Rally Argentina

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Argentina

Postprzez Voo » niedziela, 30 kwi 2017, 18:16

Kurde gdyby nie jeden błąd na mostku miałby to chłopak. Do tego momentu był szybszy.

No nic, brawa dla Thierryego.

Kapitalne emocje.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 kwi 2017, 18:17 przez Voo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » niedziela, 30 kwi 2017, 18:17

Szkoda, te 30 sekund wczoraj przez problemy techniczne zrobilo roznice. Zwyciestwo powinno nalezec do Evansa, ale takiej sa rajdy. Tak czy siak swietna koncowka i bardzo dobra postawa M-sportu.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 kwi 2017, 18:19 przez deiman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez speedyzxz » niedziela, 30 kwi 2017, 18:19

Brawo że się nie poddawał Elfyn!
A w punktacji Neuville goni Ogiera, co by było gdyby nie te dwa błędy :shock:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 30 kwi 2017, 18:31

Ten mostek bedzie sie Elfynowi snil chyba jeszcze dluzszy czas. Wielka szkoda, byl naprawde bardzo bardzo blisko, ale z drugiej strony Neuville pojechal bardzo dobry rajd i szczescie tym razem bylo po jego stronie. Bardzo emocjonujacy finisz, jeden z najciasniejszych w historii. No i 30 punktow Neuville przy 14 Ogiera oznacza, ze przewaga Seba topnieje, a w Portugalii Neuville nadal bedzie mial niezla pozycje startowa, bo jedzie jeszcze za JML. Natomiast 2-3-4 to wciaz wspanialy wynik dla M- Sportu i az dziwne, ze Ogier jest tym najbardziej z tylu.
Oj beda jeszcze emocje w tym sezonie :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Argentina

Postprzez wanderer » niedziela, 30 kwi 2017, 18:36

MPSport napisał(a):Gdybym decydował o składzie w Citroenie to na pewno Krisa bym się nie pozbywał. Może nie pasuje do roli lidera zespołu, ale przy obecnym systemie punktacji zespołów - że 2 najlepsze auta z 3 punktują - Kris byłby idealny w roli jokera w 3 aucie. Citroenowi potrzeba mocnej "jedynki", jako drugi dobrze się sprawuje Craig Breen. Myślę że zdjęcie z Krisa presji by mu tylko pomogło, i uzyskiwałby podobne wyniki jak przed rokiem. Pewnie nigdy nie zostanie mistrzem świata, ale pewnie parę rajdów jeszcze wygra.

Zgadzam się w 100%. Meeke jak na razie kiepsko sprawdza się jako lider. Lepiej by było gdyby pełnił tą samą rolę co Latvala w VW, który był za słaby na zdobycie mistrzostwa świata, bo popełniał błędy a forma mu się poprawiała dopiero gdy nie było presji, bo szanse na tytuł się kończyły.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Argentina

Postprzez adamlen » niedziela, 30 kwi 2017, 18:42

Walka do ostatniego metra nabrała nowego znaczenia :D
Od dawna pisałem, że Evans to czołówka na asfalcie a na szutrze mu trochę brakuję. Po tym rajdzie myślę, że sporo się poprawił również na tej nawierzchni, ale nie oszukujmy rzeczywistości, opony mu w tym rajdzie pomogły. Gdyby nie miał wczoraj problemów z dyfuzorem miałby przewagę minuty której by już nie stracił.
Dlatego wielkie brawa również dla Neuvilla, który zdecydowanie był najszybszy z załóg na Michelinach.
Tanak próbował gonić, ale chyba Fiesta nie była wystarczająco konkurencyjna.
Ogier był tutaj cieniem, więc na nic więcej jak 4 miejsce nie zasłużył.
Latvala przyzwoicie, na tle kolegi z zespołu to niebo a ziemia, ale to nie był jego rajd.
Sordo bardzo szybki i równie pechowy. Ostatnio sporo ma tego pecha.
Paddon, Haninen - kompletnie nie udane rajdy zarówno ich osiągi jak i auta z awariami.
Bohaterowie tego rajdu są na podium a więc wyniki sprawiedliwe.

Nie wiele brakło aby mieć 5 zwycięzcę w 5 rajdach. Przed rajdem obstawiałem Tanaka, ale Evans też mógłby być :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » niedziela, 30 kwi 2017, 23:08

adamlen napisał(a):Dlatego wielkie brawa również dla Neuvilla, który zdecydowanie był najszybszy z załóg na Michelinach.
Tanak próbował gonić, ale chyba Fiesta nie była wystarczająco konkurencyjna.
Ogier był tutaj cieniem, więc na nic więcej jak 4 miejsce nie zasłużył.

Na pewno Dmack tutaj spisywal sie dobrze, ale czy Fiesta nie byla konkutencyjna? Wywalczyli 2,3 i 4 miejsce na koniec rajdu. "Prywatny" Ostberg byl na podium do momentu wystapienia problemow. Dla mnie to calkiem dobra "konkurencyjnosc" samochodow M- sportu;)

Ogier byl tutaj pewnego radzuja zagadka. Na pewno czyszczenie nie pomaga, ale pomimo tego, nie notowal topowych czasow podczas 2 i 3 dnia. Ott i Mads dla odmiany juz tak. Z drugiej strony Francuz w Argentynie jeszcze nigdy nie wygrywal, a samochod relatywnie nie jest tak mocny jak w latach poprzednich.

Chinskie oponki w koncu znalazly warunki dla siebie. W Meksyku kamieniste drogi jakby im nie sluzyly, ale miekki szuter wydaje sie juz pasowac. Takie warunki znajda jeszcze w Portugalii, Polsce, Finlandii i byc moze w dwoch ostatnich rundach sezonu. Gdyby jeszcze udalo sie znalezc forme z Monte Carlo na suchym asfalcie... ufff... Tak czy siak dobra robota i bedzie bardzo interesujace sledzic ich dyspozycje podczas nastepnych rund a takze forme samego Evansa.

Neuville zgarnal bardzo ladna sume punktow podczas 3 ostatnich rajdow. Obecnie ma 84 pkt, Latvala 86 a Ogier 102. Przed nami 4 rajdy szutrowe i dla lidera klasyfikacji czyszczenie trasy na pewno pomocne nie bedzie, szczegolnie na Sardynii, ktora pojawi sie po nadchodzacej Portugalii. Tak wiec Thierry znalazl sie na calkiem niezlej pozycji do ataku po dwoch bledach na poczatku sezonu. Zobaczymy czy zlapie Ogiego oraz ewentualnie co sie wydarzy, kiedy on bedzie otwierac trase podczas pierwszych dni rajdow. Ciekawe rowniez jak zareaguje Ogier, kiedy poczuje oddech rywala na swoich plecach.

Szkoda mi Toyoty, ktorym zgodnie z przewidywaniami troszke jakby zaczyna brakowac tempa. Z drugiej strony ich debiut jest natomiast i tak swietny a Jari w Yarisie ;) ma obecnie najlepszy start do sezonu w jego dotychczasowej karierze.

Nie widzialem drugiego wypadku Meeka. Pierwszy byl chyba troche pechowy - wszystkie auta w tym miejscu mocno wybijalo, ale to C3 Meeka wyladowalo lekko z boku (EDIT: drogi), co wystarczylo do rolki. Jednak blad to blad i winic mozna tylko kierowce. Jego jazda jest, powiedzialbym, wybuchowa - moim zdaniem on albo bedzie dzwonic, albo, przy dyspozycji tego samochodu oraz tak odleglej pozycji startowej, wygrywac. Dla mnie jako kibiva bomba, ale nie wiem jak spojrzy na to zarzad ;)

Slaby sklad 3 kierowcow Citroena praktycznie skresla ich z walki o tytul wsrod producentow, choc na ten sezon priorytety maja inne. Widac tez, ze wystawianie 3 samochodow przy mozliwosci nominowania 3 kierowcow do zbierania pkt podczas kazdego rajdu przynosi korzysci zespolom Forda i Hyundaia. 3 zalogi u Makkinena i Mattona niedlugo sie pojawia, ale tak czy siak bedzie brakowac po jeszcze jednym mocnym zawodniku w tych teamach. Coz, moze za rok ;)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 maja 2017, 20:24 przez deiman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez Iwan Drago » poniedziałek, 1 maja 2017, 18:58

Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: Rally Argentina

Postprzez oczek29 » poniedziałek, 1 maja 2017, 19:48

Avatar użytkownika
oczek29
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:29

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » poniedziałek, 1 maja 2017, 20:23

Iwan Drago napisał(a):http://www.mirror.co.uk/sport/other-sports/rally-crash-kris-meeke-argentina-10333309

No wlasnie.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » czwartek, 26 kwi 2018, 15:32

Któż w tym roku? :)
Niebezpiecznie po Korsyce brzmi wypowiedz Ogiera o duzym postepie samochodu, ale zobaczymy. Cytrynka podobno tez cos przywiozla :).
Jari mowil przed sezonem, ze zmiana samochodu moze byc ciezka dla Otta, bynajmniej dla niego taka byla. Poki co, Lat nie mial jeszcze lepszego tempa od Tanaka w zadnym rajdzie. Czekam na jakies zwyciestwo Toyoty.

EDIT: Pada lub jest mokro, czy po prostu Ogier znow jest szybki wszedzie?
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez Rules » piątek, 27 kwi 2018, 14:28

Coś mi umknęło, dlaczego jedzie Sordo, a nie Paddon?
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rally Argentina

Postprzez wanderer » piątek, 27 kwi 2018, 17:43

Rules napisał(a):Coś mi umknęło, dlaczego jedzie Sordo, a nie Paddon?

Widocznie zespół uznał, że Sordo zdobędzie więcej punktów w tym rajdzie niż Paddon.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Argentina

Postprzez KaMiLL WRC » piątek, 27 kwi 2018, 18:28

wanderer napisał(a):
Rules napisał(a):Coś mi umknęło, dlaczego jedzie Sordo, a nie Paddon?

Widocznie zespół uznał, że Sordo zdobędzie więcej punktów w tym rajdzie niż Paddon.


Trochę dziwna decyzja zważywszy na fakt, że 2 lata temu Paddon wygrał w Argentynie, a rok temu finiszował o 2 pozycje wyżej od Sordo.
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rally Argentina

Postprzez djescape » piątek, 27 kwi 2018, 20:24

Bardzo negatywnie zaskakują mnie pozostali dwaj kierowcy Forda: rozumiem że nie są w stanie walczyć o zwycięstwo, to normalne, ale toczenie się na tyle stawki nie świadczy o nich dobrze.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron