RSMP 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

RSMP 2018

Postprzez deyott » piątek, 24 lis 2017, 20:57

Myślę, że pora rozpocząć dyskusje nt. przyszłego sezonu. PZM opublikował projekt kalendarza HRSMP: http://rajdy.autoklub.pl/news/siedem-rund-hrsmp,81028. Odjąć Memoriał i z grubsza widzimy jak będzie wyglądał przyszłoroczny kalendarz mistrzostw. Dla mnie na plus Nadwiślański w letnim terminie oraz Dolnośląski w maju.

PROJEKT KALENDARZA HRSMP 2018
07-08.04 Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza
21-22.04 Rajd Świdnicki Krause
19-20.05 Rajd Dolnośląski
09-10.06 Rajd Nadwiślański
29.06-01.07 Rajd Śląska
09-11.08 Rajd Rzeszowski
08-09.09 Rajd Wisły*
*-do potwierdzenia
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin


Re: RSMP 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 24 lis 2017, 21:34

Dziwi trochę data Rajdu Śląska w dotychczasowym terminie Rajdu Polski. Czyżby rywalizacja na Mazurach była przeniesiona na jesień? Nie wyobrażam sobie żeby Polski miał być tylko jako ERC.
Zmiany ciekawe :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2018

Postprzez SOKÓŁ » piątek, 24 lis 2017, 22:54

andrew88 napisał(a):Dziwi trochę data Rajdu Śląska w dotychczasowym terminie Rajdu Polski. Czyżby rywalizacja na Mazurach była przeniesiona na jesień? Nie wyobrażam sobie żeby Polski miał być tylko jako ERC.
Zmiany ciekawe :)

Ostatnia runda koniec września ;)
21-22.04 Rajd Świdnicki Krause (asfalt)
19-20.05 Rajd Dolnośląski (asfalt)
09-10.06 Rajd Nadwiślański (asfalt)
29.06-01.07 Rajd Śląska (asfalt)
09-11.08 Rajd Rzeszowski (asfalt)
08-09.09 Rajd Electronai (szuter) / Rajd Wisły(asfalt)
21-23.09 Rajd Polski (szuter)
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 25 lis 2017, 09:48

HRSMP połączone z RSMP. "Znakomity" pomysł! Za dwa lata jak ludzie przywykna to połączymy oba cykle i bedziemy mieć taaaką dłuuuugą liste startową na Mistrzostwach Polski, że hoho.
Czy na prawdę nie można juz robic innych cykli niż umierające RSMP? Nikt już w kraju nie organizuje rajdów?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: RSMP 2018

Postprzez posejdon » sobota, 25 lis 2017, 11:48

ZbyszekChaosu napisał(a):Czy na prawdę nie można juz robic innych cykli niż umierające RSMP? Nikt już w kraju nie organizuje rajdów?

To chyba ironia bo na Śląsku rajdy mają się bardzo dobrze.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: RSMP 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 26 lis 2017, 00:04

posejdon napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Czy na prawdę nie można juz robic innych cykli niż umierające RSMP? Nikt już w kraju nie organizuje rajdów?

To chyba ironia bo na Śląsku rajdy mają się bardzo dobrze.

Pewnie że ironia. Jest jeszcze Szuter Cup, imprezy na zachodzie Polski, jakis rajd pod Łodzią i sam nie wiem co jeszcze, ale historyki podpina się tylko pod RSMP i kolejny cykl zostanie wchłonięty.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: RSMP 2018

Postprzez antch » niedziela, 26 lis 2017, 09:33

Przy takim kalendarzu jak dla mnie powinny zostać zlikwidowane klasy historyczne w RSMP bo teraz jest z tego niezły bałagan. Jak historyki maja swój cykl mistrzowski to utrzymywanie dodatkowo klas historycznych w RSMP jest bez sensu.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » niedziela, 26 lis 2017, 14:36

No powiem wam że jestem pod wrażeniem :shock:
Tylko człowiek głupie nie uczy się na błędach... jak widać na Kazimierzowskiej takich nie brakuje.
Ze skrajności w skrajność - jak w tym roku w pierwszej połowie sezonu były dwa rajd, to teraz zamienili, nie mam nic przeciwko wiosenno letnim terminom rajdów ale przy takim nasileniu rajdów na początku sezonu biorąc pod uwagę jakieś dzwony/grube awarie listy zgłoszeń będą topniały w oczach, wydaje mi się że podzielenie sezonu jakoś po połowie było by dobrym rozwiązaniem... do sierpnia mistrza będziemy mieli, pewnie rekord na światową skalę... chyba że PZM daje naszym zawodnikom czas żeby się na Polskim mogli pokazać...
Kiedyś myślałem że połączenie RPP z RSMP to dobry pomysł, niestety myliłem się, czas pokazał że to pomysł bardzo kiepski... teraz robią to samo z HRSMP, jak oni będą jechać tak jak kiedyś RPP to będzie krótki żywot tego dobrze rozwijającego się cyklu...
Rajdy w Polsce dogorywają, to dojeb**** rundę nie dość że na szutrze to jeszcze na Litwie, a co... - Gdańskowi pomimo mojej sympatii do tego rajdu należał się wylot z kalendarza... runda ma oczywiście * bo jeszcze trzeba polizać tyłek Litwinom żeby poszli na układ z 2013 i żeby Polski był jako runda ich championatu, znowu ich puszczą na samym końcu co by se chłopaki i dziewczyny po ciemku pojeździli... jak się nie zgodzą to Wisła jest w obwodzie, która na własne życzenie się z rsmp wywaliła...
Polski na koniec września (zaraz po nim w będzie pewnie lustrzana klimatem odcinkami błotem itp Liepaja) jako ostatni runda to już jak to Hajto mówi Truskawka na Torcie... już widzę kolejkę chętnych do startu (to ze będzie ERC diametralnie tego stanu rzeczy nie zmieni) i jeszcze większą kolejkę kibiców po rally passy... samobójcza misja organizatorów i PeZetMotu odnośnie tego rajdu dalej trwa...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez viper » niedziela, 26 lis 2017, 18:55

posejdon napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Czy na prawdę nie można juz robic innych cykli niż umierające RSMP? Nikt już w kraju nie organizuje rajdów?

To chyba ironia bo na Śląsku rajdy mają się bardzo dobrze.

Na Śląsku. Nie wiem co masz na myśli ale jak imprezy rangi Barbórki Cieszyńskiej to trochę nie ta półka finansowa co RSMP. No chyba że myslij o innych imprezach.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 27 lis 2017, 11:51

http://wrc.net.pl/krotsze-rajdy-podwojne-punkty
No to już wiadomo jak zabezpieczyli frekwencję na Polski - tylko czy aby na pewno ?? jak będzie mus to pojadą tylko Ci co "muszą"
w skrócie:
rajdy jednodniowe (długość do 100km/os) + prolog i ceremonia startu dzień wcześniej - wydaje mi się że przy obecnym stanie rajdów w Polsce to dobre rozwiazanie - rajdy amatorskie itp mają jednodniowy format i to się sprawdza - oby tylko organizatorzy zrobili tak że kibic będzie miał możliwość zobaczenia czegoś więcej niż dwóch odcinków dziennie a niestety obawiam się że tak nie będzie - dwa długie odcinki, dwie pętle i do widzenia
Rzeszowski w TER - bardzo dobrze że po stracie ERC nie zostawili tego rajdu samego sobie i rsmp, choć liczba chętnych do tego cyklu nie powala
Polski w ERC - to było do przewidzenia
Rzeszów i Polski rajdy dwudniowe, podwójnie punktowane
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez woocasch » poniedziałek, 27 lis 2017, 12:43

Nie jestem aż takim optymistom co do jednodniowych rajdów RSMP. Nie porównujmy rajdów amatorskich czy nawet cyklu RSMŚL. Rajdy do Mistrzostw Polski mają mieć co najmniej 100km, a rajdy do Mistrzostw Śląska mają bliżej 50km, więc dwukrotne zwiększenie dystansu w ciągu dnia oznacza, że tak jak napisałeś najprościej będzie zrobić dłuższe odcinki. Dwa odcinki po 17km i 3 pętle i gotowe, ewentualnie 3 odcinki po 17km i dwie pętle. No dla kibiców bomba, kto będzie gnał pół Polski dla dwóch przejazdów.
Zobaczymy jak to wszystko będzie w praktyce, ale boję się, że może być słabo.
Dla mnie osobiście jedyny pozytyw to, że jest szansa na dwie rundy blisko domu, ale to nie jest żadne pocieszenie, bo wolałbym mocne RSMP dalej od domu, niż cykl z takimi problemami :(
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RSMP 2018

Postprzez stachniak14 » poniedziałek, 27 lis 2017, 12:50

woocasch napisał(a):Nie jestem aż takim optymistom co do jednodniowych rajdów RSMP. Nie porównujmy rajdów amatorskich czy nawet cyklu RSMŚL. Rajdy do Mistrzostw Polski mają mieć co najmniej 100km, a rajdy do Mistrzostw Śląska mają bliżej 50km, więc dwukrotne zwiększenie dystansu w ciągu dnia oznacza, że tak jak napisałeś najprościej będzie zrobić dłuższe odcinki. Dwa odcinki po 17km i 3 pętle i gotowe, ewentualnie 3 odcinki po 17km i dwie pętle. No dla kibiców bomba, kto będzie gnał pół Polski dla dwóch przejazdów.
Zobaczymy jak to wszystko będzie w praktyce, ale boję się, że może być słabo.
Dla mnie osobiście jedyny pozytyw to, że jest szansa na dwie rundy blisko domu, ale to nie jest żadne pocieszenie, bo wolałbym mocne RSMP dalej od domu, niż cykl z takimi problemami :(


Dodałbym do tego ryzyko, jakie od zawsze jest wkalkulowane w rajdy - dzwon, odcinek przerwany - drugą pętla również (słup elektryczny, budka z gazem itp) i w skrajnym przypadku rajd będzie miał 50 km?

Pewnie naginam rzeczywistość, ale mimo, iż jestem zapaleńcem niezależnie od wszystkiego to nie zaryzykuję wyjazdu kilkaset kilometrów.
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: RSMP 2018

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 27 lis 2017, 13:14

Mad Max napisał(a):http://wrc.net.pl/krotsze-rajdy-podwojne-punkty
No to już wiadomo jak zabezpieczyli frekwencję na Polski - tylko czy aby na pewno ?? jak będzie mus to pojadą tylko Ci co "muszą"
w skrócie:
rajdy jednodniowe (długość do 100km/os) + prolog i ceremonia startu dzień wcześniej - wydaje mi się że przy obecnym stanie rajdów w Polsce to dobre rozwiazanie - rajdy amatorskie itp mają jednodniowy format i to się sprawdza - oby tylko organizatorzy zrobili tak że kibic będzie miał możliwość zobaczenia czegoś więcej niż dwóch odcinków dziennie a niestety obawiam się że tak nie będzie - dwa długie odcinki, dwie pętle i do widzenia
Rzeszowski w TER - bardzo dobrze że po stracie ERC nie zostawili tego rajdu samego sobie i rsmp, choć liczba chętnych do tego cyklu nie powala
Polski w ERC - to było do przewidzenia
Rzeszów i Polski rajdy dwudniowe, podwójnie punktowane


Rzeszowski nie w TER, a w ERT. To cykl, w którym w tym roku jeździł Adrian Wronkowski.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: RSMP 2018

Postprzez antch » poniedziałek, 27 lis 2017, 13:26

Przy takim regulaminie wszystko w rękach organizatorów poszczególnych rund. Można zrobić ciekawy rajd dla kibiców tzn. do obejrzenia 2 pełne odcinki w pętli + jeszcze zapętlenia i wtedy ogląda się całą stawkę 6 - 8 razy, a można zrobić tak, że max to 1 odcinek w pętli i przez cały dzień zobaczy się 2 przejazdy. Zobaczymy jak będzie, bo bez kibiców przy odcinkach cała ta zabawa nie ma sensu.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 27 lis 2017, 13:44

Honiclbr napisał(a):Rzeszowski nie w TER, a w ERT. To cykl, w którym w tym roku jeździł Adrian Wronkowski.
aha, czyli nie jest aż tak różowo jak myślałem - co to jest to ERT ?? (próbowałem coś znaleźć, ale jakoś nic nie mogę) - czy to coś pokroju CEZ ??

Sytuacja w naszych rajdach jest bardzo kiepska i niestety wymaga zrozumienia każdej ze stron, od czegoś trzeba zacząć, dlatego widzę tu trochę optymizmu ale mam podobne obawy tak jak woocash
Rajd Korsyki pokazał dobitnie jakie zagrożenie niesie za długi odcinek i co dzieje się gdy trzeba go odwołać - stojąc przy odcinku (nie wiem jak wam) ale mi "wisi i powiewa" czy ten odcinek ma 5km czy 50km skoro rajdówkę widzę max na 200m - ja od zawsze powtarzałem że im więcej odcinków kibic jest w stanie zobaczyć, tym więcej kibiców będzie przy trasie a to też w końcu zacznie się przekładać na zawodników, sponsorów i ogólne zainteresowanie.
antch napisał(a):Przy takim regulaminie wszystko w rękach organizatorów poszczególnych rund. Można zrobić ciekawy rajd dla kibiców tzn. do obejrzenia 2 pełne odcinki w pętli + jeszcze zapętlenia i wtedy ogląda się całą stawkę 6 - 8 razy, a można zrobić tak, że max to 1 odcinek w pętli i przez cały dzień zobaczy się 2 przejazdy. Zobaczymy jak będzie, bo bez kibiców przy odcinkach cała ta zabawa nie ma sensu.
Sposobów na to żeby było dużo jeżdżenia i oglądania jest sporo - start - dwa odcinki - strefa zmiany opon - jeszcze raz te same dwa odcinki - serwis - kolejne dwa inne odcinki - strefa zmiany opon - jeszcze raz te same dwa inne odcinki - meta - rajd rozgrywany na 4 różnych odcinkach, kibice oglądają 4 pełne przejazdy przemieszczając się tylko raz w trakcie zawodów, do tego dochodzi szybsze tempo zawodów zarówno dla zawodników jak i kibiców, bo rozciągniecie rajdów tak jak było to ostatnio powodowało że przerwy były bardzo duże i to też odstraszało potencjalnych chętnych do oglądania.

dla przykładu podam Elmot 1996 - zwrócie uwagę na długość odcinków - ilość załóg na liście oraz auta jakimi startowano - jakoś nie przypominam sobie żeby był narzekania na to, a wręcz przeciwnie znam sporą grupę osób która by ten rajd jeszcze raz obejrzała w tych samych miejscach
http://www.rajdelmot.pl/pliki/24/ulotka1_24.jpg
https://www.ewrc-results.com/entries/10 ... lmot-1996/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości