Monte Carlo 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 22 sty 2017, 16:15

Zwyciestwo Ogiera takie 'nie Ogierowe', nie byl najwieksza petarda rajdu, nie odjezdzal konkurencji i nie zdominowal zawodow. A jednak, chyba wiedzial kiedy nie musi cisnac. Mi ciagle bardzo szkoda Neuville, popelnil blad, nie ma co szukac usprawiedliwien, ale to jednak zawsze boli. Tym bardziej, ze jechal naprawde fantastyczny rajd, siedem wygranych odcinkow mowi za siebie. Dobrze, ze Tanak utrzymal sie na podium, walczyl dzielnie i sadze, ze w tym sezonie niejeden raz powalczy o zwyciestwo. Generalnie jak widac Fiesta tez da sie wygrywac, co mnie absolutnie nie dziwi. Ogier tez musi sie jeszcze troche wjezdzic w samochod, ale tytul numer piec jest bardzo prawdopodobny. Chociaz jestem ciekaw porownania Fiesty z Hyundaiem w tych, nazwijmy to, bardziej wymiernych rajdach.
Latvala tez pojechal troche nie jak Latvala, spokojnie i do mety. Moze znalazl sposob na wyniki :lol: tak czy siak, Toyota nie wyglada na odstajaca od stawki, chociaz mysle, ze w normalnych warunkach rajdu w tym roku nie wygraja. Zamiast Hanninena widzialbym Mikkelsena, bo co jak co, ale Juho niczym szczegolnym juz nie zaskoczy ani nie zablysnie, choc to trzecie miejsce w generalce bylo bardzo na plus.
Citroen to absolutni przegrani rajdu, jesli wezmiemy pod uwage, ze najwyzej sklasyfikowany Breen jechal DS3 z 2016. Wbrew temu co sie tutaj mowi, uwazam, ze to Breen moze byc najjasniejszym punktem Citroena w tym sezonie, gosc wie jak dojezdzac do mety, ale jednoczesnie potrafi niezle tempo pokazac. Mimo wszystko, uwazam, ze Citroen nie jest juz tym czarnym koniem jakim byl przed startem sezonu. Meeke pewnie zablysnie tempem nie jeden raz, ale jak mam byc szczery, nawet watpie by cos w tym roku wygral, nie mowiac o tym, ze to gosc, ktory nigdy nie przestanie popelniac bledow. Lefebvre to dosc kontrowersyjny wybor, dajmy mu czas, (drugie miejsce na PS na plus), ale drugim Loebem raczej Stephane nie jest. Bardzo licze na to, ze Citroen pojdzie po rozum do glowy i na przyszly rok sciagnie Mikkelsena. Wyobrazam sobie, ze Ogiera tez beda kusic, zapewne w pierwszej kolejnosci, bo przeciez Mikkelsen nie jest Francuzem ani mistrzem swiata :roll:
Zgodnie z oczekiwaniami, nowa era, nowe samochody i przetasowania w skladach daly efekt - jest ciekawie i mam ochote na wiecej :wink:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Monte Carlo 2017

Postprzez eRADe » niedziela, 22 sty 2017, 16:40

Ogier jak Ogier, ale proszę się przyznać drodzy forumowicze kto by na drugim miejscu obstawił JML a na trzecim Tanaka ? Kto by powiedział że Hanninen będzie tak szybki ? a kto by powiedział że stare WRC wygra OeS ?
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 22 sty 2017, 16:47

To, że Tanak jest szybki to nie jest dla mnie niespodzianką. Pokazał już nie raz talent. W którym miejscu wygrało os stare wrc, bo jakoś przegapiłem?
M-Sport, któremu wielu dawało mniejsze szanse, że względu na prawdopodobnie wolniejsze auto odrobił lekcje.
Wszyscy trzej kierowcy wygrywali OSy.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez deiman » niedziela, 22 sty 2017, 16:56

Rajd w wykonaniu Citroena fatalny, ale z tym skreslaniem ich bym sie wstrzymal ;) C3 na razie nie pokazalo nic, bo nie bylo ani rewelacyjnego tempa, ani niezawodnosci. Byc moze przed rajdem rzeczywiscie zabraklo testow w zimowych warunkach, o czym wspominal Meeke. Oby. Sam prowadzacy relacje na RB TV powiedzial, ze jest zdziwiony, bo na auto na testach wygladalo na niesamowicie szybkie. Tutaj nie blyszczalo ani na sniegu, ani na czarnym. Coz, poczekamy kilka rajdow i moze zmienie zdanie ;) Mocno trzymam kciuki za ten rok Breene'a. Regularnoscia byc moze uda sie wywalczyc najwyzsze miejsce wsrod francuskich samochodow na koniec sezonu ;)

Brawo dla Toyoty i Hyundaia. Oba team'y powyzej moich oczekiwan. Szkoda Sordo, ktory nie dogadal sie z samochodem i Belga, ktorego wyeliminowal naprawde drobny blad.

Gratulacje dla M-Sportu. Ogier jeszcze sie nie wjezdzil w samochod, co sam podkreslal, a jednak wygral. Troche szkoda Tanaka, ale pomimo problemow jest solidny poczatek sezonu.

Podziekowania dla Red Bulla za dopuszczenie relacji dla szerszej publicznosci. Milo obejrzec 30 min porzadnego materialu z tego samego dnia. Poczatkowo nie pasowali mi prowadzacy, ale zarowno Wilson jr jak i Webber, mieli kilka bardzo ciekawych spostrzezen i infomracji.

Podsumowujac, rajd byl swietny i z niecierpliwoscia czekam na kolejne ;)
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez adamlen » niedziela, 22 sty 2017, 19:48

8)
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez deiman » niedziela, 22 sty 2017, 20:47

No właśnie. A co sądzicie o przedsezonowych obawach o to, że nowe wrc nie będą jeździć bokami? W moich oczach, prztnajmniej w tym rajdzie, było ich więcej niż w poprzednich sezonach. Pomijam fak, że wyglądają i brzmią o wiele lepiej.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez viper » niedziela, 22 sty 2017, 21:19

deiman napisał(a):No właśnie. A co sądzicie o przedsezonowych obawach o to, że nowe wrc nie będą jeździć bokami? W moich oczach, prztnajmniej w tym rajdzie, było ich więcej niż w poprzednich sezonach. Pomijam fak, że wyglądają i brzmią o wiele lepiej.

Na śniegu to nawet subaru justy będzie jeździć bokami :). Poczekajmy do przyczepnych rajdów i co ważne przyczepnych opon. Nie zależnie od wszystkie MC to najbardziej nie przewidywalny rajd z C zego slynie i to sie potwierdziło a to wynika z rożnych waronkow. Jedyne czego można żałować to tego ze nie było relacji na Polsacie jak dotychczas, bo mnie nie interesuje grzebanie w internecie i nie będę tego oglądał na sile w obcym języku. Ogier pokazał jak sie jeździ nawet nie mając przewagi sprzętowej Tanak oczywiście fajnie i nawet Latvala sie spisał. Neville okazała sie rewelacja gdyby ... Ale takie sa rajdy. Jedno na pewno można stwierdzić. Stawka sprzętowa jest wyrównana a to gwarantuje emocje na sezon.
Moje typowanie trafiłem dwa razy :)
Z Ogierem i Breenem a Tanaka obstawiałem na 2 miejscui i pewnie gdyby nie walka z autem tak by było. Nie zależnie o tego Szwecja tez powinna być ciekawa bo jest mało zakrętów i wysoka średnia to różnice powinny być minimalne.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez martenzyt » niedziela, 22 sty 2017, 21:52

Wygląd nowych WRC hmmmmm..... ale za to brzmienie super. Panowie szykuje się ciekawy sezon. Może jest to kwestia specyfiki tego rajdu i umiejscowienia jego startu ale widać było loterię ;) - JML i Breen - totalne zaskoczenie, można by powiedzieć, że tradycyjnie wygrał Ogier ale czy przyszło mu to z łatwością to wiemy jak było i tutaj muszę przyznać, że o ile za gościem może nie przepadałem to jak zdobędzie w tym roku tytuł z tą ekipą to nawet jeżeli nie pobije rekordów Loeb'a dla mnie będzie na równi z nim i 3mam kciuki strasznie żeby to zrobił dla Wilsona. Citroen cóż - powiem szczerze, że troszkę się obawiałem, że tak będzie ale to może tylko i wyłącznie kwestia specyfiki tego rajdu :)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez kidler » niedziela, 22 sty 2017, 22:03

Osobiście odnoszę wrażenie, że Neuville jechał na 110% swoich możliwości i czułem, że coś takiego może się wydarzyć. Tomek Czopik i Kuba Brzeziński w jednym z wejść na Facebooku również zwrócili na to uwagę. Ogier natomiast pojechał mądry, w miarę spokojny rajd, co w jego przypadku jest raczej sprawdzonym sposobem na dobry wynik. Wielkie brawa dla Tanaka. Osobiście bardzo chciałbym, aby liczył się w tym sezonie w walce o tytuł. Odnoszę wrażenie, że jest to bardzo skromny, pracowity chłopak i chyba jako jeden z niewielu ma "to coś", co odróżnia go od reszty "bezpłciowych" dzisiaj zawodników. Pamiętacie co działo się 10-15 lat temu? Charyzmatyczni zawodnicy, którzy nie bali się wyrażać swoich opinii i sprzeciwiali się decyzjom zespołu. Tego bardzo dzisiaj brakuje, a ten chłopak IMO różni się na + od reszty. Szacunek za to, że wytrzymał ciśnienie i pokazał, szczególnie na zaśnieżonej partii PS, że potrafił pojechać na limicie, a przy tym zachować zdrowy rozsądek. JML pojechał bezbłędny rajd, co nie często mu się zdarza. Szkoda Krisa, ale wydaje mi się, że ciężko mu będzie powalczyć w tym sezonie. Lubię go, ale nie sądzę, że będzie w stanie wyszarpać tytuł. Ciekaw jestem jak poradziłby sobie Paddon, ponieważ jak dla mnie jest naprawdę dobrze rokującym kierowcą. Podsumowując był to naprawdę bardzo ciekawy rajd, mam nadzieję, że taka tendencja utrzyma się do końca sezonu czego sobie i wam życzę.
kidler
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 17:02

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez deiman » niedziela, 22 sty 2017, 22:53

viper napisał(a):
deiman napisał(a):No właśnie. A co sądzicie o przedsezonowych obawach o to, że nowe wrc nie będą jeździć bokami? W moich oczach, prztnajmniej w tym rajdzie, było ich więcej niż w poprzednich sezonach. Pomijam fak, że wyglądają i brzmią o wiele lepiej.

Na śniegu to nawet subaru justy będzie jeździć bokami :). Poczekajmy do przyczepnych rajdów i co ważne przyczepnych opon. Nie zależnie od wszystkie MC to najbardziej nie przewidywalny rajd z C zego slynie i to sie potwierdziło a to wynika z rożnych waronkow. Jedyne czego można żałować to tego ze nie było relacji na Polsacie jak dotychczas, bo mnie nie interesuje grzebanie w internecie i nie będę tego oglądał na sile w obcym języku. Ogier pokazał jak sie jeździ nawet nie mając przewagi sprzętowej Tanak oczywiście fajnie i nawet Latvala sie spisał. Neville okazała sie rewelacja gdyby ... Ale takie sa rajdy. Jedno na pewno można stwierdzić. Stawka sprzętowa jest wyrównana a to gwarantuje emocje na sezon.
Moje typowanie trafiłem dwa razy :)
Z Ogierem i Breenem a Tanaka obstawiałem na 2 miejscui i pewnie gdyby nie walka z autem tak by było. Nie zależnie o tego Szwecja tez powinna być ciekawa bo jest mało zakrętów i wysoka średnia to różnice powinny być minimalne.

Racja. Jestem chyba troche za bardzo podekscytowany nowymi samochodami ;)

https://www.youtube.com/watch?v=cXmv4CZajyY
Zakret, ktory zalatwil Hanninena
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 23 sty 2017, 09:15

Wielkie brawa dla Tanaka. Osobiście bardzo chciałbym, aby liczył się w tym sezonie w walce o tytuł. Odnoszę wrażenie, że jest to bardzo skromny, pracowity chłopak i chyba jako jeden z niewielu ma "to coś", co odróżnia go od reszty "bezpłciowych" dzisiaj zawodników. Pamiętacie co działo się 10-15 lat temu? Charyzmatyczni zawodnicy, którzy nie bali się wyrażać swoich opinii i sprzeciwiali się decyzjom zespołu. Tego bardzo dzisiaj brakuje, a ten chłopak IMO różni się na + od reszty. Szacunek za to, że wytrzymał ciśnienie i pokazał, szczególnie na zaśnieżonej partii PS, że potrafił pojechać na limicie, a przy tym zachować zdrowy rozsądek.


Ja bym jeszcze dodał bezkompromisowy :D powiedział w relacji coś takiego: "it is a great car, not a garbage I had last year" :D TO jest w tej relacji red bulla, którą ktoś tu linkował. Nie pamiętam dokładnego cytatu bo być może chodziło również o opony ale na pewno użył garbage= śmieci, dziadostwo, złom hahah :D Młodość, szczerość, brak skażenia korpo gadką :) Tylko teraz musi robić wyniki bo jak będzie szybki to go utrzymają, a jeśli nie to musiałby smarować trochę pupy wazeliną:)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez rubens » poniedziałek, 23 sty 2017, 10:22

wg mnie najszybszy jednak Neuville i Hyundai - Ogier nie miał podejścia
Ogier dawał radę, ale co najmniej 3 razy był poza drogą i się udało, a Neuvillowi się po prostu nie udało
tempo miał, ale raczej za małe na Neuville'a, może zdroworozsądkowo podszedł do tematu i chciał
się wjeździć niż przepałować
Tanak - solidny występ i trzymanie ciśnienia
JML - spokojna jazda zaprocentowała jednak patrząc na pojedyncze straty Yarisów na poszczególnych odcinkach
to obawiam się, że będziemy mieli taki zespół Haas z F1 (początek sezonu piękny, a potem echo), dobrze, że nie mieli awarii
Citroen cóż porażka na całej linii - Meeke znowu łubu du, o Lefebrze powiedzieć coś dobrego totalnie się nie da
wygrał odcinek, na którym wszyscy się szykowali do PS i notatki poprawiali

także już coś wiemy, ale de facto jeszcze nie za wiele
na pewno będzie to emocjonujący sezon bez dominacji jednego zespołu czy zwodnika
rubens
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2004, 00:11

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez woocasch » poniedziałek, 23 sty 2017, 10:46

Monte jak to Monte trzymało w napięciu do samego końca i mimo, że niektórzy mówili coś o stabilnych warunkach to pogoda dała popalić zawodnikom. Czyli ogólnie piękny start sezonu. Z jednej strony znowu wygrał Ogier, ale tym razem to nie było zwycięstwo po deklasacji rywali. Widać było, że wjeżdża się w auto z każdym kilometrem i to, że mimo drobnych przygód udało się wygrać ten rajd to coś fenomenalnego. Malcolm postawił wszystko na jedną kartę i jak na razie na tym wygrywa. Utarli nosa całej konkurencji. To co mnie jeszcze bardziej cieszy, to tempo Tanaka, mimo wielkich problemów z silnikiem utrzymał się na podium. Fiesta ma potencjał!

rubens napisał(a):wg mnie najszybszy jednak Neuville i Hyundai - Ogier nie miał podejścia
Ogier dawał radę, ale co najmniej 3 razy był poza drogą i się udało, a Neuvillowi się po prostu nie udało
tempo miał, ale raczej za małe na Neuville'a, może zdroworozsądkowo podszedł do tematu i chciał
się wjeździć niż przepałować

Tu bym tak nie przesadzał, że Ogier nie miał podejścia. Po przygodzie na OS3 miał w plecy do Neuvilla niemal 50sek, z czego na OS3 stracił 43,2sek, a po OS12 tej straty miał 51sek. Czyli w ciągu tylu kilometrów stracił tylko nieco ponad 1sek. Gdyby nie strata z pierwszego piątkowego odcinka to mieściliby się w 10sek. W tym samym czasie strata JML zwiększyła się z 38,7sek do ponad 3min!!
Dlatego wg mnie Toyota skończyła tak wysoko tylko i wyłącznie dzięki spokojnej jeździe Latvali, czego po nim bym się nie spodziewał :)
Citroen ma rajd do zapomnienia, wg mnie Matton powinien siąść z prawnikami i posprawdzać kontrakty swoich zawodników i jeszcze raz przeanalizować możliwość zatrudnienia Mikkelsena. Andreas (adamlen dzięki za zwrócenie uwagi :)) i Kris powinni startować w każdym rajdzie, a Lefebrve wymiennie z Breenem w trzecim C3 WRC. Tylko w takiej konfiguracji jest szansa na progres w wynikach.

Teraz tak patrzę i kurczę M-Sport z najmniejszym budżetem nie dość, że przygotował 3 nowe WRC do pierwszego rajdy sezonu, to wygrał ten rajd, ma dwa auta na podium i wszystkie trzy dojechały bez Rally2 do mety :) Jakim cudem Toyota czy tym bardziej Citroen nie są w stanie przygotować 3 aut na pierwszą czy drugą rundę MŚ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 sty 2017, 13:05 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez adamlen » poniedziałek, 23 sty 2017, 11:03

woocasch napisał(a):Citroen ma rajd do zapomnienia, wg mnie Matton powinien siąść z prawnikami i posprawdzać kontrakty swoich zawodników i jeszcze raz przeanalizować możliwość zatrudnienia Mikkelsena. Mads Andreas i Kris powinni startować w każdym rajdzie, a Lefebrve wymiennie z Breenem w trzecim C3 WRC. Tylko w takiej konfiguracji jest szansa na progres w wynikach.

:wink:
Popieram, i mówiłem o tym przed sezonem. Kris z Mikkelsenem mogli by być groźnym konkurentem w klasyfikacji zespołów a może i kierowców. Jednak obecny skład podpisali dość wcześnie i chyba nie było już odwrotu. Może za rok.

woocasch napisał(a):Teraz tak patrzę i kurczę M-Sport z najmniejszym budżetem nie dość, że przygotował 3 nowe WRC do pierwszego rajdy sezonu, to wygrał ten rajd, ma dwa auta na podium i wszystkie trzy dojechały bez Rally2 do mety :) Jakim cudem Toyota czy tym bardziej Citroen nie są w stanie przygotować 3 aut na pierwszą czy drugą rundę MŚ?


Toyota to może nic dziwnego, z tego chaosu w jakim tworzyli auto super jest, że nie odstają za dużo.
Ale Citroen mając przerwę w startach i dużo czasu to już jest coś nie tak.
Zarówno M-Sport jak i Hyundai zdołali regularnie startować i budować auta a tu się nie dało?

Swoją drogą M-Sport na Szwecję ma chyba wystawić 5 aut.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez wilson » poniedziałek, 23 sty 2017, 11:11

Sprzedam Forda Fiestę, rocznik 2017, mały, udokumentowany przebieg (1400km), jeden właściciel od nowości, pali na dwa cylindry...
wilson
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 22 sty 2017, 15:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości