ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez trebor » sobota, 8 lip 2017, 18:47

karluum napisał(a):......... Inna sprawa - czy plan zabezpieczenia nie jest uzgadniany z FIA?
............

Pewnie tak. I tu jest problem. Wspominałem o tym, ale wrócę - hopki Gębałki na Pozezdrzu - fajna, szybka partia z łukami i hopkami. Wurce przechodzą bez odjecia, kilka filmików było wstawionych. I pytanie - dlaczego Organizator przewidział ogladanie tylko po prawej stronie drogi? Czy to trudno przewidzieć, że ludzie będą stać po obu? Potem Miszela się zatrzymuje, wygania ludzi, trzy zera za Nią stoi, czas płynie, oes się spóznia, itd, itp.
A wystarczyło pomarańczowe siatki poustawiać w sensownej odległości i konfiguracji. Potem pilnować. A rozwieszono jakieś badziewie 5 m od drogi, co, moim zdaniem, było z założenia niebezpieczne. Tu jest oczywista wina orga. I dodam, że nie doczepiam się, tylko zwracam uwagę na problem.
Podobnie jak większość, też chcę tego rajdu.
Ostatnio edytowano niedziela, 9 lip 2017, 05:24 przez trebor, łącznie edytowano 1 raz
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez CzarnyWRC » niedziela, 9 lip 2017, 00:34

To były hopy Gębałki i tam po lewej od szczytu hopy NIKT nie powinien stać bo odklejało strasznie. TN złapał tam kapcia i mało brakowało by zrobił mielonkę z tych ludzi. Potem było głośne WYPIERDA..Ć od kibiców po prawej, tyle że prawie wszyscy i tak się zawijali na Kruklanki...
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez trebor » niedziela, 9 lip 2017, 05:26

Oczywiscie Gębałki, już poprawiłem. Było, jak piszesz, po co tworzyć takie sytuacje?
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 9 lip 2017, 12:26

Ja nie pisałem, żeby ludziom kosić plony na polach tylko kosić pobocze na odcinku widoczności z danego punktu wtedy ludzie stoją dalej. Przykład 1: Duża Hopa Chmielewo ludzie stoją za polem ziemniaków ale przy drodze sporo traw i chwastów wysokich więc co robią kibice idą w pole ziemniaków i ustawiają się przy drodze pomijam fakt że tam było błoto i zero szans na reakcje. Co robią pozostali stojący za tym polem ziemniaków? albo dołączają do tych w ziemniakach albo idą w inne miejsce bo powstały mur z kibiców w polu ziemniaków całkowicie zasłonił widok.

Rozumiem też, że powiedzmy 1 OS biegnie powiedzmy przez 15km drogi i przy niej jest powiedzmy kilkadziesiąt pól i trzeba z każdym właścicielem się dogadać, a to w Polsce jest ciężka sprawa bo u nas jest kargul i pawlak.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Čtýřa » poniedziałek, 24 lip 2017, 16:14

Proszę kibice Rajdu.
Na tegorocznym Rajdu Polski 2017 OS Chmielewo do elekrtickem płot Zapomniałeś Czeska flaga z napisem Zlín (Rajd Barum Zlín). Proszę, który ma flagę lub wie, gdzie ona jest, proszę o kontakt pod nr tel. +420605320947. Jarek. Dzięki
Čtýřa
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 13 lip 2017, 15:29

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez andrew88 » środa, 2 sie 2017, 07:48

Ciekawa i wydaje się, że obiektywna ocena ostatniej edycji Rajdu Polski (po wypowiedzi Mikołaja Marczyka).
https://www.youtube.com/watch?v=aQyk4rzfZIU
Polecam posłuchać wszystkich części rozmowy, bo pojawia się w niej wiele "smaczków".
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Cubson » środa, 2 sie 2017, 13:01

Zapraszam jeszcze do podsumowania Rajdu Polski od ekipy Brodacza. 16 minut, trochę akcji, trochę atmosfery. Ot taka pamiątka :) pzdr

https://www.youtube.com/watch?v=oQCsLLqXlWk

Obrazek
facebook.com/GRBrodacz
youtube.com/GRBrodacz
instagram.com/GRBrodacz
Avatar użytkownika
Cubson
N2
 
Posty: 134
Dołączył(a): środa, 9 cze 2010, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » środa, 2 sie 2017, 13:37

"Kibic jest mięsem który przynosi portfel" - ciekawe spostrzeżenie
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez adamlen » piątek, 25 sie 2017, 07:48

Chyba wszyscy nie do końca jeszcze dowierzają bo cisza w temacie, ale to na razie koniec Rajdu Polski w WRC. Ciekawe czy będą chcieli jeszcze nas przyjąć spowrotem i czy w ogóle będzie taka wola organizatorów i sponsorów.
http://rajdy.autoklub.pl/news/ciesla-ub ... lski,78754
Oficjalna przyczyna: KIbice.
Nieoficjalnych będzie pewnie kilka łącznie z kasą.

Żałuję, że choć raz nie pojawiłem się kibicować przy odcinkach. :(

Już o tym pisałem i przed i po rajdzie. Polski był na celowniku, szukano tylko pretekstu. Straż na odcinku? W Rajdzie Niemiec na odcinek wjechał policyjny radiowóz i jakoś cisza.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez woocasch » piątek, 25 sie 2017, 08:55

A mi się wydaje, że wszyscy zaczynając od organizatora a kończąc na kibicach czuli, że tak to się wszystko skończy. Grunt pod "zrzucenie" winy na kibiców przygotowywany był od dawna. Te wszystkie apele o bezpieczne zachowywanie się itd. itp. Zgodzę się, że oglądając filmy z rajdu można zauważyć kibiców stojących w niebezpiecznych miejscach, tylko pytanie dlaczego tam stali? Z własnej głupoty czy z żądzy dobrych widoków i wrażeń, a może dlatego, że ktoś ich tam ustawił? Dam jeden drobny przykład z tego roku. Start do odcinka Pozezdrze, po kilku metrach na asfalcie jest odbicie w prawo. Z dwóch stron startu jest "płot" zbudowany ze drewnianych słupków i drutu kolczastego, wysokości może 90cm. Na wewnętrznej safety nie pozwala stać, bo tak, a na zewnętrznej za czerwoną taśmą, z napisem o zakazanej strefie już pozwala. Ja wiem, że prędkość tam była "żadna", ale mimo to kamienie leciały na zewnętrzną i przypadkiem ktoś mógł czymś dostać w głowę i byłby "wypadek" wstrzymanie odcinka itd. itp. i winny kibic bo stał w złym miejscu. Ile takich sytuacji i miejsc mogło być w ciągu całego weekendu rajdowego lepiej nie zgadywać.
Wg mnie mamy jeszcze kilka % szansy na wbicie się do przyszłorocznego kalendarza. Po pierwsze, czy zespoły chcą jechać do Turcji i czy nie będzie drobnego bojkotu. Jedno jest pewne z kibicami w Turcji problemu nie będzie, nikt się nie odważy nie słuchać policji/wojska, bo może różnie skończyć. Więc tu ogólnie może być różnie. Na naszą korzyść jest jeszcze fakt, że Chorwacja nie chce się zgodzić na lipcowy termin rajdu, więc może się jeszcze okazać, że znowu na rok wskoczymy do kalendarza.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 25 sie 2017, 11:31

Właśnie, problemy z kibicami, ok były problemy ale czy to jest ten główny powód ???? Pojawiają się głosy że było sporo innych problemów niezależnych od kibiców, no ale kibice głosu nie mają więc najlepiej na nich wszystko zwalić.

Przydało by się rzetelne dziennikarskie śledztwo zakończone rzetelnym artykułem jak to naprawdę było.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Honiclbr » piątek, 25 sie 2017, 13:17

adamlen napisał(a):Chyba wszyscy nie do końca jeszcze dowierzają bo cisza w temacie, ale to na razie koniec Rajdu Polski w WRC. Ciekawe czy będą chcieli jeszcze nas przyjąć spowrotem i czy w ogóle będzie taka wola organizatorów i sponsorów.
http://rajdy.autoklub.pl/news/ciesla-ub ... lski,78754
Oficjalna przyczyna: KIbice.
Nieoficjalnych będzie pewnie kilka łącznie z kasą.

Żałuję, że choć raz nie pojawiłem się kibicować przy odcinkach. :(

Już o tym pisałem i przed i po rajdzie. Polski był na celowniku, szukano tylko pretekstu. Straż na odcinku? W Rajdzie Niemiec na odcinek wjechał policyjny radiowóz i jakoś cisza.


Tylko to nadal jest opinia promotora i nieoficjalnie nadal trwają rozmowy. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, o co chodzi. Oficjalny projekt będzie zaprezentowany dopiero we wrześniu podczas zjazdu Światowej Rady Sportów Motorowych.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez wanderer » piątek, 25 sie 2017, 17:07

d-z rallyfans napisał(a):Właśnie, problemy z kibicami, ok były problemy ale czy to jest ten główny powód ???? Pojawiają się głosy że było sporo innych problemów niezależnych od kibiców, no ale kibice głosu nie mają więc najlepiej na nich wszystko zwalić.

Przydało by się rzetelne dziennikarskie śledztwo zakończone rzetelnym artykułem jak to naprawdę było.

Jakie dziennikarskie śledztwo? :lol: Od dawna było widać, że Rajd Polski jest na cenzurowanym ze względu na niski poziom zabezpieczenia w stosunku do potencjalnego zagrożenia. Pewnie były też inne powody (głównie finansowe) które przemawiały za niepodpisywaniem umowy z promotorem na kolejne lata. Patrząc na to, że dotychczasowe informacje nie są jeszcze ostateczne można wywnioskować, że gdyby znalazł się większy budżet na opłacenie promotora i zabezpieczenie trasy, to rajd mógłby się utrzymać. Tym bardziej, że konkurencyjne imprezy w postaci Turcji i Chorwacji mają pewne wady.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Witcher1990 » sobota, 26 sie 2017, 09:43

http://wrc.net.pl/holowczyc-jak-nie-wiadomo-o-co-chodzi - Hołek o sytuacji RP 2018. Wszystko w temacie.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez DonCorrado » sobota, 26 sie 2017, 19:41

Witcher1990 napisał(a):http://wrc.net.pl/holowczyc-jak-nie-wiadomo-o-co-chodzi - Hołek o sytuacji RP 2018. Wszystko w temacie.

Jak zawsze typowo polityczna wypowiedz Hołka, żeby pomóc, ale broń Boże sobie nie zaszkodzić. Takie morały to kazdy z Nas może wygłaszać co minute na tym forum. Miszcz PR z Olsztyna :lol:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

cron