Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez pawelll1987 » poniedziałek, 12 lut 2018, 11:54

Czy Miko jest najszybszym polskim kierowcą? Na pewno nie. Ale dobrze, że w końcu jakiś młody i perspektywiczny człowiek dostaje w tak młodym wieku dobre auto i wsparcie fabryki. Nigdy nie będziemy mieć zawodnika w WRC jeśli nasi będą wsiadać w R5 w wieku 30 lat. Ma chłopak talent i teraz (zgodnie z hasłem reklamowym ERC) ma wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Przy całym szacunku dla np. Polońskiego, którego uważam za jednego z najszybszych polskich kierowców, to on już większej kariery nie zrobi. Kalendarza nie oszukamy. Trzeba stawiać na młodych. Szkoda, że Szkoda nie wystawiła dwóch samochodów i w drugim np. Chuchały, ale cieszmy się z tego co jest.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07


Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 12 lut 2018, 12:29

iceman150 napisał(a):Więc jakie znacie lepsze kandydatury? Mi jedynie do głowy przychodzi Kacper Wróblewski, ale on jeszcze nawet nie miał okazji zaprezentowania swojej formy w pełnym sezonie a tylko w pojedynczych startach.


W tym sezonie powinno się to zmienić :wink: Łukasz Habaj wspominał coś (w wywiadzie w RadioLUZ) że Kacper otrzyma kawałek pomocy i poleci ten sezon w 208R2 z Rallytechnology więc trzeba trzymać kciuki bo wiadomo że Kacper swoje w głowie ma i jest mega szybkim zawodnikiem
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 12 lut 2018, 12:49

iceman150 napisał(a):Poloński fakt idzie bombą ale on jest już bliżej końca swojej kariery, a taki Marczyk dopiero się rozwija i to bardzo szybko. A takie auto pozwoli mu tylko na szybszy rozwój. Wiadomo, że nie jest on kandydatem do mistrza w najbliższym sezonie o ile będzie sensowna obsada.

Do tego właśnie cały czas pije w moich postach, w ubiegłym roku było raptem 3 zawodników regularnie punktujących w czołówce. Dlaczego niby teraz ma być lepiej? Marczyk będzie dysponować dobrym autem, zespołem, raczej nie będzie martwić się o kasę, więc może trenować i startować. Ilu zawodników w kraju ma taki luksus? Tempo ma przyzwoite a do tego widać było w tym sezonie progres. Teraz wystarczy do mety dojeżdżać a punkty same się pozbierają.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 12 lut 2018, 13:14

No na podium w generalce ma szanse i to nie małe, ale jeśli Poloński wsiądzie do R5 to o mistrza będzie innym ciężko :) Chociaż wiadomo że rajdy potrafią zaskakiwać.

A co do Kacpra to słyszałem o tym pełnym sezonie i fajnie. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje mu planów. A na 2019 dobrze jakby zrobił krok dalej :)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez viper » poniedziałek, 12 lut 2018, 13:56

rito123 napisał(a):Viper - kiedy nie wejde na forum piszesz takie głupoty ze głowa mała... Zrobią mu 2 tygodniowe testy to nabierze tempa a chłopak uczy sie i jest chyba najbardziej
perspektywicznym chłopakiem w naszym kraju ;) Subaru mu pomagało? Patrz na Slobodziana :) Klasa niżej od Miko. Czysty taleny który trzeba mądrze prowadzić a od takiego Gabrysia czy Kasperczyka będzie na bank szybszy ;)

Ty to fachura jesteś :D . Jak myślisz że dwu tygodniowe testy załatwia sprawę w rajdach to pojęcie nie masz o rajdach. Nawet miesiąc może jeździćć na testowym i też mu to nic nie da w perspektywie rajdu. Czy ja powiedziałem że to nie talent. Czepiasz się bo co coś napisałem. W rajdach kluczem do sukcesu jest doświadczenie opis i 10 innych rzeczy a to u Miko jest zerowe w stosunku do konkurencji z R5 i żebyś się nie z dziwił jak w tym roku jedynymi rywalami dla niego to będzie właśnie Gabryś lub Kasperczyk choc oczyste jest to że to drugi garnitur. jZobaczysz gdzie będzie Miko w Rzeszowie jak przyjada kierowcy dużo szybsi niż Kasperczyk. Chłopak idzie dobra droga bo myśli ale do nawiązania walki potrzebny jest czas i doświadczenie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez menson » poniedziałek, 12 lut 2018, 16:06

Dziwni jesteście naprawdę. Dostał chłopak szansę żeby startować topowym autem w topowym zespole i jedziecie po nim że nie ma szans i w ogóle. Jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś tak jechał po Wojtku jak go do subaru brali a też był z ulicy. Miko jest młody i mam nadzieję że wykorzysta daną mu szansę. Cieszcie się z kolejnej eRPiątki a nie....
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 12 lut 2018, 16:34

menson napisał(a): Cieszcie się z kolejnej eRPiątki a nie....


A nawet jak nie z kolejnej R5-ki to z powrotu oficjalnego producenta, bo to oznacza, że coś jednak dzieje się.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez wanderer » poniedziałek, 12 lut 2018, 17:47

Honiclbr napisał(a):
menson napisał(a): Cieszcie się z kolejnej eRPiątki a nie....


A nawet jak nie z kolejnej R5-ki to z powrotu oficjalnego producenta, bo to oznacza, że coś jednak dzieje się.

A to rzeczywiście jest pełne wsparcie oficjalnego producenta, czy jak to często bywało, kierowca musiał wnosić własny budżet?

Dziwi mnie taki wybór, bo będąc na miejscu sponsorów wziąłbym kogoś, kto miałby sporą szansę na tytuł i jest do wzięcia, np Chuchała.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez menson » poniedziałek, 12 lut 2018, 18:14

Tylko nie umniejszajac nic Wojtkowi Mikołaj jest młodszy a była mowa o planie wsparcia młodych
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez viper » poniedziałek, 12 lut 2018, 18:48

wanderer napisał(a):
Honiclbr napisał(a):
menson napisał(a): Cieszcie się z kolejnej eRPiątki a nie....


A nawet jak nie z kolejnej R5-ki to z powrotu oficjalnego producenta, bo to oznacza, że coś jednak dzieje się.

A to rzeczywiście jest pełne wsparcie oficjalnego producenta, czy jak to często bywało, kierowca musiał wnosić własny budżet?

Dziwi mnie taki wybór, bo będąc na miejscu sponsorów wziąłbym kogoś, kto miałby sporą szansę na tytuł i jest do wzięcia, np Chuchała.

Pełne wsparcie w dzisiejszych czasach młodego zawodnika bez doświadczenia :D . Pytanie powinno brzmieć ile musiał wnieść, a nie czy wniósł .....
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez wanderer » poniedziałek, 12 lut 2018, 21:50

menson napisał(a):Tylko nie umniejszajac nic Wojtkowi Mikołaj jest młodszy a była mowa o planie wsparcia młodych

Chuchała młodszy nie jest, ale to nic nie znaczy. Przecież Siemanko wciąż ma mniej lat niż Kajetanowicz w momencie zdobycia pierwszego tytułu Mistrza Polski.
Nie rozumiem u co niektórych zafiksowania na punkcie wieku, tak jakby jedynym celem miałobybyć miejsce w zespole fabrycznym WRC.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mad Max » wtorek, 13 lut 2018, 00:26

wanderer napisał(a):Nie rozumiem u co niektórych zafiksowania na punkcie wieku, tak jakby jedynym celem miałobybyć miejsce w zespole fabrycznym WRC.
Wiesz to jest taka moda która powstała jak RK zaczął na poważnie jeździć w rajdach i wszyscy w koło powtarzali że ze względu na wiek on nie ma nie wiadomo ile czasu żeby się uczyć dlatego próbuje przyśpieszyć swoją naukę i kurs na kierowcę rajdowego. Ja też tego nie rozumiem tego zafiksowania szczególnie patrząc na wiek niektórych co to fabrykami powożą i uważam patrzenie na ten czynnik jako bzdurę - czym innym jest budowanie zespołu opartego na jednym kierowcy który może (o ile potrafi) zbudować konkurencyjne auto pod siebie a czym innym jest wskoczyć do fabryki na cztery pięć sezonów, wiadomo że budowanie doświadczenia jest tylko poprzez kolejne lata spędzone za kółkiem ale nie każdy chce być Ogierem czy Loebem żeby mieć "naście" tytułów, większości wystarczył by jeden, dlatego nigdy nie skreślę żadnego kierowcy patrząc tylko na ten czynnik.

Stwierdzam że Polscy kibice są jednak popier**** - zawsze coś komuś nie pasuje, jak było mało mocnych aut to źle, jak się zapowiada że tych mocnych aut będzie znacznie więcej to źle bo beztalencia z grubymi portfelami za kierownicą, jak nikt nie wspierał młodych kierowców to źle, jak wspierają to też źle bo nie tego którego powinni wspierać, Rajd Polski w WRC to źle bo nie w Kłodzku... a tak w ogóle to jest chu**** z przytupem w tym rsmp i trzeba jechać do Czech krainy mlekiem i rajdami płynącej.

Boże gdzie się podziały te piękne czasy kiedy każdy nawet "padlinowaty" eNkowy Lancer więcej na odcinkach to było piękne wydarzenie, nie ważne kto tym jechał, nie ważne jak tym jechał, ważne było że jechało kolejne fajne auto więcej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Taurus » wtorek, 13 lut 2018, 08:38

menson napisał(a): Jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś tak jechał po Wojtku jak go do subaru brali a też był z ulicy. M a nie....


Raczej z dobrego domu ;)
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez adamlen » wtorek, 13 lut 2018, 09:02

Czytam ostatnie 2 strony i oczy przecieram. Sam trochę mniej ostatni sezon obserwowałem i przyznam, że nie mam opinii o Marczyku, ale jak tylko zobaczyłem informację na autoklubie, że w RSMP będzie fabryczny zespół Skody to od razu zwiększyła mi się ochota żeby pojechać i ze 2 rajdy obejrzeć w tym roku. Serio. Myślę, że taka informacja sama w sobie zwiększa prestiż RSMP.
Dopiero później doczytałem, że ten Marczyk to wcale nie taki zły kierowca i może sprawiać niespodzianki co tylko zwiększyło moje zadowolenie w tym temacie. Nic tylko się cieszyć a nie marudzić.

Może jednak trochę tych R-piątek będzie jeździło w tym sezonie w RSMP i może niektóre z nich nawet całkiem szybko. Zawsze jedna więcej sztuka to większa szansa na ostrą rywalizację z potencjalnie szybkim kierowcą za kółkiem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mic_123 » wtorek, 13 lut 2018, 09:21

A kto wlasciwie bedzie serwisowal ta fure? jakis tuner typu Kresta, czy ewentualnie kupili np od Oponeo (byla jakis czas temu ich Skodziawka wystawiona) i we wlasnym zakresie?

Mad Max napisał(a): Stwierdzam że Polscy kibice są jednak popier**** - zawsze coś komuś nie pasuje, jak było mało mocnych aut to źle, jak się zapowiada że tych mocnych aut będzie znacznie więcej to źle bo beztalencia z grubymi portfelami za kierownicą, jak nikt nie wspierał młodych kierowców to źle, jak wspierają to też źle bo nie tego którego powinni wspierać, Rajd Polski w WRC to źle bo nie w Kłodzku... a tak w ogóle to jest chu**** z przytupem w tym rsmp i trzeba jechać do Czech krainy mlekiem i rajdami płynącej.

Boże gdzie się podziały te piękne czasy kiedy każdy nawet "padlinowaty" eNkowy Lancer więcej na odcinkach to było piękne wydarzenie, nie ważne kto tym jechał, nie ważne jak tym jechał, ważne było że jechało kolejne fajne auto więcej.

Pamietam jak Solek zaczynal jezdzic na poczatku wieku :D :D pierwsze lata tez rowno "po nim" jechali, ze od razu Evo 6, pozniej ze pierwsze Evo7.
Jak Chudy wrocil w 2001 na rajd Kormoran to tez ze zle bo 4 eNki go wyprzedzily. Jak chlopaki w Szwecje poszli w 2002r eNkami to tez "be" bo wyniki slabe itp itd., Dytce ciagle ktos "kazal przekazac budzet" na innego bardziej obiecujacego itp. T.Czopikowi wypominali MP 2003 ze wygral wlasciwie "bo Mr Q przegral" itp.
Jak dla mnie to za bardzo to sie nie rozni na przestrzeni 15 lat, a jedynie wg mnie mozna na to patrzec przez wiekszy pryzmat dostepu do internetu teraz :D

menson napisał(a):Tylko nie umniejszajac nic Wojtkowi Mikołaj jest młodszy a była mowa o planie wsparcia młodych

A czy Wojtek nie mial rozwijac tematu jakiejs Toyoty Jariski w tym sezonie w MP? ktos cos wie wiecej? byla jakas informacja z miesiac temu.

iceman150 napisał(a): Co do wyboru Marczyka to jestem zdania, że Skoda wykonała bardzo dobry ruch (...) Ja mam nadzieję że projekt skody nie jest krótkoterminowy, a mają w planach działanie na naszym rynku min. 3 lata a najlepiej gdyby później przeszli do ERC z wychowanym już zawodnikiem.

Także ode mnie brawa dla Skody za ten krok i życzyłbym sobie więcej producentów/dealerów na naszym podwórku (Peugeot, Hyundai).

Swoją drogą zastanawia mnie zwrot w artykule " Rajdowy Mistrz Polski w klasie Open N został pierwszym zawodnikiem objętym wsparciem nowego zespołu rajdowego ŠKODA Polska Motorsport." ciekawe czy ten pierwszy zawodnik wskazuje na zatrudnienie kolejnego w tym roku czy ma odniesienie tylko do tego że jak ten odejdzie to będzie następny.

Tez mysle ze pozytywnie ze Skoda sie pojawia w MP, bo ostatnio to chyba S2000 z Mr Q byla ale pozniej wspominal on ze nie "wywiazala sie ze zobowaiazan", chociaz on zwykle po latach wiekszosc/badz wszystkie zespoly/tunerow krytykowal :D
A wiecej producentow/dealerow mysle ze pojawiloby sie bez "szemrania" jesli pojawilby sie u nich zawodnik ktory przynosi okolo 700 tys PLN jako "wklad wlasny" i mysle ze cos by mu zorganizowali :) :) Fajnie ze wiecej dobrych furek jedzie i glownie fajnie ze to nie jest kolejna FIESTA :lol: :lol: :lol: :lol:
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości