Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez viper » poniedziałek, 16 sty 2017, 00:12

Raovanpera to inny kaliber pod każdym względem. trudno powiedzieć kiedy będzie mistrzem świata ale myśle że szanse ma bardzo duże zaczynajac od talentu a kończąc na warunkach jakie ma do dyspozycji. To nie jest chłopak który był szkolony na sile bo tatuś miał fanaberie to F1 to rajdy czy inne wyścigi. Od dziecka był nastawiony na rajdy po to , żeby uczyć sie jednej jedynej dyscypliny, bo dzisiaj w profesjonalnym sporcie tak to działa dlatego wygrywa rajdy rangi mistrzostw w wieku 16 lat.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » poniedziałek, 16 sty 2017, 01:42

posejdon napisał(a):
A co do Rovanpery to piszecie, że za parę lat będzie mistrzem świata. Osoboście znam kilku takich wychowanków swoich ojców (też zawodników), którzy owszem, w młodzikach czy juniorach byli najszybsi i nikt nie miał do nich podejścia. Wszyscy mówili, że to przyszli mistrzowie. Ja też tak myślałem. Niestety później jakoś szybko skończyli ściganie. Jeden bo musiał do szkoły, drugi bo poznał dziewczynę, trzeci bo się po prostu znudził.
Także byłbym ostrożny z takimi przewidywaniami. Oczywiście chłopak obecnie jest naprawdę dobrym kozakiem i życzę Mu jak najlepiej bo od mojej reguły były i są przecież wyjątki - choćby Kubica i wielu, wielu innych.


mógłbyś podac jakieś przykłady? chętnie porównam z tym "mistrzami " co ja pamiętam

https://www.youtube.com/watch?v=D-eQZL5taFg
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 16 sty 2017, 08:23

No nie wiem czy to nie przedwczesne zachwyty. Owszem chłopak jest młody i na swój wiek bardzo dobry, ale na Monza Rally Rosetti naklepał mu znacznie. No niby wygrał Mistrzostwa Łotwy - no ale co to za poziom? Przecież to lata świetlne do WRC.
Także, może być jeszcze bardzo różnie.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Świat WRC

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 16 sty 2017, 08:57

Nie życząc młodemu źle - zobaczymy jak będzie jeździł po pierwszym konkretnym dzwonie, a taki prędzej czy później musi się zdarzyć. Do czasu dzwona w Jordanii tempo ulubionego na tym forum Michała K. też było bardzo obiecujące, a później równia pochyła.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Świat WRC

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 16 sty 2017, 09:20

Jak taki Rovanpera dobry to niech wsiada do RBR i zrobi R5-tka czas ponizej 6 minut na kormoranach :D Wtedy powiem mu ze jest dobry i sie nadaje do czegos

A tak powaznie, to w rzeczywistosci on ma juz za kolkiem rajdowki nawiniete juz z kilka rajdowych sezonow, inaczej nigdy by tak stabilnie nie jezdzil, Po co mu jeszcze szkola, skoro bycie kierowca rajdowym od razu daje ci juz dyplom inzyniera? :D Ja jednak zauwazylem ze obecna moda na mlody debiut konczy sie tym, ze zawodnicy blokuja sie w 90% drogi po tytul. Tak bylo z Latvala, Neuvillem, Märtinem (choc ta swietna kariera zostala brutalnie przerwana, zanim Markko zdazyl tak naprawde wjechac na chocby 90% swoich mozliwosci). Uwazano ich nagle za kosmitow wiekszych od Loeba... ostatecznie najmlodszym mistrzem jest Colin, ktory w 1995 tytul zdobyl raczej przypadkiem i szczesciem, a bardziej nalezalby mu sie w latach 2000/2001 gdy jezdzil juz dojrzale a ilosc bledow i wypadkow nie byla jakos wieksza od innych rywali. Nie wiem czy ta "blokada" to cos co mi sie wydaje, czy inni tez to widza, czy moze po prostu w wieku gdy czlowiek jeszcze za bardzo nawet dziewczyny stalej nie ma, ani sobie na stale jeszcze domku nie urzadzil ma sie glowe rozsiana w rozne sfery zycia i brakuje ci troche skupienia na tym tytule.

Ale jednak fakt ze chlop jezdzi jezdzi jezdzi i nie pieprzy o doswiadczeniu daje do zrozumienia, ze Kalle jest mocno zparty by jechac flatout. Kasperczyk 3 sezony wjezdza sie w Fieste, czego nie rozumiem, bo u mnie na osiedlu znalazlbym wiele osob co nie wiedza czym sa rajdy, ale wsiedliby do auta to jechali by od razu na limicie, bo maja charakter wojownika :) Choc naprawde sadze ze raczej trudno by zdobyl mistrza swiata mega wczesnie. Wychodzi na to, ze czlowiek im starszy tym lepiej radzi sobie z roznorodnymi sytuacjami, mentalnie jest sie z wiekiem sila rzeczy mocniejszym. Nie ma to takiego znaczenia w F1, bo tam precyzja i dzikie zaciecie oraz wigor gowniarza zwiekszaja szanse na dobry wynik, stad mamy tam tylu mlodych mistrzow. Za to w rajdach, z tym wigorem predzej pojedziesz do szpitala i trzeba zachowac pelen spokoj umyslu przez caly tydzien od zapoznania do ostatniego PKC - a im starszy czlowiek, tym latwiej to przychodzi.

Co do konkurencyjnosci w WRC2, to moze trasy powinien jeszcze poznac? Nie ma co wymagac od goscia ktory zadebiutuje w tych rajdach by wyprzedzal tych co jechali tam juz 5-6 razy. Ja wiem ze dzisiaj to zawodnicy siedza jak najdluzej przy youtube, itp, wiec zakrety zna sie bardzo dobrze nawet nie startujac nigdy w rajdzie, zreszta nawet przecietny fan bedzie kojarzyl bardzo duzo partii odcinkow specjalnych z mistrzostw swiata. W pewnym stopniu ulatwia to krecenie wynikow z marszu, lub wyeliminowanie od paru lat lokalnych matadorow z walki o TOP, ale kilometry trzeba przejechac jednak. Nawet Loeb gdy wszyscy w 2001 i 2002 ekscytowali sie jego wynikami w Monte i San Remo tak naprawde znal juz te rajdy dosc dobrze, bo jezdzil je a to saxem, a to w corolli, tylko ze bez jupiterow jechal spokojnie z tylu :) To samo Kubica: jego "debiut" w monte debiutem nie byl, bo zaliczyl wczesniej chyba 2x antibes + oficjalne zapoznanie przed monte carlo po czym silnik padl przed SS1.

€dit: Gasior, Colin po dzwonie na Korsyce sie nie zalamal, tylko jak juz twarz przestala bolec to obmyslal plan na San Remo. Watpie ze zawodnicy tego kalibru sie kiedykolwiek blokuja. Kosciuszko byl kierowca ktoremu wiecznie trzeba bylo slodzik i klepac po ramieniu bo inaczej nie jechal. A niektorzy potrafia wygrywac oesy niezaleznie od tego co sie dzieje lub stalo, chocby na nich psy wieszano i wyzywano to oni pojada tak samo szybko
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Świat WRC

Postprzez menson » poniedziałek, 16 sty 2017, 09:28

Mówicie że młody Rovanpera jest "słaby" i niczego nie pokazał i że dostał łomot na Monzy?Ale macie odwzorowanie. Odwzorowaniem niech będzie to jak jechał na Liepaji w której rywalizował chyba podczas pierwszego dnia. Zlał tam Kajta ponad 30 sekund (nic nie umniejszając oczywiście Kajtkowi).
A tak zmieniająć temat, da się pobrać na tv tą aplikację RedBulla? albo czy będą na polsacie jakieś relacje z Monte?
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat WRC

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 16 sty 2017, 09:52

Taurus napisał(a):
posejdon napisał(a):
A co do Rovanpery to piszecie, że za parę lat będzie mistrzem świata. Osoboście znam kilku takich wychowanków swoich ojców (też zawodników), którzy owszem, w młodzikach czy juniorach byli najszybsi i nikt nie miał do nich podejścia. Wszyscy mówili, że to przyszli mistrzowie. Ja też tak myślałem. Niestety później jakoś szybko skończyli ściganie. Jeden bo musiał do szkoły, drugi bo poznał dziewczynę, trzeci bo się po prostu znudził.
Także byłbym ostrożny z takimi przewidywaniami. Oczywiście chłopak obecnie jest naprawdę dobrym kozakiem i życzę Mu jak najlepiej bo od mojej reguły były i są przecież wyjątki - choćby Kubica i wielu, wielu innych.


mógłbyś podac jakieś przykłady? chętnie porównam z tym "mistrzami " co ja pamiętam

https://www.youtube.com/watch?v=D-eQZL5taFg

Przychodzi mi do glowy 2 którzy „mieli warunki i w jakis sposób się zapowiadali, ale na WRC za malo bylo”:
A.Alen (syn Marku) startowal w ME i chyba Finlandii Fiatem a pozniej „przepadl”, właściwie nie wiem dlaczego przestal jeździć, wie ktos cos?
Matthiew Willson (syn Malcolma) – może w WRC nie zawojowal wiele, ale w wieku 18-20 lat wygrywal rajdy w BRC (wiem, wiem ojciec mu furke złożył na tip top).
3 którzy „mieli warunki, wykorzystali swoja szanse i wygrywali / wygrywaja w WRC” :
JMLatvala – jako 17 latek zadebiutowal w Rajdzie Wielkiej Brytanii (tak jak planuje KalleR),
Mads Ostberg oraz Andreas Mikkelsen w wieku 17-18 lat szusowali juz po norweskich sniegach i szutrach od razu w autach WRC.

A co do “dobrego zapowiadania sie” to wystareczy porownac JML oraz Ogi,
Ogi w 2007r startowal w Pucharze we Francji, 2008 poczatek startow w MS w Junior WRC.
JML w 2008r zaczynal swój 3 pelny sezon za kolkiem auta WRC.
Gdzie teraz obaj sa każdy widzi, wiec od „zapowiadania się” do mistrza WRC daleka droga, ale Finowie musza dbac o malego Kallego :D bo to chyba ich jedyna nadzieja na jakiegokolwiek Mistrza Swiata z Finlandii w najbliższym dziesięcioleciu :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Świat WRC

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 16 sty 2017, 12:31

menson napisał(a):Mówicie że młody Rovanpera jest "słaby" i niczego nie pokazał i że dostał łomot na Monzy?Ale macie odwzorowanie. Odwzorowaniem niech będzie to jak jechał na Liepaji w której rywalizował chyba podczas pierwszego dnia. Zlał tam Kajta ponad 30 sekund.

Nikt nie ma wątpliwości, że Fabia jest sporo szybsza od Fiesty.
Natomiast Kallego zlał Sirmacis o ponad 20 sekund....
http://www.ewrc-results.com/results.php ... via-7-2016
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Świat WRC

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 16 sty 2017, 13:23

Kajtofan napisał(a):
menson napisał(a):Mówicie że młody Rovanpera jest "słaby" i niczego nie pokazał i że dostał łomot na Monzy?Ale macie odwzorowanie. Odwzorowaniem niech będzie to jak jechał na Liepaji w której rywalizował chyba podczas pierwszego dnia. Zlał tam Kajta ponad 30 sekund.

Nikt nie ma wątpliwości, że Fabia jest sporo szybsza od Fiesty.
Natomiast Kallego zlał Sirmacis o ponad 20 sekund....
http://www.ewrc-results.com/results.php ... via-7-2016


Tylko pamiętajmy też, że Rovanpera jadąc jedynie w Mistrzostwach Łotwy na trasie był za całą stawką ERC, co równa się dużo więcej kolein i linia osiek na odcinku.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Świat WRC

Postprzez viper » poniedziałek, 16 sty 2017, 14:19

Mic_123 to fakt. Młody wilson miał naprawdę dobre warunki ale nie miał daru. Myślę że Rovanpera ma jedno i drugie a przede wszystkim sam chce. U Wilsona chyba było jednak trochę inaczej. Natomiast dzisiaj porównywanie 16 latka do zawodników starszych z dużo większym doświadczeniem to trochę mało obiektywne. Ja myślę że zajdzie daleko bo nie dzwoni a jest szybki jak na swoje doświadczenie. Myślę że ilość kilometrów będzie dawała większą szybkość.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 16 sty 2017, 17:18

Nie można porównywać 16latka do Ogiera, tak samo wg mnie nie można porównywać rywalizacji 16stolatka w topowym sprzęcie z innymi nie tak objezdzonymi rywalami w nie koniecznie topowych sprzetach. To, że teraz mu dobrze idzie, nie znaczy ze poziom wyżej gdzie cala stawka jest lepsza i ma lepsze fury tak samo mu będzie szło, poza tym ciagle wygrywajac nagle mozna sie zderzyc ze sciana. Jest wiele dyscyplin gdzie pompowano balony, które pękały z hukiem, a nagle z d*** pojawiał się prawdziwy mistrz o ktorym nikt nie wiedzial. Sa tez przypadki, ze goscie byli znakomici ale trafiali na arycmistrzów w swoich dyscyplinach jak Loeb no i co wtedy? ano nic walka o wice, czas leci a na koniec po 10latach walki nadal mistrzostwa brak, pomimo ze pompowano sporą kase od dziecka w niego do samego konca.

Warunki do rozwoju ma znakomite, zycie wszystko zweryfikuje, na starcie juz jest z przodu, ale ktos moze miec wiekszy talent i nadrobic pewne rzeczy w rok a nie jak On w 3 lata, zobaczymy. Zycze mu zeby kiedys w wieku 30 lat nie powiedzial, ze zaluje zbyt szybkiego wchodzenia na kolejne etapy kariery.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » poniedziałek, 16 sty 2017, 19:36

jak na razie nie ma czym się u młodego Rovampery zachwycać bo nic specjalnego nie pokazał owszem może jest to wielki talent ale jeszcze nic specjalnego nie pokazał oczywiście wygrywa jakieś tam rajdy i w miare dobrze pokazał się w Łotewskiej rundzie ERC nie licząc startów we Włoszech ale starty na kilku km os nie są miarodajne a 1 talent co się wyraznie marnuje to Pontus Tidemmand :|
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez Zoe » wtorek, 17 sty 2017, 04:10

miszczu140000 napisał(a):jak na razie nie ma czym się u młodego Rovampery zachwycać bo nic specjalnego nie pokazał owszem może jest to wielki talent ale jeszcze nic specjalnego nie pokazał oczywiście wygrywa jakieś tam rajdy i w miare dobrze pokazał się w Łotewskiej rundzie ERC nie licząc startów we Włoszech ale starty na kilku km os nie są miarodajne a 1 talent co się wyraznie marnuje to Pontus Tidemmand :|


Możemy się umówić na kompromis i olejesz przecinki ale kropek będziesz używać?

Ja serio chciałbym przeczytać to co piszesz, ale nie dajesz mi szans zrozumieć tego tekstu...
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » wtorek, 17 sty 2017, 17:03

dobrze zapamiętam, a co do Roampery to chodziło mi o to że jeszcze nie miał okazji się pokazać 8)
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez viper » wtorek, 17 sty 2017, 19:24

miszczu140000 napisał(a):dobrze zapamiętam, a co do Roampery to chodziło mi o to że jeszcze nie miał okazji się pokazać 8)

No bo nie ma prawa jazdy :)
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości