Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » piątek, 13 sty 2017, 23:11

307 WRC nie było jednak do końca udanym autem. Np. słynna 4 biegowa skrzynia mająca zmniejszyć ilość zmian biegów, a tak naprawdę kierowcy zmieniali częściej. Nie mniej stawianie go pomiędzy accentem, cordobą o octavią, to przegięcie i inna liga.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38


Re: Świat WRC

Postprzez kij » piątek, 13 sty 2017, 23:33

roboM napisał(a):Straszny hejt ,
napisałem co mi się odrazu w uszy rzuciło i nie trafiłem z diagnozą , teraz już wiem , turbo nie domagało stad zmiana brzmienia.

wiec po temacie.


Żaden hejt, ot humor pociągnąć można ;)
No i nawet jeśli diagnoza nie taka, to Twoje umiejętności kręcenia kółkiem budzą szacunek.

posejdon napisał(a):kij - od kiedy to Fiesta WRC ma 3 cylindry?


Pan, żart no. Malcolm i jego pomysły na Fieste R2 + diagnoza Roberta do tego się nałożyła.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Świat WRC

Postprzez deiman » sobota, 14 sty 2017, 10:46

Anbarra napisał(a):Ta teoria powstala jak Ogier zmiotl konkurencje gdy Polo debiutowalo. Jedyne czemu sluzyla, to utworzeniu nadziei dla anty-Ogierowcow :D

Nie zmiotl, bo wygral Loeb gdy Polo deiutowalo:) Pewnie, ze Monte daje jakis obraz sytuacji, ale zdanie, ze ciezko dokonac po nim oceny pochodzi raczej od samych kierowcow. Dla przykladu ostatni wywiad z Sordo:

-Oczywiście, że będziemy silnym rywlem, ale nie wiemy jak konkurencyjnym. Monte Carlo to loteria. Jeśli chcesz wygrać w tym rajdzie nie możesz jechać na 100%. Trzeba sprawdzić warunki pogodowe i zobaczyć czy jest lód czy śnieg. To impreza z wieloma niewiadomymi. Na start mamy dwa trudne, nocne odcinki i trzeba być ostrożnym. Szwecja to z kolei jazda na kolcu. Dopiero Meksyk zaczyna prawdziwe mistrzostwa.

Sylwek_GSi napisał(a):Liczę jeszcze ze Toyota wbrew panującej tutaj opinii będzie szybka. Toyoty zawsze były szybki do tego Latvala (o ile dojedzie) wraz z Lappim powinni coś ugrać w tym roku. Jeszcze tydzień i coś się dowiemy:)

JML w ostatnim wywiadzie powiedzial, ze samochod ma duzy potencjal. Jeszcze tydzien i bedziemy wiedziec wiecej ;)
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Świat WRC

Postprzez żółtodziób » sobota, 14 sty 2017, 12:22

grzesiek811 napisał(a):307 WRC nie było jednak do końca udanym autem. Np. słynna 4 biegowa skrzynia mająca zmniejszyć ilość zmian biegów, a tak naprawdę kierowcy zmieniali częściej. Nie mniej stawianie go pomiędzy accentem, cordobą o octavią, to przegięcie i inna liga.


Jeśli chodzi o pierwsze wcielenie 307 WRC to być może było to właśnie coś z pogranicza Cordoby i Accenta. Jakieś tam tempo było bo zdecydowanie lepsze były wkładki między lewy fotel a kierownicę, ale samochód wyjechał na trasy z napędami od 405 T16. Ze skrzynią biegów to też nie było tak do końca jak piszesz. Problemem nie było tak bardzo to,ze trzeba było częściej zmieniać biegi, jak to,że ona została też sklecona na prędce, ponieważ nie udało się skonstruować na czas skrzyni PDK. Psuła na potęgę. Założenie 5tki rozwiązało problem, ale tak naprawdę całe auto nie było projektowane z myślą o takiej skrzyni (stąd jej wzdłużny układ względem silnika) i nie było to do końca szczęśliwe rozwiązanie. Ale przynajmniej w miarę niezawodne. Docelowy napęd pojawił się dopiero w Evo3, które weszło do obiegu już po wycofaniu fabrycznego zespołu, ale kierowcy w których ręce trafiły te samochody już je chwalili i to bardzo. Tak więc jak się mówi o Pugu 307 warto doprecyzować o którym konkretnie mowa, bo to jest akurat podręcznikowy przykład samochodu wprowadzonego zbyt wcześnie, który wyjechał na trasy z całą masą niedoróbek, które z czasem jednak były skutecznie eliminowane.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » sobota, 14 sty 2017, 12:31

deiman napisał(a):[ Dopiero Meksyk zaczyna prawdziwe mistrzostwa.[/i]




z tego co pamiętam to meksyk nie był miarodajny ze względu na duże wysokości...za kilka lat monte już bedzie miarodajne...tak jak pisałem wcześniej, nie chodzi o wygrywanie rajdu tylko o zobaczenie jakie auto ma potencjał. to widac po prostu na żywo, gdy stoisz przy oesie i wdizisz jak auto odjeżdża z nawrotu czy jak się zachowuje na wyrypie. tao tak samo jak z wynikami. kubica też miał potencjał ale był "niedopracowany ". oesy wygrywał. natomiast taki np rautenbach wilson junior to raczej taka cordoba wrc
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez deiman » sobota, 14 sty 2017, 15:16

To nie moje słowa, tylko zdanie kierowcy, który startuje w MŚ ;)
Zgadzam się po części z tym co napisałeś, ale czy jeśli auto na Monte nie będzie szybkie to samochód nie będzie mieć potencjału w reszcie sezonu? Cofnijmy się o rok i spójrzmy na i20, które jechało w pierwszej rundzie zupełnie bez fajerwerków, ale kilka rajdów później okazało się, że jednak jest szybkie. To, co staram się powiedzieć, to że różnie bywa ;)
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 14 sty 2017, 18:59

Monte jest miarodajne? Ja nie mówię, że dopiero od Portugalii można porównywać samochody bo to też przeginka. Szwecja jest specyficzna ale w zasadzie wszyscy jadąpo śniegu, przy dużych prędkościach i zazwyczaj w równych warunkach. Meksyk owszem, jest na dużej wysokości ale to doskonale pokazuje słabości silnika. Te 2 rajdy mogą służyć nam za prognostyk reszty sezonu, Monte już nie. Przykłady:
Monte Carlo 2013: ani Latvala ani Neuville nie błyszczą, za to Kościuszko mimo problemów jest w pierwszej 10 a Novikow wygrywa odcinki i "ociera się" o podium całego rajdu.
Monte Carlo 2014: Kubica wygrywa 2 pierwsze odcinki tyko po to by na trzecim razem z Ogieram i Ostbergiem dostać ponad minutę od Buffiera. Ósme miejsce zajmuje Melicharek.
Monte Carlo 2015: Kolejna loteria na OS-ach, taki np Chardonet kręci 2gi czas na OS 8, choć przyznaję, że akurat (wyjątkowo) wyniki końcowe tej edycji oddają z grubsza to co czekało nas w dalszej części sezonu.
Monte Carlo 2016: Wysokie miejsca Lefabvre i Ostberga, za to Tanak notował słabe czasy, tylko podium i tempo Meeke sprawdziło się w sezonie.
Teraz mamy nowe auta, paru kierowców będzie w nowych zespołach, wiele rzeczy musi się dotrzeć. Tak jak mówił Sordo, większość kierowców nie będzie jechała na 100% możliwości auta, ale z pewnością znajdą się wyjątki które zaciemnią nam obraz. Ponadto szeroka gama opon do wyboru oraz różne warunki na drodze sprawią, że w zależności od wyborów kierowców, na jednym odcinku będą wygrywać a na innym odstawać od czołówki. Ciężko na podstawie takich danych stwierdzić które z nowych aut jest lepsze. Owszem, jak ktoś będzie na mecie (!) w czubie rajdu to będzie też dobrze jeździł resztę sezonu, ale nie znaczy to wcale, że konkurencja która zostanie trochę z tyłu będzie dalej odstawać przez najbliższe kilka rajdów. Uważam, że konkretne wnioski będziemy mogli wyciągać po Szwecji, mając 2 rajdy do porównania. Po Monte możemy spróbować porównać ogólnie nowe WRC do starego.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » niedziela, 15 sty 2017, 11:35

było takie powiedzenie jeszcze za czasów hirvonena że obecni kierowcy z finladii są jak telefony nokia. do niczego się nie nadają... jest jednak światełko w tunelu, z suninenem nawet dwa światełka

http://rajdy.autoklub.pl/news/rovanpera ... idze,73415
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 15 sty 2017, 11:40

Rovanperä to miażdży konkurencję. Idę o zakład, że przed skończeniem 20 lat będzie już kierowcą w zespole fabrycznym WRC. W WRC2 liczył by się już teraz.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » niedziela, 15 sty 2017, 12:16

dokładnie. a z takim podejściem będą z niego ludzie

0:33

https://www.youtube.com/watch?v=-__DdYUMrG0
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez Jersey » niedziela, 15 sty 2017, 12:18

grzesiek811 napisał(a):Rovanperä to miażdży konkurencję. Idę o zakład, że przed skończeniem 20 lat będzie już kierowcą w zespole fabrycznym WRC. W WRC2 liczył by się już teraz.

Jak ważne w życiu jest dobrze się urodzić!? Ojciec zauważył talent syna i co najważniejsze nie przeszkadzał w jego rozwoju a wręcz przeciwnie młody Kalle miał i ma wszystko, o czym inni kierowcy mogą tylko pomarzyć, porządne rajdówki i mnóstwo czasu i miejsca do trenowania i to już od szczenięcych lat.
Bez wątpienia jest to materiał na przyszłego Mistrza Świata patrząc, co wyczynia w mistrzostwach Łotwy i co pokazał na Memoriale Bettegi w aucie WRC nie mam ku temu żadnych wątpliwości.
Już pod koniec tego roku ponoć ma wystartować w WRC w Rajdzie Wielkiej Brytanii, pewnie będzie to WRC2, ale sądzę, że zmiecie tam konkurencję.
Rovanpera to wytrenowany cyborg do wygrywania!
Avatar użytkownika
Jersey
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 17:28
Lokalizacja: z Disneylandu

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 15 sty 2017, 12:34

Jersey napisał(a):
grzesiek811 napisał(a):Rovanperä to miażdży konkurencję. Idę o zakład, że przed skończeniem 20 lat będzie już kierowcą w zespole fabrycznym WRC. W WRC2 liczył by się już teraz.

Jak ważne w życiu jest dobrze się urodzić!? Ojciec zauważył talent syna i co najważniejsze nie przeszkadzał w jego rozwoju a wręcz przeciwnie młody Kalle miał i ma wszystko, o czym inni kierowcy mogą tylko pomarzyć, porządne rajdówki i mnóstwo czasu i miejsca do trenowania i to już od szczenięcych lat.
Bez wątpienia jest to materiał na przyszłego Mistrza Świata patrząc, co wyczynia w mistrzostwach Łotwy i co pokazał na Memoriale Bettegi w aucie WRC nie mam ku temu żadnych wątpliwości.
Już pod koniec tego roku ponoć ma wystartować w WRC w Rajdzie Wielkiej Brytanii, pewnie będzie to WRC2, ale sądzę, że zmiecie tam konkurencję.
Rovanpera to wytrenowany cyborg do wygrywania!

Ja wiem czy zmiecie Tidemand, Mikkelsen
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 sty 2017, 00:03 przez miszczu140000, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez ToMi888 » niedziela, 15 sty 2017, 13:19

Też jestem pod wrażeniem Rovanpery. Ponoć jest szansa jego startu w aucie WRC w Walii w tym roku :) Ze dwa lata i może walczyć w czołówce WRC. Jeśli tylko któryś z szefów zespołów WRC weźmie przykład z Red Bulla, który tak wcześnie postawił na Verstappena, to tu może być podobnie :)

A zmieniając temat:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/s960x960/15975263_1352894244784009_5039405594353225324_o.jpg?oh=a645759ab8171e98eeffae9276420a88&oe=5911AD0C
Fiesty Ogiera i Tanaka łatwo będzie rozróżnić chociażby przez logo Red Bulla, ale fajne też te czerwone/niebieskie wstawki z przodu auta ;)
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Świat WRC

Postprzez posejdon » niedziela, 15 sty 2017, 23:33

miszczu140000 napisał(a):Ja wiem czy zmienię Tidemand, Mikkelsen

Co? Weź pisz po polsku.

A co do Rovanpery to piszecie, że za parę lat będzie mistrzem świata. Osoboście znam kilku takich wychowanków swoich ojców (też zawodników), którzy owszem, w młodzikach czy juniorach byli najszybsi i nikt nie miał do nich podejścia. Wszyscy mówili, że to przyszli mistrzowie. Ja też tak myślałem. Niestety później jakoś szybko skończyli ściganie. Jeden bo musiał do szkoły, drugi bo poznał dziewczynę, trzeci bo się po prostu znudził.
Także byłbym ostrożny z takimi przewidywaniami. Oczywiście chłopak obecnie jest naprawdę dobrym kozakiem i życzę Mu jak najlepiej bo od mojej reguły były i są przecież wyjątki - choćby Kubica i wielu, wielu innych.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » poniedziałek, 16 sty 2017, 00:01

chodziło mi czy zmiecie :wink:
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości