50. Rajd Dolnośląski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez sejlot » czwartek, 13 paź 2016, 11:27

Bardzo mądra wypowiedź Pana Macieja Barana:

""Sytuacja z ostatniej rundy RSMP i dyskusja na tem temat sklania mnie do wyrazenia wlasnego zdania, moze kogos zainteresuje, a jak nie to trudno :) Nie ulega watpliwosci, ze za nielegalna pomoc nalezy sie kara wykluczenia. To nie podlega dyskusji, przynajmniej w mojej ocenie. Ale ciekawe sa tu inne watki.
Po pierwsze w dyskusji glos zabieraja osoby ktore same niejednokrotnie korzystaly z takiej pomocy i nie sa to bynajmniej glosy poparcia. W czasie mojej rajdowej przygody wielokrotnie zdarzalo mi sie pchac kogos lub byc pchanym. Nie jeden raz bylem swiadkiem kiedy polosie rosly na drzwach kiedy potrzebowali tego moi koledzy i zdarzalo mi sie rowniez znajdywac banki oleju w chwili kiedy ja ich potrzebowalem. Jednoczesnie wiele razy dzieki wlasnej wiedzy, doswiadczeniu czy zwyklemu fartowi udawalo mi sie uruchamiac rajdowke wlasna czy tez moich kolegow, bezposrednich konkurentow, nawet kosztem tytulu Mistrza Polski jak sie okazalo na koniec pewnego sezonu. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. A jezeli taki sie znajdzie to zal mi go bo albo niewiele przezyl albo nikt go nie lubi. W tym sporcie trzeba miec farta lub czasami mu pomoc. Jest to czesc tego sportu, czasami ma swoje ciemne strony, a czasem swiadczy, ze duch sportu i zwykla zyczliwosc jeszcze nie umarly.
Po drugie kary wymierzane zawodnikom powinny byc jednakowe za jednakowe wykroczenia. W tym przypadku mamy dwie zalogi ukarane w rozny sposob za to samo przewnienie. Moim zdanie to calkowicie dyskwalifikuje Sedziow ktorzy brali w tym udzial (nie mam pojecia kto byl w ZSS rajdu Dolnoslaskiego).
Po trzecie sam przepis i jego stosowanie nie moga byc bezmyslne. 1km odleglosci od zalogi na trasie poza wyznaczonymi punktami ma na celu uniemozliwienie poruszania sie tymi samymi drogami dojazdowymi, podazanie za zaloga i tlumaczenie sie przypdkowym spotkaniem. Gdyby trzymac sie tego fragmentu cala stawka RSMP moglaby jechac do domu po jednej petli rajdu.
Po czwarte potrzebne sa dowody. Dowody na pomoc ze strony osob postronnych czy czlonkow zespolu. Czy takie dowody zostaly przedstawione w sposob nie budzacy watpliwosci? Nie wiem, w przypadku zalogi Grzyb/Hundla zapewne tak, a co z zaloga Rzeznik/Browinski? Jezeli w ich przypadku rowniez byly dowody to dlaczego zostali ukarani kara pieniezna?
I po piate: z tego co wiem, nikt z osob funkcyjnych nie uczestniczyl w tym zdazeniu, nikt nie kontrolowal przebiegu naprawy samochodu. Dlaczego nikt z osob funkcyjnych (Dyrektor - ok byl zajety, ZSS, Delegat Techniczny, Sedzia, ktokolwiek) nie byl obecny przy samochodzie Grzeska i Roberta? Przeciez auto nie zapalilo na rampie Mety Rajdu, bylo oczywiste, ze maja problemy i moga probowac rozwiazac je nielegalnie lub ktos moze im zarzucic bezpodstawnie takie dzialanie! Obowiazkiem Osob Oficjalnych byla kontrola tego co dzieje sie z ta zaloga az do czasu ich odjazdu po naprawie badz wycofania i oddania karty drogowej. Tymbardziej, ze nie stalo sie to w lesie na Spalonej tylko pod ich samym nosem. Sam mialem sytuacje gdy przez 100km podazal za nami Delegat Techniczny zatrzymuja sie za kazym razem kiedy my sie zatrzymywalismy probujac dojechac na start kolejnego odcinka. To byl po prostu jego obowiazek. Ok, ale to bylo WRC, a nie podrzedne mistrzostwa (sarkazm) ktore mozna zabic nic nie robieniem, bo kogo to ochodzi. W tak drazliwym przypadku zdjecia czy filmy zaprezentowane przez konkurentow bylyby niepotrzebne jesli bylby obecny sedzi faktu."

Epilog
Zapewne wielu z kibicow bedzie wrzeszczec o "zielonych stolikach", "lesnych dziadkach" itp ... ale moim zdaniem GKSS zachowala sie w tym przypadku w sposob profesjonalny i odpowiedni do sytuacji. Winnym calego zamieszania jest ZSS ktory wydal dziwna ale akceptowalna decyzja w sprawie Rzeznik/Browinski, a dzien pozniej zupenie inna w sprawie Grzyb/Hundla poslugujac sie taka sama argumentacja. Przeczytalem juz kto byl w skladzie sedziowskim na Rajdzie Dolnoslaskim jak i na ubieglorocznym Rajdzie Wisly. Biorac pod uwage, ze sklad w/w w Arlamowie jest podobny, wspolczuje Grzeskowi i Robertowi :)
Niech wygra lepszy."
sejlot
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2016, 23:08


Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez kuba.es » czwartek, 13 paź 2016, 12:01

Miałem się wypowiedzieć na ten temat ale wyręczył mnie Maciek Baran, który pięknie wyłożył dokładnie to samo co o tym myślę.
Wina zawodników oczywiście była, czemu nawet oni sami nie zaprzeczali. Ale ich linia obrony jest jak najbardziej sensowna i racjonalna. Tak jak napisał Maciek - główna wina za zaistniałą sytuację leży po stronie ZSS, który stosował podwójne standardy. 90% zawodników, będąc w podobnej sytuacji jak Grzesiek i Robert broniłoby się, tym bardziej gdy stawką jest tytuł majstra. A plucie jadem, wycieczki osobiste i obrażanie rodzin przez kibiców i innych zawodników (którzy też mają swoje za uszami) przy każdej możliwej okazji, są po prostu żałosne i niesmaczne.

Akcja z gwizdkami w Arłamowie? Może jeszcze kije bejsbolowe weźcie? Żenada i dno.
Ostatnio edytowano czwartek, 13 paź 2016, 12:40 przez kuba.es, łącznie edytowano 1 raz
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » czwartek, 13 paź 2016, 12:36

woocasch napisał(a):GKSS niestety albo stety, zależy od tego kto jakie ma podejście do tematu Grzyba, nie miał innego wyjścia jak tylko poprawić decyzję ZSS.



Dokładnie tak. GKSS rozpatruje słuszność odwołania a nie cały rajd. Gdyby GKSS miał rozpatrywać cały rajd to powinien utrzymać karę dla Grzyba i zdyskwalifikować Rzeźnika i przy okazji też Colina, za nielegalne udzielenie pomocy. Po czymś takim dopiero byłby dym.

Tego nie wiemy, ale być może GG już w czasie spotkania z ZSS pokazywał, że z tego samego paragrafu Rzeźnik dostał inną karę niż on i jest to jawna niesprawiedliwość. Osobiście uważam, że oby dwaj zawodnicy powinni zostać zdyskwalifikowani z rajdu, ale jest jak jest. Zresztą pisałem o tym już wcześniej i wiele osób też na to zwraca uwagę, że kary powinny być jednakowe. A to, że GG wykorzystuje takie sytuacje do maksimum to hmmm jakby to dobrze napisać, taki typ.


100% racji. Ale dodam jeszcze że to,że Grzyb wykorzystuje swoje możliwości do maksimum to nie tylko taki typ, ale takie jest niezbywalne prawo. Każdy oskarżony, nie ważne czy winny czy nie, ma prawo się bronić w dowolny sposób i ciężko mieć pretensje, jeśli zrobi to w sposób skuteczny. Identycznie było z Hołowczycem - miał prawo gadać, ze jechał góra 110 pod Mławą. Ta wersja się nie obroniła, ale jakoś zbulwersowanych wtedy było trochę mniej. Zresztą... ręka do góry, kto nigdy nie próbował "ugrać" zmniejszenia mandatu jak go niebiescy złapali...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Booogi » czwartek, 13 paź 2016, 12:57

kuba.es napisał(a):Miałem się wypowiedzieć na ten temat ale wyręczył mnie Maciek Baran, który pięknie wyłożył dokładnie to samo co o tym myślę.
Wina zawodników oczywiście była, czemu nawet oni sami nie zaprzeczali. Ale ich linia obrony jest jak najbardziej sensowna i racjonalna. Tak jak napisał Maciek - główna wina za zaistniałą sytuację leży po stronie ZSS, który stosował podwójne standardy. 90% zawodników, będąc w podobnej sytuacji jak Grzesiek i Robert broniłoby się, tym bardziej gdy stawką jest tytuł majstra. A plucie jadem, wycieczki osobiste i obrażanie rodzin przez kibiców i innych zawodników (którzy też mają swoje za uszami) przy każdej możliwej okazji, są po prostu żałosne i niesmaczne.

Akcja z gwizdkami w Arłamowie? Może jeszcze kije bejsbolowe weźcie? Żenada i dno.


Trafnie. Tyle się słyszy od zawodników jaka to fatalna atmosfera w rajdach. Wygląda na to, że są to opinie wiecznie sfrustrowanych byłych zawodników, którym nic nie pasuje, co więcej oni sami zawsze byli bez skazy. Rzecz w tym, że składanie protestów jest dozwolone regulaminem. Kuzaj oprotestowywał Subaru Kuchara, Sołowow R4 Kajtka. Skoro regulamin pozwala każdy może skorzystać. Ważne, żeby protesty były rozpatrywane zgodnie z przepisami, a kary egzekwowane.
Tutaj banda internetowych krzykaczy używa sobie na Grzybie przez co czlowiek sie zastanawia gdzie jest poziom dna. Podobno na stadionach jest tak strasznie i nieprzyjemnie.
Co więcej tacy komentatorzy będą zaraz kontestować tytuł Grzyba nawet jeśli wygra ostatnią rundę i wszystko rozstrzygnie się na odcinkach. Paranoja.

Chyba nikt tego nie zanotował, ale postawa Colina w tym wszystkich była bardzo zdrowa. Próbował pomóc rywalowi, postawa sportowa jak najbardziej. Jak przy samochodzie Grzyba zrobiło się zamieszanie miał prawo protestować domagając się wyjaśnienia, czy doszło do niedozwolonej pomocy.

Można nie lubić GG, nikt nie zmusza do wstępowania do funclubu. Jednak postawa Tomka Kuchara, który za GG nie przepadał, ale dawał temu wyraz w rozsądny sposób nieco różni się od ubliżania kierowcy, pilotowi i rodzinie załogi w komentarzach na FB. Wielkie zdziwienie potem, że dany zawodnik nie może znaleźć sponsora. Faktycznie - ubliżajmy rywalom (wprost lub nieco bardziej finezyjnie), na pewno wiele marek zainwestuje we współpracę z nami.

Inna sprawa, że ten bufor 1 km na rajdzie między członkami zespołu, a załogą... Na PKC jak zawodnicy stoją z ludźmi z teamu to też powinni wylecieć?
Ostatnio edytowano czwartek, 13 paź 2016, 14:31 przez Booogi, łącznie edytowano 4 razy
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Aro90 » czwartek, 13 paź 2016, 14:19

Booogi napisał(a):
kuba.es napisał(a):Miałem się wypowiedzieć na ten temat ale wyręczył mnie Maciek Baran, który pięknie wyłożył dokładnie to samo co o tym myślę.
Wina zawodników oczywiście była, czemu nawet oni sami nie zaprzeczali. Ale ich linia obrony jest jak najbardziej sensowna i racjonalna. Tak jak napisał Maciek - główna wina za zaistniałą sytuację leży po stronie ZSS, który stosował podwójne standardy. 90% zawodników, będąc w podobnej sytuacji jak Grzesiek i Robert broniłoby się, tym bardziej gdy stawką jest tytuł majstra. A plucie jadem, wycieczki osobiste i obrażanie rodzin przez kibiców i innych zawodników (którzy też mają swoje za uszami) przy każdej możliwej okazji, są po prostu żałosne i niesmaczne.

Akcja z gwizdkami w Arłamowie? Może jeszcze kije bejsbolowe weźcie? Żenada i dno.


Trafnie. Tyle się słyszy od zawodników jaka to fatalna atmosfera w rajdach. Wygląda na to, że są to opinie wiecznie sfrustrowanych byłych zawodników, którym nic nie pasuje, co więcej oni sami zawsze byli bez skazy. Rzecz w tym, że składanie protestów jest dozwolone regulaminem. Kuzaj oprotestowywał Subaru Kuchara, Sołowow R4 Kajtka. Skoro regulamin pozwala każdy może skorzystać. Ważne, żeby protesty były rozpatrywane zgodnie z przepisami, a kary egzekwowane.
Tutaj banda internetowych krzykaczy używa sobie na Grzybie przez co czlowiek sie zastanawia gdzie jest poziom dna. Podobno na stadionach jest tak strasznie i nieprzyjemnie.
Co więcej tacy komentatorzy będą zaraz kontestować tytuł Grzyba nawet jeśli wygra ostatnią rundę i wszystko rozstrzygnie się na odcinkach. Paranoja.

Chyba nikt tego nie zanotował, ale postawa Colina w tym wszystkich była bardzo zdrowa. Próbował pomóc rywalowi, postawa sportowa jak najbardziej. Jak przy samochodzie Grzyba zrobiło się zamieszanie miał prawo protestować domagając się wyjaśnienia, czy doszło do niedozwolonej pomocy.

Inna sprawa, że ten bufor 1 km na rajdzie między członkami zespołu, a załogą... Na PKC jak zawodnicy stoją z ludźmi z teamu to też powinni wylecieć?


No dziwny jest ten hejt na zawodnika jak wyżej kolega napisał stadionowe zachowanie, niektórzy chcą "odgrzybić" RSMP a chyba każdy myślący człowiek przyzna że zdecydowanie najbardziej winnym jest ZSS najpierw dając niską karę dla Rzeźnika później dając inną Grzybowi... no to ręka do góry kto na miejscu GG nie odwołałby się w tej sytuacji? :wink: z pewnością Arłamów będzie ciekawy z kilku powodów. M. Baran najlepiej ocenił sytuację :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 13 paź 2016, 15:12

Booogi napisał(a):
Można nie lubić GG, nikt nie zmusza do wstępowania do funclubu. Jednak postawa Tomka Kuchara, który za GG nie przepadał, ale dawał temu wyraz w rozsądny sposób nieco różni się od ubliżania kierowcy, pilotowi i rodzinie załogi w komentarzach na FB. Wielkie zdziwienie potem, że dany zawodnik nie może znaleźć sponsora. Faktycznie - ubliżajmy rywalom (wprost lub nieco bardziej finezyjnie), na pewno wiele marek zainwestuje we współpracę z nami.


Bo do takich rzeczy to potrzeba mieć styl i klase, tej całej świcie-krzykaczom/zawodnikom tego brakuje.

Ludzie zapominają ale internet nie zapomina, może się zdarzyć w przyszłości że sami coś nabroją a wtedy szybko znajdzie się ktoś kto im to wszystko wytknie :)
( patrz FN )
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Mic_123 » czwartek, 13 paź 2016, 16:32

d-z rallyfans napisał(a): Ludzie zapominają ale internet nie zapomina, może się zdarzyć w przyszłości że sami coś nabroją a wtedy szybko znajdzie się ktoś kto im to wszystko wytknie :)
( patrz FN )

https://www.youtube.com/watch?v=ZHvm9AF ... e=youtu.be

Ale juz jest odpowiedz na fb ze panowie wowczas nieukonczyli zawodow a kibice odkrecili kolo (chyba sami podbiegli i odkrecili na zlosc kierowcy, chyba :) ), wiec "everything gonna be olrajt we are gut chlopy" :D :D
Czy wowczas gdyby pan kierowca wiedzial ze nie ukonczy tych zawodow :
A - wszyscy biegaliby kolo tego kola jak przyslowiowi "poparzeni" **? czy na luzie wymieniali usciski i spostrzerzenia**? ** Niepotrzebne skreslic :D
B - czy jeden z tzw kibicow kierowalby grozby karalne pod adresem chlopaka, ktory ten film nakrecil **? czy usmiechalby sie szeroko do kamery cieszac sie ze jest na filmie**?
**Niepotrzebne skreslic :D
Sami sobie odpowiedzmy na pytanie, czy dalej cisneli na wynik i probowali zmienic kolo przy zewnetrznym wsparciu, ale jednak pozniej cos poszlo nie tak ze jednak sie wycofali.
Czy poprostu lubia stres (i chociaz juz wiedzieli ze nie jada dalej) na szybko chcieli zmienic kolo zeby wiedziec ile czasu im to zajelo (tak na przyszlosc), a kolo ktory rzucal bluzgi mierzyl im czas i nie chcial zeby kolo z kamera sfilmowal ten super wynik w zmianie kol? Byc moze tak bylo :D :D

Ta luxusowa podwojna moralnosc i tlumaczenie bardzo slabiutko wyglada, oj slabiutko. A teraz GG jest be i leci hejt.
Nie jestem super fanem GG ale wszyscy maja wiele za uszami a teraz "wycieraja sobie przyslowiowe pyski" ta cala sytuacja.
A tak wszyscy ladnie sie poklepuja i gratuluja na kazdych zawodach a teraz wyszlo wszystko jak to jest.
Propozycja z gwizdkami oj żenua, żenua, żeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeenua.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez krzysiek_aleks » czwartek, 13 paź 2016, 17:03

Tomasz Pacek
2 godz. ·
Wiele osób wypowiadała się w sprawie kar dla załóg Grzyb/Hundla i Rzeźnik/Browiński.
Korzystając z wiedzy akurat w tym temacie chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt że organizator został poinformowany że załoga nr 6 na trasie piątkowym pętli będzie miała problem z wielkością zbiornika paliwa i zwraca się z prośbą o utworzenie oddalonej strefy tankowania. Prośba została odrzucona że względu na termin w którym owa prośbą wpłynęła. Tu chciałbym dodać że organizator rozpatrzył pozytywnie prośbę tej samej załogi dotyczącej sobotnich pętli która została złożona dużo wcześniej. Jeśli ktoś zapyta dlaczego w takim razie nie złożono prośby o utworzenie dodatkowych stref w oba dni w tym samym terminie informuję że fakt że auto nie przejedzie pętli piątkowej został ujawniony czasie testów przed rajdowych. Reasumując organizator przed startem rajdu dokładnie wiedział że jeśli załoga Rzeźnik/Browiński przystąpiła do zawodów jest wysoce prawdopodobne że złamie regulamin RSMP i udowodnienie takiego przekroczenia nie będzie trudne co nota bene wykorzystano. Z tego co mi wiadomio Załoga Grzbyb/Hundla nie zgłaszała przed rajdem prośby o dodatkowy serwis poza wyznaczoną strefą stąd może trochę inne potraktowanie obu spraw w pierwszej instancji. Nie mam jednakże pewnych informacji w tej sprawie więc tylko członek tej załogi może potwierdzić lub zdementować fakt złożenia takiego zapytania do organizatora. Ja zadaję sobie tylko jedno pytanie. Dlaczego przedstawiciel komisji technicznej może przejechać w drugi koniec pętli rajdu żeby nagrać film z łamiącym regulamin zespołem w roli głównej a nie jest w stanie uwiecznić załógi która korzysta z nidozwolonej pomocy pod ich nosem. Może trzeba wcześniej zgłaszać możliwość złamania regulaminu by zasłużyć na komórkową produkcję?! Nie mam absolutnie zapędów do dyskutowania o rodzaju kary. Chciałem tylko rzucić więcej światła na karę wymierzoną załodze nr6 bo znam wiele okoliczności z tym związanych.
Okolicznościami łagodzącymi w tym przypadku był fakt zgłoszenia problemu przed zawodami, odmowa że strony organizatora argumentowana zbyt późnym zgłoszeniem problemu oraz zapewnienie że organizator prośbę by spełnił jeśli byłaby złożona w terminie np takim w jakim złożono prośbę o dodatkową strefę w sobotę. Dlaczego tak się stało już wyjaśniłem. W zaistniałej sytuacji zamiana kary załogi nr1 trochę mnie zastanawia. Czy każde przekroczenie prędkości jest takie samo? Pozostaje niesmak że można wsiąść do pociągu i zgłosić konduktorowi brak biletu i za wypisanie biletu jest dodatkowa opłata ale jeśli nie zgłosimy i nas złapią to też tylko dodatkowa opłata za wypisanie?
krzysiek_aleks
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 5 lis 2015, 19:12

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 13 paź 2016, 17:31

Bad-i napisał(a):Sejlot a jakie wytlumaczenie masz do zdjecia do ktorego sie nie odniosles?

Podpowiadam, chodzi o to na ktorym widac jak rajdowka jest pchana przez grupe ludzi.


Co prawda z przed kawałka czasu i mógł zapomnieć ale poleciał po całości bo kto bogatemu zabroni :D
http://rajdy.autoklub.pl/news/grzyb-i-m ... czeni,4855
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » czwartek, 13 paź 2016, 17:50

Tłumaczenie pana Packa to dla mnie jakiś śmiech na sali. Bo zgłosili prośbę o dodatkową strefę tankowania... Tak jak pisał kolega woocasch - jak komuś fura za dużo żłopie to albo niech zmniejszy dawkowanie albo niech założy większy zbiornik. To że "poleci" po osiągach - no trudno, taki lajf. Jeśli ktoś ma samochód, w którym akurat silnik nie wystarcza na rajd to nie ma tłumaczenia i extra pozwoleń na to,żeby mógł go sobie wymienić. Trudno, jak mu nie styka to niech go trochę zdławi. Niedługo dojdzie do tego,że jak ktoś wystawi R4 zamiast R5 to mu będą odejmować pół minuty od czasu oesu. No bo przecież R4rki są wolniejsze. To jest jakaś paranoja. Tak właśnie tworzy się regulamin w oparciu o "widzimisię" no i nic dziwnego że później mamy takie kwiatki jakie mamy, że każdy nagina regulamin do własnych potrzeb. Tekst Packa dowodzi jak dla mnie tyle, że ryba psuje się od głowy. Żadne pozwolenia na zużywanie czegoś ponad określone limity nie powinny mieć miejsca. Usiłował bronić Rzeźnika, i organizatorów,a niechcący ukazał kolejną patologię.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 13 paź 2016, 18:03

Wiadomo że jak coś się publikuje/komentuje to można spodziewać się riposty, tak też jest w tym przypadku :)

Marcin Słobodzian: Nie chciałem się wtrącać, ale wszystko tutaj tak ładnie wygląda, a z tego co wiem to gdyby nie rodzaj paliwa, to miejsca w zbiorniku by pewnie starczyło. Biorąc to pod uwagę, tłumaczenie się w ten sposób jest dla mnie trochę nie na miejscu :)
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez eRADe » piątek, 14 paź 2016, 05:12

Odnoszę wrażenie że duża część kibiców twierdzi że jeśli Grzyba złapano na nielegali parę lat temu to teraz co rajd powinien dostawać 100 batów przed startem, tak profilaktycznie.

DAWANO DAWNO TEMU NA RAJDZIE MAZOWIECKIM OBECNI KIEROWCY Z CZUBA RSMP ZE STREFY WYJEŻDŻALI NA JEDNYCH OPONACH A WRACALI NA INNYCH....

Cały rajd huczał na ten temat ale "przechodziło" szkoda że teraz tego nie pamiętają hipokryci !

Podpisuje się w 100 procentach pod tym co napisał Pan Baran, ludzie może trochę więcej obiektywizmu ? do czego to prowadzi ?

X lat temu na rajdzie chyba Zamkowym popękały mi pierścienie 1 odcinek przed metą, też znalazłem litr oleju na przystanku, zapewniam was że 99 procent z was by szukała tego oleju, no ale lepiej rozpętać gównoburze mówić jacy to jedni są święci a inni be.
Czy powinno być wykluczenie ? Jeśli taki jest regulamin a każdy przed rajdem go akceptuje to tak! Ale jeśli jeden Pan dostaje 5 tysi to drugi powinien dostać 5 tysi i GKSS podjął jedyna słuszną decyzje !

Nie jestem fanem GG ale najprawdopodobniej będzie miał majstra w tym roku i to jemu należy się ta gwiazdka na Arłamowie, bardzo źle będzie gdy wrócimy do czasów takiego kibicowania jakie było kiedy jeździł Pan K z mojego miasta... Rajdy to nie stadion, na szczęście...
No i przepis o kilometrze bzdurny, egzekwując go powinno polecieć 99 procent załóg w RSMP w tym roku.
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez opornick » piątek, 14 paź 2016, 07:54

kto ma szanse na tytul w arlamowie? g.g. , f.n. i k.b. ? wyrownac im dorobek pkt, kazdy bedzie mial tyle samo, kazdy bedzie mogl zdobyc tytul. niesprawiedliwe i to bardzo ale za to ile emocji by bylo na ostatnim KJSie w tym roku ;)
Always ready for a ride...
Avatar użytkownika
opornick
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2006, 16:25

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Gąsior » piątek, 14 paź 2016, 08:16

W końcu będę musiał posłuchać żony, która mówi mi żebym się nie kompromitował jeżdżąc na oglądarę RSMP mając możliwości wyjazdów na WRC. Ze smutkiem mówię - trzeba olać tą rozrywkę i wrócić jak coś się poukłada na nowo.
Co do kary GG - po karze dla Rzeźnika jest to naturalny krok. Pojawia się tutaj również temat towarzystwa wzajemnej adoracji polskich rajdów, którego pan Stec jest jednym z królów. Już widzę jak ktoś się pieści z autem załogi obsługiwanej przez nieznaną stajnię. Choć daleko mi do pewnej opcji politycznej to w naszych rajdach faktycznie istnieje mityczny "układ".
Ja w przyszłym roku na RSMP nie jadę, a biorąc pod uwagę to co widziałem w tym roku na Świdnickim, po odliczeniu rodzin, ekip i lokalesów - zamiast 10 kibiców na odcinkach będzie ich 9. Ale jak to mawiał klasyk - u nas nie jeździ się przecież dla kibiców.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez RajducH » piątek, 14 paź 2016, 08:35

Trochę przykro mi to pisać, ale od 2000 roku systematycznie jeździłem na RSMP, w tym roku z powodów osobistych (nowy członek rodziny) odpuściłem cały sezon i jakoś wcale tego nie żałuję. Syf, ciągłe kontrowersje, niejasności i bardzo mała liczba załóg. Jeśli ktoś twierdzi że z RSMP jest ok to jest w ogromnym błędzie. Ten cykl umiera od kilku lat i nikt nic z tym nie robi !!!

Zapraszam wszystkich miłośników prawdziwych czystych rajdów na Lausitz Rally. Harmonogram pod kibica, dużo załóg, różnorodne fury, sielska atmosfera :D Można :?: Można :D
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron