86 Rallye Monte Carlo 2018

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Mirek:) » niedziela, 28 sty 2018, 12:34

Czy Wam też wywala relację live i pokazuje się "Nochmal Abspielen"? Nie wiem czy to wina mojego nie najlepszego sprzętu czy jakiś ustawień...
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58


Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez SkyWalker » niedziela, 28 sty 2018, 13:00

będzie jakaś relacja z Power Stage ?
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez piotrg » niedziela, 28 sty 2018, 13:04

Zobacz na redbull tv
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Faster » niedziela, 28 sty 2018, 13:19

Albo tutaj, otwarty profil FB od Janka a Czech :D

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9971641338
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 28 sty 2018, 14:42

No coz, Ogier zrobil swoje, czego prawde mowiac sie spodziewalem. Zatem zadnego zmierzchu Seba nie widac :P a Ford bedzie jedynie mocniejszy, co oczywiscie stawia go w pozycji oczywistego faworyta do tytulu.
Mam jednak nadzieje, ze walka o mistrzostwo bedzie fascynujaca w tym roku. Ogromny plus dla Tanaka, drugie miejsce w tak trudnym rajdzie, w nowym samochodzie bez popelniania wiekszych bledow, mysle, ze jasno wskazuja, ze opuszczenie M-Sportu nie popsuje jego szans na walke o mistrzostwo. Biedny Latvala znowu moze byc numerem dwa, ale osobiscie sadze, ze Tanak go w wiekszosci rajdow przycmi. Neuville koniec koncow piate miejsce i poza bledem i kapciem notowal regularnie czasy w czolowce, wiec jednak licze, ze i on o tytul powalczy. Szkoda, ze Mikkelsen mial awarie, ale uwazam, ze i on bedzie mial co nieco do powiedzenia.
Troche nie moge przebolec Lappiego, bo mial naprawde fantastyczny rajd i szanse na swietny wynik, a ostatecznie tak sie niestety nie stalo. Wydaje mi sie, ze jednak warto n niego zwrocic uwage w tym roku.
Czwarte miejsce Meeke jest tak naprawde znakomitym rezultatem, ale jego wypowiedz na mecie o prowadzeniu samochodu niestety optymistycznie nie nastraja.
Generalnie w rajdzie bardzo in plus Toyota. Wszystkie trzy Yarisy dojechaly do mety i notowaly bardzo dobre czasy. Juz jestem ciekaw Szwecji.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Rules » niedziela, 28 sty 2018, 15:14

Pięknie Meek poszedł na tym ostatnim oesie. Bardzo ciekawy rajd, przez cały czas dużo się działo, myślę, że jest to zapowiedź interesującego sezonu.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez deiman » niedziela, 28 sty 2018, 15:34

1. Ogier 26 pkt.
2. Tanak 18
3. Latvala 17
4. Meeke 17
5. Neuville 14

Teraz Konik znow bedzie czyscic, wiec nie wiem czy przy tak wyrownanym poziomie bedzie latwo o kolejne zwyciestwa. Nie spodziewalem sie, ze Ott tak szybko dogada sie z autem. Z tego co mowi jest jeszcze duzy margines na poprawe, wiec moze byc bardzo grozny. Lappi zrobil rowniez duze wrazenie. Neuville wciaz mocny. Mikkelsen powinien cos w tym roku rowniez wygrac, byc moze juz w nastepnym rajdzie. Cytryna pewnie obudzi sie dopiero w Meksyku i na Korsyce, ale slyszec po roku rozwoju C3, ze samochod sie zle prowadzi, nie napawa optymizmem, choc na asfalcie to oni pewnie beda rozdawac karty.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez wanderer » niedziela, 28 sty 2018, 16:10

nikt ważny napisał(a):Co tam Ogier co tam Tanak ...Młody Rovanperä-a juz prawie w TOP 10 i drugi w WRC2 !!! Chłopak rocznik 2000 ....w morde w jego wieku to marzyłem żeby swoim 126p w KJS wreszcie wystartować :)

Młody jest ale staż za kierownicą rajdówki ma całkiem spory. Mam nadzieję, że w kolejnych rajdach inni utrą mu trochę nosa, bo dość szybko próbuje się robić z niego gwiazdę.

Matthias Schmidt napisał(a):No coz, Ogier zrobil swoje, czego prawde mowiac sie spodziewalem. Zatem zadnego zmierzchu Seba nie widac :P a Ford bedzie jedynie mocniejszy, co oczywiscie stawia go w pozycji oczywistego faworyta do tytulu.
Mam jednak nadzieje, ze walka o mistrzostwo bedzie fascynujaca w tym roku. Ogromny plus dla Tanaka, drugie miejsce w tak trudnym rajdzie, w nowym samochodzie bez popelniania wiekszych bledow, mysle, ze jasno wskazuja, ze opuszczenie M-Sportu nie popsuje jego szans na walke o mistrzostwo. Biedny Latvala znowu moze byc numerem dwa, ale osobiscie sadze, ze Tanak go w wiekszosci rajdow przycmi. Neuville koniec koncow piate miejsce i poza bledem i kapciem notowal regularnie czasy w czolowce, wiec jednak licze, ze i on o tytul powalczy. Szkoda, ze Mikkelsen mial awarie, ale uwazam, ze i on bedzie mial co nieco do powiedzenia.
Troche nie moge przebolec Lappiego, bo mial naprawde fantastyczny rajd i szanse na swietny wynik, a ostatecznie tak sie niestety nie stalo. Wydaje mi sie, ze jednak warto n niego zwrocic uwage w tym roku.
Czwarte miejsce Meeke jest tak naprawde znakomitym rezultatem, ale jego wypowiedz na mecie o prowadzeniu samochodu niestety optymistycznie nie nastraja.
Generalnie w rajdzie bardzo in plus Toyota. Wszystkie trzy Yarisy dojechaly do mety i notowaly bardzo dobre czasy. Juz jestem ciekaw Szwecji.

Generalnie Latvala nigdy nie był jakoś szczególnie mocny w tym rajdzie. Zawszy gdy zaczął naciskać, kończył wypadkiem. Może rzeczywiście zaczął kopiować taktykę Ogiera z zeszłego roku. ;)
I myślę, że nie ma co rozstrzygać, kto mniej lub bardziej będzie liczył się w walce o tytuły, bo minimum 1 kierowca z każdego zespołu pokazał się w tym rajdzie z dobrej strony. Dla Krisa Meeke czwarte miejsce i wygrana na PS to maksimum jakie chyba mógł osiągnąć w aucie, które wciąż mu nie leży.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez RALLYjupik26 » niedziela, 28 sty 2018, 17:00

Rallye Monte Carlo 2018 - FLAT OUT - Sordo & Tanak

https://www.youtube.com/watch?v=ZPYMbHF ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/user/RALLYjupik26?feature=mhee
RALLYjupik26
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): czwartek, 7 lip 2011, 13:51
Lokalizacja: Okolice Żywca

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Altarir » niedziela, 28 sty 2018, 17:01

wanderer napisał(a):Młody jest ale staż za kierownicą rajdówki ma całkiem spory. Mam nadzieję, że w kolejnych rajdach inni utrą mu trochę nosa, bo dość szybko próbuje się robić z niego gwiazdę.


Dokładnie, ojciec go właściwie hodował do rajdów, załatwiając pozwolenia na starty mimo wieku itd. Także rok urodzenia tu nie ma nic do rzeczy i zdecydowanie nie jest tak, że jakiś dzieciak znikąd się nagle w WRC2 pojawił i robi dobry wynik. Przy tylu km doświadczenia i takim niemal wypchaniu na siłę do rajdów to z prawie każdego by był topowy kierowca :p

A rajd ciekawy mimo, że Ogier prowadził od startu do mety. Takie prawdziwe Monte Carlo z trudnymi warunkami i zmienną nawierzchnią. Meeke mnie pozytywnie zaskoczył, że na koniec zdołał sporo punków dowieźć :)
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 28 sty 2018, 17:47

Wydaje mi sie, ze umniejszanie sukcesow Rovanpery nie jest do konca wlasciwe. Ok, ma chlopak rzeczywiscie ogromne mozliwosci, przez co juz niezle doswiadczenie, ale nie zmienia to faktu, ze ma tez ogromny talent i jest na dobrej drodze by za jakis czas znalezc sie w swiatowej czolowce. Czy sie w niej znajdzie, to zalezy od wielu czynnikow, ale nie ma co umniejszac jego talentu i osiagniec. Syn Malcolma Wilsona tez mial mozliwosci, ale ich nigdy nie wykorzystal, bo brakowalo mu tej iskry i talentu. Mlody Rovanpera to ma i ja tam sie ciesze, ze widac na horyzoncie wschodzaca gwiazde i nie zycze mu by ktos mu nosa ucieral :p
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez wanderer » niedziela, 28 sty 2018, 21:08

Matthias Schmidt napisał(a):Wydaje mi sie, ze umniejszanie sukcesow Rovanpery nie jest do konca wlasciwe. Ok, ma chlopak rzeczywiscie ogromne mozliwosci, przez co juz niezle doswiadczenie, ale nie zmienia to faktu, ze ma tez ogromny talent i jest na dobrej drodze by za jakis czas znalezc sie w swiatowej czolowce. Czy sie w niej znajdzie, to zalezy od wielu czynnikow, ale nie ma co umniejszac jego talentu i osiagniec. Syn Malcolma Wilsona tez mial mozliwosci, ale ich nigdy nie wykorzystal, bo brakowalo mu tej iskry i talentu. Mlody Rovanpera to ma i ja tam sie ciesze, ze widac na horyzoncie wschodzaca gwiazde i nie zycze mu by ktos mu nosa ucieral :p

Nie umniejszam jego wynikom. Nie podoba mi się tylko tendencja do umniejszania tego jak ogromny wpływ mają warunki, w jakich on ma szanse się rozwijać. W zamian za to sugeruje się, że przede wszystkim mamy do czynienia z wielkim talentem w młodym wieku. Na sukcesy w rajdach, jak chyba w każdym sporcie, składa się wiele czynników jak lata treningów, zbierania doświadczeń, odpowiedniego pokonywania kolejnych stopni w rozwoju itp itd.

Przez takie podejście, dziś bardziej patrzy się w metrykę a to mylące, bo przez coś takiego Gronholm czy Ogier byliby skreśleni a kierowcy pokroju Krisa Meeke, Bryana Bouffier czy Roberta Kubicy uważani są już za starych.

A co do młodego Wilsona to był to przypadek zbyt szybkiego wrzucania kogoś niedoświadczonego na głęboką wodę.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 28 sty 2018, 22:43

Jestem pod wrażeniem jazdy i wyniku Tanaka i Toyoty. Odszczekuje to co pisałem przed rajdem o tym zawodniku i zespole.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Taurus » niedziela, 28 sty 2018, 23:46

Oj już były różne chłopaki na siłę pchane do wurca typu warmbolby rautenbachy i inne wilsony i nic z tego nie wyszło także ten tego...
Btw ojt ojt ojt!!!
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 29 sty 2018, 00:03

Pomimo początkowych problemów muszę przyznać, że All Live jak dla mnie przysłowiową d**ę urwało :D W tym roku nie udało się wybrać na Monte, ale te relacje bardzo osłodziły gorycz niebycia na miejscu. Ba, nawet można się było trochę poczuć jak na rajdzie, gdy po nocnych odcinkach wcześnie wstawało się na piątkową relację :) Bardzo byłem rozczarowany poziomem realizacji nowej usługi po czwartku, bo zasubskrybowałem od razu na rok "kota w worku" bez okresu próbnego. All Live jest najlepszą możliwością oglądania WRC, o ile oczywiście nie jesteśmy na miejscu. Dla mnie nic nie przebije jednak osobistej obecności na rajdzie i chłonięcia atmosfery, widoków, dżwięków, zapachów, wydarzeń okołorajdowych itp. Tego nie odda żadna relacja.

P.S.
Bardzo mi szkoda Lappiego, bo po tym rajdzie bardzo polubiłem Fina. Świetnie się słucha i ogląda wywiady z nim. Taki pozytywny zawadiaka :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości