sport pl 21 minut. Fajnie, że kolejne programy o takiej tematyce pojawiły się. Oby były na antenie jak najdłużej. Jedynie szkoda, że z rajdu trwającego cały dzień nie można nawet wyemitować 30 minut relacji filmowej :cry: . Nie mówiąc o tym, że w dawnych czasach ekipa pana Kwiatkowskiego przygotowywała program co się nazywał Motowiadomości. Relacjonowali jeden rajd w całych dwóch odcinkach programu z podziałem na klasy startujących samochodów. Czekam z utęsknieniem kiedy ktoś wreszcie odkryje na nowo tą świetną receptę na sukces programu o takiej tematyce.

Dzięki pojawieniu się, jak zapowiadał sam kierowca, we wszystkich rajdach sezonu pana Wróblewskiego możemy spodziewać się, że na każdym rajdzie będą prowadzić równie zaciętą rywalizację z panem Jureckim. Może później rozkręci się też pan Lubiak albo pan Bolek, który coraz szybciej się przemieszczał. Szacunek za ten wyczyn na ostatnim odcinku należy się bez wątpienia.

Gdzieś była wcześniej informacja, że pana Gryca nie ma co się spodziewać a Filip jechał .... do czasu wspomnianego przez kogoś mostku :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 24 kwi 2018, 11:28

Kruk napisał(a):Pierwszy RSMP Raport w środę 25.04 o 20 a Motowizja Sport Pl w czwartek 26.04 o 21. Niestety te 30 minut to jest tylko w rozpisce godzinowej w programie telewizyjnym :roll: . Pierwszy odcinek Motowizji jeśli policzymy tylko sam materiał filmowy z zawodów to nie trwał nawet 20 minut łącznie ... niestety. Pisałem już o tym na forum w temacie o właśnie tym programie.
Na stronie motowizji podane jest że RSMP Raport ma trwać 22 minuty a czwartkowa motowizja sport pl 21 minut. Fajnie, że kolejne programy o takiej tematyce pojawiły się. Oby były na antenie jak najdłużej. Jedynie szkoda, że z rajdu trwającego cały dzień nie można nawet wyemitować 30 minut relacji filmowej :cry: . Nie mówiąc o tym, że w dawnych czasach ekipa pana Kwiatkowskiego przygotowywała program co się nazywał Motowiadomości. Relacjonowali jeden rajd w całych dwóch odcinkach programu z podziałem na klasy startujących samochodów. Czekam z utęsknieniem kiedy ktoś wreszcie odkryje na nowo tą świetną receptę na sukces programu o takiej tematyce.
Kruk nie chcę być niegrzeczny ale czy Ty masz problem ze zrozumieniem tego co osoby odpowiedzialne za ten program napisały Ci w innym temacie ??
A jaki program teraz nie jest przerywany reklamami ?? Tylko w stacjach należących do TVPropaganda coś takiego nie występuje.
20min to mało ?? nie tak dawno nie miałeś nawet 2min, żadna telewizja nie pokazywała rajdów, nawet TVN Turbo która sponsoruje Byśkiniewicza tych rajdów pokazywała tyle że nie mogłem znaleźć programu na ten temat. Motowiadomości były w czasach gdzie rajdy były mega popularne a mimo to program był przerwany reklamami - takie prawo rynku.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Bambus » wtorek, 24 kwi 2018, 11:40

Bambus napisał(a):Gdzieś była wcześniej informacja, że pana Gryca nie ma co się spodziewać a Filip jechał .... do czasu wspomnianego przez kogoś mostku .


Co do Filipa to widziałem go na 1-szym przejeździe i jechał szybciej niż połowa R5, także brawo i czekamy na więcej. W wywiadzie mówił, że jak sezon dobrze rozpocznie w RSMP to może nawet R5 pojedzie resztę rajdów, a teraz to niech chociaż tym proto polata:) Widziałem z bliska to auto, to chłodnica ledwo ruszona i pęknięty pałąk od zderzaka..także pech niestety..

Co do Gryca to ponoć rehabilitację przechodzi, a R5 czeka, dlatego trzymajmy kciuki, aby do Dolnośląskiego się wykurował..
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez djkubas » czwartek, 26 kwi 2018, 12:31

Dzięki za info Mad Max
1982
Avatar użytkownika
djkubas
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 15 paź 2014, 09:20

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez pawelll1987 » czwartek, 26 kwi 2018, 13:06

Podobno Nivette na tym odcinku, na którym wydzwonił, miał 7 sekund przewagi nad Grzybem na splicie.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Honiclbr » czwartek, 26 kwi 2018, 13:49

pawelll1987 napisał(a):Podobno Nivette na tym odcinku, na którym wydzwonił, miał 7 sekund przewagi nad Grzybem na splicie.

Ale tracił też 3 do Gabrysia, który wygrał ten oes i miał sekundę przewagi nad Marczykiem, który był drugi. Kolejnym oesem były też ponad 20-kilometrowe Kamionki, a tam mógł być problem z hamulcami już i tak dobrych czasów nie byłoby.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Kruk » piątek, 27 kwi 2018, 11:41

Mad Max napisał(a):Kruk nie chcę być niegrzeczny ale czy Ty masz problem ze zrozumieniem tego co osoby odpowiedzialne za ten program napisały Ci w innym temacie ??
A jaki program teraz nie jest przerywany reklamami ?? Tylko w stacjach należących do TVPropaganda coś takiego nie występuje.
20min to mało ?? nie tak dawno nie miałeś nawet 2min, żadna telewizja nie pokazywała rajdów, nawet TVN Turbo która sponsoruje Byśkiniewicza tych rajdów pokazywała tyle że nie mogłem znaleźć programu na ten temat. Motowiadomości były w czasach gdzie rajdy były mega popularne a mimo to program był przerwany reklamami - takie prawo rynku.


Napisałem o tym co jest obecnie i co chciałbym widzieć. Skoro program dopiero wystartował to zapewne będą sprawdzali oglądalność i być może czekali na odzew na program ze strony widzów. W tym duchu napisałem. Wydaje mi się, że to najlepszy moment na próbę nacisku ze strony ekipy realizującej na decydentów z Motowizji, aby mogło być lepiej. Wyższe słupki oglądalności, większa widownia itd. Jestem zadowolony, że jest coś nowego kolejnego prezentującego sport, którym się pasjonujemy i emocjonujemy. Jednak różnica między 20 a 30 minut relacji jest znacząca ... bo to 50% więcej :wink: . W kwestii konkretów ... obecnie 20 minut jest na wszystkie zawody. Zbieranina z całego ostatniego okresu czasu, a nie na jeden rajd :evil: .

To, że tak jak napisałeś - prawo rynku, że program jest przerywany denerwującymi reklamami, nie oznacza, że coś takiego mi się podoba. Mam prawo przedstawić swoje niezadowolenie z tego faktu. Szkoda jedynie, że zostanie ono olane całkowicie. W czasach niemal prehistorycznych dało się emitować filmy i programy bez przerywania ich blokami śmieciowych reklam. Skoro kiedyś się dawało tak funkcjonować to dlaczego teraz ma być ślepy owczy pęd i beznadziejna promocja konsumpcjonizmu :roll: . Mam świadomość, że sam nie zmienię tego ... ale trzeba pokazywać, że nie ma zgody na taką beznadzieję.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Witcher1990 » piątek, 27 kwi 2018, 14:26

Ale po co nam teraz relacje z RSMP? :D To już umarło, nikt nie staruje i mało kogo to obchodzi poza grupą, najczęściej lokalnych, kibiców. Działanie spóźnione przynajmniej o kilka lat, kogo oni teraz chcą pokazywać? Nie wiem czy się dogadali z PZM czy nie ale ile to uciągną- jeden, dwa sezony zanim spadnie z anteny? Szkoda tylko zachodu, za późno na to.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez kostek45 » sobota, 28 kwi 2018, 12:57

Czyli lepiej nie robić nic?

Nikt nic nie robi - źle.
Ktoś coś zaczął robić - też źle?

A może to dobry początek i podwaliny pod próbę odrodzenia cyklu RSMP?
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości