Rajd Śląska 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez martenzyt » sobota, 14 paź 2017, 22:37

Pokusiłem się o porównanie przejazdów tego wyrypu na odcinku testowym pomiędzy R2 a R5 i powiem krótko - jak leciał Kasperczyk to ten nasyp się cały trząsł ;) a tu video porównawcze https://www.youtube.com/watch?v=6Y1I2UjBcHE . A jeżeli chodzi o dzisiaj to 2xChybie i Mikołów i było w sumie ok. Na drugim przejeździe błąd Jureckiego i tutaj niestety trzeba przyznać, że do wyciągania autka rzuciło nas się kilka osób ale niestety część osób przebywająca na zakręcie wolała kręcić bądź robić zdjęcia niż pomagać. Co do Zbysia Gabrysia to ... rajdy nie odbywają się tylko na OS'ach i myślę, że ta sytuacja stanie się kiedyś "ciekawą historią" :)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez kostek45 » niedziela, 15 paź 2017, 11:32

Ktoś wie co się stało na Suszcu?
Ponoć Gabryś jakieś zdarzenie z udziałem kibiców. Karetka i straż na os. SOS.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Sherman » niedziela, 15 paź 2017, 11:44

kostek45 napisał(a):Ktoś wie co się stało na Suszcu?
Ponoć Gabryś jakieś zdarzenie z udziałem kibiców. Karetka i straż na os. SOS.


https://www.youtube.com/watch?v=FefQz67hvIo

Jest i Video z wypadku: https://www.youtube.com/watch?v=UdrZ6N3ZdPw
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Mad Max » niedziela, 15 paź 2017, 12:35

Chu**** akcja, kobieta + mała dziewczynka poszkodowane - oby nic im się poważnego nie stało, życzę szybkiego powrotu do zdrowia - tak samo dużo siły w tak trudnej sytuacji dla Zbyszka i Artura
qwa znowu rajdy będą w telewizji :roll:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Honiclbr » niedziela, 15 paź 2017, 13:06

Mad Max napisał(a):Chu**** akcja, kobieta + mała dziewczynka poszkodowane - oby nic im się poważnego nie stało, życzę szybkiego powrotu do zdrowia - tak samo dużo siły w tak trudnej sytuacji dla Zbyszka i Artura
qwa znowu rajdy będą w telewizji :roll:


Nic poważnego na szczęście nie stało się.
http://rajdy.autoklub.pl/news/oswiadcze ... aska,80131
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez SOKÓŁ » niedziela, 15 paź 2017, 20:36

Honiclbr napisał(a):
Mad Max napisał(a):Chu**** akcja, kobieta + mała dziewczynka poszkodowane - oby nic im się poważnego nie stało, życzę szybkiego powrotu do zdrowia - tak samo dużo siły w tak trudnej sytuacji dla Zbyszka i Artura
qwa znowu rajdy będą w telewizji :roll:


Nic poważnego na szczęście nie stało się.
http://rajdy.autoklub.pl/news/oswiadcze ... aska,80131


Proszę Cię oświadczenie organizatora wydane przed odlotem helikoptera trochę śmiesznie wyglada :evil:
https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A3F7E61
ktoś chyba za to powinien beknąć Panie B
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Taurus » niedziela, 15 paź 2017, 22:47

Kasperczyk wygrywa rajd. Z całym szacunkiem dla Tomka ale rsmp w tym momencie zeszło poniżej tego mułu na dnie. No może nie w tym momencie ale wiadomo o co kaman...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Obserwator » poniedziałek, 16 paź 2017, 09:13

No..fajne foto :-) A w kwestii tłumaczeń co do zabezpieczenia, to nie Pan "B" tylko Pan Arkadiusz S i jego nowy od bezpieczeństwa Pan K powinni sie wytłumaczyc :-)
Zerknjcię sobie na profil Testy u Delegata :-)

A co do rajdu...to zespół Subaru powinien dostać nagrodę Fair Play. Bo ich Kierownik sportowy Siemanko został zatrzymany długo przed rajdem na "lewym zapoznaniu" i wytłumaczył się ze "nagrywa onboardy dla Kotarby. Czyli swojej konkurencji :-) :-) No ale to moze własnie jest to szkolenie o którym zawsze mówi Dyr, zespołu :-) :-)
Obserwator
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 11 paź 2017, 09:40

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez karluum » poniedziałek, 16 paź 2017, 11:06

Pomijając już kto jechał w czubie to jakoś te trasy mnie nie zachwyciły. Fajne są na Puchar a nie na RSMP. Może pomysł na zapętlenie os Suszec jest fajny ale jakoś tak techniczne bez szaleństw. Nie wiem - może za mało widziałem ale chyba tu jest więcej tras na zrobienie rajdu :)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Spidi » poniedziałek, 16 paź 2017, 15:35

Zdecydowanie ktoś powinien się wytłumaczyć, a przede wszystkim włączyć myślenie. Strefa dla kibiców na oporze po prostej, szczycie i prostej wg planu 20m!! R5 na szczycie jest już na 5 biegu, naprawdę ktoś myślał że "w razie czego" wystarczy?? W każdym informatorze są rysunki nie stać na wypadkowej, a tu ustawili ludzi za taśmą 20m od skrzyżowania. Dramat
Na plus tylko że służby zareagowały naprawdę szybko i karetka zaraz była a po niej następna.
Na drugim przejeździe w tym samym miejscu inna załoga nie dohamowała. Na szczęście nikt już tam nie stał.. Nie można było tak od początku??
Spidi
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 8 sie 2002, 00:13

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 16 paź 2017, 16:18

Ogromny błąd organizatora, jeśli domagamy się myślenia od kibiców to najpierw organizator powinien dać przykład. Włączone myślenie to jest właśnie sprawa kluczowa... safeciarz też musi ocenić bo są miejsca gdzie można bezpiecznie oglądać rajd kilka metrów od trasy a są miejsca gdzie powinno się stać dużo dalej od drogi. Przypomniała mi się sytuacja z Rzeszowa bodajże 2 lata temu kiedy Byśkiniewicz(Clio R3T) wyleciał na polane i fartownie pomiędzy kibicami przejechał. Było to w miejscu za zieloną taśmą(!) :shock: No ale ktoś powiedział że taśma zawsze ma być 10 metrów od drogi... Inny przykład na rajdzie Wisły 2013 stałem na dość dużej górce kilka metrów od trasy ale partia była bardzo wolna i tak naprawdę na tą górkę mogłaby wyjechać tylko terenówka ale safeciarz nie pozwoli stać bo nie jest 10 m od trasy rajdu :roll:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 16 paź 2017, 22:52

karluum napisał(a):Pomijając już kto jechał w czubie to jakoś te trasy mnie nie zachwyciły. Fajne są na Puchar a nie na RSMP. Może pomysł na zapętlenie os Suszec jest fajny ale jakoś tak techniczne bez szaleństw. Nie wiem - może za mało widziałem ale chyba tu jest więcej tras na zrobienie rajdu :)

Zgadzam się. Po ogłoszeniu kalendarza zastanawiałem się jak z tego rajdu okręgowego można zrobić rundę RSMP i jak dla mnie wyszło to średnio. Były ciekawe miejsca na oesach, ale było też sporo nudnych. Z tych pierwszych to na pewno końcówka testowego (z której niestety zrezygnowałem po przejeździe samochodów funkcyjnych). Przejście przez szczyt oraz wejście na łącznik szutrowy na Bziach (na szczycie mocno odklejało - najgrubiej przeszedł tam Jurecki, na wjeździe na szuter przygody mieli m.in. Kotarba - drobne niedohamowanie, utrata kilku sekund; podobnie Butvilas, ale z mniejszą stratą; Kurp - obrót). Garść filmików:
widowiskowy przejazd Tomasza Kasperczyka na odcinku testowym https://youtu.be/sN7pIvFvLpo
podobnie Paweł Biegun na drugim przejeździe Ochab https://youtu.be/QXLJeWA-ei8
i wspomniany obrót Marcina Kurpa na pierwszych Bziach https://youtu.be/pFSsJwD48o0

P.S.
Co się stało ze Zbroją? Był na rampie startowej?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez kostek45 » wtorek, 17 paź 2017, 08:04

Zbroja zgubił prawko przed startem.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez marcos » wtorek, 17 paź 2017, 20:14

Po ogłoszeniu listy zgłoszeń, wiele po tym rajdzie się nie spodziewałem, dlatego też nie jestem zawiedziony. W sobotę zaliczyłem Wyry, Miedźną i Ochaby, w niedzielę 2 x Bzie. Jedne miejscówki były nawet fajne, w innych wiało nudą. Ogólnie trasy moim zdaniem nie były takie złe, tylko ograniczniki cięć w ogromnych ilościach (praktycznie na każdym zakręcie!) niszczyły widowisko. Nie wiem czym to było spowodowane, ale np. na OS Bzie jeszcze 2 lata temu na Rajdzie Wisły ograniczników nie było nawet połowy z tego. Przez to wiele miejscówek straciło na atrakcyjności. Safety w miejscach, w których byłem zachowywało się ok; nie gonili specjalnie, ale jak trzeba było, to reagowali. Inna sprawa, że nie mieli zbyt trudnego zadanie, zbyt dużo kibiców na rajdzie nie było. Ogólnie atmosfera na rajdzie bardziej przypominała Mistrzostwa Śląska niż Mistrzostwa Polski, ale trudno się dziwić: ogólnie jakie całe Mistrzostwa, taka i ostatnia runda. Oby za rok było lepiej bo moim zdaniem rajd ma duże możliwości.
marcos
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 12:23

Re: Rajd Śląska 2017

Postprzez kostek45 » wtorek, 24 paź 2017, 16:12

Na szybko kilka wniosków po rajdzie:
- Mega liberalne zabezpieczenie. Mi to pasuje bo wiem gdzie stanąć, żeby było widać i nie dostać rajdówką w głowę. Np. OS Mikołów (onboard 30s.).
- Incydenty z udziałem Gabrysia czy Kotarby to najlepszy przykład na średni poziom zabezpieczenia. Starzy wyjadacze sobie poradzą, mogą też upomnieć lolalsów no ale czasami było zbyt luźno.
- Trasy spoko ale Śląsk ma lepsze. Dużo prostych -> 90.
- Ograniczniki... Tłumaczenie, że zarządca drogi postawił taki warunek, okej. W takim razie szukajmy takich dróg, gdzie nie ma takiego wymogu. Bo to zabija rajdy. Zabija widowiskowość tego sportu. Przykład: świeżo wyasfaltowany łącznik szutrowy na OS Suszec. Asfalt nówka, że aż pachniał. Po co tam rajd?
- Czołówka to... Eh, jaka czołówka. Nie mamy czołówki w RSMP. Wszyscy spierdzielili. Open N wygląda na klasę z potencjałem. 10-15 Lancerów, Imprez i Protosów i można się tłuc na sekundy.
- Było RSMP + RPP = 100 załóg to wywalili RPP. Teraz jest RSMP + HRSMP albo RSMŚl. W innym wypadku średnia załóg wyniesie 30 sztuk.
- RSMP umiera.
- Dolnośląskie amatorki zjadają RSMP.
- I tak będę jeździł w przyszłym roku na RSMP...

Smutne.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości