Życie z LPG

Dyskusja na ogólne tematy w kategorii "Motoryzacja"

Moderatorzy: SebaSTI, skateman

Życie z LPG

Postprzez kopeć » czwartek, 9 mar 2017, 19:20

Jak Wam się układa życie z samochodami z instalacją LPG?? Możecie z własnego doświadczenia polecić albo odradzić jakiś zestaw (samochód + instalacja LPG)?
kopeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 16 lut 2017, 23:41


Re: Życie z LPG

Postprzez Piotr » czwartek, 9 mar 2017, 21:03

Tylko Cinquacento w holenderskim gazie :)
Kucharz
Avatar użytkownika
Piotr
N3
 
Posty: 271
Dołączył(a): środa, 25 gru 2002, 12:19
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Życie z LPG

Postprzez piotrg » piątek, 10 mar 2017, 00:24

Grand voyager 3.3 lub 3.8 z lat 2001-2007 nie krajowy bez gazu + u nas instalacja staga (nie żadne wynalazki brc czy prince) = zestaw perfekcyjny na długie lata :)
Rozumiem że pytasz o cywila a nie o rajdówke :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Życie z LPG

Postprzez kopeć » wtorek, 14 mar 2017, 23:03

oczywiście chodzi o cywilny samochód. A czemu instalacje BRC uważasz za wynalazek??
kopeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 16 lut 2017, 23:41

Re: Życie z LPG

Postprzez Gąsior » środa, 15 mar 2017, 08:42

Polecam forum swojej marki samochodu i, przy całym szacunku, nie spamowanie na forum dedykowanym motosportowi. Albo ewentualnie od razu napisz jaką firmę reprezentujesz.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Życie z LPG

Postprzez piotrg » środa, 15 mar 2017, 11:58

kopeć napisał(a):oczywiście chodzi o cywilny samochód. A czemu instalacje BRC uważasz za wynalazek??


Po pierwsze koszty, jak kupisz auto z brc z przebiegiem np 100 tyś i coś się wysypie to trzeba niestety to wyrzucać i przechodzić na inną instalację - koszty części są w kosmicznych cenach do brc i po prost nie opłaca się tego reanimować. Po drugie tylko ich "aso" ma oprogramowanie i nikomu nie udostępniają i jesteś skazany na nich, staga ci ogarnie każdy gazownik jak ci się coś wysypie np na wakacjach.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Życie z LPG

Postprzez piotrg » piątek, 24 mar 2017, 11:37

Nie usuwamy i nie edytujemy postów po kilku dniach jak już jacyś użytkownicy forum na nie odpowiedzieli
Ostatnio edytowano środa, 29 mar 2017, 23:23 przez piotrg, łącznie edytowano 2 razy
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Życie z LPG

Postprzez kopeć » środa, 29 mar 2017, 20:54

dziękuje za wszystkie informacje odnośnie instalacji BRC. Wezmę je pod uwagę.
kopeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 16 lut 2017, 23:41

Re: Życie z LPG

Postprzez Kit_Car » czwartek, 30 mar 2017, 17:22

Ja założyłem w styczniu komplet staga do vagowskiego 1.6 16V. 4000km i jestem zadowolony, póki co ok. Jakby się coś działo, to Staga ogarnia każdy gazownik, wtryski czy reduktor dużo nie kosztują, bodajże ponad stówkę, wymienię czy zregeneruję sam. Jak się skończy gwarancja to sam też wyreguluję. Przy BRC nie ma szans, bo to dużo mniej popularna instalacja, a jak wyczyścić wtryski czy wymienić gumy w reduktorze dowiem się na każdym forum gazowym. No i wystarczy interfejs i sam reguluję. Przy BRC tylko autoryzowany serwis. No i ceny, BRC droższe, a nie ma w sumie tak naprawde gwarancji, że lepsze. Jeszcze jeden czynnik- jak polskie nie odstaje znacząco od zagranicznego, to wolę kupić polskie.
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Życie z LPG

Postprzez kingers » wtorek, 27 cze 2017, 23:19

Pozwól, że trochę się nie zgodzę z tym co piszesz. 4000 km to jeszcze żaden przebieg jak dla gazu, poczekaj aż stuknie przynajmniej 60 tys.km. Przy BRC też da się dużo rzeczy zrobić samemu, a i opisów też się trochę znajdzie. Ostatnio regenerowałem reduktor do BRC SQ24, koszt wyniósł równe 100 zł. Reduktor jak i cała instalacja miała już na liczniku ponad 100 tys. km, więc już najwyższa pora była na regenerację (przez ten czas nic się nie wydarzyło). Soft do BRC też jest dostępny, chociażby na elektrodzie. Wystarczy tylko dokupić kable, żeby się podłączyć. Dla mnie te instalację są bardzo dobre jakościowo, ale i tak dużo jednak zależy od montażu i strojenia. Na tym ostatnim trzeba się jednak dobrze znać.
kingers
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 7 maja 2017, 17:37

Re: Życie z LPG

Postprzez Kit_Car » środa, 28 cze 2017, 00:07

Wiem że to za mały przebieg by polecać, ale na dzień dzisiejszy jest około 9000 km i jeśli polecać nie mogę, to nie odradzę. Żadnych problemów :) Oby tak dalej. Tego samego życzę każdemu użytkownikowi instalacji lpg :)
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Życie z LPG

Postprzez kowal32 » środa, 12 lip 2017, 22:27

Ja jeżdżę fitem grande punto 1.4 z instalacją BRC Sq32. Auto służy mi do dojazdów do pracy, jestem zadowolony z montażu miesięczne koszta dojazdów spadły o połowę. Póki co instalacja nie płata figli więc nie ponoszę dodatkowych kosztów z nią związanych.
kowal32
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 27 cze 2017, 22:55


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości