86 Rallye Monte Carlo 2018

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 29 sty 2018, 00:20

wanderer napisał(a):
Matthias Schmidt napisał(a):Wydaje mi sie, ze umniejszanie sukcesow Rovanpery nie jest do konca wlasciwe. Ok, ma chlopak rzeczywiscie ogromne mozliwosci, przez co juz niezle doswiadczenie, ale nie zmienia to faktu, ze ma tez ogromny talent i jest na dobrej drodze by za jakis czas znalezc sie w swiatowej czolowce. Czy sie w niej znajdzie, to zalezy od wielu czynnikow, ale nie ma co umniejszac jego talentu i osiagniec. Syn Malcolma Wilsona tez mial mozliwosci, ale ich nigdy nie wykorzystal, bo brakowalo mu tej iskry i talentu. Mlody Rovanpera to ma i ja tam sie ciesze, ze widac na horyzoncie wschodzaca gwiazde i nie zycze mu by ktos mu nosa ucieral :p

Nie umniejszam jego wynikom. Nie podoba mi się tylko tendencja do umniejszania tego jak ogromny wpływ mają warunki, w jakich on ma szanse się rozwijać. W zamian za to sugeruje się, że przede wszystkim mamy do czynienia z wielkim talentem w młodym wieku. Na sukcesy w rajdach, jak chyba w każdym sporcie, składa się wiele czynników jak lata treningów, zbierania doświadczeń, odpowiedniego pokonywania kolejnych stopni w rozwoju itp itd.

Przez takie podejście, dziś bardziej patrzy się w metrykę a to mylące, bo przez coś takiego Gronholm czy Ogier byliby skreśleni a kierowcy pokroju Krisa Meeke, Bryana Bouffier czy Roberta Kubicy uważani są już za starych.

A co do młodego Wilsona to był to przypadek zbyt szybkiego wrzucania kogoś niedoświadczonego na głęboką wodę.


Nie wiem czy ktos umniejsza wplyw jego warunkow, osobiscie wydaje mi sie, ze nie. Natomiast zgodzisz sie chyba ze mna, ze - zwlasza w obecnym swiecie motorsportu - sukcesy osiagaja ci, co maja talent + warunki. Czasy kiedy przyslowiowy chlopak ze wsi z niesamowitym talentem wsiadal w rajdowke i robil z nia co chcial, po czym dostawal angaz w fabryce juz minely.

Kwestia wieku rzeczywiscie jest prawda, obecnie jest tendencja im mlodszy tym lepiej i to nie zawsze jest dobre, tym bardizej, ze to czasami sprawia, ze starsi kierowcy sa pomijani, a czas na emeryture jest coraz wczesniej (np przypadek Hirvonena). Z drugiej jednak strony nie mozna sie temu dziwic w okreslonych przypadkach. Skoro przywolales Meeke, to przykladowo Citroen stajac przed wyborem prawie 40-letni Meeke, popelniajacy wiele bledow a 25-letni zawodnik ktory ma duzy talent i blyszczy, wiadomo ze wybierze tego drugiego i trudno mu sie dziwic.

Co do Wilsona - niby tak, ale Rovanpera tez wcale nie musial wsiadac w R5 w tak mlodym wieku, a jednak wsiadl i dal sobie znakomicie rade. Doswiadczenie mu w tym pomoglo, to niezaprzeczalne, ale gdyby nie mial talentu i tej iskry to doswiadczenie niewiele by mu pomoglo. Koniec koncow bardziej perspektywiczny jest nastolatek majacy pewne doswiadczenei, talent, szybkosc i umiejetnosc dojezdzania do mety, niz 32- latek nie majacy duzego doswiadczenia i popelniajacy blad za bledem.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez adamlen » poniedziałek, 29 sty 2018, 09:10

Relacje AllLive są spoko. Skorzystałem z okresu próbnego sprawdzić jak będzie to wyglądało i może nie jest idealnie, ale to najlepsze co było do tej pory. Problem w tym, że i tak nie udało mi się obejrzeć wszystkich odcinków z braku czasu, dlatego uważam, że idealną opcją w standardowym pakiecie WRC+ powinny być 4 odcinki możliwe do obejrzenia, ale Power Stage na sztywno a 3 odcinki do wyboru z pozostałych.


Co do Rajdu.
Ogier zasłużenie wygrał, ale tak jak w poprzednim sezonie tak i w tym również popełnia błędy, więc auto nie jest lepsze od pozostałych i musi cisnąć równie mocno jak inni, co dobrze wróży na dalszą część sezonu.
Tanak - w tamtym sezonie odżył i mimo jak twierdzi miał często gorsze auto od kolegi z zespołu to często z nim wygrywał. Nie wiem czy Toyota w skali całego sezonu będzie na tyle dobra, aby walczyć o zwycięstwo, ale widać, że chłopak dojrzał, nie popełnia błędów i w każdym rajdzie będzie kandydatem do podium.
Latvala - zachowawczo, ale pewnie. Chciał dobrze zacząć sezon, żeby mieć mniej presji w kolejnych eliminacjach. Przegrał co prawda z Tanakiem, ale chyba świadomie.
Lappi - nie ukończył ostatecznie na 4 miejscu, ale i tak bardzo dobrze się zaprezentował. W rajdach jak Szwecja, Finlandia będzie bardzo mocny. To chyba zawodnik jeżdżący obecnie najbardziej po Fińsku, czy bokiem gdzie się da.
Neuville - głupi błąd na początku rajdu przekreślił szanse na wygraną, a miał na nią duże szanse. Jeśli przestanie popełniać błędy będzie kandydatem do końcowego sukcesu, jeśli nie to maksymalnie na wicemistrza.
Meeke - mimo niezłej jazdy widać było jak dużo kosztuje go utrzymanie C3 na drodze. Jeśli zespół w przerwie między sezonami nie jest w stanie uporać się z takim problemem, ani Loeb po jazdach próbnych nic nie mógł zdziałać. to raczej już nigdy nie dojdą do porozumienia z setupem i tylko w niektórych rajdach mogą o coś powalczyć.


W klasyfikacji konstruktorów Ford będzie miał w tym sezonie ciężko. Evans jeszcze nie jest na tyle szybki na szutrze żeby w skali sezonu zdobyć wystarczającą ilość punktów.
Przy obecnych składach o końcowy sukces powinni bić się Hyundai z Toyotą.

A jak będzie zobaczymy... :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez wanderer » poniedziałek, 29 sty 2018, 15:48

Matthias Schmidt napisał(a):Skoro przywolales Meeke, to przykladowo Citroen stajac przed wyborem prawie 40-letni Meeke, popelniajacy wiele bledow a 25-letni zawodnik ktory ma duzy talent i blyszczy, wiadomo ze wybierze tego drugiego i trudno mu sie dziwic.

Lefebvre też był perspektywiczny - dwa lata temu pojechał Monte Carlo w podobnym, a nawet lepszym stylu co Rovanpera w tegorocznej edycji. A potem okazało się, że jednak prawie 40 letni Meeke potrafił wygrać niejeden rajd w aucie w którym nie mógł się dogadać w 100% i póki co jest jedyną nadzieją francuskiego zespole. A młody francuski talent gdzieś przepadł. Więc ja obstaję, że młody Rovanpera póki co ma jakieś przebłyski dzięki sporemu doświadczaniu w tak młodym wieku, ale czy to jest prawdziwy talent to się okaże, gdy będzie musiał walczyć pod presją o jakieś wysoko postawione cele.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez karluum » poniedziałek, 29 sty 2018, 17:13

Nikt jak Seb nie czuje tych gównianych warunków na MC. No może drugi Seb. Może nie jest już najszybszy w sensie samej czystej prędkości ale wycwanił się ogromnie. I nie popełnia błędów, a jak popełnia to ma szczęście.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez tomson » poniedziałek, 29 sty 2018, 22:19

karluum napisał(a):Nikt jak Seb nie czuje tych gównianych warunków na MC. No może drugi Seb. Może nie jest już najszybszy w sensie samej czystej prędkości ale wycwanił się ogromnie. I nie popełnia błędów, a jak popełnia to ma szczęście.

Szczęście sprzyja lepszym :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez nahram1 » poniedziałek, 29 sty 2018, 22:50

https://youtu.be/rOwXTr5bdvc
ten fragment pokazuje jak słabo zabezpieczony był to rajd.
Avatar użytkownika
nahram1
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): sobota, 17 cze 2006, 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 29 sty 2018, 23:20

nahram1 napisał(a):https://youtu.be/rOwXTr5bdvc
ten fragment pokazuje jak słabo zabezpieczony był to rajd.

co w związku z tym?

Co do Ogiera - nie ma szczęścia, są umiejętności!
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez wanderer » wtorek, 30 sty 2018, 00:14

nahram1 napisał(a):https://youtu.be/rOwXTr5bdvc
ten fragment pokazuje jak słabo zabezpieczony był to rajd.

To żadna nowość, że ten rajd nie błyszczy pod względem zabezpieczenia, ale oni są nie do ruszenia ze względu na wyrobioną markę. FIA tak zależy na tym rajdzie, że swego czasu zagrozili organizatorom wyrzuceniem wyścigu F1 jeśli rajd nie wróci z IRC do WRC.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Rules » wtorek, 30 sty 2018, 09:44

Świetna miejscówka, a chłopaki idą pełnym ogniem.

Rallye Monte Carlo 2018 / SS10 and 12 Flatout Action!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3T4P11EyIA4
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 30 sty 2018, 11:18

Rules napisał(a):Świetna miejscówka, a chłopaki idą pełnym ogniem.
Rallye Monte Carlo 2018 / SS10 and 12 Flatout Action!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3T4P11EyIA4
a kibice jak bezpiecznie się poustawiali - 0:18 ci po wewnętrznej to jeszcze "jakciemogę" ale ci pod reklamą to aż się proszą żeby dostać w jape wypadająca rajdówką
twg. to patrząc na ten filmi stwierdzam że w ch*** nudne te rajdy...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez woocasch » środa, 31 sty 2018, 12:13

Nuda panie, nic się nie dzieje, tylko jakieś autka zap********* po zwykłych drogach :)
A tak w temacie tego filmu i bezpiecznego ustawiania się kibiców. Po pierwsze z każdego rajdu można by znaleźć filmy pokazujące kiepskie ustawienie kibiców. No może jedynie w Japonii czy Korei społeczeństwo jest na tyle "wyszkolone", że stałoby tylko tam gdzie im się każe. A po drugie, Monte to jest Monte i ma taką pozycję w kalendarzu, że przecież nawet śmiertelny wypadek z kibicem w zeszłym roku nie wpłynął na organizację. Czy w ogóle, ktoś o tym wydarzeniu pamięta? Ktoś o tym mówi, analizuje zdarzenie? Czy temat został zamieciony nieco pod dywan? Czujecie co by to było gdyby u nas miało takie zdarzenie? Strach się bać :(

A co do rajdu, to przedmówcy powiedzieli już bardzo dużo i sądzę, że niewiele można dodać. Neuville na szczęście zdołał uratować dosyć dużo punktów, ale jeżeli ogólnie cały Hyundai będzie tak gubić punkty, to nie dość, że przegrają z Fordem to jeszcze z Toyotą. Tanak zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Było raczej pewne, że będzie szybki, ale że aż tak równy to nie sądziłem. Dobrze to roku na resztę sezonu i mam nadzieję, że to on będzie głównym konkurentem Ogiera a nie Neuville. Szkoda, że w tym roku Polski nie jest w WRC, bo Tanak latający w Toyocie po naszych szutrach to byłby zacny widok :)
A co do młodego Rovanpery. Chłopak ma talent, nie ma co do tego wątpliwości, ale to, że od najmłodszych lat jest prowadzony w jednym kierunku też nie podlega żadnym dyskusjom. Oby jemu udało się zdobyć więcej wygranych w WRC niż ojcu. Moim zdaniem każde rozwiązanie jest możliwe. Na poziomie samochodów R5 i WRC2 może wymiatać, ale może czegoś braknąć w królewskiej kategorii, jednak mając tak niewiele lat i tyle doświadczenia, to miejsce w fabrycznym zespole jest tylko kwestią czasu, a czasu to Kalle ma bardzo dużo, bo do dwudziestki mu jeszcze daleko :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez rafalze-ce » środa, 31 sty 2018, 19:03

http://rajdy.autoklub.pl/news/zwariowan ... iego,82410
Tylko jedno pełny szacunek dla wszystkich opisanych a szczególnie dla polsko-francuskiej załogi za dojechanie na 8 miejscu.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez deyott » poniedziałek, 12 lut 2018, 19:25

speedyzxz napisał(a):
miszczu140000 napisał(a):Mi to z kolei każą płacić(wyskakuję na końcu metoda płatności)
Bo trzeba podać kartę albo konto paypal, ale jak anulujesz przed końcem darmowej subskrypcji to Ci hajsu nie ściągną :)
KOD - WRC18ASI

Dzięki za kod. Szwecja i Meksyk za darmo:)
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 12 lut 2018, 22:47

Nie ma odrębnego tematu o WRC+/All Live, więc napiszę tutaj.
Niestety dzisiaj odkryłem łyżeczkę dziegciu w beczce miodu. Miałem jeszcze do obejrzenia pierwszy przejazd Col de Turini, wchodzę dzisiaj na All Live pojawiła się ramówka Szwecji. Ok, poszukam interesującej mnie powtórki oesu w programie Monte Carlo lub w recapach, ale już tego oesu nie da się zobaczyć :( Myślałem, że na cały czas na żądanie będą powtórki wszystkich oesów i może jeszcze wejścia ze studia itp. Wspomniane recapy to tylko kilkuminutowe podsumowania najważniejszych wydarzeń, a powtórki są tylko z oesów dostępnych w pakiecie Basic. Nie tego się spodziewałem... Jeśli ktoś z Was chce zdążyć pooglądać zaległości z poprzedniego rajdu, to musi to zrobić do około 3 dni przed następnym rajdem. Później powtórki już nie będą dostępne :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Scoobany » niedziela, 16 wrz 2018, 14:54

Pojawił się już plan Monte Carlo 2019. 24-27 stycznia http://acm.mc/en/edition/rallye-monte-c ... tion-2019/
Avatar użytkownika
Scoobany
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 2 lip 2017, 19:33

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości