Starty Kubicy w Rajdach

Jak sama nazwa wskazuje, dyskusje na ogólne tematy.

Moderator: SebaSTI

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Dani » wtorek, 4 paź 2016, 08:41

Pewnie wystawią, ale nie od początku.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04


Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 2 lut 2017, 16:05

http://www.rajdy.v10.pl/Kubica,bierze,p ... 43008.html
http://rajdy.autoklub.pl/news/kubica-te ... rtha,73764
może zobaczymy Roberta w tym roku w rajdach ale moim zdaniem najbliżej mu do Toyki która w Le Mans wystartuję 3 autami http://swiatwyscigow.pl/dlugodystansowe ... na-le-mans
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez adamlen » czwartek, 2 lut 2017, 20:52

Dobrze było by jakby to była Toyota, może dostał by jakiś bonus w Yaris WRC :D
Ale będzie to "tylko" zespół ByKolles.
Nie obserwuję WEC bo formuła oglądania długich wyścigów oraz kwestia dzielenia auta z innymi kierowcami jest ciężka do obserwacji, ale ten zespół nie miał podejścia do Audi, Porsche czy Toyoty. Teraz dostaną nowy silnik, ale nie sądzę aby mogli być konkurencyjni.
Prawdopodobnie Kubica miał inne plany (być może WEC z Audi) i w tej sytuacji postanowił przejeździć sezon w słabszym zespole aby za rok dołączyć do fabrycznej ekipy.
W WEC było i jest kilku szybkich zawodników. Webber, Sarrazin, Lopez, może dołączy Alonso :)
Auta również są fantastyczne, czytałem opinię, że nie są tak restrykcyjnie projektowane jak F1 i pod wieloma względami je przewyższają.
Jakby jeszcze formuła wyścigów była bardziej klasyczna to byłbym w stanie je polubić.
Tak czy inaczej życzę powodzenia i dobrych wyników a może w przyszłości wyląduje w wspólnym zespole z dawnym przyjacielem z F1.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Honiclbr » czwartek, 2 lut 2017, 21:04

adamlen napisał(a): W WEC było i jest kilku szybkich zawodników. Webber, Sarrazin, Lopez, może dołączy Alonso :)

Webber wraz z końcem minionego sezonu zakończył karierę, co nie zmienia faktu, że jest z kim pościgać się.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez adamlen » czwartek, 2 lut 2017, 21:29

Honiclbr napisał(a):
adamlen napisał(a): W WEC było i jest kilku szybkich zawodników. Webber, Sarrazin, Lopez, może dołączy Alonso :)

Webber wraz z końcem minionego sezonu zakończył karierę, co nie zmienia faktu, że jest z kim pościgać się.


Dlatego napisałem "było i jest". Do WEC ściągają coraz ciekawsi kierowcy to jest fakt, zanim odeszło Audi i Nissan było też całkiem ciekawie jeśli chodzi o fabryki. W tym sezonie zapowiada się mocny pojedynek między Porsche i Toyotą. A więc kadrowo i technicznie LMP1 jest w światowej czołówce sportów motorowych. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Oby nie było tak jak w przeszłości, że Kubica się stara, daje z siebie 110% a i tak zawodzi technika, albo czynnik ludzki (zmiennicy).
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Mad Max » piątek, 3 lut 2017, 11:09

adamlen napisał(a):Ale będzie to "tylko" zespół ByKolles.
Taki wybór jest odrobinę niezrozumiały bo mi w uszach cały czas dzwonią słowa RK o mega profesjonalizmie jaki dany zespół ma prezentować a o ile się nie mylę to to jest dość świeża ekipa (tu mogę się mylić) chyba że w WEC mają standardy pracy wyższe niż gdziekolwiek indziej.
adamlen napisał(a):Prawdopodobnie Kubica miał inne plany (być może WEC z Audi) i w tej sytuacji postanowił przejeździć sezon w słabszym zespole aby za rok dołączyć do fabrycznej ekipy.
Trochę nie rozumiem takiego gdybania, jak by zespoły były nim zainteresowane to by do nich trafił, np. jedno auto Toyoty nadal nie jest do końca obsadzone, dodatkowo Audi było ze swoich kierowców zadowolone bo nigdzie nie mówiło się o tym że chcieli by ich zmienić i w ostatnim czasie kierowcy raczej się nie zmieniali
adamlen napisał(a):Auta również są fantastyczne, czytałem opinię, że nie są tak restrykcyjnie projektowane jak F1 i pod wieloma względami je przewyższają.
Z tego co mówił Webber F1 ma przewagę przyśpieszenia i masy natomiast dzięki zabudowie kół WEC ma znacznie lepszy docisk co czuć w szczególności na zakrętach
adamlen napisał(a):Jakby jeszcze formuła wyścigów była bardziej klasyczna to byłbym w stanie je polubić.
Na Eurospoecie od kilku lat pokazywane jest całe LeMans przez 24h - polecam obejrzenie kilku nocnych sesji - szczególnie wrażenia robią nocne onboardy ze słabszych klas np GTE Pro gdzie takie LMP1 przelatuje koło takiego auta niczym rakieta - piorunujące wrażenie.
adamlen napisał(a):Tak czy inaczej życzę powodzenia i dobrych wyników a może w przyszłości wyląduje w wspólnym zespole z dawnym przyjacielem z F1.
Z tym chyba wszyscy jesteśmy zgodni życząc Robertowi żeby jak najszybciej trafił do fabrycznego teamu z możliwoscią walki o najwyższe cele bo jak każdy wie jeździć to ten gość potrafi.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez miszczu140000 » piątek, 3 lut 2017, 11:54

Mad Max napisał(a):
adamlen napisał(a):Ale będzie to "tylko" zespół ByKolles.
Taki wybór jest odrobinę niezrozumiały bo mi w uszach cały czas dzwonią słowa RK o mega profesjonalizmie jaki dany zespół ma prezentować a o ile się nie mylę to to jest dość świeża ekipa (tu mogę się mylić) chyba że w WEC mają standardy pracy wyższe niż gdziekolwiek indziej.
adamlen napisał(a):Prawdopodobnie Kubica miał inne plany (być może WEC z Audi) i w tej sytuacji postanowił przejeździć sezon w słabszym zespole aby za rok dołączyć do fabrycznej ekipy.
Trochę nie rozumiem takiego gdybania, jak by zespoły były nim zainteresowane to by do nich trafił, np. jedno auto Toyoty nadal nie jest do końca obsadzone, dodatkowo Audi było ze swoich kierowców zadowolone bo nigdzie nie mówiło się o tym że chcieli by ich zmienić i w ostatnim czasie kierowcy raczej się nie zmieniali
adamlen napisał(a):Auta również są fantastyczne, czytałem opinię, że nie są tak restrykcyjnie projektowane jak F1 i pod wieloma względami je przewyższają.
Z tego co mówił Webber F1 ma przewagę przyśpieszenia i masy natomiast dzięki zabudowie kół WEC ma znacznie lepszy docisk co czuć w szczególności na zakrętach
adamlen napisał(a):Jakby jeszcze formuła wyścigów była bardziej klasyczna to byłbym w stanie je polubić.
Na Eurospoecie od kilku lat pokazywane jest całe LeMans przez 24h - polecam obejrzenie kilku nocnych sesji - szczególnie wrażenia robią nocne onboardy ze słabszych klas np GTE Pro gdzie takie LMP1 przelatuje koło takiego auta niczym rakieta - piorunujące wrażenie.
adamlen napisał(a):Tak czy inaczej życzę powodzenia i dobrych wyników a może w przyszłości wyląduje w wspólnym zespole z dawnym przyjacielem z F1.
Z tym chyba wszyscy jesteśmy zgodni życząc Robertowi żeby jak najszybciej trafił do fabrycznego teamu z możliwoscią walki o najwyższe cele bo jak każdy wie jeździć to ten gość potrafi.

Ja wiem może ten Koles jest taka przykrywką Nissana do powrotu pamiętajmy że wzięli ich silnik z nieudanego prototypu który chyba będzie rozwijany, pozatym to mu dało tak jakby furtke do starów w innych seriach w tym WRC nie patrząc jakim samochodem. A co do samego WEC to strata Audi w tym roku jest bolesna ale mówi się o nowych/starych graczach najbardziej o Pugu i BMW ale także były wątki Ferrari , Jaguara, Forda, Alpine, McLarena, Mazdy były też wątki o dziwo Subaru oraz kolejnej marki VW z przed skandalu i tu chodziło o Bentleya lub Lambo
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez adamlen » piątek, 3 lut 2017, 13:15

Mad Max napisał(a):Z tego co mówił Webber F1 ma przewagę przyśpieszenia i masy natomiast dzięki zabudowie kół WEC ma znacznie lepszy docisk co czuć w szczególności na zakrętach


To co piszesz to jedno, natomiast również przewaga techniczna miała dotyczyć zastosowanych rozwiązań nie dostępnych nawet w Formule 1. Nie pamiętam o jaki element chodziło, czy silnik, czy zawieszenie czy może technologii hybrydowej, ale taką opinię zapamiętałem z jakiegoś wywiadu.

Na Eurospoecie od kilku lat pokazywane jest całe LeMans przez 24h - polecam obejrzenie kilku nocnych sesji - szczególnie wrażenia robią nocne onboardy ze słabszych klas np GTE Pro gdzie takie LMP1 przelatuje koło takiego auta niczym rakieta - piorunujące wrażenie


Przymierzałem się kilka razy, i sama jazda faktycznie bywa widowiskowa, natomiast już obserwacja wyników czy śledzenie poczynań konkretnego kierowcy bywa zamglona przez całe to dzielenie samochodu. Z pewnością jednak w tej sytuacji podejdę do tematu jeszcze raz.


Rajdów jak widać również nie odpuszcza. Nie wiem w jakim charakterze były te testy, ale autka fajne:
https://www.youtube.com/watch?v=PlHb6VqGLkw
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Loeb1987 » sobota, 4 lut 2017, 02:22

miszczu140000 napisał(a):Ja wiem może ten Koles jest taka przykrywką Nissana do powrotu pamiętajmy że wzięli ich silnik z nieudanego prototypu który chyba będzie rozwijany

Nissan dał tylko silnik. Nie ma szans na powrót.
AER P60 wcale nie był taki zły, bo moc mieli dobrą, tylko sporo w zakrętach tracą.
Auto to ewolucja Lotus P1/01, więc ma już kilka lat. Patrząc na poprzednie sezonu to sukcesem będzie ukończenie LeMans.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 9 lut 2017, 15:49

Szkoda że na tym forum nie ma wątku o WEC bo to bardzo ciekawa seria http://wyscigi.autoklub.pl/news/mclaren ... mans,73909 a tu może kiedyś będzie miejsce dla Roberta bo nie zaprzeczeją budowie LMP1 a prawdopodobnie mogą w przyszłości dojść BMW,Ford,Pug
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 9 lut 2017, 16:47

miszczu140000 napisał(a):Szkoda że na tym forum nie ma wątku o WEC bo to bardzo ciekawa seria http://wyscigi.autoklub.pl/news/mclaren ... mans,73909 a tu może kiedyś będzie miejsce dla Roberta bo nie zaprzeczeją budowie LMP1 a prawdopodobnie mogą w przyszłości dojść BMW,Ford,Pug

Wszyscy będą co najwyżej w klasie GT. Pug się wycofał i długo nie wróci. Mają Dakar.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 9 lut 2017, 17:14

Ja jednak wciaz jestem zdania, ze najlepsza opcja dla RK byloby DTM w polaczeniu z programem GT. DTM to szybka seria, w ktorej mialby okazje powalczyc bok w bok i pracowac na wlasne nazwisko, bylby czescia fabrycznego zespolu Mercedesa, BMW albo Audi. A to daloby mu rowniez okazje startu w wyscigach takich jak Spa 24h, Nurburgring 24h, czy Bathurst 12h, na dodatek za kierownica fabrycznej maszyny. Ok, samochody DTM czy GT3 nie sa tak szybkie, ani technologicznie zaawansowane jak LMP1, ale jednak wydawalo mi sie, ze sciganie sie dlugodystansowo to nie byl szczyt ambicji Kubicy, ktory jednak powalczyc na torze tez zawsze lubil. Tak czy tak, samych sukcesow mu zycze :wink:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 10 lut 2017, 14:05

miszczu140000 napisał(a):Szkoda że na tym forum nie ma wątku o WEC bo to bardzo ciekawa seria http://wyscigi.autoklub.pl/news/mclaren ... mans,73909 a tu może kiedyś będzie miejsce dla Roberta bo nie zaprzeczeją budowie LMP1 a prawdopodobnie mogą w przyszłości dojść BMW,Ford,Pug

Jaki problem założyć wątek w dziale wyścigi? może wówczas ujawnią się jacyś fani serii?

Trochę zmartwił mnie ostatni wywiad Kubicy. Odnoszę wrażenie, że tymi startami w prywatnym WRC Robert zepsuł sobie opinie w świecie motorsportu i teraz fabryki w różnych seriach boją się dać mu auto.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez Honiclbr » wtorek, 11 kwi 2017, 16:36

Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Starty Kubicy w Rajdach

Postprzez woocasch » wtorek, 11 kwi 2017, 18:11

Czy Robert ma obecnie jakiegoś menagera czy sam dba o swoje interesy? Bo ostatnie decyzje są moim zdaniem coraz dziwniejsze i wyglądają chaotycznie. Ale może Robert ma jakiś plan i rezygnując z WEC ma na oku inną, lepszą opcję.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron