Barbórka Warszawska

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Mad Max » sobota, 2 gru 2017, 13:54

bzinek napisał(a):hhhhhmm ciekawe ale można wszytko pogodzić jak się tylko chce.tvp1 skoki.tvp2 i sport ręczna .tvp3 karowa jak zawsze i załatwione.
No tylko trzeba załatwiać dużo dużo dużo wcześniej a nie że na tydzień przed rajdem nie wiadomo czy będzie relacja z Karowej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Barbórka Warszawska

Postprzez bzinek » sobota, 2 gru 2017, 14:31

a jeszcze jedno nie trzeba tv.wystarczy może tak jak na rallycrossie zrobić relacje live w necie.nie da się.trzeba tylko chcieć.
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez piotrg » sobota, 2 gru 2017, 20:11

Na jakim kanale ta re-transmisja z łaski ma być ?

https://www.facebook.com/search/top/?q=wrc%20news

A tak swoją drogą powiedzcie mi po h.. są te kanały o tematyce motoryzacyjnej tvn trubo czy motowizja (sorry jak coś przekręcam przynajmniej kiedyś były) - no chyba od tego żeby dać relację z takiej właśnie karowej a nie jakieś tvp3 dla seniorów.
Ostatnio edytowano niedziela, 3 gru 2017, 01:40 przez piotrg, łącznie edytowano 1 raz
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez bzinek » sobota, 2 gru 2017, 21:00

Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez antch » niedziela, 3 gru 2017, 15:10

Był ktoś na tym rajdzie? Jak wrażenia?
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Booogi » niedziela, 3 gru 2017, 18:01

Byłem na Barbórce po dwuletniej przerwie, moje wrażenia:
- Zaryzykowałem wyjazd do Modlina (korzystając z podstawionego Ikarusa), odcinek okazał się bardzo dobry do oglądania, tym bardziej, że stojąc na tarasie dostępnym dla widzów można było obserwować dużo więcej niuansów niż obserwując zmagania z poziomu trasy. Kibiców niewprawiownych cieszyła możliwość obserwowania kilku fragmentów trasy w jednym czasie (momentami widać było 3 samochody na trasie) oraz telebim ustawiony w dobrym miescu (chociaż jakość transmisji tam i ujęć była na niskim poziomie w porównaniu do telebimów na Karowej). Dla mnie dwa przejazdy Modlina to był kapitalny materiał do analizy techniki jazdy kierówców i poziomu technicznego samochodów (z góry widać było świetnie pracę rąk, zmianę biegów, łatwiej było dostrzec tor jazdy). Duży plus przy tym odcinku.
- Dodatkowym plusem w przypadku Toru Modlin jest charakterystyka trasy (dobra nawierzchnia, różnorodne zakręty) - na tej trasie oglądanie nawet Civiców było ciekawe bo było zwyczajnie czym się wykazać za kierownicą.
- Poziom sportowy był bardzo dobry, oprócz stałych wymiataczy pojawiło się kilku bardzo ciekawych kierowców, chociażby czołówka Civiców, czy też kilku driverów czterołapów.
- Na koniec zaznaczę, że całość dopełnił start Kajetana w Fieście WRC - ta impreza potrzebuje czegoś spektakularnego, potrzebuje osobowości. Gilles Panizzi okazał się być (przy całym uznaniu dla jego postaci oraz chęci organizatora) na trzecim planie, na pierwszym był trzykrotny mistrz Europy i piekelnie dobry samochód, którym jechał. Barbórka to nie jest rajd dla księgowych, czołówka musi pokazać coś ekstra, bo tego potrzebują widzowie.
Kajetan jechał niesamowicie, trakcja Fiesty WRC była z innego poziomu w porównaniu do reszty stawki, ten samochód praktycznie nie łapał uślizgów (co jest zasługą zarówno konstrukcji, jak i umiejętności kierowcy). To była petarda. Dodam tylko, że serce rośnie widząc jak kibice lgną do Kajtka, ten gość wypracował sobie (tak jest - wypracował) ogromne zainteresowanie i dużą sympatię, to jest prawdziwa osobowość. W bardziej medialnym sporcie Kajetan byłby gwiazdą z pierwszych stron portali internetowych. Jeśli pomyśleć o najlepszych czasach dla polskich rajdów to warunkiem koniecznym do zbudowania zainteresowania były wielkie osobistości i topowe samochody. Najpierw Hołek, Kulig i Kuzaj w wurcach, potem Kubica w WRC. Teraz jest Kajetan. Jeśli tylko dostanie szansę ścigania się dalej o tytuły w Europie czy na świecie to rajdy będą się rozwijać coraz bardziej (co niekoniecznie przełoży się na samo RSMP, ale ten cykl nie jest już wyznacznikiem kondycji rajdów w Polsce).
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez andrew88 » niedziela, 3 gru 2017, 22:15

Zajcev napisał(a):
Nox2 napisał(a):
Dokładnie. A TVPiS3 puszcza retransmisję ocenzurowanej Karowej. Nie zdziwię się jeśli nie pokażą przejazdu Kajta, który został sprzedany na aukcji WOŚP.



No tak, bo przecież relacja z jakiegoś tam KJS jest ważniejsza niż mecz piłkarek ręcznych na Mistrzostwach Świata?
W końcu cała Polska czeka żeby zobaczyć kilka samochodów .. co tam Mistrzostwa Świata, KJS wazniejszy... poważnie?
i wszystkiemu winien rząd i TVP bo przecież to oni sobie wymyślili, że w tym samym terminie Polki grają mecz...

Skąd w ogole ta cenzura? Co roku jak była relacja na żywo, nie pokazywali wszystkich przejazdów, co ciekawe były przypadki kiedy wystartowała jakaś załoga, to zamiast pokazać jej przejazd, pokazywano powtórkę poprzednika, wtedy jakoś nie pisaliście o cenzurze? Przykładów można mnożyć, a z tego co przeczytałem będzie to trwało prawie dwie godziny, więc wydaję mi się, ze na pewno zobaczymy dużo więcej niż w latach poprzednich podczas relacji na żywo. - a że nie na żywo... są rzeczy ważne i ważniejsze.. Barbórka do nich się nie zalicza i trzeba to po prostu zrozumieć.. i nie ważne kto jest u władzy, rajdy idą z każdym rokiem coraz bardziej na dno.

ale teraz widzę modne jest obwinianie za wszystko rząd, a może tak zacznijmy od PZM?

Jak najbardziej zgadzam się z tym zdaniem :)

Moje przemyślenia po Barbórce
- szkoda, że na testowym nie pojawili się Kajto w Fieście (chyba każdy na niego czekał aż do 20:00) i Borkowski w 306 Maxi (przepadła, mam nadzieję niejedyna, okazja na zobaczenie tego potworka w akcji, bo do Modlina już niestety nie dotarł :()
- mam zupełnie odmienne zdanie niż w poście powyżej o torze Modlin - jak dla mnie oes kompletnie nie dla kibica, większość trasy można było oglądać jedynie zza krat ogrodzenia (można się było poczuć jak osoba, która chce obejrzeć coś bez płacenia, niż osoba, która ma karnet), jedyne sensowne miejsce to był budynek i jego okolice, ale tam nie było wiele miejsca dla kibiców, więc z powodu braku możliwości wpuszczenia kibiców na tor z uwagi na ich bezpieczeństwo ten oes powinien na zawsze wylecieć z harmonogramu, albo mieć częściowo zdemontowane ogrodzenie na czas rajdu, co jest raczej nierealne
- pobieranie opłaty w wysokości 20 zł za parking na Bemowie to jawna kpina (w zeszłym roku to chyba było za darmo?) - za co jest ta opłata? za możliwość zaparkowania w błocie i przejeżdżania przez bajora? mam nadzieję, że organizator wykorzysta zebrane pieniądze na ogarnięcie tego terenu na przyszłość
- dojście do części szutrowej toru na Bemowie tradycyjnie również było bardzo błotniste, aż się same cisnęły na usta ciepłe słowa przy jego forsowaniu
- co do Panizziego mam podobne zdanie o jego "trzecioplanowości" - znamienne było to, że gdy Francuz jechał ostatni przejazd Bemowa po Kajetanowiczu mnóstwo kibiców opuściło oes, co ciekawe do wyjścia zebrała się spora grupa mediów, którą zatrzymało dopiero zaanonsowanie Gillesa, swoją drogą niczym nadzwyczajnym nie były dla mnie jego przejazdy
- na Karowej zaskakujące było zejście części kibiców po przejeździe na czas Kajta mimo zapowiadania przejazdów pokazowych
- na plus jak dla mnie: jazda m.in. Kajetanowicza (bardzo fajnie sobie radził za kierownicą Fiesty i miło, że dzięki niemu można było zobaczyć po raz kolejny nowego wurca), Filipa Nivette (wszędzie szedł bardzo agresywnie, na dowód jeden z przejazdów Bemowa w jego wykonaniu: https://youtu.be/a8DcdvclVMM szkoda, że wybiera się do ERC - bardzo będzie brakować takiego fightera w RSMP), Aleksa Zawady (podobnie grubo jak Nivette), ceremonia podium - fajnie być w środku tak oprawionego wydarzenia :)

P.S,
Booogi, miałeś jakiś karnet VIP/Gold? Pytam, bo na torze Modlin dla zwykłych kibiców taras był niedostępny(?), tylko schody i podejście do tarasu, a tam wiele miejsca nie było.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 4 gru 2017, 09:37

Budynek miał dwa tarasy. Ten wyżej był dostępny dla wszystkich kibiców. Jednak widoki mieli kibice zaraz przy barierce, w drugim rzędzie już słabo było widać.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Booogi » poniedziałek, 4 gru 2017, 11:20

Zgadza się, na pierwszym przejeździe byłem na tym górnym tarasie dostępnym bez VIPa (byłem jednym ze szczęśliwców, którzy dopchali się do barierki), na drugim przejeździe stałem na schodach i też było ok. Gdybym stał przy ogrodzeniu to faktycznie wrażenia byłyby inne.
Co do samego odcinka polecam zobaczyć onboard Chuchały z Modlina (wrzucił na FB) - odcinek jest mega ciekawy, tylko dostęp dla kibiców ograniczony (jestem w stanie zrozumieć kwestie organizacyjne).
Natomiast oglądając filmy z Bemowa wciąż nie jestem w stanie pojąć dlaczego ta część szutrowa nie jest równana między przejazdami, przecież czołówka w trzecim przejeździe niszczy niepotrzebnie sprzęt odbijając się w koleinach.
Przy całej liście minusów ten rajd jest jednak dobrze zrealizowany i potrzebny.

p.s. Kojarzycie czy Kajto zgubił cokolwiek z pakietu aero na Bemowie? Patrząc na ten leżący tylny dyfuzor nie chce mi się wierzyć, że on nie odpadł na tym wyrypie szutrowym, natomiast na filmikach nie zauważyłem takiego momentu, samochód cały czas wyglądał na niedraśnięty.
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez MRT93 » poniedziałek, 4 gru 2017, 12:17

To jak z tą retransmisją z Karowej? Jest gdzieś dostępna? Na stronie TVP Sport nie mogę jej namierzyć.
MRT93
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 gru 2015, 23:23

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 4 gru 2017, 12:37

Booogi napisał(a):Natomiast oglądając filmy z Bemowa wciąż nie jestem w stanie pojąć dlaczego ta część szutrowa nie jest równana między przejazdami, przecież czołówka w trzecim przejeździe niszczy niepotrzebnie sprzęt odbijając się w koleinach.
Ja bym bardziej zadał pytanie dlaczego ten fragment do dnia dzisiejszego nie jest wyasfaltowany... w sumie to po co nie się kopią, urywają, walą w opony...
andrew88 napisał(a):na Karowej zaskakujące było zejście części kibiców po przejeździe na czas Kajta mimo zapowiadania przejazdów pokazowych.
Kiedyś walczyliśmy o to żeby takie przejazdy były, a teraz jak są to ludzie wychodzą, jak takie przejazdy były w trakcie przejazdów na czas to na początku ludzie bili brawo a później zaczynali narzekać... chyba nigdy nie zrozumiem Polskiego kibica.
andrew88 napisał(a):pobieranie opłaty w wysokości 20 zł za parking na Bemowie to jawna kpina (w zeszłym roku to chyba było za darmo?) - za co jest ta opłata? za możliwość zaparkowania w błocie i przejeżdżania przez bajora? mam nadzieję, że organizator wykorzysta zebrane pieniądze na ogarnięcie tego terenu na przyszłość
Pieniądze biorą po to żeby zarobić a nie po to żebyś czegoś w zamian wymagał... było sobie kupić PGold to byś parkował w płytszym błocie.

Byłem tylko na Karowej, olbrzymi plus za to że Karowa kolejny rok z rzędu jest poukładana w sensowny sposób, odniosłem też wrażenie że w tym roku jakoś tak sprawniej bez zbędnych przerw ten odcinek się odbywał.
Kolejny rok z rzędu jest mniej kibiców niż w roku poprzednim, na części koło wiaduktu miejsca do wyboru do koloru a tam gdzie my stoimy co roku, przy barierce z pięknym widokiem na wjazd pod wiadukt przez całość trwania odcinka można było sobie znaleźć miejsce w pierwszym rzędzie - tak mało kibiców na Karowej nie było jeszcze nigdy.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Booogi » poniedziałek, 4 gru 2017, 12:52

Jest tam jakiś telebim przy wjeździe pod wiadukt?
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 4 gru 2017, 12:58

Booogi napisał(a):Jest tam jakiś telebim przy wjeździe pod wiadukt?
Jest ustawiony na środku
https://www.facebook.com/awrte36/videos ... 595175963/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 4 gru 2017, 13:10

Zadziwiająco mała ilość kibiców na pierwszym Bemowie ale nie ma się co dziwić po piątkowym testowym i opcji do oglądania gdzie trzeba było stać między lawetami a samochodami towarzyszącymi bo na tyły nie było szans się dostać. 2 przejazd Modlina odpuściliśmy po cyrkach przed pierwszym przejazdem i pierwszy raz od "X" lat była szansa na pochodzenie po serwisie.Karowa też o dziwo jakoś dziwnie luźna była i na trybunę dotarłem na ostatnie 30 minut a pozostały czas został spożytkowany na rozmowy ze znajomymi i kawałek pogadanki z Jurkiem Owsiakiem który przyszedł z bliska zobaczyć Kajtkową Fiestę LIVE :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez CzarnyWRC » poniedziałek, 4 gru 2017, 15:02

s- Barbara na plus mimo nieciekawych odcinków, przejazd Ikarusem rekompensował ten Modlin, który był dosyć torową-otwartą próbą i z perspektywy kibica nie było to nic specjalnego :-) Później Bemowo razy 2 czyli przejazd przez szuter razy 4 :roll: Dobrze że serwis był na terenie to też plus, gdyby nie brak dostępu dla przypadkowych mieszkańców. Karowa największy plus, nareszcie festyn został ograniczony i 3/4 przejazdów- przejazdami na czas! Telebim przestał działać dopiero na końcu przy przejazdach pokazowych więc luz. Mało (anty) reklam compensy i super olejów. Ceremonia też spoko! Kajto zdeklasował towarzystwo. Nic nie zgasło, nie obróciło, po prostu ogarniał auto. Sam WURC nie pojedzie jak to Barbara wiele razy pokazywała!

Pozdro dla ludzi przypadkowo spotkanych na parkingu
przy Bemowie i ludzi na Karowej przy wiadukcie.
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron