RSMP 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2018

Postprzez Mic_123 » czwartek, 21 gru 2017, 09:48

Hubertos napisał(a):Nie bardzo rozumiem kierunek, bądź "wizję" w jakim podążają RSMP. Niby PZM konsultuje się z zawodnikami w sprawie kalendarza i regulaminów, ale nie widać żeby przekładało się to na frekwencję. Dla kibiców mija się celem jechanie kilkaset kilometrów na rajd, którego długość będzie wynosić 100 km. Rajdy w RSMP powinny mieć co najmniej 150-170 km, czyli tak jak kilka lat temu. W ostatnich latach widać odpływ czołówki, która nie miała ochoty bawić się w sprinty i wolała jeździć w ERC lub zagranicznych mistrzostwach regionalnych. Wolałbym mniej Fiest, czy Civiców, a więcej rywalizacji, szczególnie w generalce. Teraz nasz czempionat jest po prostu jałowy i pozbawiony emocji.


Wydaje mi sie ze PZM bardziej powinien sie konsultowac z zawodnikami ktorzy jezdza w SzuterCup lub RSMSL co by ich sklonilo do jezdzenia w RSMP a nie jedynie rozmawiac z tymi ktorzy w RSMP juz jezdza. Ostatnimi laty kazdy MP odchodzi do ERC (i wg mnie to bardzo sluszna decyzja), jesli jezdza za swoje to kolejny sezon w MP mija sie z celem bo i tak nie znajda sponsora na ERC chocby 10x zdobyli MP w generalce a latka leca wiec z kazdym rokiem zawodnik teoretycznie bedzie wolniejszy za kolkiem. Jedynym ktory zakladam nie doklada ze swojej kieszeni to Kajto (ale na 100% nie wiem bo nie jestem jego ksiegowym :D ). Wg mnie jesli ktos juz zalozyl kolejny stopien rozwoju po MP jako ERC to zadne "cuda na kiju" 200km oesowych itp go nie przekonaja.
Wiecej wysilku w pozyskaniu nowych a nie "zawroceniu" starych ktorzy ida do ERC (lub innych lig).
Frekwencje o dodatkowe 10-15 aut jedynie moga wg mnie zapewnic zawodnicy ktorzy przejda z nizszych lig przy pomocy jakiegos markowego pucharu z nagrodami pienieznymi badz rzeczowymi typu opony, felgi, czesci eksploatacyjne iles tam % taniej w wybranym sklepie (wiem, wiem bylo walkowane ze nie da sie zrobic tanio takiego pucharu). Plus do tego federacja (czyli PZM) moze dolozyc swoje "wsparcie" w postaci niskiego wpisowego w kwocie max 500-600PLN czyli tyle ile w nizszych ligach.
Pytanie PZM do zawodnika nizszej ligi powinno brzmiec : ile kosztuje sezon w RSMSL/Szc (5-6 rajdow) aby wbic do pierwszej dziesiatki na koniec sezonu i o ile bylby w stanie zwiekszyc swoj budzet aby przejsc do RSMP.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07


Re: RSMP 2018

Postprzez rundi » piątek, 22 gru 2017, 13:07

Yrtat napisał(a):
Tomek K napisał(a):Tylko, że to są RSMP, a nie RSMPP czyli Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Południowej :roll: Zrobiliby, tak jak były zakusy w tym roku, rundę koło Szczecina to też by było daleko, i pewnie kibic z południa nie dałby rady... Fakt faktem, że jeden dzień to dla kibica mało i muszą rozsądnie układać harmonogramy. Podkreślał rozsądnie, ale nie po najmniejsze linii oporu, by im było wygodnie.

Fakt RSMP to nie mistrzostwa południa ale zobacz jednak gdzie jest to zainteresowanie. Kto niby na Litwę pojedzie? Ci co mieszkają na Mazurach.. Szkoda tej Wisły bo mój domowy rajd ale Pan Szkuta może nie chciał jej w MP(taka tylko moja myśl). Dobrze że Czechy są blisko..


Akurat AK Śląski chciał Wisłę w RSMP. Niestety to GKSS w Warszawie wolał Litwę :(
rundi
N2
 
Posty: 122
Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 17:10

Re: RSMP 2018

Postprzez martenzyt » środa, 3 sty 2018, 23:13

Mic_123 napisał(a):
Hubertos napisał(a):Nie bardzo rozumiem kierunek, bądź "wizję" w jakim podążają RSMP. Niby PZM konsultuje się z zawodnikami w sprawie kalendarza i regulaminów, ale nie widać żeby przekładało się to na frekwencję. Dla kibiców mija się celem jechanie kilkaset kilometrów na rajd, którego długość będzie wynosić 100 km. Rajdy w RSMP powinny mieć co najmniej 150-170 km, czyli tak jak kilka lat temu. W ostatnich latach widać odpływ czołówki, która nie miała ochoty bawić się w sprinty i wolała jeździć w ERC lub zagranicznych mistrzostwach regionalnych. Wolałbym mniej Fiest, czy Civiców, a więcej rywalizacji, szczególnie w generalce. Teraz nasz czempionat jest po prostu jałowy i pozbawiony emocji.


Wydaje mi sie ze PZM bardziej powinien sie konsultowac z zawodnikami ktorzy jezdza w SzuterCup lub RSMSL co by ich sklonilo do jezdzenia w RSMP a nie jedynie rozmawiac z tymi ktorzy w RSMP juz jezdza. Ostatnimi laty kazdy MP odchodzi do ERC (i wg mnie to bardzo sluszna decyzja), jesli jezdza za swoje to kolejny sezon w MP mija sie z celem bo i tak nie znajda sponsora na ERC chocby 10x zdobyli MP w generalce a latka leca wiec z kazdym rokiem zawodnik teoretycznie bedzie wolniejszy za kolkiem. Jedynym ktory zakladam nie doklada ze swojej kieszeni to Kajto (ale na 100% nie wiem bo nie jestem jego ksiegowym :D ). Wg mnie jesli ktos juz zalozyl kolejny stopien rozwoju po MP jako ERC to zadne "cuda na kiju" 200km oesowych itp go nie przekonaja.
Wiecej wysilku w pozyskaniu nowych a nie "zawroceniu" starych ktorzy ida do ERC (lub innych lig).
Frekwencje o dodatkowe 10-15 aut jedynie moga wg mnie zapewnic zawodnicy ktorzy przejda z nizszych lig przy pomocy jakiegos markowego pucharu z nagrodami pienieznymi badz rzeczowymi typu opony, felgi, czesci eksploatacyjne iles tam % taniej w wybranym sklepie (wiem, wiem bylo walkowane ze nie da sie zrobic tanio takiego pucharu). Plus do tego federacja (czyli PZM) moze dolozyc swoje "wsparcie" w postaci niskiego wpisowego w kwocie max 500-600PLN czyli tyle ile w nizszych ligach.
Pytanie PZM do zawodnika nizszej ligi powinno brzmiec : ile kosztuje sezon w RSMSL/Szc (5-6 rajdow) aby wbic do pierwszej dziesiatki na koniec sezonu i o ile bylby w stanie zwiekszyc swoj budzet aby przejsc do RSMP.


Zakładam, że odpuszczamy temat, że do rajdów trzeba przyciągnąć media a te sponsorów a te tłumy przy odcinkach (bądź odwrotnie) etc. bo żeby przyciągnąć media i mieć relacje to trzeba się pytać decydentów TV.
Pytanie do zawodników "o ile mogliby zwiększyć swój budżet? " hmmm skoro gościu jeździ za swoje i może sobie fajnie pojeździć w RSMŚL to po co zwiększać budżet (jeżeli jest w ogóle z czego) - tzn. odpuścić fajne wakacje? Tak więc jak takie osoby sprowadzić do RSMP?? Chyba dać im możliwość aby swoim autem zgodnym z regulaminem RSMŚL mogli zdobyć tytuł RSMP - i może (niestety) tylko to nam przyniesie dużą ilość załóg w RSMP (kiedyś już była taka propozycja, której byłem mocno przeciwny ale może to sposób? ) Taka sytuacja spowoduje, że nie zobaczymy już więcej czterołapów (w tym wiozących się po sznurku bogaczy) ale powrócą kierowcy, których oglądało się z opadnięta szczęką w leciwej Astrze bądź BMW.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSMP 2018

Postprzez T_1 » czwartek, 4 sty 2018, 00:07

martenzyt napisał(a):
Mic_123 napisał(a):
Hubertos napisał(a):Nie bardzo rozumiem kierunek, bądź "wizję" w jakim podążają RSMP. Niby PZM konsultuje się z zawodnikami w sprawie kalendarza i regulaminów, ale nie widać żeby przekładało się to na frekwencję. Dla kibiców mija się celem jechanie kilkaset kilometrów na rajd, którego długość będzie wynosić 100 km. Rajdy w RSMP powinny mieć co najmniej 150-170 km, czyli tak jak kilka lat temu. W ostatnich latach widać odpływ czołówki, która nie miała ochoty bawić się w sprinty i wolała jeździć w ERC lub zagranicznych mistrzostwach regionalnych. Wolałbym mniej Fiest, czy Civiców, a więcej rywalizacji, szczególnie w generalce. Teraz nasz czempionat jest po prostu jałowy i pozbawiony emocji.


Wydaje mi sie ze PZM bardziej powinien sie konsultowac z zawodnikami ktorzy jezdza w SzuterCup lub RSMSL co by ich sklonilo do jezdzenia w RSMP a nie jedynie rozmawiac z tymi ktorzy w RSMP juz jezdza. Ostatnimi laty kazdy MP odchodzi do ERC (i wg mnie to bardzo sluszna decyzja), jesli jezdza za swoje to kolejny sezon w MP mija sie z celem bo i tak nie znajda sponsora na ERC chocby 10x zdobyli MP w generalce a latka leca wiec z kazdym rokiem zawodnik teoretycznie bedzie wolniejszy za kolkiem. Jedynym ktory zakladam nie doklada ze swojej kieszeni to Kajto (ale na 100% nie wiem bo nie jestem jego ksiegowym :D ). Wg mnie jesli ktos juz zalozyl kolejny stopien rozwoju po MP jako ERC to zadne "cuda na kiju" 200km oesowych itp go nie przekonaja.
Wiecej wysilku w pozyskaniu nowych a nie "zawroceniu" starych ktorzy ida do ERC (lub innych lig).
Frekwencje o dodatkowe 10-15 aut jedynie moga wg mnie zapewnic zawodnicy ktorzy przejda z nizszych lig przy pomocy jakiegos markowego pucharu z nagrodami pienieznymi badz rzeczowymi typu opony, felgi, czesci eksploatacyjne iles tam % taniej w wybranym sklepie (wiem, wiem bylo walkowane ze nie da sie zrobic tanio takiego pucharu). Plus do tego federacja (czyli PZM) moze dolozyc swoje "wsparcie" w postaci niskiego wpisowego w kwocie max 500-600PLN czyli tyle ile w nizszych ligach.
Pytanie PZM do zawodnika nizszej ligi powinno brzmiec : ile kosztuje sezon w RSMSL/Szc (5-6 rajdow) aby wbic do pierwszej dziesiatki na koniec sezonu i o ile bylby w stanie zwiekszyc swoj budzet aby przejsc do RSMP.


Zakładam, że odpuszczamy temat, że do rajdów trzeba przyciągnąć media a te sponsorów a te tłumy przy odcinkach (bądź odwrotnie) etc. bo żeby przyciągnąć media i mieć relacje to trzeba się pytać decydentów TV.
Pytanie do zawodników "o ile mogliby zwiększyć swój budżet? " hmmm skoro gościu jeździ za swoje i może sobie fajnie pojeździć w RSMŚL to po co zwiększać budżet (jeżeli jest w ogóle z czego) - tzn. odpuścić fajne wakacje? Tak więc jak takie osoby sprowadzić do RSMP?? Chyba dać im możliwość aby swoim autem zgodnym z regulaminem RSMŚL mogli zdobyć tytuł RSMP - i może (niestety) tylko to nam przyniesie dużą ilość załóg w RSMP (kiedyś już była taka propozycja, której byłem mocno przeciwny ale może to sposób? ) Taka sytuacja spowoduje, że nie zobaczymy już więcej czterołapów (w tym wiozących się po sznurku bogaczy) ale powrócą kierowcy, których oglądało się z opadnięta szczęką w leciwej Astrze bądź BMW.


Taka sytuacja spowoduje, że nie będzie czterołapów... i to w zasadzie tyle. Mistrzostwa regionalne już były ratowane przez kastrację Wurców. Jeśli pozbędziemy się czterołapów (bo za drogo), następnym logicznym krokiem będzie pozbyć się R3 i R2 (bo za drogo) i dopusczać jedynie KJS-owe wynalazki. Ten sport zawsze dla większości będzie za drogi.

Jak doskonale wszyscy wiemy w RSMP brakuje mediów, zainteresowania publiczności. Ale czy wzbudzimy zainteresowanie publiczności kastrując sprzęt, na który przychodzi popatrzeć? Kogo interesuje walka na ułamki sekund w 25 letniej Astrze? Mnie i pewnie wielu z was tak, ale czy to jest coś, co można przekuć na medialność, która faktycznie ożywi rajdy i pozwoli najlepszym wypłynąć? Chłopakom z Astry brakuje możliwości pójścia dalej poprzez wykazanie się, a nie możliwości wykazania się.

Dalej są kierowcy przysłowiowej Astry, których ogląda się z opadniętą szczęką. A Ci którzy nie jeżdżą, zaczną jeździć jeśli zdobędą dzięki temu tytuł RSMP? (Który i tak nie znaczy już w zasadzie nic w sensie marketingowo-rozwojowym). Przykład: Chuchała zdobywa tytuł mając 25 lat, a następny sezon kibluje. Taki kierowca Astry zdobędzie garnek i co? Zwyczajnie jeszcze bardziej zmniejszymy rangę RSMP. Jasne, że to duże uproszczenie, ale moim zdaniem to kierunek donikąd, a na pewno nie ku poprawie kondycji RSMP.

Banałem jest stwierdzenie, że pieniądze w rajdach to klucz. Pomyślmy jednak jak znaleźć dla rajdów pieniądze, a nie jak sprawić, by działały bez pieniędzy, bo to się i tak nie uda.
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 sty 2018, 10:59

Już to kiedyś napisałem, sorry za OT.
Jeśli chcemy aby z każdego rajdu były ujęcia we wszystkich TV rozwiązanie jest bardzo proste - Przed każdym rajdem zrobimy losowanie "ofiary" która da się trafić rajdówką w ryj (ewentualnie ochotnicy mile widziani) Akcję potrącenia proponuję zorganizować na ostatnim odcinku cobyśmy całego rajdu nie stracili. "Ofiara" będzie miał zaszczyt wybrać sobie załogę od której dostanie rajdówką. Do tego załoga obdarowana przez ofiarę będzie miała mega niespodziankę i super promocje sponsorów w ogólnodostępnej TV - przypuszczam że dzięki temu załogi same będą się zgłaszać do takich akcji.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez Mic_123 » czwartek, 4 sty 2018, 11:31

Co do relacji TV to "z jakichs powodow" nikt nie jest w stanie tego ogarnac.
Juz w polowie poprzedniego dziesieciolecia jak jeszcze Tomek Czopik pisal felietony w WRC (swoja droga bardzo ciekawe) to poruszal temat ze jak bedzie sponsor tytularny to i relacja w tv sie znajdzie, od kilku lat takowy jest, najpierw Lotos, pozniej Orlen (albo odwrotnie, mniejsza z kolejnoscia), teraz mamy grupe sponsorow polaczonych z firma ktora promuje rajdy w PL i cisza. Orlen tez raczej nie specjalnie sie tym przejmowal jak rajdy w PL promowal, a jak Dakar jest co roku to w styczniu relacje ogarniaja.
Taniej wyslac ekipe do ameryki poludniowej czy na slask? :D :D
Osobiscie jestem przeciwnikiem zakazu startow 4x4 w MP. Uczmy sie od innych, kraje ktore kiedys wprowadzily taki zakaz pozniej sie z niego wycofaly (m.in UK).
Co do zwiekszania frekwencji RSMP to poruszany juz chyba milion razy markowy puchar, bo nic innego. Ostatnim jaki byl to P206 i z niego pojawilo sie kilku ciekawych kierowcow ktorym udalo sie zostac conajmniej MP w generalce : Kajto oraz G.Grzyb, oraz w klasie Polonski.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2018

Postprzez Honiclbr » czwartek, 4 sty 2018, 13:15

W kwestii pucharu to myślę, ze i taka Micra w polskich realiach byłaby droga.
http://rajdy.autoklub.pl/news/puchar-mi ... rach,81716
A co do kosztów robienia relacji z Dakaru, a z RSMP wydaje mi się, że mogą różnić się niewiele, zwłaszcza, że zwrot medialny z Dakaru jest dużo większy niż np. z Rajdu Śląska. Gdyby było inaczej to TVP, analogicznie, poza Tour de Pologne pokazywałoby też Szlakiem Grodów Piastowskich i inne wyścigi krajowej ligi kolarskiej.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: RSMP 2018

Postprzez kuba_k » czwartek, 4 sty 2018, 13:21

Mic_123 napisał(a):Co do relacji TV to "z jakichs powodow" nikt nie jest w stanie tego ogarnac.
...
Taniej wyslac ekipe do ameryki poludniowej czy na slask? :D :D


Relacje w TV to nie jest kwestia technicznych możliwości, bo oczywiście, że obsługa całego sezonu RSMP jest tańsza niż jeden Dakar.
Problemem jest czas antenowy. Krótko mówiąc, telewizje chcą pieniędzy za puszczanie takich relacji, bo tylko w ten sposób jest to dla nich opłacalne.
Za relację z Dakaru zapłaci Orlen, bo to dla nich lepszy biznes. Dakar jest dla nich bardziej rozpoznawalny niż RSMP (sorry) i jest bardziej nośny pod kątem wszelkich kampanii w trakcie roku.

Obecność dużych telewizji, portali i stacji radiowych oczywiście podnosi ekwiwalenty reklamowe na koniec roku, ale nie traktowałbym tego jako cudownego środka, który uzdrowi polskie rajdy. Potrzebne jest budowanie marki RSMP i jak widać nikt tak naprawdę nie ma na to długofalowego pomysłu. Krótkofalowego zresztą chyba też...
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » czwartek, 11 sty 2018, 11:40

No to Rzeszowski kopnął zaszczyt :roll: żeby to chociaż był TER bo to ERT to nic innego jak CEZ czyli lipa...
http://rajdy.autoklub.pl/news/rzeszowski-w-ert,81895
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 11 sty 2018, 13:02

Mad Max napisał(a):No to Rzeszowski kopnął zaszczyt :roll: żeby to chociaż był TER bo to ERT to nic innego jak CEZ czyli lipa...
http://rajdy.autoklub.pl/news/rzeszowski-w-ert,81895


Mad Max wydaje mi się że można było by polemizować z tą lipą :wink: Adrian Wronkowski przejechał ubiegły sezon w TER i w wywiadach mówił że na każdym rajdzie zgłaszało się sporo załóg z europy więc może nie będzie tak źle.Wiadomo że każdemu nie dogodzi ale lepszy taki cykl niż samo RSMP i stawka nie wiadomo jaka
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez Sherman » czwartek, 11 sty 2018, 18:36

@SOKÓŁ Rzeszowski NIE będzie w TER, będzie w ERT. Tak ERT Central wyglądał w 2017 https://www.ewrc-results.com/season/201 ... ly-trophy/
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 11 sty 2018, 18:56

Sherman napisał(a):@SOKÓŁ Rzeszowski NIE będzie w TER, będzie w ERT. Tak ERT Central wyglądał w 2017 https://www.ewrc-results.com/season/201 ... ly-trophy/


Tak tak myślałem o jednym napisałem drugie :wink: mój błąd
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez Hubertos » czwartek, 11 sty 2018, 21:37

Dajcie spokój, przeciez ERT to jest jakichś cykl podwórkowy :lol: :lol: :lol:. Polski w WRC, a Rzeszowski w ERC były zbyt pięknym rozwiązaniem. Nie łudźmy się, ze w 2018 będziemy mieli jakąkolwiek namiastkę Rzeszowskiego 2017, bo szkoda się oszukiwać.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » piątek, 12 sty 2018, 11:20

Hubertos napisał(a):Nie łudźmy się, ze w 2018 będziemy mieli jakąkolwiek namiastkę Rzeszowskiego 2017, bo szkoda się oszukiwać.


Oby oby niech sobie coś chłopaki pojeżdżą :lol:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez pawelll1987 » sobota, 20 sty 2018, 16:38

Całemu cyklowi przydałoby się ściągnąć jakieś nazwisko z lat, gdy rajdy cieszyły się w Polsce największym zainteresowaniem. Jest dwóch takich kierowców w Polsce - Leszek Kuzaj i Krzysztof Hołowczyc. Jestem pewien, że całkiem sporo ludzi przyszłoby na trasy zobaczyć jak sobie taki Hołek radzi z młodymi. Także i media.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości