Robert Kubica

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » środa, 17 sty 2018, 19:02

Nie wiadomo jak tam było, kasa, sprawa silników, to był jakiś zapętlający się układ. Tak naprawdę nie wiadomo na jakich zasadach w Williams się to wszystko odbyło.
Prawda jest taka, że cel zrealizował tzn. okaże się to na wiosne ... wrócil do F1, wiadome to nie młokos, ale przerwe miał sporą, niech się ojeździ trochę w tym nowym aucie
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » środa, 17 sty 2018, 19:56

viper napisał(a):
Mad Max napisał(a):
viper napisał(a):Znowu na forum pojawi się wielu znawców nawiedzonych widzących świat w różowych kolorach. Tacy jak ty powinni dzisiaj Williama w rączkę pocałować i podziękować a nie heitowac. Dzięki niemu jest jeszcze nadzieja dla Kubicy.
Na forum ?? zajrzyj sobie na profil Williamsa co tam się wyrabia... albo na jakieś oficjalne newsy na ten temat... mi osobiście jest wstyd...

Dlaczego ci jest wstyd i co tam się wyrabia bo trochę ogólnikowo piszesz.
Jeśli powstaje taki tekst to się możesz domyślić w jakim stylu są to wypociny i cytować nie ma co bo szkoda klawiatury.
http://wrc.net.pl/kibicu-nie-pluj-na-williamsa
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » środa, 17 sty 2018, 20:06

Mad Max napisał(a):Jeśli powstaje taki tekst to się możesz domyślić w jakim stylu są to wypociny i cytować nie ma co bo szkoda klawiatury. na
http://wrc.net.pl/kibicu-nie-pluj-na-williamsa

No przeczytałem i fakt to WRC news to taki powoli pudekek i szukają taniej sensacji w motorsporcie. Jednak w tym tekście ja nie widzę nic co by było przeciw Kubicy. Ja wszedłem teraz na jakiś anglojęzyczny profil gdzie piszą na temat Williamsa i ludzie wielu rozumie zagranie Williamsa jednocześnie doceniając szansę dla Kubicy. Pewnie że jest duża grupa ludzi oburzonych, ale kto nie wykłada własnej kasy to łatwo krytykować .
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » środa, 17 sty 2018, 21:21

Samo to że powstał taki tekst daje dużo do myślenia, a to o czym napisałem poprzednio właściwie zawarte jest w jego tytule. Oburzenie to jedno a pisanie o ludziach z Williamsa że to debile to drugie, bo wybrali kasę ruska nad talentem polaka katolika (zresztą Sirotkinowi tez się dostało że to lewar i bez talencie). Napisałem Ci wyraźnie do czego odnosi się moja wypowiedź i do czego odnosi się podlinkowany artykuł i gdzie masz szukać odpowiedzi dlaczego jest mi wstyd - na róznych profilach i forach zagranicznych ludzie rozumieją sytuację i piszą rozsądne teksty... ale na tych profilach i forach nie udzielają się ślepi fanboje Roberta.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Robert Kubica

Postprzez viper » środa, 17 sty 2018, 21:39

Mad Max napisał(a):Samo to że powstał taki tekst daje dużo do myślenia, a to o czym napisałem poprzednio właściwie zawarte jest w jego tytule. Oburzenie to jedno a pisanie o ludziach z Williamsa że to debile to drugie, bo wybrali kasę ruska nad talentem polaka katolika (zresztą Sirotkinowi tez się dostało że to lewar i bez talencie). Napisałem Ci wyraźnie do czego odnosi się moja wypowiedź i do czego odnosi się podlinkowany artykuł i gdzie masz szukać odpowiedzi dlaczego jest mi wstyd - na róznych profilach i forach zagranicznych ludzie rozumieją sytuację i piszą rozsądne teksty... ale na tych profilach i forach nie udzielają się ślepi fanboje Roberta.

Dobra wszystko jasne. Zgadzam się z tym co napisałeś.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Robert Kubica

Postprzez iceman150 » czwartek, 18 sty 2018, 08:26

Moim zdaniem takie chore teksty piszą kubicomaniacy, którzy nie rozumieją zasad rządzących w motorsporcie. To pewnie Ci sami ludzie co biegali po oeasach Rajdu Polski z piwem w ręku i bez koszulek, nie ogarniając w ogóle o co w tych rajdach chodzi. Liczyło się tylko, że jest Kubica i od razu byli znawcami wszystkiego, od Formuły 1, poprzez produkcję barierek ochronnych na rajdach kończąc. Takie jest moje zdanie. Ja uważam, że osada 3 kierowcy jest wielkim sukcesem i w sumie od kiedy pojawiło się hasło Sirotkina to stawiałem że tak się stanie. Niemniej po cichu liczyłem że może się jednak uda ;)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Robert Kubica

Postprzez djescape » czwartek, 18 sty 2018, 10:27

iceman150 napisał(a):Moim zdaniem takie chore teksty piszą kubicomaniacy, którzy nie rozumieją zasad rządzących w motorsporcie. To pewnie Ci sami ludzie co biegali po oeasach Rajdu Polski z piwem w ręku i bez koszulek, nie ogarniając w ogóle o co w tych rajdach chodzi. Liczyło się tylko, że jest Kubica i od razu byli znawcami wszystkiego, od Formuły 1, poprzez produkcję barierek ochronnych na rajdach kończąc. Takie jest moje zdanie.


[...] miałem pisać tutaj jakiś długi wywód, ale skończę na tym że zgadzam się z tym :). Ale niestety takie jest następstwo popularności jakiejś osoby w danej dyscyplinie. Dla przykładu, ile osób teraz ogląda i interesuje się biegami narciarskimi bez Justyny Kowalczyk?

iceman150 napisał(a): Ja uważam, że osada 3 kierowcy jest wielkim sukcesem i w sumie od kiedy pojawiło się hasło Sirotkina to stawiałem że tak się stanie. Niemniej po cichu liczyłem że może się jednak uda ;)


Co do tego sukcesu mam mieszane uczucia... Z jednej strony jako kibic bardzo się cieszę z tego że Robert powrócił do F1. Z drugiej znając realia F1 na przestrzeni lat obawiam się, że rola kierowcy testowego może być próbą ugrania dobrego PRu po braku kontraktu dla Roberta. Miejsce to opłaci się z czasu antenowego w którym na pewno będzie na początku dużo pojawiał się.

Pieniądze i polityka zawsze odgrywały bardzo dużą rolę w F1. Więc jedyną szansą dla Roberta na etat kierowcy wyścigowego upatruję w tym, że będzie inny rosyjski kierowca w lepszym zespole. Wtedy pieniądze dla Sirotkina mogą nie być już takie pewne. Chyba że Rosjanin pokaże w sezonie coś pozytywnego.

Ogólnie jest bardzo dużo prawdopodobnych rozwiązań. Tak wiele, że czasami dziwię się osobom wydającym tak łatwo decyzję za zespoły. Nie mam żalu do Williamsa, sam pewnie postąpiłbym podobnie, jeżeli sytuacja w zespole jest taka, jak opisywana jest w mediach.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Robert Kubica

Postprzez Honiclbr » czwartek, 18 sty 2018, 11:13

Co do dobrego PR-u to Kubica jest jedynym kierowcą w Williamsie, który może reklamować Martini :D
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Robert Kubica

Postprzez Taurus » czwartek, 18 sty 2018, 12:01

Czyli co Kubica bedzie teraz robić to co chciał robić, nie musi wnosić budżetu i jeszcze będą mu za to płacić???I w razie W może wskoczyć do bolidu na wyścig za pieniądze rus-can ?

:)))))
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Robert Kubica

Postprzez karluum » czwartek, 18 sty 2018, 13:08

viper napisał(a):Równie dobrze możesz powiedzieć to samo o Kubicy. Przypomnę ci renault pierwszego Kubicę miało na widelcu testach itd. w ciemno by go brali jak by wszystko ograło

Testy w Renault zostały zorganizowane po naciskach części technicznej (Nick Chester pamiętał RK ze startów). Szefostwo jednak chciało od początku Estebana Ocona (bo Francuz) albo Sainza. Wydać 300k euro na testy to żaden wielki koszt dla Renault a reklama znakomita. Przypomnę ci, że głównym powodem niezatrudnienia RK był niby spadek tempa przy dłużych przejazdach - test w Abu Zhabi zupełnie tego nie potwierdził (RK miał 3 okrążenia w 0,008 sekundy). Potem wyszedł temat silników, który skutecznie zamknął dojście do Renault.
Po prywatnych testach na Hungaroringu podpisano wstępny kontrakt z Williamsem mający być parafofany przez zarząd po testach w Abu Zhabi. Pisał o tym Roger Benoit czy źródła brazylijskie mające dobre wejścia przez Massę. Potem pojawił się SS ze swoim wagonem pieniędzy i sytuacja się odwróciła. Czy SS był szybszy od RK? Patrząc na bezwzględny stoper to tak. Ale porównując czasy z wyścigu Massy z czasami Sirotkina to wychodzi na to, że SS nie jeździł z pełnym obciążeniem a mniej więcej z 60 kg paliwa.
SS ma na udowodnienie swojej wartości, a RK jeżeli pokaże swoją prędkość to w 2019 roku większość foteli jest wolna i może być ciekawie..
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Robert Kubica

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 18 sty 2018, 14:06

karluum napisał(a):
viper napisał(a):Równie dobrze możesz powiedzieć to samo o Kubicy. Przypomnę ci renault pierwszego Kubicę miało na widelcu testach itd. w ciemno by go brali jak by wszystko ograło

Testy w Renault zostały zorganizowane po naciskach części technicznej (Nick Chester pamiętał RK ze startów). Szefostwo jednak chciało od początku Estebana Ocona (bo Francuz) albo Sainza. Wydać 300k euro na testy to żaden wielki koszt dla Renault a reklama znakomita. Przypomnę ci, że głównym powodem niezatrudnienia RK był niby spadek tempa przy dłużych przejazdach - test w Abu Zhabi zupełnie tego nie potwierdził (RK miał 3 okrążenia w 0,008 sekundy). Potem wyszedł temat silników, który skutecznie zamknął dojście do Renault.
Po prywatnych testach na Hungaroringu podpisano wstępny kontrakt z Williamsem mający być parafofany przez zarząd po testach w Abu Zhabi. Pisał o tym Roger Benoit czy źródła brazylijskie mające dobre wejścia przez Massę. Potem pojawił się SS ze swoim wagonem pieniędzy i sytuacja się odwróciła. Czy SS był szybszy od RK? Patrząc na bezwzględny stoper to tak. Ale porównując czasy z wyścigu Massy z czasami Sirotkina to wychodzi na to, że SS nie jeździł z pełnym obciążeniem a mniej więcej z 60 kg paliwa.
SS ma na udowodnienie swojej wartości, a RK jeżeli pokaże swoją prędkość to w 2019 roku większość foteli jest wolna i może być ciekawie..

Renault poluje na Daniela ;) Sainz i Ocon, to rozwiązanie drugiego sortu.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Robert Kubica

Postprzez Taurus » czwartek, 29 mar 2018, 13:49

No i robuś dostał wsparcie lotosu na rok. Ciekawa co za tym idzie poza makietami na stacjach ? Może to jakieś zabezpieczenie finansowe dla potencjalnych teamów które by gi chciały. ? Ktoś tu się zna na f1?
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Robert Kubica

Postprzez Mad Max » czwartek, 29 mar 2018, 19:45

Wsparcie Lotosu dla Kubicy jest już od dłuższego czasu, bo na prezentacji zespołu oraz na testach przed sezonem logo Lotosu było na ciuchach Roberta, więc teraz zrobili coś takiego żeby ładnie to "piarowo" wyglądało
http://f1.autoklub.pl/gallery/picture/i ... 67174/?i=4 - prezentacja zespołu
http://f1.autoklub.pl/gallery/picture/i ... 0667/?i=51 - testy Barcelona
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Robert Kubica

Postprzez DonCorrado » niedziela, 26 sie 2018, 19:21

Niech Wszyscy trzymaja kciuki za naszego rodaka, niech zrobi ostatni krok i za tydzien wystartuje na Monzy, oczywiście w te kilka dni może ktoś wpaść z walizką pieniędzy, ale po wypadku nigdy nie było tak blisko jak teraz, żeby zaliczyć cały weekend.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Robert Kubica

Postprzez GSPrt » niedziela, 26 sie 2018, 20:53

"DonCorrado"]Niech Wszyscy trzymaja kciuki za naszego rodaka, niech zrobi ostatni krok i za tydzien wystartuje na Monzy, oczywiście w te kilka dni może ktoś wpaść z walizką pieniędzy, ale po wypadku nigdy nie było tak blisko jak teraz, żeby zaliczyć cały weekend.

Dokładnie tak. Ta historia naszego Robcia musi zakończyc sie powrotem do F1 chocby mial to byc jeden wystep choc jesli wroci to napewno nie bedzie ten jeden ;) Nie wiarygodna sprawa, cos pieknego, piekna historia pokazujaca jak powinno sie walczy w zyciu. Tyle łez co wylalem za tego goscia to sie w glowie nie miesci, nikt inny nie wywoluje we mnie takich dreszczy jak Robert i jego akcje w F1 czy WRC. Mowcie co chcecie ale RK musi wrocic bo zasluzyl na to jak nikt inny, nie tylko talentem ale tym co zrobil po wypadku. Jestes wielki Robcio!!! RK Nr1!!!
GSPrt
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2016, 13:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron