26 Rajd Rzeszowski 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez kuba.es » niedziela, 6 sie 2017, 10:47

Taurus napisał(a):festiwal dzwonów. organizacyjnie trochę słabo widać ale to w końcu polska b, nie to żeby w polsce a zawsze była dobra organizacja kajto sie nie napinał bo wiedział czym to się skończy na tych sliskich asfaltach. niestety lotos nie wyłoży kasy na wrc 2 i nawet 10 tytułów erc tego nie zmieni, zmienić to może zmiana sponsora.

jest jeszcze ta impreza porajdowa?

Zaproś nas wszystkich na imprezę rangi ERC lub WRC z taką ilością dzwonów, która odbędzie się w "polsce a" to chętnie sobie pokrytykujemy. Problem w tym, że takowej nie ma. Dlatego jeżeli nie znasz realiów organizacji tak wielkiego wydarzenia, warto byłoby dwa razy się zastanowić przed taką błyskotliwą wypowiedzią.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07


Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Taurus » niedziela, 6 sie 2017, 11:52

Trochę źle mnie zrozumiałeś bo dzwony to strona sportowa rajdu. A organizacja to organizacyjna.

Mnie i tak najbardziej ta impreza interesuje. Byłem na dwóch zacnych. Columbina przy tym to szmira. Zresztą tak czy siak columbina to szmira.

Bardzo lubię rajd rzeszowski. Niestety już dawno nie byłem. Bardzo sympatyczni autochtoni. Wioski zadbane. Sam Rzeszów też super. No i te kobity... ahh
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez kuba.es » niedziela, 6 sie 2017, 12:14

Czyli oceniasz tegoroczną organizację zza komputera?
Dzwony są częścią sportową, natomiast działania im towarzyszące są już częścią organizacyjną. Do ideału zawsze trochę brakuje ale w takiej sytuacji częstotliwość dzwonów jakieś znaczenie czasem ma.
Rok w rok zarówno wrc jak i erc w naszym kraju walczy o przetrwanie i myślę że czasami po prostu nie warto robić we własne gniazdo, bo nic nie jest nam dane na zawsze.
Jestem bardzo spokojny ale staram się być też obiektywnym, pozdrawiam :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez GSPrt » niedziela, 6 sie 2017, 12:32

Jak dla mnie super Rajd, dawno na takim nie bylem. Pogoda, kibice, odcinki, stawka- wszystko dopisalo. Nie bylo helikoptera eurosportu ale jak dla mnie to dobrze bo w zeszlym roku troche sie skoncentrowac nie moglem, a teraz slychac bylo, ze cos ciśnie, a muzyka aut super;) Jedynie SS Rzeszow zrobilbym jako pierwszy odcinek w czwartek wieczorkiem. Jesli chodzi o akcje to podejrzewam, ze wszyscy forumowicze trafili bo miejscowki o ktorych pisalismy/scie rzeczywiscie okazaly sie mega podstepnymi. Grudna czy Pstragowa? Duzo ciekawsza Pstragowa, wybralem okolice PW9 by miec jak najblizej na odcinek w Rzeszowie, a dwa bylo tam sporo podstepnych miejsc. OK czuje niedosyt, ze urwalem sie ze swojej miejscowki na dzwon Lukaniuka, a 10 min pozniej uslyszalem tam wielkie buuum Polońskiego(na szczescie Gryczynska tylko mocno potluczona i chyba zlamane 2 palce u nogi). Zostalem tam na drugi przejazd i bylo mega. R5 na 1szym przejezdzie wybieraly kamienie i tworzyly glebokie ciecie na lewym 5 do prawy 3. Kto mocniej przycial mial problemy, jak dla mnie kazdy byl zaskoczony a co drugie auto w mniejszy lub wiekszy sposob ratowalo sie po tym lewym 5(najgrubiej Wawrzyczek). Polonskiego musialo grubo postawic bo poza sladami hamowania nie bylo zadnej reakcji na prawy trojkowy. Emma Falcon podejrzewam zdekoncentrowala sie goniacym ją autem, nie najechala za szybko na ten L5 jednak mocno go przyciela i wyskoczyla jak z katapulty.
Sobota to dylemat Lubenia czy Wysoka. Na Lubenii sporo grubych miejsc, o miejscu Gryazina i Szeji pisalismy na forum. Wybralem sama czolowke ERC i polecialem na Wysoka 500m przed meta. Dobrze powiedzial mi Ł.Kalicki, ze albo beda tam grubo cieniowac albo bedzie tam grubo. Bylo jedno i drugie jednak dzwony ktore zobaczylem bede mial jeszcze jakis czas w glowie-GRUBO(trzymam kciuki za zdrowie pilota z puga208)! Szczerze mowiac spodziewalem takiej rzeźni, duzo zagranicznych kierowcow, naprawde cisnących, a nie wozących sie. Ślisko, wąsko, wybijająco plus kilka mega podstepnych miejsc pokazalo, ze Rzeszowski to rzeczywiscie najlepszy i najtrudniejszy trasowo rajd w RSMP. Bryan-profesjonalista 110%, Kajto bardzo mądrze, ma swoj cel. Brawa dla Griebela, Michela i najwieksze dla Huttunena. Z naszych dla Kajta, Grzyba i Habaja. Oraz dla tych co podjeli walke od poczatku Grjazin, Lukyaniuk, Ostberg. Jednym slowem bylo ZAJEBISCIE!!!
GSPrt
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2016, 13:43

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez GSPrt » niedziela, 6 sie 2017, 12:49

Jeszcze slowo o driverach w slabszych autach. Dobry rajd Anaszkiewicza choc zdecydowanie najszybszy byl Kurp, Klaudia Temple tez super. Najwiekszy minus dla Kotarby, gosc tylko sie wozi, pech go nie opuszcza ale nie martwi mnie to wgl bo nie lubie dupowozow. Hondy w HR4 fajna rywalizacja. Szkoda wypadku przez awarie hamulcow Kalickiego bo to tez dobry fighter. Dziwny dzwon nastepnego fightera Bugajskiego, tez szkoda.
GSPrt
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2016, 13:43

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez martenzyt » niedziela, 6 sie 2017, 13:32

Kapitalny rajd, kapitalna pogoda. Choć na 5 obejrzanych odcinków 3 miałem przerwane przez wjazd karetki to i tak warto było. Czołówka ERC idzie ostro (w tym roku postawiłem na partie szybkie), chłopaki w Adamach :shock: Kajto chyba powoli realizuje plan zdobycia kolejnego tytułu bez wdawania się w pojedynki :)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Yrtat » niedziela, 6 sie 2017, 16:48

GSPrt napisał(a):Jeszcze slowo o driverach w slabszych autach. Dobry rajd Anaszkiewicza choc zdecydowanie najszybszy byl Kurp, Klaudia Temple tez super. Najwiekszy minus dla Kotarby, gosc tylko sie wozi, pech go nie opuszcza ale nie martwi mnie to wgl bo nie lubie dupowozow. Hondy w HR4 fajna rywalizacja. Szkoda wypadku przez awarie hamulcow Kalickiego bo to tez dobry fighter. Dziwny dzwon następnego fightera Bugajskiego, tez szkoda.

Widziałem dzwon Bugajskiego i nie był to dziwny wypadek. Był tam lewy krótki zakręt gdzie po cięciach zaczęły wychodzić kamienie. Kierowca niestety wjechał na nie, samochód nieco rzuciło, później nastąpiła kontra i uderzył w przepust. Niestety mega rolka, osobiście jeszcze nie widziałem takiego wypadku. Pilot wyszedł ledwo o własnych siłach, zabrał go ambulans.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez nikt ważny » niedziela, 6 sie 2017, 17:17

Co do Kajetana sam doskonale wie ze WRC2 nie bedzie bo jest tzw szklany sufit ...wyzej nie podskoczy .Juz na poczatku sezonu była mega walka do konca o budzet na ERC ..mało Kajto nie skonczył w RSMP ..Jak to mówia w srodowsku ''niedzwiedzia przysługe '' Kajetanowi i reszcie zrobił Kubica który w pierwszym sezonie z tzw. czapki ,bez doswiadczenia ,bez reki z grupą inwalidzką zdobył tytuł WRC2 .Menagery z Lotosa juz mają majstra wiec po co wchodzic do tej samej rzeki .Ale obym sie mylił i jak Kajto zdobedzie budzet na WRC2 ( czego Mu serdecznie życze i trzymam kciuki ) to odszczekam ......A rzeszowiak super !!!!.....Tylko Buffi i Kajto trzymali tempo ...czołówka RSMP niestety jest jak kazdy widzi a jak teraz Brayan wroci do RSMP to bedzie powtórka z rozrywki ........
"Mnie nie interesuje, co mówią inni ludzie, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym mówią." Robert Kubica
Avatar użytkownika
nikt ważny
N1
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa, 18 lis 2015, 14:05

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez andrew88 » niedziela, 6 sie 2017, 21:45

trebor napisał(a):Nie pamiętam rajdu z tyloma wypadkami. Pierwszego dnia Pstrągowa zbierała zniwo!

Na Grudnej wcale nie było łatwiej - Lopez, Rosetti, EDYCJA: Jednak też Nemet w Fieście R5. Generalnie raczej wszystkie oesy stanowiły dla kierowców niezłe wyzwanie. Bardzo dziwi mnie tak mała frekwencja kibiców na oesach, bo lista była bardzo dobra, nie było karnetów, nie było blokad dojazdu do oesów.
Dwie ciekawsze sytuacje, jakie udało się nagrać podczas rajdu (ale z góry przestrzegam, że to "przedszkole" porównując z grubymi dzwonami).
Spin Artura Muradiana podczas przejazdów treningowych na nawrocie na Niechobrzu. Jak zazwyczaj przygód w tym miejscu nie brakowało - m.in. Remennik wjechał do rowu na wewnętrznej, Laszlo Nemeta też obróciło.
https://youtu.be/vIXqYAWJQxQ
Wycieczka poza drogę Zelindo Melegariego w trakcie drugiego przejazdu Grudnej. Mimo tego, że uderzenie w skarpę było dosyć silne, to Włoch był w stanie dokończyć etap i wobec niebywałego pecha Tibora Erdiego najszybszego na oesach (Węgier nie był w stanie dotrzeć do mety, gdyż po mecie lotnej ostatniego oesu awarii uległ silnik) wygrać kategorię ERC 2. W tym miejscu Grudnej przygodę miała także Catie Munnings, która również opuściła drogę (w tym przypadku bez większych konsekwencji, bo poszła na wprost na zablokowanych kołach).
https://youtu.be/qdscSOKezRM
EDYCJA:
trebor napisał(a):Mocny dzwon Łukjaniuka - onboard jest w sieci - też błąd - za wczesne wejście w zakręt, długo rowem, przepust betonowy i co parę metrów ślady na asfalcie po kilkukrotnej rolce, otarciu o drzewa i wreszcie stop. Auto wyglądało masakrycznie, załoga ok, choć Łukja słabo chodził.

Aleksiej miał problemy z chodzeniem już podczas ceremonii startu, w trakcie wyboru pozycji startowych nawet poprosił o krzesło. To raczej nie był efekt tego dzwona.

P.S.
Można gdzieś zobaczyć podsumowania poszczególnych dni z Eurosportu?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez gawittt » poniedziałek, 7 sie 2017, 11:39

andrew88 napisał(a):
P.S.
Można gdzieś zobaczyć podsumowania poszczególnych dni z Eurosportu?



Ja to zgrałem. Czy jak udostępnię na chomiku to będzie ok?
Avatar użytkownika
gawittt
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2014, 13:57
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 7 sie 2017, 12:51

Taurus napisał(a):Bardzo lubię rajd rzeszowski. Niestety już dawno nie byłem.
Jesteś Mistrzem oceniając w taki sposób rajd zza komputera - Brawo TY !!!

gawittt napisał(a):
andrew88 napisał(a):P.S.
Można gdzieś zobaczyć podsumowania poszczególnych dni z Eurosportu?
Ja to zgrałem. Czy jak udostępnię na chomiku to będzie ok?
Wrzuć na google dysk - łatwiej pobrać

Słowo z mojej strony
Niestety byłem tylko w sobotę ale i tak przypomniałem sobie dlaczego tak bardzo lubię Rajd Rzeszowski i na dzień dzisiejszy uważam go za najlepszy rajd w Polsce - super trasy, zajeb**** atmosfera mimo że jakoś kibiców było mało (przynajmniej tam gdzie my oglądaliśmy), organizacyjnie też pułap bardzo wysoki, do tego safeciarze z którymi miałem do czynienia bez zbędnej napinki i wyrozumiali, jak trzeba było pogonić to robili to co do nich należało, jak trzeba było zwrócić uwagę to też w kulturalny sposób. Dzwonów może i dużo ale one zawsze się pojawiają jak trzeba jechać z opisu ani na pamięć - kilka lat temu też była taka edycja gdzie było ich naprawdę dużo i zawsze tak się dzieje jak na Rzeszowie są nowe odcinki.

seal napisał(a):Inną sprawą jest sam przebieg czynności ratowniczych w trakcie Rajdu Rzeszowskiego. Moim prywatnym zdaniem jakoś się to porozjeżdżało ...hmm. Ale z "boku" wszystko inaczej wygląda.
To może jedyny zarzut do tegorocznego Rzeszowa - na drugiej Lubeni spalił się Civic - strażacy jakoś tak mało "chętnie" przystąpili do akcji gaśniczej
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... f6IONzY_9g
a jak już zaczęli to też to wyglądało jakby "chcieli a nie mogli" (choć nie jestem strażakiem więc nie wiem wedle jakich procedur to się odbywa)
https://www.youtube.com/watch?v=89dEJH_7ngo&t=20s

Mad Max napisał(a):
SebaSTI napisał(a):
rafalze-ce napisał(a):Jak myślicie jest szansa na oderwanie się w 1.58
https://youtu.be/4IVTknfreLY
Najazd będzie szybki ale te drzewa za zakrętem po prawej.
nie ma szans :wink:
A ja bym nie był tego taki pewny bo sam się nad tym zastanawiałem - do tego szczytu jest cały czas napad do dołu i to dość długi napad i można się tam zaskoczyć - weź też pod uwagę że kamera trochę zawsze "wypłaszcza" odległości i ogólnie "spłaszcza" obraz
SebaSTI Gina to to nie jest, ale jednak coś skakali :wink: samo miejsce z filmu wygląda na dość ciekawe do oglądania
https://www.youtube.com/watch?v=ScwpSosIBy8
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Wloch a ty? » poniedziałek, 7 sie 2017, 13:12

Ja to myślę że więcej kibiców było na Azorach a tu po prostu sezon ogórkowy zobaczycie ilu kibiców będzie na Barum.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez woocasch » poniedziałek, 7 sie 2017, 13:17

Mad Max napisał(a):To może jedyny zarzut do tegorocznego Rzeszowa - na drugiej Lubeni spalił się Civic - strażacy jakoś tak mało "chętnie" przystąpili do akcji gaśniczej
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... f6IONzY_9g
a jak już zaczęli to też to wyglądało jakby "chcieli a nie mogli" (choć nie jestem strażakiem więc nie wiem wedle jakich procedur to się odbywa)
https://www.youtube.com/watch?v=89dEJH_7ngo&t=20s

Na pierwszy filmiku ewidentnie widać, że strażacy nie mieli nawet czym działać, bo to nie był samochód z wodą czy pianą. Zresztą nie wiemy ile czasu minęło od chwili wypadnięcia Civica i może strażacy już zużyli gaśnice, które mieli na pokładzie :) A jak ogień już się na dobre "rozkręcił" to ciężko go tak szybko ugasić, zresztą mamy w historii rajdów wiele przykładów, że jak pożar urośnie do odpowiedniego rozmiaru to potem auto po prostu pali się do końca i nie ma szans go uratować :( Wg mnie strażacy zrobili tyle ile mogli.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Rubajticos » poniedziałek, 7 sie 2017, 13:37

Dokładnie tak jak pisze woocasch. To samochód lekki wyposażony w sprzęt do ratownictwa technicznego. Jeśli miał zbiornik z wodą to max 200-300 litrów w co osobiście wątpię. Przykład sprzed dwóch lat kiedy spłonęła Honda na odcinku Glinik - tam pierwszy samochód, który dojechał miał 1000 litrów. Jak pamiętamy na niewiele się to zdało. Z tego co piszą w komentarzach pod filmem strażacy zużyli co mieli i później mogli już tylko czekać na zastęp z beczką.
Rubajticos
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2014, 10:41

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 7 sie 2017, 13:47

Dzięki za pewne wyjaśnienie i rozjaśnienie sytuacji - tak jak napisałem Ja nie Strażak
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron