ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez speedyzxz » wtorek, 26 wrz 2017, 00:52

Dobra nie dyskutujemy tak o tę cenę, RP z WRC jest naprawdę warty tych 30zł za oes czy 150zł za cały rajd :)
Nie oczekujmy rajdu Polski za dyszke. Tyle że to co dostaje się za vip pasa powinno być standardem. Parkingi VIP opustoszałe, zwykły parking parę klocków dalej od VIPa, szaraki robią maraton. Jak dociera jeden z drugim w końcu na odcinek, to go safety przeganiaja z bezpiecznego miejsca (jak na rajdowe warunki), co tam że zakręt dalej ludzie na zewnętrznej. Gdzie indziej przejeżdża auto funkcyjne i z miejsca które i tak nie urywa dupy, delegat stwierdza że taśmę trzeba przesunąć 5m w tył. Bo tak, co tam że stoi się na wzniesieniu, a Przygoński musiałby się postarać żeby tam wjechać.
Organizatorzy płaczą że kibice niesforni, ale im lepiej przygotują strefy widokowe i możliwe ułatwią przybycie w dane miejsce, tym większej ilości osób nie przyjdzie do głowy szukanie miejsca na własną rękę, bo dostaną pod nos coś dobrego. I zapłaci wtedy też więcej osób, bo to też nie jest tak że jak ktoś nie płaci, to nie płaci nigdy. Większość pewnie takie decyzje podjęła na bazie tego co zostali na poprzednich edycjach.
Co nie zmienia faktu, że o kalendarzu WRC 2018 zdecydowały pieniądze jakie zaproponować mogła Turcja :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 26 wrz 2017, 09:08

Możecie narzekać na kibiców, którzy wchodzili bokiem, nie płacili itd. Ok, też nie jestem za kantowaniem i zdaje sobie sprawę, że nie wpłynęło to pozytywnie na budżet rajdu. Ale prawda jest taka, że było to spowodowane konkretnymi obostrzeniami, za które w pełni odpowiadał organizator. Blokady wprowadzili bodajże w 2011 r. i z edycji na edycję poruszanie się po odcinkach było coraz trudniejsze, chyba że ktoś kombinował... Ludzie mieli tego po prostu dosyć, więc rozumiem też argumenty tych, którzy nie chcieli uiszczać tych zdecydowanie przesadzonych cen. Strzałem w kolano było też ustalenie, że karnet upoważnia do wstępu do stref kibica, a nie na odcinki specjalne w ogóle. Z etycznego punktu widzenia niepłacenie było złe, ale było zgodne z prawem jeśli nie wchodziło się do PW.

Podsumowując, to organizatorzy położyli sprawę, karty były po ich stronie. Mieli 3-4 edycje, by ten rajd po prostu sprawnie przeprowadzić. Trzymali się rozwiązań, które jak widać się nie sprawdziły, efekt tego jest taki, że pożegnaliśmy się z WRC.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez żółtodziób » wtorek, 26 wrz 2017, 10:46

Gąsior napisał(a):Znowu się zaczyna :D
żółtodziób pisze o tym, że połowa ludków wcięła się na tzw. krzywy ryj zamiast płacić za karnet dorabiając do tego wyższe pobudki ideologiczne. Kto robił chlew a kto nie to już sprawa wtórna - jakby była wysoka sprzedaż karnetów to byłaby kasa, byłaby kasa to kibice mogliby stać na środku drogi - zapłacilibyśmy więcej niż Turcy i mielibyśmy edycję 2018. Jedyną nadzieją, że będzie u nich jak w przypadku poprzednich podejść i F1 - po prostu mało kto będzie na odcinkach (choć bazę mają taką, że najtańszym all-inclusive z polskiego biura będzie można dość tanio pojechać na ten rajd).


Dokładnie tak. RP wyleciał z kalendarza przez kasę a nie przez rzekomy gnój. Wszystkim którym wydaje się, że jest inaczej lub też szukają wymówek, ze to nie ci którzy włazili na dziko robili gnój podaję przykład Meksyku. Tam przecież zostawały zastawiane pułapki na kierowców. I co? I jajco. Jak był Meksyk w kalendarzu tak jest nadal. Kibice nie płacący za wstęp po pierwsze przyczynili się do uszczuplenia budżetu organizatora, a po drugie dostarczyli świetnego pretekstu do wylotu rajdu. Przy czym akurat pretekst nie miał aż takiego znaczenia, bo jak nie ten to by się znalazł inny. Główne znaczenie miała kasa i tutaj szukanie jakichkolwiek usprawiedliwień jest bez sensu. Prawda jest taka, że weszli na dziko nie dlatego,ze im nie pasowały warunki tylko dlatego że było można. Przynajmniej w większości przypadków. To samo z tymi quadami - też nie ryli pól okolicznym rolnikom dlatego, że owi rolnicy jakąś krzywdę im zrobili tylko dlatego, że nie groziły za to żadne konsekwencje i mieli to głęboko w d... , że ktoś będzie musiał pokryć spowodowane przez nich straty. Nie ma co szukać dalej idących wyjaśnień, bo to już po prostu są wymówki. Takie same, albo nawet jeszcze bardziej naciągane niż ta, że powodem wylotu RP z kalendarza WRC były względy bezpieczeństwa.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » wtorek, 26 wrz 2017, 11:47

Hubertos napisał(a):Podsumowując, to organizatorzy położyli sprawę, karty były po ich stronie. Mieli 3-4 edycje, by ten rajd po prostu sprawnie przeprowadzić. Trzymali się rozwiązań, które jak widać się nie sprawdziły, efekt tego jest taki, że pożegnaliśmy się z WRC.
Dokładnie tak jak piszesz Hubert - przez cztery lata nie byli w stanie wypracować sobie standardów organizacji tego rajdu, a kibice dostosowali się to tego co zostało im zaproponowane.
2014 rajd zorganizowany bardzo poprawnie pomimo odwołania części Litewskiego dnia
2015 rajd zorganizowany tak że dostali żółtą kartkę - odwołane Mazury, BGrupowa hopa Rosochackie
2016 moim zdaniem najlepiej zorganizowane edycja rajdu
2017 kolejna żółta kartka i wylot z kalendarza

żółtodziób napisał(a):Wszystkim którym wydaje się, że jest inaczej lub też szukają wymówek, ze to nie ci którzy włazili na dziko robili gnój podaję przykład Meksyku. Tam przecież zostawały zastawiane pułapki na kierowców. I co? I jajco. Jak był Meksyk w kalendarzu tak jest nadal.
Jeszcze jak byś mógł wszystkim przypomnieć kiedy to było ?? i czy obecnie są takie sytuacje
ToKu napisał(a):U mnie, o czym już pisałem zasadniczą część rajdowego gnoju robili okarnetowani kibice z zagranicy. Czy mogę się zapytać z czego wnioskujesz, że źle się zachowywali kibice bez karnetów?
Ja też poproszę o odpowiedź na to pytanie.
żółtodziób ja bym poprosił żebyś jeszcze podparł swoje twierdzenie jakimiś danymi, statystykami, czymś z czego wynika twoja teoria - bo od kiedy pamiętam Ty i Gąsior piszecie takie teksty że całe zło i nieszczęście jakie jest na tym rajdzie jest przez tych co nie płacą.
A może to nie przez tych co nie zapłacili tylko przez tych co kupili VIPa ten chlew?? oni przecież nie mieli praktycznie żadnych ograniczeń co do poruszania się po odcinkach i mogli wjeżdżać pod samą tajśmę w miejsca gdzie plebs nie miał dostępu - w tych miejscach nie było żadnych PW więc mogli stać gdzie im się żywnie podobało - masz pewność że oni stali prawidłowo ??
Twierdzisz że przez tą ilość kibiców co nie kupili karnety wszystko się posypało a ja twierdzę że ilość VIPów to zrekompensowało bo na co drugim/trzecim aucie (szczególnie z zagranicy) były takie naklejki.
Turcy nas przebili o 2 miliony ?? to frajerzy przepłacili przynajmniej o milion. 2 miliony to jest aż taki kąsek żeby zamienić stabilną i pewną również finansowo Polskę (Promotor od razu po rajdzie zaproponował umowę na kolejną edycję) na niepewną politycznie i społecznie Turcję?? a co z bezpieczeństwem kibiców (abstrahuję od zabezpieczenia safety itp) - oby nie wyszło to im jak z Chinami .

Dla Promotora najważniejsza jest kasa i oni mają w dupie to gdzie te rajdy będą się odbywać (dojdzie w końcu do takich historii jak w F1 typu Azerbejdżan) - ale decydujący głos ma FIA a dla FIA najważniejsze jest Bezpieczeństwo
- na dzień dobry na testowym kibic dostał kamieniem w głowę - z tego co czytałem wylądował na stole operacyjnym, co się z nim dzieje nie wiadomo
- odwołane Chmielewo przez problemy z kibicami
- opóźnione Barnanowo które było pokazywane live w TV
- straż pożarna jadąc pod prąd odcinka
- a gdyby Neuville się nie wybronił na Gębałce to trupów by było więcej niż od czasów BGrupy przez wszystkie lata WRC razem wzięte

Od samego początku ten rajd komuś nie pasował, tak że sami organizator i kibice daliśmy pretekst do tego żeby nas z kalendarza wywalić.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez żółtodziób » środa, 27 wrz 2017, 23:17

@MadMax:

1. Nie ważne kiedy to było z Meksykiem i ze obecnie tego nie ma. Była to skrajnie niebezpieczne sytuacje i Meksyk został. To pokazuje, że są równi i równiejsi. Równiejsi to ci, którzy wpłacają większy hajs WRC Promoter. Proste jak drut.
2. Gnój to tylko wymówka. A to że najwięcej robili go ludzie z zagranicy to też naciągana teoria. Po pierwsze nie ma wcale ich tak dużo. Może kilka procent, jeden na kilkunastu Polaków. Poza tym mimo że zachowywali się jak pajace to jednak mają w zwyczaju słuchać poleceń słuzb porządkowych. W przeciwieństwie do Polaków, którzy na każdy temat zaczynają zaraz debatę. Czepianie się zachowania podchmielonych skandynawów to tylko próba odwrócenia uwagi od faktu,że tak naprawdę nie chodziło o żadne zagrożenia.
3. Nie wiem skąd wniosek, że całą odpowiedzialność przerzucam na Bogu ducha winnych kibiców. Gdyby PZM dbał o kondycję motorsportu tak jak powinien to byśmy byli w innymi miejscu i pewnie hajs by był. Ale dla mnie sprawa nie jest zerojedynkowa. Widzę winę po obu stronach, przy czym na PZM chętnie się jedzie i przy każdej okazji (i o tyle słuszne że zgodnie z prawdą, ale jeśli chodzi o efekt to i tak jak groch o scianę) o tyle nie płacący za karnety jak zwykle nie poczuwają się do żadnej winy, za to chętnie sami szukają winnych. Nie jest prawdą to co piszesz, że organizator swoją polityką sam skłonił kibiców do takiego a nie innego zachowania. Cwaniacy byli na edycji 2009, oraz 2014-2017. Zawsze i to w dużej ilości. Bo to Polska, bo zawsze Polak będzie sprytniejszy. Niedociągnięcia organizacyjne oczywiście były, ale dobrze wiesz,że to nie ma żadnego znaczenia. Ludzie po prostu nie chcą płacić za wstęp i tego nie robią, szukając sobie uzasadnień.
4. Chcesz statystyk? Nie jestem GUSem. Byłem, widziałem, tyle wystarczy. Mam podstawy, żeby sądzić tak a nie inaczej. A jak dalej chcesz statystyk to najpierw przedstaw te które świadczą za Twoimi teoriami. Albo po prostu prosił bym o nie stosowanie demagogii.
5. Z tego co wiem najbliżej wylotu poza bieżącym rokiem było w 2016. Już wtedy mieli ogromną ochotę pozbyć się RP z kalendarza, ale nie znaleźli nic w zamian dlatego został jeszcze na rok. Nie miała znaczenia najlepsza do tej pory organizacja.
6. Jeśli chodzi o wyliczankę incyndentów - daremny trud, ponieważ:

http://www.polskieradio.pl/43/279/Artyk ... sza-kibice
- To, że Polska straci prawo organizacji rundy mistrzostw w przyszłym roku nie jest winą organizatorów. Ponoszą ją tylko i wyłącznie niezdyscyplinowani kibice.

Zdarzało się, że kibice obserwowali rywalizację z niedozwolonych stref, aby być jak najbliżej trasy. Jeden z odcinków został z tego powodu odwołany, inny doszedł do skutku z prawie godzinnym opóźnieniem.

Nie chcąc ubliżać rozumowi można przyjąć że:
a) Ciesla ma rację - wtedy tak czy owak "zasługi" lepiejwiedzących-zakarnetniepłacących-nadzikooglądających są całkowite i nie do podważenia. Dlatego też uważam,że chcąc udowodnić,że RP wylatuje faktycznie ze względów bezpieczeństwa strzeliłeś sobie samobója. Bo oficjalny przekaz jest taki,ze to nie wina organizatora a kibiców właśnie. I to właśnie tych co stoją poza wyznaczonymi strefami. Czyli raczej nie płacą za bilety.
b) Ciesla znalazł sobie tylko dobrą wymówkę, a tak naprawde nie zgadzał się hajs - ja się trzymam tej właśnie wersji, która i tak jest o niebo łagodniejsza dla wszystkich tych cwaniaków o których mówiłem, bo nie obciąża ich winą w 100%, a tylko w jakiejś części. Co nie zmienia faktu, ze jak dla mnie skoro już szukamy winnych to powinni się i oni znaleźć na liście.

Można tak dalej się przerzucać argumentami jeszcze pół roku, ale już nie liczę , że kogokolwiek najdzie jakaś refleksja, dlatego też daruję sobie dalszą polemikę na ten temat.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez ToKu » czwartek, 28 wrz 2017, 06:37

Byliśmy na innym rajdzie Żółtodziób.

Ty mówisz kilka procent, ja na świeżo po rajdzie pisałem, że większość (kibice z zagranicy), Noworól podał że prawie 40%.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez woocasch » czwartek, 28 wrz 2017, 09:02

żółtodziób byłeś w tym roku na Rajdzie Polski? A jeżeli byłeś to dokładnie w jakich miejscach? Bo mam wrażenie, że piszesz swoje przemyślenia i wyciągasz wnioski na podstawie relacji medialnych, a nie własnych obserwacji. Kibiców z zagranicy było bardzo dużo, 40% podane powyżej to może przesada, ale ja szacuję tak z minimum 20%. Niemal wszyscy zagraniczni kibice mieli karnety, z tego wielu VIP, więc może i faktycznie nie cwaniakowali pod tym względem jak Polacy, ale za to byli obecni niemal w każdym możliwym miejscu. Ja zwykłe karnety też miałem i nie zawsze stałem w PW, czy to oznacza, że kombinowałem czy cwaniakowałem?

Wiadomo, że kibice mogli się lepiej zachowywać, mogli być bardziej zdyscyplinowani, ale tegoroczna edycja to nie był pierwszy rok gdy MŚ były na Mazurach. Wiadomo było jak popularny jest to rajd, do tego Tanak zgarnął chwilę wcześniej zwycięstwo w Sardynii więc oczywiste było, że ilość estońskich kibiców wzrośnie a nie zmaleje. Świadomy kibic sam siebie powinien pilnować i sam powinien wiedzieć, gdzie można stać. I ja np. nigdy nie wybieram miejsc po zewnętrznej, żeby przypadkiem nie dostać kamieniem w głowę, tak jak dostał jeden z kibiców na testowym. Ale to nie oznacza, że każdy tak postępuje i tutaj jest zadanie organizatora nie tylko tak opracować plany zabezpieczeń, żeby było wszystko pięknie na kartce papieru, ale też działać w realnym świecie. I gdy osoby z zabezpieczenia wyganiały ludzi z wewnętrznej na zewnętrzną, dodatkowo ustawiali ich za czerwoną taśmę z napisem, że jest to strefa zakazana, to mi ręce opadły. Gdzie tu sens i logika? I tu wina leży w 100% po stronie organizatora, skoro nie potrafi nawet przeszkolić osób z zabezpieczenia, że czerwona taśma nie oznacza bezpiecznego miejsca, tylko miejsce zabronione, to jak wymagać dobrego zachowania od kibiców.

Promotor i organizator od dawna nakręcali spiralę, że to kibice są źli. Nie lubię teorii spiskowych, ale grunt był pomalutku przygotowywany od dawna, więc wylot z kalendarza nie jest mega zaskoczeniem. Szkoda tylko, że PZM nie potrafi uderzyć się w pierś i powiedzieć, że też w kilku aspektach dali ciała i przerzucają całą winę na kibiców.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Hubertos » czwartek, 28 wrz 2017, 09:26

@woocash
Gość, który oberwał kamieniem w głowę przebywał w potencjalnie bezpiecznym miejscu, bo w PW na podwyższeniu. Problem jest taki, że skoro ludzie przebywają w PW to tracą czujność; siedzą, leżą zamiast stać i móc zareagować.

@żółtodziób
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jak można mieć pretensje do kibiców, że stoją poza PW, skoro posiadacze karnetu VIP mogli dostać się praktycznie w każde miejsce jakie chcieli, również w okolice gdzie PW nie było. Z jednej strony chcemy ludzi w strefach, a z drugiej strony za spore pieniądze pozwalamy poza tymi strefami stać. Przecież to jest maksymalnie nastawione tylko i wyłącznie na chore dojenie kibiców. 800, czy 900 zł dla kibiców zza granicy to tak dużo nie było, więc może prawdą jest, że to oni robili większość problemów.

Btw, bywasz lub bywałeś na jakichś innych rajdach poza Polskim? Zdajesz sobie sprawę, że większość rajdów na świecie, w tym sporo w WRC umożliwia wstęp na odcinki nie tylko do stref kibica? Na Rajdzie Polski nigdy nie istniał OFICJALNY ZAKAZ przebywania poza PW, nie naginajmy faktów. Skoro nie ma zakazu, to nikt nie może mi zabronić przebywania poza strefami. To samo jest z karnetami, skoro funkcjonują zasady, że płacisz za wstęp do stref kibica, to ja dokładnie tak to rozumiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustalić inne zasady, wszystko stało i stoi po stronie organizatora, to on ustala reguły.

Nie pochwalam łamania prawa, również w rajdach, ale wyżej wyjaśniłem co jest dozwolone w kontekście Polskiego. Rozumiem natomiast kibiców, którzy są niechętni wobec płacenia sporych sum za karnety skoro organizator w słabym stopniu lub w ogóle nie wypełnia swojej strony umowy. Brak dojazdu, przepełniony parking, brak możliwość swobodnego oglądania rajdówek, bo przed Tobą znajduje się 5 rzędów, albo nie wykoszono trawy to sytuacje, które zdarzały się praktycznie na każdej edycji.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 28 wrz 2017, 09:30

Ktoś tutaj napisał bardzo fajny post, brzmiał mniej więcej tak "wciskają wam ten kit z uchodźcami i taki sam z kibicami i bezpieczeństwem na rajdzie polski a wy to łykacie"

Ten post to trzeba gdzieś odszukać, oprawić w ramkę i tutaj powiesić.

Dziwi mnie trochę, że tak bronicie urzędasów z FIA i PZM. Przypomnę również, że swego czasu RP też po części trafił do MŚ głównie z dwóch powodów:
1. Kasa
2. Rajdy transgraniczne- idea zgodna z ówczesną wizją polityki rajdów włodarzy FIA.

Inni dali więcej kasy, rajdy cross country w wrc się nie sprawdziły to preteksty się znalazły. Proponuję na rajdy wybrać się bardziej na północ, tak w okolicach lipca, sierpnia :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 28 wrz 2017, 12:31

@ żółtodziób
1) W Meksyku był problem ale już go niema - u nas był problem i jest problem - w Meksyku były to sporadyczne przypadki - u nas są to nagminne przypadki
2) J.Noworól wyraźnie mówił jaki był udział procentowy kibiców z zagranicy i ma się on nijak do Twojego twierdzenia - to że się słuchali jest również nie do końca prawdą bo czytałem wypowiedzi kilku safeciarzy którzy pisali o zupełnie innej reakcji a w zasadzie o braku reakcji i olewaniu ich próśb i nie jest to żadna próba odwrócenia uwagi - kibic jest kibic i nie ma znaczenia skąd jest - kibice dostosowali się do tego co zostało im zaproponowane
3) Z poprzednich wypowiedzi wynika jasno że obwiniasz kibiców którzy nie zapłacili z karnety (przez to rajd oberwał finansowo - a jak napisałeś główny powód wylotu z kalendarza) oraz stali w innych miejscach niż PW, wchodzili na lewusa itp. (bo przez nich był głównie chlew). Temat Polskiego po każdym względem nie jest zero-jedynkowy dlatego nie zgadzam się z tym że wina za wylot jest ze względu na kibiców ale też nie twierdzę że kibice winy w tym swojej nie mają.
4) Mówisz mi że uprawiam demagodie ale sam nie jesteś lepszy, ja nie chcę żadnych statystyk tylko chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie wyciągasz swoje wnioski odnośnie kibiców którzy nie kupili karnetów - bo moim zdaniem sprzedaż vipów zrekompensowała te braki finansowe
5) Najbliżej wylotu byli po BGrupowym rajdzie w 2015 - uratował nas tylko ważny kontrakt i zapewnienia Prezesa że w kolejnym roku dołożą starań że bedzie lepiej - no i było lepiej... przez rok
6) Incydenty które wymieniłem są w pierwszej kolejności wynikiem zaniedbań organizatora - kibice je po prostu "wykorzystali" stąd ten pasztet, a cytaty podawane przez Ciebie pokazują po raz kolejny że całą winę zrzuca się na kibiców właśnie z czym ja się nie zgadzam że jest to tylko i wyłącznie ich wina
a)
I to właśnie tych co stoją poza wyznaczonymi strefami. Czyli raczej nie płacą za bilety.
I tu po raz kolejny pokazujesz kogo obwiniasz głównie za wylot Polskiego z kalendarza - ja Cię tylko zapytam czy oglądałeś kiedyś ten rajd w miejscu innym niż PW?? przypuszczam (i widzę że podobne odczucie mają też inni) że nie bo napisałeś coś totalnie wyssanego z palca - gdybyś oglądał to byś wiedział że jest masa ludzi którzy kupują karnety i oglądają rajd na dziko bo tak lubią, kibiców vip oczywiście po raz kolejny też pominąłeś w swojej wypowiedzi - po raz kolejny Ci powtórzę że w mojej opinii (i jak widzę nie tylko w mojej) pierwszym który zawinił jest organizator który przez cztery lata nie zmienił nic żeby poprawić sytuacje wiedząc z jakimi to niedobrymi kibicami ma do czynienia, od czterech lat wałkowany jest ten tema i od czterech lat nic się nie zmienia.
b) zdecyduj się w końcu kogo albo czego jest wina że nie ma nas w kalendarzu - bo raz zwalasz winę na kibiców a innym razem na brak pieniędzy - nie musisz pisać rozprawek na pół strony, wystarczy że napisze jedno zdanie
Można tak dalej się przerzucać argumentami jeszcze pół roku, ale już nie liczę , że kogokolwiek najdzie jakaś refleksja, dlatego też daruję sobie dalszą polemikę na ten temat.
O jaką np. refleksję Ci chodzi ??

aspekt finansowy też nie jest do końca taki oczywisty - niby Turcja przelicytowała nas o dwa miliony - więc ja się pytam czemu nie o milion??
twierdzisz że głównym powodem był brak chajsu bo bardzo duża ilość (bliżej nie określa) kibiców nie kupiła biletów - ale przecież to nie jest żadna nowość, od kilku lat przecież tak jest, co więcej nie zapomnij że edycja 2016 odbyła się tak naprawdę bez sponsora tytularnego i o dziwo wypadła bardzo dobrze, a kibiców było znacznie mniej niż w tym roku, co ciekawe nie mając sponsora tytularnego na kolejny rok, organizator/PZM i promotor podpisali umowę na edycję 2017... a teraz jest że niby nie ma kasy pomimo że rajd ma sponsora tytularnego który za pewne będzie utrzymany, a na rajdzie dawno nie było takich tłumów...

Przekaz to niestety ale jest taki jak zwykle że wszystko jest winą kibiców, bez względu na to czy rzeczywiście organizator zawinił czy też ze względu na to że inni wyłożyli więcej kasy na stół.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez żółtodziób » piątek, 29 wrz 2017, 21:36

Witcher1990 napisał(a):Ktoś tutaj napisał bardzo fajny post, brzmiał mniej więcej tak "wciskają wam ten kit z uchodźcami i taki sam z kibicami i bezpieczeństwem na rajdzie polski a wy to łykacie"

Ten post to trzeba gdzieś odszukać, oprawić w ramkę i tutaj powiesić.

Dziwi mnie trochę, że tak bronicie urzędasów z FIA i PZM. Przypomnę również, że swego czasu RP też po części trafił do MŚ głównie z dwóch powodów:
1. Kasa
2. Rajdy transgraniczne- idea zgodna z ówczesną wizją polityki rajdów włodarzy FIA.

Inni dali więcej kasy, rajdy cross country w wrc się nie sprawdziły to preteksty się znalazły. Proponuję na rajdy wybrać się bardziej na północ, tak w okolicach lipca, sierpnia :)


Nikt nie broni FIA i PZM. Zawsze byłem i pozostaję krytyczny względem nich, dopóki będą działać tak jak działają w tej chwili. Tyle,że nie biję piany bo i nie ma po co. Tłuste dupska odkąd pamiętam dołowały ten sport i nie mam już w tej kwestii nic do dodania. Co nie znaczy że wycofuję się z moich wcześniejszych poglądów. Zwracam tylko uwagę,że kibice którzy postanowili nie płacić za oglądanie RP też dołożyli swoje trzy grosze do jego wylotu. Bo PZM jest zły i nie kocha kibiców to można PZM wykołować i wejść za darmo. Efekt jest taki, że teraz nie będzie w ogóle RP. No i fajnie, jest się z czego cieszyć... Rajdu nie ma, ale można sobie poużywać jak to organizator dał ciała...

Poza tym się zgadzam się z tym, że o żadne bezpieczeństwo nie chodzi. RP wszedł do kalendarza dzięki kasie i przez kasę wyleciał. Reszta to głodna bajeczka.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Seraf » piątek, 29 wrz 2017, 22:10

Brak organizacji Rajdu Polski 2018 to jest wina 1 człowieka czyli Kubicy ;)
Orlen podobno daje kasę na Roberta żeby trafił do Williamsa i Rajdu Polski już nie opłacił ;)

PS. To tylko taka moja spiskowa teoria :lol:
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez kostek45 » sobota, 30 wrz 2017, 09:44

W wywiadzie w PS z Gutowskim Robert zaprzeczył tego typu doniesieniom.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 8 paź 2017, 18:55

Kurde tak się zainteresowałem Kubicą w F1, że uciekła mi informacja o utracie Rajdu Polski z WRC na 2018. Moje pytanie jest takie: Mimo potwierdzenia kalendarza na 2018 jest szansa na WRC w Polsce?

Teraz trochę o potencjalnych powodach. Nie oszukujmy się odnośnie polityki bo tu polityka zagrała pierwsze skrzypce. W 2015 roku mamy przejęcie KORYTA przez pisiorów i od tamtego czasu sporo imprez siadło. Niestety siadły dlatego, że obecni politycy myślą SOCIALISTYCZNIE KOMUNISTYCZNIE, a poprzednicy myśleli bardziej biznesowo i inwestowali w sport. Obecni pchają po 700 tyś co miesiąc w miesiączki i na nikim to nie robi wrażenia ale dać kasy na rajd nie chcą, a niby orlen rekordowe zyski wypracowuje.

Muszę porównać to do innej imprezy motorowej czyli Verva Streat Racing, która odbędzie się w tym roku w Płocku dokładnie 14 października, a od początku była organizowana w Warszawie. Niestety od przejęcia władzy przez dobrą zmianę impreza schodzi na psy, a być może za rok wogle jej nie będzie i to jest przykład jak obecna zmiana niszczy dobre marki i imprezy sportowe.
Podam jeszcze jeden przykład może to nie sport ale piknik lotniczy Air Showa Radom, który był organizowany od lat, a w tym roku za organizację zabrała się dobra zmiana i co się stało? Jak zwykle spieprzyli imprezę. Byłem w tym roku i rozmawiałem z miejscowymi, którzy sami to potwierdzili i mówili, że poprzednie imprezy to było coś a teraz to lipa. Moim zdaniem te ataki na UE i uchodźców oraz obcych na pewno się przyczyniły do wywalenia nas z kalendarza. Co ciekawe to właśnie Turcja na nasze miejsce. To tyle odnośnie dobrej zmiany.


Wywalili nas i co dalej z Mikołajkami? Przed WRC był jeszcze chwile Kubica, który przyciągał ludzi na Rajd Polski. Co teraz będzie? Czy zostanie tylko sam Rajd Polski? jak tak to będzie takie spadek jak Polonii z ekstraklasy do 4 ligi czyli mocny upadek i małe szanse na powrót. Na pewno jeden problem się rozwiąże :) Kibiców będzie z 80% mniej.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez adamlen » niedziela, 8 paź 2017, 20:24

amigo napisał(a):Podam jeszcze jeden przykład może to nie sport ale piknik lotniczy Air Show Radom, który był organizowany od lat, a w tym roku za organizację zabrała się dobra zmiana i co się stało? Jak zwykle spieprzyli imprezę. Byłem w tym roku i rozmawiałem z miejscowymi, którzy sami to potwierdzili i mówili, że poprzednie imprezy to było coś a teraz to lipa. Moim zdaniem te ataki na UE i uchodźców oraz obcych na pewno się przyczyniły do wywalenia nas z kalendarza. Co ciekawe to właśnie Turcja na nasze miejsce. To tyle odnośnie dobrej zmiany.


Organizacja Air Show wyglądała tak a nie inaczej z powodu zmiany organizatora. Poprzedni został oskarżony o czerpanie korzyści z organizacji (szczegóły można znaleźć w internecie). Decyzja o organizacji została podjęta bardzo późno przez co pojawił się problem z dystrybucją płatnych biletów. Postawiono na bezpłatną dystrybucję biletów przez internet. Niestety błąd polegał na tym, że bilety były nie imienne i jak to wielu ludzi ma w zwyczaju pobrało za dużą ich ilość przez co wielu pasjonatów a także okolicznych mieszkańców miało zablokowany wstęp na występy.
Nie mogli wpuścić na lotnisko wszystkich chętnych ze względów bezpieczeństwa ( z tego co wiem w jednym momencie mogło przebywać na terenie lotniska maksymalnie 60 tysięcy osób). Dopiero w niedzielę w okolicach popołudniowych gdy okazało się że znaczna część widzów która pobrała bilety po prostu nie ma zamiaru przyjść rozpoczął się wstęp wolny. A więc podsumowując wstęp był bezpłatny w przeciwieństwie do poprzednich lat, ale popełniono kilka innych błędów z dystrybucją.
Rozmawiałeś z miejscowymi. Ok, ja też rozmawiałem i generalnie potwierdzam, mówili tak samo, że w tym roku mniej ludzi itd. Ale czy oni znali faktyczne przyczyny, czy wyciągnęli populistyczne wnioski, że to wina obecnego rządu :?:
Piszę o tym po to, że nie znając wielu szczegółów na dany temat nie można wyciągać jednoznacznych wniosków i tak samo może być z kasa na organizację rajdu.
A po drugie gdyby chodziło o kwestie polityczne i tak jak piszesz nie zgadzanie się z polityku EU to tym bardziej Turcja nie dostała by rajdu, której obecnie bliżej do Rosji niż do EU.

A co do drugiego pytania co dalej z Rajdem Polski to ma być w przyszłym roku runda Mistrzostw Europy. Niestety - bo Rajd Rzeszowski ciężko pracuje na swoją pozycję i nie zasługuje na takie degradowanie.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości