Barum 2016

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Barum 2016

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 28 sie 2016, 20:10

Rajd pokazał, że Fabie są jednak dobre na asfalcie i narzekania Nivette z Rzeszowa były raczej skutkiem braków w poprawnym ustawieniu samochodu lub jakąś okrojoną wersją. Nasi niestety skończyli bardzo średnio (Kajto, Habaj, Poloński), ale dobrze że przenosi się więcej ludzi poza Polskę, gdzie trzeba jechać na opis i to szlifować.
W kwestii Lukyaniuka to oglądając jego wyczyny przypominają mi się filmiki z russian crash compilation, przecież czasami widać, że to nie wyda ale napiera dalej co jest głupota bo zwycięzcy są na mecie, ale widać akceptuje tylko 1 miejsce albo nic. Obawiam się, że przy takim stylu i braku wyników szybko skończy się kasa i będzie po karierze.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47


Re: Barum 2016

Postprzez Qbek » niedziela, 28 sie 2016, 23:24

Lukyanuk jest niesamowity...tempo, styl jazdy...coś pięknego :) Za to kocha się rajdy, za to wielbi się takich kierowców... Kilka lat temu zachwycałem się jego onboardami z Asterki...potem Lancery...a ja wciąż tylko się za głowę łapię, siedząc przed komputerem, a na twarzy uśmiech od ucha do ucha :D Warto dodać, że chłop zaczynał jeździć jak nasz Kajetan ścigał się już czterołapami!!! I to większość szutry, a teraz klepie Kopeckiego (bo tak to trzeba nazwać) na Semetinie i Pinduli, który jedzie FABRYCZNĄ Skodą... :roll: Myślałem, że dzisiaj Kajto, jako że nic nie miał do stracenia będzie jechał po zwycięstwo w dniu...i stracił 45s do Kopeckiego..... Jak kolega wyżej napisał, jest lepszy od naszego Mistrza, jest lepszy od całej reszty, która startuje okazjonalnie w tym biednym cyklu ERC...przejechać go całego ciułając punkty i zdobywając tytuł to nie jest wyczyn, wystarczy zobaczyć ile załóg o niego "walczy"...powiedzmy sobie szczerze :roll: i nie chcę tu nikomu umniejszać, nie jestem żadnym antyfanem, kibicuję Kajtkowi, szczególnie odkąd nie jeździ już z Rościszowa do Walimia po raz setny...ale to nie jest to. Niech nam jeździ jak najdłużej, najwięcej i najdalej po świecie, życzę mu jak najlepiej :) ale gdzie mu do WRC2 czy WRC jak to już wielu go tam widziało.... Trzeba patrzeć realistycznie i z chłodną głową, a nie podniecać się każdym dobrym wynikiem. Wszędzie "wyżej" takich Łukjaniuków jest o wiele więcej, do tego młodych i z wielkimi ambicjami...cieszmy się z tego, że może startować regularnie w ERC i robić dobrą robotę. Bo wizerunkowo i "długoterminowo" (sezon) robi to bardzo dobrze :)

Życzę Aleksiejowi więcej szczęścia i dojeżdżalności, szczególnie jak najmniej sytuacji z ostatnich dwóch rajdów, gdzie kończył z uszkodzonym zawieszeniem... :cry: :evil: :roll: Przez krzywe lądowanie i durną beczkę... :?:

Polecam kilka linków
- "kariera" Lukyanuka http://www.ewrc-results.com/profile.php?p=16873 Dopiero w 2011 większy sezon startów!!! do porównania innych nawet nie pokazuję......
- tegoroczne ERC http://www.ewrc-results.com/season.php? ... t=95&t=ERC W tym roku to już totalna bieda...

PS gadanie o tym, że zwycięzcy są na mecie i liczy się zbieranie punktów sobie darujcie - to jasne - a ja nie o tym pisałem. Ostberg nigdy Mistrzem Świata nie zostanie...
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Re: Barum 2016

Postprzez Gracko » poniedziałek, 29 sie 2016, 11:29

Piękny rajd. Piękna pogoda, Piękne Krajobrazy i piękna walka na odcinkach.

Odwieczna dyskusja między dwoma obozami wśród kibiców rajdowych. Cisnąć czy ciułać :).
Jestem zdecydowanym zwolennikiem tych którzy cisną i wyprawiają na odcinkach rzeczy nieprawdopodobne co się czasem kończy dzwonem. Tylko Ci którzy ogarną taką jazdę i wyeliminują dzwony mają szansę na najwyższe laury w tym sporcie czyli top 3 w WRC. Kajto stracił pazur a jego wypowiedzi zaczynają przypominać felietony prasowe. Szkoda bo to rajdowy talent ,ale presja ciułania go przygniotła. Nikt z nas nie wie dlaczego i jakie są szczegóły umów ze sponsorami więc jeśli miałby się tłuc po naszych odcinkach albo ciułać punkty w Europie to trzeba to zrozumieć i niech sobie ciuła zdobywając kolejne tytuły. Ja zdecydowanie wolałem Kajta w wersji - Rajd Magurski 2005 lub 2006 pucharowy Peugeot 206 jako 0 na szwedzkim kolcu. Robił dokładnie takie samo wrażenie jak Meeke w C2 R2 na mazurach około 10 lat temu.
Pytanie tylko czy ten pazur jest tylko schowany czy został odcięty.

Spór między obozem kibiców Ogień a kibicami z obozu Punkty jest nie do rozstrzygnięcia. Spierajmy się pięknie bo zawsze ktoś rajd wygra jeden czy drugi i zapisze się w historii tego sportu i oby zawsze ktoś był od niego szybszy na odcinkach kończący na "beczce" który zapisze się w pamięci kibiców.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: Barum 2016

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 29 sie 2016, 11:52

To jeszcze ten kto był na rajdzie niech opisze swoje wrażenia. Temat zapieprzania/zdobywania punktów już zostawmy albo przenieśmy się w inne posty :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Barum 2016

Postprzez seal » poniedziałek, 29 sie 2016, 13:26

Z innej beczki, zauważyliście kulturę kibicowania u naszych południowych sąsiadów.
Na rajdzie byłem z małym dzieckiem więc wybierałem miejscówki wskazane przez organizatora (masówki).
Nikt nie wdaje się w pyskówki ani nie poucza safeciarzy, nikt nie przesuwa taśmy pod sam odcinek,
jeśli ktoś obok ciebie stanie to się zapyta czy nie przeszkadza i nie widać aby komuś palma odbijała po piwie, którego dużo schodzi.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Barum 2016

Postprzez rafalze-ce » poniedziałek, 29 sie 2016, 21:17

Barumka jak zawsze udana , szczególnie pogoda pod namiot - patrzac dziś za okno .
Testowy ,serwis , miejski , bardzo krótkie spanie , Slusovice Arena niby taki kreciołek a było całkiem widowiskowo , póżniej przejazd na Hostalkowa i tutaj zonk - na spadaniu od Trojaka nowy asfalt i miejsca dwa lata temu mega fajne straciły swoja widowiskowość ( wszyscy jechali jak po szynach )
Dzień ostatni Pindula blisko "stodoły" i przejazd na Kopną.
P.S. jeśli możecie przekazujcie dalej i przybywajcie :
http://www.ustron.pl/fotki/3684/pliki/Plakat.jpg
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Barum 2016

Postprzez GonzoRally » wtorek, 30 sie 2016, 02:15

Rajd jak dla mnie jako kibica udany. Na jednym dojeździe do odcinka gdzie była droga zamknięta i stał policjant ,miejscowy który jechał do domu pod ten zakaz a do odcinka było jeszcze ze 1,5-2 km sam od siebie pogadał z policjantem i zawołał Nas,że mamy jechać za nim i co najdziwniejsze policjant się zgodził i tak podjechaliśmy dużo bliżej odcinka :) .Ochrona na odcinkach pełen spokój i opanowanie zero chamstwa,przekleństw itp. Widać,że tam rajd jest dla zawodników i kibiców.
PS. Jeśli chodzi o jazdę to faktycznie Kajto bardzo asekuracyjnie (może faktycznie patrzy na budżet i musi zdobyć tytuł żeby w przyszłym roku mieć sponsora?) ale poziom mistrzostw europy jest słaby bo jak to inaczej określić skoro zdecydowany lider wygrał zaledwie jeden rajd a przewaga jest taka duża? Ł.Habaj mam nadzieje,że popracuje i będzie jeździł w top 5-6 w przyszłym sezonie. Ale najważniejsze dla mnie jako kibica,jest to,że jadąc na rajd jest komu kibicować nawet jeśli nie wygrywa. Poloński wydaje mi się,że słabo jak na możliwości. Ale nikt jeszcze nie wspomniał o wyniku Tomaszczyka który wygrał swoją klasę. GRATULACJE i świetny jeżeli nierewelacyjny wynik braci Szeja.
GonzoRally
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 22 mar 2016, 15:59
Lokalizacja: Rybnik

Re: Barum 2016

Postprzez bimber » czwartek, 1 wrz 2016, 20:51

http://www.mediasport.cz/rally/ceske-ra ... /9536.html

zlep onboardów Luka, no miazga całkiem jakby facet nie miał instynktu samozachowawczego ;p
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Barum 2016

Postprzez Mad Max » czwartek, 1 wrz 2016, 21:40

bimber napisał(a):http://www.mediasport.cz/rally/ceske-rally/onboardy/9536.html
zlep onboardów Luka, no miazga całkiem jakby facet nie miał instynktu samozachowawczego ;p
Bo u niego w trakcie rajdu instynkt samozachowawczy oraz strach przechodzą w tryb offline :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barum 2016

Postprzez Yrtat » czwartek, 1 wrz 2016, 22:18

Będąc na odcinkach nie widziałem jakiejś mega chorej jego jazdy :) widziałem za to perfekcyjne linie jazdy, spory postęp względem tamtego roku. Tam gdzie Habaj szedł mega bokiem, on jechał naprawdę dobrze. Tak czy owak jebnąć musiał ... :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Barum 2016

Postprzez kostek45 » czwartek, 1 wrz 2016, 22:48

Szanuję gościa od dawna.
I twierdzę, że przy odrobinie szczęścia (czyt. siana) może jeszcze coś wskórać i zaskoczyć co niejednego.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Barum 2016

Postprzez ryjas » piątek, 2 wrz 2016, 14:19

Aż nie moge uwierzyć jak można tak głupio zakończyć rajd. Przecież on przy małej prędkości walnął w beczkę i to urwało mu drążek kierowniczy.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Barum 2016

Postprzez Yrtat » piątek, 2 wrz 2016, 20:31

Nieco skopiuje mój post, który został przeniesiony:
Tutaj zdjęcie spadania na Trojaku ok 2 km od mety, o którym kilka razy pisałem: https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5848F0CA

Tak jak już wcześniej kolega rafalze-ce zauważył pojawił się tam nowy dywanik. Z tego co się dowiedziałem to pół roku temu, więc nikt tego za bardzo nie mógł przewidzieć. Tak czy owa,k jak widać miejscówka bardzo kameralna. A wiem, że wypadł tam Botka oraz Vilcek ale powrócili na trasę.. zawsze ktoś tam wypada. Niestety nowy asfalt troszkę zepsuł widowiskowość miejscówki.. ;/
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Barum 2016

Postprzez gawittt » piątek, 2 wrz 2016, 23:03

Nagrałem z Eurosportu ERC od środka z Barum Czech Rally Zlín. Plik *.ts 505 MB<-- do odtworzenia pod VLC. Trwa ok. 27 minut (z reklamami).

Link poniżej:

1. w w w . c h o m i k u j . p l

2.Wyszukaj chomiki --> gawittt

3.Katalog --> Rally
Plik --> Barum_Eurosport_2016.08.31.ts
Avatar użytkownika
gawittt
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2014, 13:57
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Barum 2016

Postprzez Yrtat » piątek, 2 wrz 2016, 23:07

Po wejściu na stronę wg Twojej instrukcji to jakos nie bardzo :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron