RSMP 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2018

Postprzez Mic_123 » czwartek, 1 lut 2018, 13:36

Heh sorki, 1500PLN, nie wiem czemu utkwilo mi 1300PLN za najnizsza klase. Moj blad.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07


Re: RSMP 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 2 lut 2018, 08:42

Coś się dzieje w temacie pokazywania RSMP w telewizji: https://pl-pl.facebook.com/rsmp.tv/phot ... 32/?type=3
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » piątek, 2 lut 2018, 13:06

andrew88 napisał(a):Coś się dzieje w temacie pokazywania RSMP w telewizji: https://pl-pl.facebook.com/rsmp.tv/phot ... 32/?type=3


andrew88 przypomina mi się jak 2 lata temu na konferencji przed Elmotem Karnabal mówił o radio rajdowym na każdej rundzie RSMP takiej jak na Polskim i relacjach w TV. 2 sezony przeleciały i nic w związku z tym się nie wydarzyło.Chciał bym się mylić i trzymam kciuki żeby teraz wypaliło ale można ten temat odłożyć do kwietnia a to jeszcze całe 2 miesiące :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez Hubertos » piątek, 2 lut 2018, 21:49

PZM powinien przede wszystkim dojść do porozumienia z zawodnikami szczególnie z czołówki, by jednak tak szybko nie odchodzili od naszego krajowego cyklu. Wydaje mi się, że radykalne skracanie rajdów przekłada się na gorszą frekwencję w mocnych samochodach, bo jak widać po ERC, czy WRC 2 naszych stać na starty w rajdach. Po prostu mistrzostwa muszą być prestiżowe i warte zachodu.

Nic tu po relacjach, jeśli walka będzie (szczególnie w topie) będzie mizerna.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 2 lut 2018, 22:38

Wg Kacpra Wróblewskiego w tym roku może startować nawet 8 samochodów R5, więc w czubie powinno być bardzo dobrze.
https://www.facebook.com/luniewskilukas ... %22R%22%7D

SOKÓŁ patrząc na to od kogo pochodzi informacja (pewnie od ekipy nagrywającej materiał) i jakiej stacji telewizyjnej dotyczy (pokazują już relacje z HRSMP) wygląda na to, że to się uda.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » sobota, 3 lut 2018, 14:16

Voo napisał(a):To nie jest żaden KOSMOS tylko absolutne podstawy.
Wyrwę to zdanie z kontekstu ale przy obecnej kondycji RSMP od PODSTAW to trzeba by zrobić bardzo wiele rzeczy.
Hubertos napisał(a):PZM powinien przede wszystkim dojść do porozumienia z zawodnikami szczególnie z czołówki, by jednak tak szybko nie odchodzili od naszego krajowego cyklu.
Hubert przecież to naturalna kolej rzeczy, zdobyć Mistrza Polski i ruszać dalej w Europę i Świat - ja rozumiem że tracą na tym krajowe rozgrywki ale jedni odchodzą a inni przychodzą i to też jest szansa dla zwodników żeby się jakoś pokazać i wybić.
Hubertos napisał(a):Wydaje mi się, że radykalne skracanie rajdów przekłada się na gorszą frekwencję w mocnych samochodach, bo jak widać po ERC, czy WRC 2 naszych stać na starty w rajdach.
Może po prostu trzeba czasem zrobić krok wstecz żeby za chwile zrobić dwa kroki w przód - ja wiem że w przypadku poczynań PZM to są same kroki wstecz, ale jest to jakieś nowe jeszcze nie stosowane rozwiązanie i po sezonie będzie można ocenić czy trafne. Poza tym przecież nikt w przyszłosci za sezon dwa przecież nie zabroni rozszerzyć rajdów z powrotem do dwóch dni rywalizacji.
Hubertos napisał(a):Po prostu mistrzostwa muszą być prestiżowe i warte zachodu.
Z dnia na dzień prestiż nie powstanie, trzeba do tego w jakiś sposób dojść i w tym powinna być rola promotora i niestety przez okres jego działania na razie to słabo wygląda.
Hubertos napisał(a):Nic tu po relacjach, jeśli walka będzie (szczególnie w topie) będzie mizerna.
Jestem trochę innego zdania - kierowcy w autach R5 może nie będą najszybsi ale cała grupa będzie na podobnym poziomie co powinno przekładać się na walkę na sekundy - może przy odcinku kibice będą widzieć różnice że to jednak nie polska czołówka ale przed TV będzie to wyglądało zgoła odmiennie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez Hubertos » sobota, 3 lut 2018, 16:06

Dopóki nie zobaczę listy zgłoszeń do pierwszej rundy to w to 8 R5 nie uwierzę za bardzo. Już wielokrotnie były szumne zapowiedzi przed sezonem :roll: .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2018

Postprzez amigo » piątek, 9 lut 2018, 20:15

Można stwierdzić, że będzie to skromny kalendarz rajdowy. Zapewne wszystko pokłosie straty WRC w Polsce ale mleko się rozlało i na razie nic tego nie zmieni. Moim zdaniem przeniesienie Rajdu Polski na wrzesień to dobra decyzja ponieważ koszty będą mniejsze dla organizatora. We wrześniu jesteśmy po żniwach i co najwyżej może zostać kukurydza na polach ale tej za dużo nie widziałem na rajdzie. Plusem dla kibiców będzie na pewno lepsza widoczność czyli brak upraw i trawy już mniejsze. Jak nie będzie upraw to miejscówki też można lepsze trawić, a przemieszczanie się będzie szybsze i nie trzeba obchodzić pól. Jedyny minus to pogoda. Byłem na kilku Rajdach Polski we wrześniu i tylko raz chyba 2013 roku trafiło się bagno na mazurach. Podsumowując to termin wrześniowy ma swoje uroki ale i też wady. Zapewne w tym terminie nie będzie tylu kibiców co w czerwcu ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.


Co do Rajdu Nadwiślańskiego to byłem jeden raz na tym Rajdzie i z tego co widziałem to rajd raczej kameralny mało ludzi można powiedzieć, że większość to lokalsi. Moim zdaniem ten Rajd powinien wędrować w różne Wisły wtedy stanie się bardziej atrakcyjny, a może okazać się coś takiego, że kolejna lokalizacja będzie dużo bardziej popularna i tam można wtedy zakotwiczyć ten Rajd.


Co sądzicie o tym, żeby PZM poszukał promotora i Rajdy przekazał promotorowi tak jak to się robi w innych dyscyplinach sportów?
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: RSMP 2018

Postprzez Honiclbr » piątek, 9 lut 2018, 20:45

amigo napisał(a):Co sądzicie o tym, żeby PZM poszukał promotora i Rajdy przekazał promotorowi tak jak to się robi w innych dyscyplinach sportów?


Ale promotor jest od bodajże trzech lat :D
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: RSMP 2018

Postprzez viper » piątek, 9 lut 2018, 22:44

Promotor - jak słyszę to słowo to mnie trzesie. Od kilku lat jest promotor a rajdy samochodowe są poniźej poziomu czego kolwiek. Amatorskie imprezy mają większy pogłos. Pomijam już fakt punktacji rajdów. Chore durne i mało obiektywne. Nie wiem kto to zrobił po co i jaką korzyść ma to przynieść, ale jedno jest pewne. Rywalizację na koniec sezonu wypatrzy jak miód malina.
Jednym słowem rajdy od 10 lat to równia pochyla w dół.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2018

Postprzez Hubertos » piątek, 7 wrz 2018, 17:38

Brzeziński odpuszcza rajd na Litwie...Grzyb nie jechał dwóch rajdów, a i tak walczy o tytuł. Słabe mamy mistrzostwa w tym roku.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2018

Postprzez Mic_123 » piątek, 7 wrz 2018, 20:31

Troche dziwna ta nieobecnosc, mial szanse na majstra juz na Litwie. Finanse, czy cos innego?
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 8 wrz 2018, 11:17

Mic_123 napisał(a):Troche dziwna ta nieobecnosc, mial szanse na majstra juz na Litwie. Finanse, czy cos innego?


Pierw finanse a jak się one znalazły to już z autem na szybko był problemik .
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez martenzyt » sobota, 8 wrz 2018, 12:17

W wypowiedziach zawodników po Rajdzie Rzeszowskim już się słyszało, że odpuszczają szutry i teraz faktycznie powraca pytanie czy puszczać rajd szutrowy w RSMP (jest to cykl mistrzowski więc chyba tak) i czy robić to za granicą. Grzesiek Grzyb dobrze wyczuł, że na tytuł w Polsce też będzie miał szansę.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSMP 2018

Postprzez trebor » sobota, 8 wrz 2018, 18:07

Dziwne wyniki na tej Litwie. Czy Kaur to jedzie proto z Urzędowa? Czy Szumcio Ruta to pierwszy start od lat? Czy coś przegapiłem.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości