Rajd Świdnicki Krause 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez rundi » piątek, 23 lut 2018, 12:43

stachniak14 napisał(a):Ja jestem szcześliwy:)

jestem wiernym kibicem od 15 lat i jestem, gdzie popadnie. Chyba tylko elektryki mogą to zmienić:)
mam tylko jeden apel - PRZYWRÓCIĆ CIĘCIA :)

p.s - kibice też maja wpływ na wartość cyklu. Może w ciężkich czasach warto uzbroić się w flagi i transparenty i pokazać, że rajdy mają sens?


Cięcia nie mają opcji powrotu. W zależności od regionu już są bądź będą wyśrubowane wymagania co do stanu drogi po rajdzie. Koszty napraw są olbrzymie i organizatora na nie nie stać. Tak więc pozostaje się tylko z tym faktem pogodzić. Jako przykład takich wymagań mogę podać, że jeden z organizatorów RSMŚl musiał usuwać ślady po hamowaniach z asfaltu.
rundi
N2
 
Posty: 122
Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 17:10


Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 23 lut 2018, 12:50

ZbyszekChaosu napisał(a):Trzeba trochę skrócić rajdy, obniżyć koszty i będzie można połączyć RSMP z historykami a wtedy bedzie po 100 załóg na listach! Przecierz polaczenie z Pucharem Polski dalo znakomite wyniki to teraz bedzie to samo.

Na Świdnickim łączą HRSMP z RSMP, jadą dokładnie te same oesy i nawet będą mieć dostępny odcinek testowy :) Myślę, że pozostali organizatorzy rajdów łączonych z historykami też pójdą w tym kierunku, więc listy zgłoszeń tych rajdów powinny być obfite. Ciekaw jestem czy Świdnicki przebije pierwszą rundę Mistrzostw Niemiec (6 R5 i 81 załóg na liście).
Witcher1990 napisał(a):Przepraszam ale już nie mogę... Kogo obchodzi jeszcze RSMP? Nie obchodzi to związku PZM który ma o to dbać, dali temu umrzeć więc no sory dajmy temu spokój, w obecnym kształcie nie da się tego uratować.

Obchodzi np. Skodę Polska, cytat z prasówki: "Inicjatywa polskiego importera ŠKODY oraz Volkswagen Financial Services, dzięki współpracy z młodymi, obiecującymi talentami, ma na celu promocję rajdów w naszym kraju. (...) Polski zespół, z pomocą utytułowanej ŠKODY FABIA R5, ma nadzieję nie tylko sięgnąć po najważniejsze tytuły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ale i rozpropagować i przybliżyć ten sport Polakom. - Chcemy pokazać Polakom emocje związane z fascynującym światem rajdów – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA w Polsce."
EDYCJA: ZbyszekChaosu rzeczywiście nie domyśliłem się, że to ironia... :oops:
Ostatnio edytowano piątek, 23 lut 2018, 22:01 przez andrew88, łącznie edytowano 1 raz
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 23 lut 2018, 16:04

andrew88 napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Trzeba trochę skrócić rajdy, obniżyć koszty i będzie można połączyć RSMP z historykami a wtedy bedzie po 100 załóg na listach! Przecierz polaczenie z Pucharem Polski dalo znakomite wyniki to teraz bedzie to samo.

Na Świdnickim łączą HRSMP z RSMP, jadą dokładnie te same oesy i nawet będą mieć dostępny odcinek testowy :) Myślę, że pozostali organizatorzy rajdów łączonych z historykami też pójdą w tym kierunku, więc listy zgłoszeń tych rajdów powinny być obfite. Ciekaw jestem czy Świdnicki przebije pierwszą rundę Mistrzostw Niemiec (6 R5 i 81 załóg na liście).

Anrew88 nie wyczułeś ironii w moim poście? Uważam, że powinny być rajdy bardziej wymagające, bardziej medialne, trudniejsze i droższe. Takie Mistrzostwa które przyciągną młode talenty z zagranicy które będą chciały sprawdzić się i podszkolić zanim ruszą do WRC. Żeby bogaci biznesmeni mieli gdzie się pobawić, że sponsorzy mieli gdzie się lansować, żeby importerzy mogli się pokazać, żeby media miały z czego materiał robić itp. Taką rolę paręnaście lat temu pełniło RSMP. Potrzeby jest też tańszy cykl dla pasjonatów. Żeby ktoś mógł za swoje pobujać się po osesach fajnym klasykiem, żeby ktoś inny mógł się pobawić, rozwijać hobby, żeby ktoś młody i bez kasy miał się gdzie pokazać żeby zdobyć sponsorów. Taką role wcześniej pełnił Puchar Polski a w ubiegłym sezonie HRSMP. Jak będziemy na siłę jedno z drugim łączyć to nie będzie nic. Bogaty woli pojechać za granicę (pierwsze 2 rundy mistrzostw Finlandii, ME), takie okrojone rajdy nie mają splendoru i nie przyciągają mediów a bez nich ciężko o importerów czy sponsorów. Kibicom też się nie chce jechać pół Polski na jeden dzień. Jak podnosimy finansową poprzeczkę amatorom i pasjonatom to ich też nie będzie stać na połączony cykl, podobnie z młodymi kierowcami, bez sponsorów.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez trebor » poniedziałek, 19 mar 2018, 09:22

To mamy 19 marca i co? O której godzinie ta prezentacja nowej strony? :(
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 19 mar 2018, 22:38

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 mar 2018, 22:46

SOKÓŁ napisał(a):I wszystko jasne :lol:
http://rajdy.autoklub.pl/news/rajd-swid ... arty,83456
Ja też tak zareagowałem... a później przyjrzałem się kierunkowi strzałek
Witoszów -Złoty Las tego jakiś czas nie było, kierunek co prawda lipa ale...
Walim - Zagórze będzie piękna sprawa... start i zaczyna się zapętlona partia, wyjazd z Walimia i od krzyżówki od krzyża fajne spadanie do Białej Sowy, później Michałkowa Dolna - w tym kierunku ten oes nie był pokonywany od 2007... czyli jakieś 11lat - do pełni szczęścia brakuje tylko mety w Lubachowie bo zrobili ją koło Fregaty - zresztą kolejny rok z rzędu unikają objazdu jeziora. Pomimo mojego narzekania w pierwszych postach uważam że ten oes ratuje ten rajd w tym roku i warto będzie się wybrać - czyli jednak korzystając z dostępnych dróg da się zrobić rajd żeby było ciekawie i inaczej niż w latach poprzednich, bo co roku było piep**** że się nie da.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez HenriS12B » poniedziałek, 19 mar 2018, 23:39

A testowy będzie miał start chyba w tym samym miejscu co oes i bez zapętlania meta pod krzyżem - powinno być 3,3km. ..
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 mar 2018, 23:48

HenriS12B napisał(a):A testowy będzie miał start chyba w tym samym miejscu co oes i bez zapętlania meta pod krzyżem - powinno być 3,3km. ..
Raczej klasycznie - ewentualnie mogą puścić praktycznie cały fragment który jest zapentlony
12.8.4 Organizator zaplanował dodatkowy Park Serwisowy dla odcinka testowego, który zlokalizowany będzie po mecie odcinka na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Kościuszki w miejscowości Walim (lokalizacja podana zostanie w załączniku apowym).
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez stachniak14 » wtorek, 20 mar 2018, 00:15

Mad Max napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):I wszystko jasne :lol:
http://rajdy.autoklub.pl/news/rajd-swid ... arty,83456
Ja też tak zareagowałem... a później przyjrzałem się kierunkowi strzałek
Witoszów -Złoty Las tego jakiś czas nie było, kierunek co prawda lipa ale...
Walim - Zagórze będzie piękna sprawa... start i zaczyna się zapętlona partia, wyjazd z Walimia i od krzyżówki od krzyża fajne spadanie do Białej Sowy, później Michałkowa Dolna - w tym kierunku ten oes nie był pokonywany od 2007... czyli jakieś 11lat - do pełni szczęścia brakuje tylko mety w Lubachowie bo zrobili ją koło Fregaty - zresztą kolejny rok z rzędu unikają objazdu jeziora. Pomimo mojego narzekania w pierwszych postach uważam że ten oes ratuje ten rajd w tym roku i warto będzie się wybrać - czyli jednak korzystając z dostępnych dróg da się zrobić rajd żeby było ciekawie i inaczej niż w latach poprzednich, bo co roku było piep**** że się nie da.


Uff dzieki Mad Max:)
Już mysłałem, że tylko mi się podoba:)
3 x jechana Michałkowa w tym kierunku plus spadanie do Białej Sowy to coś na co czekałem od lat.
Szczególnie to drugie sprawia, że już odliczam dni do kolejnego fajnego wyjazdu:)
Szkoda tylko standardowej gównooburzy na fb....
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Taurus » wtorek, 20 mar 2018, 00:35

Jak to jest z tym zapętlaniem ? Kiedyś w przepisach było że trasa musi być bezkolizyjna. Jak oni chcą to zrobić? Będzie stał policjant z lizakiem i pokazywał kto ma jechać?
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 20 mar 2018, 01:18

stachniak14 napisał(a):Uff dzieki Mad Max:)
Już mysłałem, że tylko mi się podoba:)
Mi się podoba tylko konfiguracja tego oesu, przypuszczam że teraz bedą katowali to rozwiązanie przez kolejnych 10 lat... natomiast dalej jestem zdania że im więcej kibic zobaczy tym więcej będzie ich/nas przy trasie dlatego uważam że oesów powinno być więcej kosztem ich długości bo zapętlony Walim nie jest aż tak atrakcyjny żeby siedzieć tam cały dzień gdzie jeszcze dzień wcześniej będzie tam testowy.
stachniak14 napisał(a):3 x jechana Michałkowa w tym kierunku plus spadanie do Białej Sowy to coś na co czekałem od lat.
To jest nas dwóch :wink:
stachniak14 napisał(a):Szkoda tylko standardowej gównooburzy na fb....
Biorąc pod uwagę zapowiedzi co do trasy mnie to absolutnie nie dziwi.
Taurus napisał(a):Jak to jest z tym zapętlaniem ? Kiedyś w przepisach było że trasa musi być bezkolizyjna. Jak oni chcą to zrobić? Będzie stał policjant z lizakiem i pokazywał kto ma jechać?
Procedura startu takiego odcinka jest trochę inna, dlatego też start odcinka zazwyczaj znajduje się na końcu partii gdzie kończy się pętla - popatrz sobie na Arłamów 2016, tam to stosowali każdego dnia. Poza tym wystarczy zajrzeć do regulaminu:
12.4.2 Na starcie odcinka super specjalnego OS 1 Świdnica-Świdnica i odcinka specjalnego OS 3/6/8 Walim-Zagórze znajdować się będzie sygnalizator wyposażony w światła czerwone i zielone. Zapalenie się zielonego światła oznaczać będzie start do odcinka specjalnego. Czas świecenie się zielonego światła wynosi 5 sekund. W tym czasie załoga powinna wystartować. Przecięcie linii wyznaczonej przez fotokomórkę oznacza rozpoczęcie pomiaru czasu na trasie OS-u. Wjazd na trasę odcinka specjalnego w momencie palenia się czerwonego światła powoduje nałożenie kary (zgodnie z art. 37.6 Regulaminu Sportowego FIA).
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez HenriS12B » wtorek, 20 mar 2018, 07:39

Mad Max napisał(a):
HenriS12B napisał(a):A testowy będzie miał start chyba w tym samym miejscu co oes i bez zapętlania meta pod krzyżem - powinno być 3,3km. ..
Raczej klasycznie - ewentualnie mogą puścić praktycznie cały fragment który jest zapentlony[/i]
Organizator na testowym również będzie testował... ogarnięcie zapętlonego oesu. Ciekawe co na to zawodnicy... na tak wyglądający odcinek testowy
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez speedygonzales » wtorek, 20 mar 2018, 09:06

HenriS12B napisał(a):A testowy będzie miał start chyba w tym samym miejscu co oes i bez zapętlania meta pod krzyżem - powinno być 3,3km. ..

Wyszło mi 5km, chyba że źle Cię zrozumiałem :roll:
Obrazek
Jak to wg Was będzie wyglądać?
speedygonzales
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 16 cze 2016, 12:54

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez KiN » wtorek, 20 mar 2018, 10:45

Skoro serwis ma być po mecie na ul. Kościuszki to ja bym zakładał że dobrze to narysowałeś ale B to będzie start a A to meta.
KiN
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 13 lut 2008, 10:30

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 20 mar 2018, 11:07

Raczej wątpię żeby tak było bo dojazdówka z serwisu na start musiał by być przez Zagórze i Michałkową
ja widzę dwie wersje
1) klasycznie start na przełęczy koło parkingu meta za patelniami
2) start na tej wąskiej partii pod górę, meta za patelniami
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron