Napisali o rajdach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Napisali o rajdach

Postprzez djescape » niedziela, 1 sty 2017, 15:28

Przerzucenie aktywności i promocji na internet: jestem na tak!
Reszta? Niekoniecznie... Co do dopuszczonych samochodów to jestem na dopuszczeniem na wzór GSMP. Dlaczego nie zróżnicować stawki? Kto ma się ścigać o majstra będzie to robił, reszta stawki stanowiła by fajne urozmaicenie na trasach i w jakimś tam stopniu mogło by to przyczynić się do wzrostu zainteresowania wśród kibiców.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa


Re: Napisali o rajdach

Postprzez viper » niedziela, 1 sty 2017, 16:05

fajnie napisane, ale moim zdaniem bez tv publicznej nic sie nie wskura. Nawet więcej... Bez odcinka na żywo zainteresowanie sie wiele nie zmieni, bo dzisiaj nadal jednak tv to podstawa i to ona nakręca wszystko..
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Napisali o rajdach

Postprzez woocasch » poniedziałek, 2 sty 2017, 10:02

viper napisał(a):fajnie napisane, ale moim zdaniem bez tv publicznej nic sie nie wskura. Nawet więcej... Bez odcinka na żywo zainteresowanie sie wiele nie zmieni, bo dzisiaj nadal jednak tv to podstawa i to ona nakręca wszystko..

Masz rację, aby zwiększyć zainteresowanie w jakimś znaczącym stopniu to relacje muszą być na żywo, oprócz tego oczywiście wieczorne podsumowanie dnia czy rajdu. Zresztą widać, że taką samą strategię ma promotor w WRC i kładzie nacisk na zwiększanie relacji na żywo. Kiedyś gdy w IRC i potem w ERC Eurosport robił wejścia na żywo to zainteresowanie też było jakby większe niż ostatnio.


viper napisał(a):
andrew88 napisał(a):Grzyb dobrze powiedział, że powinno się dążyć do różnorodności na oesach i dopuszczenia do startów nawet wurców (które jak Grzyb mówił starszej generacji są tańsze niż R5, a robią nieporównywalne widowisko). Poza tym wiedząc, że na starcie zobaczę tylko ośki spadłaby u mnie ochota na wybranie się na taki rajd.

Grzyb głupoty opowiada z wrc. Już był ten temat przerobiony i wszyscy płakali ze wynik rajdu jest z góry znany.

Podważasz opinię kogoś kto w ostatnich latach startował zarówno Focusem WRC, jak i Fiestą WRC, Fabią S2000, Fiestą R5 i Fabią R5? Odkładając sympatię czy antypatie w stosunku do GG to jednak chyba on jako jedyny w trzech ostatnich latach startował regularnie takim przekrojem samochodów rajdowych. Więc chyba wie z jakimi kosztami wiążą się starty poszczególnymi konstrukcjami, wie też chyba nieco lepiej niż Ty czy ja jakie są wrażenia z prowadzenia takich rajdówek. Moim zdaniem polskie rajdy są obecnie w takim dołku, że dopuszczeni WRC może tylko pomóc, bo jednak jeździ to lepiej niż R5 :) Wiadomo, że jeżeli najlepszy kierowca będzie mieć najlepsze auto to wynik będzie z góry znany, ale jeżeli w WRC zaopatrzy się ktoś nieco słabszy to autem nadrobi zaległości ;) Przy zmianie regulaminów w MŚ zostanie teraz uwolnionych nieco starszych aut, więc być może jest to dobry moment na taki ruch. W Austrii zaryzykowali i nie wyszli na tym najgorzej :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Napisali o rajdach

Postprzez viper » poniedziałek, 2 sty 2017, 12:51

woocasch napisał(a):Podważasz opinię kogoś kto w ostatnich latach startował zarówno Focusem WRC, jak i Fiestą WRC, Fabią S2000, Fiestą R5 i Fabią R5? Odkładając sympatię czy antypatie w stosunku do GG to jednak chyba on jako jedyny w trzech ostatnich latach startował regularnie takim przekrojem samochodów rajdowych. Więc chyba wie z jakimi kosztami wiążą się starty poszczególnymi konstrukcjami, wie też chyba nieco lepiej niż Ty czy ja jakie są wrażenia z prowadzenia takich rajdówek. Moim zdaniem polskie rajdy są obecnie w takim dołku, że dopuszczeni WRC może tylko pomóc, bo jednak jeździ to lepiej niż R5 :) Wiadomo, że jeżeli najlepszy kierowca będzie mieć najlepsze auto to wynik będzie z góry znany, ale jeżeli w WRC zaopatrzy się ktoś nieco słabszy to autem nadrobi zaległości ;) Przy zmianie regulaminów w MŚ zostanie teraz uwolnionych nieco starszych aut, więc być może jest to dobry moment na taki ruch. W Austrii zaryzykowali i nie wyszli na tym najgorzej :)

No a co ma piernik do wiatraka, że stratował. Grzyb patrzy na siebie, ale ważne że wie czy go na to stać. Jak go stać gada że mogły by być wrc. Polskie rajdy sa w dołku nie dlatego ze nie ma jednego czy dwóch wrc tylko dlatego że maja marketing jaki maja. Jak ktoś chce nadrabiać zaległości to niech sie nauczy jeździć, bo wrc to sobie krzywdę zrobi. Chciałbys żeby był jeden pretendent do tytułu a max dwóch ? Bo ja nie i sympatia lub antypatia do Grzyba nie ma nic wspólnego.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Napisali o rajdach

Postprzez woocasch » poniedziałek, 2 sty 2017, 13:06

Wiadomo, że nie chcę żeby był jeden zawodnik w topowym WRC, który będzie "skazany na sukces", tak samo jak samo jedno WRC nie uratuje cyklu, bo ważne są wszystkie działania marketingowe - pełna zgoda. Ale bardziej odnosiłem się do kwestii, że napisałeś, że "Grzyb głupoty opowiada", a andrew88 poruszył temat kosztów, gdzie wg wypowiedzi GG starsze generacje WRC są tańsze niż R5. Grzyb startował ostatnio dwoma generacjami aut WRC, do tego S2000 i R5, więc chyba ma idealne porównanie kosztów, więc dlaczego sądzisz, że "opowiada głupoty" ?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Napisali o rajdach

Postprzez viper » poniedziałek, 2 sty 2017, 15:56

woocasch napisał(a):Wiadomo, że nie chcę żeby był jeden zawodnik w topowym WRC, który będzie "skazany na sukces", tak samo jak samo jedno WRC nie uratuje cyklu, bo ważne są wszystkie działania marketingowe - pełna zgoda. Ale bardziej odnosiłem się do kwestii, że napisałeś, że "Grzyb głupoty opowiada", a andrew88 poruszył temat kosztów, gdzie wg wypowiedzi GG starsze generacje WRC są tańsze niż R5. Grzyb startował ostatnio dwoma generacjami aut WRC, do tego S2000 i R5, więc chyba ma idealne porównanie kosztów, więc dlaczego sądzisz, że "opowiada głupoty" ?

Aj łapiesz mnie za słowa. Nawet jeżeli sa starsze i tańsze to wolniejsze i ciekawe gdzie bedą startować. Temat był przerabiany za kuzaja ze jedna jaskółka wiosny nie czyni. Po za tym jak starsze wrc to dlaczego nie nowsze. W open n chyba jest zakaz wrc, bo może i sa tańsze od r5 ale nadal to duże pieniądze nawet do proto. Wrc w Polsce nie ma racji bytu bo jest jak jest i trzeba wziąć sie za marketing bo jak on będzie to będzie kasa dla zawodników tak jak na Barbórce warszawskiej.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Napisali o rajdach

Postprzez Mic_123 » czwartek, 19 sty 2017, 09:38

http://www.motofakty.pl/artykul/tablice ... tofakty.pl

Interpelacja n/t zbiorczej tablicy rejestracyjnej do auta cywilnego, testowego, rajdowego i ubezpieczenia najdrozszego auta "w zestawie".
Dla kilku aut majacych tego samego wlasciciela. Jesli uda sie przeforsowac ten pomysl to zawsze jakis bonus.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Napisali o rajdach

Postprzez Kubus » środa, 1 lut 2017, 23:34

Zapowiedź rajdu Szwecji. Jak zwykle inaczej.

https://www.facebook.com//rajdomaniacy/
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Napisali o rajdach

Postprzez DonCorrado » wtorek, 14 lut 2017, 12:40

może nie do końca o rajdach, ale wywiad z Borowczykiem o jego pracy i F1

http://weszlo.com/2017/02/14/230072/
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Napisali o rajdach

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 10 kwi 2017, 13:58

no to kolejnych kilka słów nie o rajdach a o F1 - myślę że warto przeczytać
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/liczy ... ia,91,1773
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Napisali o rajdach

Postprzez DonCorrado » niedziela, 25 cze 2017, 17:47

Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Napisali o rajdach

Postprzez wanderer » poniedziałek, 26 cze 2017, 18:00

Ciekawy materiał, częściowo o rajdach. :)
https://www.facebook.com/JanDawidSpiewa ... 849199108/
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron