Rajd Świdnicki Krause 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez HenriS12B » wtorek, 20 mar 2018, 20:54

W artykule Autoklubu stoi, że testowy jest fragmentem oesu jechanego w trakcie rajdu, więc myślę, że klasyczna opcja ze startem na przełęczy i metą w Walimiu raczej odpada.
Pierwszy mój pomysł zakładał start powyżej skrzyżowania z tą wąską drogą (tak jak oes niedzielny), przejazd patelni i metę pod krzyżem, wtedy zakładałem serwis na przełęczy, ale po tym jak MadMax przytoczył fragment regulaminu ta opcja również odpadła.
Drugi mój pomysł zakładał start w tym samym miejscu, przejazd patelni, wąską drogą do góry i drugi raz na patelnie (Organizator przeprowadza generalną próbę jak zapętlanie działa w praktyce - w końcu ich pierwszy raz), serwis na ul.Kościuszki i dojazd na start przez Glinno.
Wydaje mi się, że obie opcje mogą mieć te 3,2km
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem


Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez stachniak14 » poniedziałek, 2 kwi 2018, 21:05

HenriS12B napisał(a):W artykule Autoklubu stoi, że testowy jest fragmentem oesu jechanego w trakcie rajdu, więc myślę, że klasyczna opcja ze startem na przełęczy i metą w Walimiu raczej odpada.
Pierwszy mój pomysł zakładał start powyżej skrzyżowania z tą wąską drogą (tak jak oes niedzielny), przejazd patelni i metę pod krzyżem, wtedy zakładałem serwis na przełęczy, ale po tym jak MadMax przytoczył fragment regulaminu ta opcja również odpadła.
Drugi mój pomysł zakładał start w tym samym miejscu, przejazd patelni, wąską drogą do góry i drugi raz na patelnie (Organizator przeprowadza generalną próbę jak zapętlanie działa w praktyce - w końcu ich pierwszy raz), serwis na ul.Kościuszki i dojazd na start przez Glinno.
Wydaje mi się, że obie opcje mogą mieć te 3,2km


Panowie - do rajdu 3 tygodnie, udało się komuś dowiedzieć coś oficjalnego o testowym?
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Honiclbr » wtorek, 3 kwi 2018, 08:00

stachniak14 napisał(a):
HenriS12B napisał(a):W artykule Autoklubu stoi, że testowy jest fragmentem oesu jechanego w trakcie rajdu, więc myślę, że klasyczna opcja ze startem na przełęczy i metą w Walimiu raczej odpada.
Pierwszy mój pomysł zakładał start powyżej skrzyżowania z tą wąską drogą (tak jak oes niedzielny), przejazd patelni i metę pod krzyżem, wtedy zakładałem serwis na przełęczy, ale po tym jak MadMax przytoczył fragment regulaminu ta opcja również odpadła.
Drugi mój pomysł zakładał start w tym samym miejscu, przejazd patelni, wąską drogą do góry i drugi raz na patelnie (Organizator przeprowadza generalną próbę jak zapętlanie działa w praktyce - w końcu ich pierwszy raz), serwis na ul.Kościuszki i dojazd na start przez Glinno.
Wydaje mi się, że obie opcje mogą mieć te 3,2km


Panowie - do rajdu 3 tygodnie, udało się komuś dowiedzieć coś oficjalnego o testowym?


Na konferencji przed rajdem dyrektor mówił, że klasycznie: Przełęcz Walimska-Walim.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez gbk » wtorek, 10 kwi 2018, 19:05

Polecicie jakieś fajne miejscówki? Dwa lata temu byłem tam pod Wielką Sową i tak średnio tam było, i jeszcze na południe gdzieś, ale już nawet OSu tam nie ma w tym roku. Tym razem chciałem zabrać znajomych, żeby zobaczyli trochę akcji :D
gbk
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 16 paź 2015, 20:27

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez andrew88 » wtorek, 10 kwi 2018, 22:31

W tym roku karnet na patelnie kosztuje jedyne... 30 zł. Trochę drogo. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane z ceną za wejście np. tylko na testowy.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez kostek45 » wtorek, 10 kwi 2018, 22:40

gbk napisał(a):Polecicie jakieś fajne miejscówki? Dwa lata temu byłem tam pod Wielką Sową i tak średnio tam było, i jeszcze na południe gdzieś, ale już nawet OSu tam nie ma w tym roku. Tym razem chciałem zabrać znajomych, żeby zobaczyli trochę akcji :D

https://www.facebook.com/rallyordynariat/
Jest już przewodnik po os 2-5.
W najbliższym czasie dodamy z pozostałych. Jak nie masz fb to napisz na priv, wyślę Ci pdf.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 10 kwi 2018, 23:03

kostek45 napisał(a):https://www.facebook.com/rallyordynariat/
Jest już przewodnik po os 2-5.
W najbliższym czasie dodamy z pozostałych. Jak nie masz fb to napisz na priv, wyślę Ci pdf.
Bardzo przyjemny przewodnik - mała techniczna uwaga to żebyście zrobili opis i zdjęcie do niego na jednej stronie, bo w taki sposób jak jest można się trochę pogubić jak opis jest że zakręt w lewo a na focie jest w prawo :wink:
dobra robota czekam na kolejne częsci

Na Modliszowie jakieś 700m przed punktem 3 z waszego przewodnika jest jeszcze to miejsce 0:41, 0:59, 1:22, (i jeszcze kilka ujęć w dalszej cześci)
kiedyś dobre było też miejsce z pierwszego ujęcia (również w 3:48, 4:32 ) ale nie wiem jak to teraz wygląd od kiedy położyli nowy asfalt
https://www.youtube.com/watch?v=0RdCYUJv_A4
Ostatnio edytowano wtorek, 10 kwi 2018, 23:18 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez kostek45 » wtorek, 10 kwi 2018, 23:18

Rozjechało się po konwersji do pdf. :)
Przy kolejnym OS może się uda. ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez roadrunner » środa, 11 kwi 2018, 18:57

andrew88 napisał(a):W tym roku karnet na patelnie kosztuje jedyne... 30 zł. Trochę drogo. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane z ceną za wejście np. tylko na testowy.


A czy ktoś wie ile kosztuje tzw permanentka na odcinki w Czechach? W tym roku na Valasske to było 200CZK.
Udało nam się przez dwa dni zobaczyć 9 odcinków.
Licząc do tego odległość z Krakowa poziom mistrzostw i ilość załóg rachunek jest prosty.
Ci bardziej kumaci już nigdy na rsmp nie przyjadą
roadrunner
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 26 paź 2011, 16:02

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Bad-i » środa, 11 kwi 2018, 19:01

Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez SOKÓŁ » środa, 11 kwi 2018, 19:24

roadrunner napisał(a):
andrew88 napisał(a):W tym roku karnet na patelnie kosztuje jedyne... 30 zł. Trochę drogo. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane z ceną za wejście np. tylko na testowy.

Karnet na patelnie to ubezpieczenie w "strefie kibica" które nie jest obowiazkowe a to że będą stać i straszyć że nie wpuszczą to można się tylko ładnie uśmiechnąć i pójść dalej
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Banan » środa, 11 kwi 2018, 23:44

roadrunner napisał(a):
andrew88 napisał(a):W tym roku karnet na patelnie kosztuje jedyne... 30 zł. Trochę drogo. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane z ceną za wejście np. tylko na testowy.


A czy ktoś wie ile kosztuje tzw permanentka na odcinki w Czechach? W tym roku na Valasske to było 200CZK.
Udało nam się przez dwa dni zobaczyć 9 odcinków.
Licząc do tego odległość z Krakowa poziom mistrzostw i ilość załóg rachunek jest prosty.
Ci bardziej kumaci już nigdy na rsmp nie przyjadą


A ja na przykład wolę oglądać mniej odcinków, mniej załóg, mniej R5, ale wśród swoich. :) Swoich kibiców i swoich zawodników. Oczywiście, dla kibica liczy się to zobaczy na trasie, ale poza nią lubię śledzić wyniki i ekscytować się czy wygra Nivette czy Bouffier, czy Brzeziński przejdzie Grzyba, czy Kasperczyk odrobi 3 sekundy do Gabrysia na ostatnim odcinku. A będąc w Czechach (dawno nie byłem, to fakt, ale mimo wszystko) średnio mnie interesuje czy wygra Kopecky czy Pech. Oczywiście każdy jeździ tam gdzie mu pasuje, ale nie narzekajmy aż tak na to nasze podwórko porównując je do czeskiego. Będzie fajny sezon, zobaczycie! :)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 12 kwi 2018, 08:56

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » czwartek, 12 kwi 2018, 10:38

roadrunner napisał(a):Licząc do tego odległość z Krakowa poziom mistrzostw i ilość załóg rachunek jest prosty.
Ciekawe czy był byś taki mądry jak byś mieszkał w centralnej albo północnej Polsce.
roadrunner napisał(a):Ci bardziej kumaci już nigdy na rsmp nie przyjadą
No to w takim razie ja jestem bardzo ale to bardzo nie kumaty, bo jeździłem na rsmp, jeżdżę na rsmp i będę jeździł na rsmp. Jeśli kibice mają takie podejście to Polskie rajdy się nidgy nie podniosą, najłatwiej piep**** jak to jest źle ale samemu nic nie robić żeby to się zmieniło.

Banan napisał(a):A ja na przykład wolę oglądać mniej odcinków, mniej załóg, mniej R5, ale wśród swoich. :) Swoich kibiców i swoich zawodników. Oczywiście, dla kibica liczy się to zobaczy na trasie, ale poza nią lubię śledzić wyniki i ekscytować się czy wygra Nivette czy Bouffier, czy Brzeziński przejdzie Grzyba, czy Kasperczyk odrobi 3 sekundy do Gabrysia na ostatnim odcinku. A będąc w Czechach (dawno nie byłem, to fakt, ale mimo wszystko) średnio mnie interesuje czy wygra Kopecky czy Pech. Oczywiście każdy jeździ tam gdzie mu pasuje, ale nie narzekajmy aż tak na to nasze podwórko porównując je do czeskiego. Będzie fajny sezon, zobaczycie! :)
AMEN
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez woocasch » czwartek, 12 kwi 2018, 12:19

Banan napisał(a):
roadrunner napisał(a):
andrew88 napisał(a):W tym roku karnet na patelnie kosztuje jedyne... 30 zł. Trochę drogo. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane z ceną za wejście np. tylko na testowy.


A czy ktoś wie ile kosztuje tzw permanentka na odcinki w Czechach? W tym roku na Valasske to było 200CZK.
Udało nam się przez dwa dni zobaczyć 9 odcinków.
Licząc do tego odległość z Krakowa poziom mistrzostw i ilość załóg rachunek jest prosty.
Ci bardziej kumaci już nigdy na rsmp nie przyjadą


A ja na przykład wolę oglądać mniej odcinków, mniej załóg, mniej R5, ale wśród swoich. :) Swoich kibiców i swoich zawodników. Oczywiście, dla kibica liczy się to zobaczy na trasie, ale poza nią lubię śledzić wyniki i ekscytować się czy wygra Nivette czy Bouffier, czy Brzeziński przejdzie Grzyba, czy Kasperczyk odrobi 3 sekundy do Gabrysia na ostatnim odcinku. A będąc w Czechach (dawno nie byłem, to fakt, ale mimo wszystko) średnio mnie interesuje czy wygra Kopecky czy Pech. Oczywiście każdy jeździ tam gdzie mu pasuje, ale nie narzekajmy aż tak na to nasze podwórko porównując je do czeskiego. Będzie fajny sezon, zobaczycie! :)


Prawda jest jak zawsze po środku. Przykładowo ja w tym roku byłem już na dwóch rajdach w Czechach, a w Polsce na żadnym, ale nie dlatego, że uważam je za lepsze od polskich, ale dlatego, że startowali w nich Polacy i im szczególnie kibicowałem. To czy wygra Kopecky czy Pech mnie nie rusza, zresztą i tak wiadomo, że wygra Kopecky. Ale to jak jedzie Szeja już mnie interesuje. Tak samo jak w Kopnej ciekaw byłem postawy Grzyba, Habaja, Gabrysia czy Polońskiego, a nie liczył się Kostka czy Koci, chociaż trzeba przyznać, że ilość R5 i tak robiła swoje. Nie ma co przesadnie chwalić "cudzego", bo polskie rajdy też są ciekawe i każdy znajdzie na nich coś dla siebie. A to, że np. geograficznie ktoś ma bliżej na rajdy za granicą kraju to też inna sprawa, ja tam osobiście nie mogę się doczekać jak RSMP zawita znowu na Śląsku i mam nadzieję, że znowu baza będzie w Chorzowie na Stadionie Śląskim:)
Ostatnio edytowano piątek, 13 kwi 2018, 08:22 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron