Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez corados » poniedziałek, 30 maja 2016, 18:39

Na wszystko tylko narzekanie.... juz wymiotowac sie chce tym co jest zle i jak powinno byc. To moze jeden z drugim pokaze jak sie to robi... :roll: Szpece od wszystkiego od marketingu od reklamy i marnuja sie na forum. Masz pomysl to zakladaj dzialalnosc i przejmuj ten wozek od Rajdomanii.... Dajmy im czas, a na oceny przyjdzie pora po sezonie, konkurencji do bycia promotorem nie mieli, a zaczynaja w zasadzie od nowa.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów


Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Marcin z Mtl » poniedziałek, 30 maja 2016, 20:07

Jersey napisał(a):viper męczennik polskich rajdów :)


Funkcja "ignoruj" działa dobrze, dopóki ktoś nie zacytuje ignorowanego, więc myślę, że to bardzo dobre podsumowanie.
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez martin.h » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:33

gabrally napisał(a):Ja. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :)


Bardzo szanuję Cię za to co robisz jako dziennikarz/reporter, ale z komentowaniem nie jest najlepiej. Wiadomo też że nie od razu każdy rodzi się Ciszewskim, Zimochem czy Szpakowskim. Nie słuchałem od początku, ale spore opóźnienie też pewnie zrobiło swoje. Swoją drogą komentator biega aby się dowiedzieć kiedy ruszy OS?

Staraj się może też wplątać jakieś ciekawostki nt. aktualnie startującej załogi.

Mnie w relacji poza komentarzem przeszkadzało ustawienie kamery i brak wypowiedzi z mety, to powinna być podstawa. Do tego przydałaby się jakaś grafika z aktualnymi wynikami.

corados napisał(a):Na wszystko tylko narzekanie.... juz wymiotowac sie chce tym co jest zle i jak powinno byc. To moze jeden z drugim pokaze jak sie to robi... :roll: Szpece od wszystkiego od marketingu od reklamy i marnuja sie na forum. Masz pomysl to zakladaj dzialalnosc i przejmuj ten wozek od Rajdomanii.... Dajmy im czas, a na oceny przyjdzie pora po sezonie, konkurencji do bycia promotorem nie mieli, a zaczynaja w zasadzie od nowa.


Przyjdę, "powiem dajcie mi kasę" będę promotorem :lol:

Promotor musi niestety mieć budżet, myślisz że Karnabal wyprosił Oleksowicza o pieniądze? NIE.
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez gabrally » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:50

martin.h napisał(a):Bardzo szanuję Cię za to co robisz jako dziennikarz/reporter, ale z komentowaniem nie jest najlepiej. Wiadomo też że nie od razu każdy rodzi się Ciszewskim, Zimochem czy Szpakowskim. Nie słuchałem od początku, ale spore opóźnienie też pewnie zrobiło swoje. Swoją drogą komentator biega aby się dowiedzieć kiedy ruszy OS?

Staraj się może też wplątać jakieś ciekawostki nt. aktualnie startującej załogi.

Mnie w relacji poza komentarzem przeszkadzało ustawienie kamery i brak wypowiedzi z mety, to powinna być podstawa. Do tego przydałaby się jakaś grafika z aktualnymi wynikami.


Dzięki. Oczywiście, rozumiem to i wiem też, że mój głos nie jest odpowiedni, choć nad tym pracuję. Mamy też jakiś pomysł na inną formę komentarza, będziemy próbować. Dla mnie najważniejsze jest jednak aby pokazać obiektywną i do granic możliwości bezbłędną informację - mam dość słuchania błędów nt. nazwisk, załóg, regulaminów, rywalizacji - zarówno przez konferansjerów na metach, jak i w TV, jak już czasem coś jest.

Biegania trochę było, owszem, ale spokojnie - potrzeba trochę czasu, aby wszystko zagrało tak jak należy. Jestem dobrej myśli. :) Jeśli chodzi o wywiady, mam to zapisane, jest to ważna sprawa do wprowadzenia.

Pozdro :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Jersey » poniedziałek, 30 maja 2016, 22:09

martin.h napisał(a):
Przyjdę, "powiem dajcie mi kasę" będę promotorem :lol:

Promotor musi niestety mieć budżet, myślisz że Karnabal wyprosił Oleksowicza o pieniądze? NIE.


Zarób, zdobądź, wygraj nie wiem wymyśl coś, bo DAJ to był chiński sprzedawca jaj :wink:

Wiem, że może nie bylo idealnie z tą relacją z Power Stage, ale była, i nie była wcale zła. Były jeszcze wcześniejsze wejścia na żywo z przyjazdu załóg na serwis i prawie od każdego zawodnika był komentaż. Nie ruszyłem dupy z przed komputerem a dostałem cenne informacje. Dzięki.
Avatar użytkownika
Jersey
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 17:28
Lokalizacja: z Disneylandu

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 30 maja 2016, 22:22

corados napisał(a):Na wszystko tylko narzekanie.... juz wymiotowac sie chce tym co jest zle i jak powinno byc. To moze jeden z drugim pokaze jak sie to robi... :roll: Szpece od wszystkiego od marketingu od reklamy i marnuja sie na forum. Masz pomysl to zakladaj dzialalnosc i przejmuj ten wozek od Rajdomanii.... Dajmy im czas, a na oceny przyjdzie pora po sezonie, konkurencji do bycia promotorem nie mieli, a zaczynaja w zasadzie od nowa.


dokładnie!! aż ręce opadają jak widzi się to narzekanie. Oczywiście część narzekań jest uzasadniona ale jak widzę ze ktoś narzeka że przeszkadzają mu nazwy oesów albo nie miał jak sprawdzić wyników to nie wiem co powiedzieć - czekam aż ktoś zacznie obwiniać promotora za sytuacje na A1 przy powrocie na południe... dajmy trochę czasu promotorowi,

Ogólnie co do rajdu wrażenia bardzo pozytywne, to chyba jeden z najlepszych rajdów na jakich byłem ostatnio :wink: Świetne trasy(co zresztą podkreślali zawodnicy) bardzo techniczne, wydaje mi się że chyba lepsze niż na polskim. Fajna stawka dużo topowych maszyn a w nich szybkich kierowców. Szkoda ze część miała jakieś tam problemy, ale ogólnie jest na co patrzeć, fajną mamy rywalizację. Nivette flat out all the time :) dla takich gości przychodzi się na oesy, na jednej miejscówce oglądając jego przejazd 4/5 letni chłopaczek krzyknął do swojego taty "lubie go!" :) Kołtun zdecydowanie na +(mimo tego ze jechał jako 3, drugiego dnia 1) widać że zagraniczne starty procentują. Juz na Akropolu drugiego dnia miał fajne tempo. Myślałem że Grzyb i Habaj włączą się do walki o 1 miejsce, średnio im coś te szutry poszły. Trochę słabsza jazda Oleksowicza osobiście liczyłem na więcej. Byłem przy wypadku Colina nieprzyjemna sprawa :? Aha i ogólnie to nie bardzo mi się podobają wypowiedzi Kuby że jedzie na pół gwizdka(sporo wygrywając oes,) słyszę to od samego początku a efekt jest taki: ostatnie 3 rajdy w RSMP i 2 budy odpisane... trochę taki brak szacunku do kolegów którzy mówią że cisną bardzo mocno- a taki Colin mówi że jedzie na 3/4 a i tak wygrywa dany oes. No chyba że takim mówieniem odnosi się cały czas np. do Kajtka to OK. Sorry tylko to mi się u Kuby nie podoba ale bardzo mu kibicuję mam nadzieję że ogarną to wszystko

Dzieki Gab za relację z PS, fajnie można było obejrzeć wracając do domu. pzdr
Ostatnio edytowano wtorek, 31 maja 2016, 00:25 przez Aro90, łącznie edytowano 2 razy
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez piotrg » poniedziałek, 30 maja 2016, 23:39

gabrally napisał(a):
martin.h napisał(a):Bardzo szanuję Cię za to co robisz jako dziennikarz/reporter, ale z komentowaniem nie jest najlepiej. Wiadomo też że nie od razu każdy rodzi się Ciszewskim, Zimochem czy Szpakowskim. Nie słuchałem od początku, ale spore opóźnienie też pewnie zrobiło swoje. Swoją drogą komentator biega aby się dowiedzieć kiedy ruszy OS?

Staraj się może też wplątać jakieś ciekawostki nt. aktualnie startującej załogi.

Mnie w relacji poza komentarzem przeszkadzało ustawienie kamery i brak wypowiedzi z mety, to powinna być podstawa. Do tego przydałaby się jakaś grafika z aktualnymi wynikami.


Dzięki. Oczywiście, rozumiem to i wiem też, że mój głos nie jest odpowiedni, choć nad tym pracuję. Mamy też jakiś pomysł na inną formę komentarza, będziemy próbować. Dla mnie najważniejsze jest jednak aby pokazać obiektywną i do granic możliwości bezbłędną informację - mam dość słuchania błędów nt. nazwisk, załóg, regulaminów, rywalizacji - zarówno przez konferansjerów na metach, jak i w TV, jak już czasem coś jest.

Biegania trochę było, owszem, ale spokojnie - potrzeba trochę czasu, aby wszystko zagrało tak jak należy. Jestem dobrej myśli. :) Jeśli chodzi o wywiady, mam to zapisane, jest to ważna sprawa do wprowadzenia.

Pozdro :)


Chłopie ty sie nic nie martw, jaki głos nieodpowiedni ???, co to jest miodek czy rajdy ?. Uwierz mi że kibicom z za klawiaturki nikt nie będzie pasował - Borowczyk zły, Gutowski zły, Gacu zły, Szaja zły, Obrocki zły, Borowy też zły :roll: - można by tak do rana wymieniać. Rajdomania dała by Colin Clarka to też by zebrał że przyjechał z lepszego świata, nie zna naszych realiów i kibicom drugiego sortu nie chce dać autografu. Rób swoje.

Jersey napisał(a):
martin.h napisał(a):
Przyjdę, "powiem dajcie mi kasę" będę promotorem :lol:

Promotor musi niestety mieć budżet, myślisz że Karnabal wyprosił Oleksowicza o pieniądze? NIE.


Zarób, zdobądź, wygraj nie wiem wymyśl coś, bo DAJ to był chiński sprzedawca jaj :wink:

Wiem, że może nie bylo idealnie z tą relacją z Power Stage, ale była, i nie była wcale zła. Były jeszcze wcześniejsze wejścia na żywo z przyjazdu załóg na serwis i prawie od każdego zawodnika był komentaż. Nie ruszyłem dupy z przed komputerem a dostałem cenne informacje. Dzięki.


Ta relacja live z rajdu była naprawdę git - kupa informacji w jednym miejscu!!!, jak ktoś nie śledził od początku tylko włączył na chwile to niech nie komentuje. Zwłaszcza wyniki były szybko podawane bo oficjalne to była lipa - muszą to ogarnąć bo skoro u nas na amatorskim PTSie w słomczynie przy 70 załogach nie ma problemu żadnego z natychmiastowymi wynikami online w necie to trochę słabo świadczy o tym kto robi wyniki w mistrzostwach polski.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 30 maja 2016, 23:53

viper napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Ok, może promocja rsmp nie poszła specjalnie do przodu, jednak to że nazwy oesów były związane z markami IC, to chyba nie tragedia

Z jakimi markami :). Spójrz w sprzedaż - kayaba , castrol, trw. To są firmy z ogródka intercars, a nie zewnętrzne. Intercars jednym ruchem intercars reklamuje sie sprytnie w na 10 sposobów
Nie wiem o co Ci chodzi, odbijasz piłeczkę żeby odbić, czy nie ogarniasz pojęcia marka
Po drugie, rozumiem że nie podobają Ci się działania promotora, ale czepianie się że nazwy oesów to akurat czepianie się dla samego czepiania. Czy to zły czy dobry promotor coś musi mieć z finansowania tego cyrku, a nazwanie odcinka TRW to nie jest działanie na szkodę temu sportowi.

Gab lubię wasze wejścia z serwisów, dużo można się dowiedzieć i przyjemnie słucha się kierowców niemalże na gorąco. Jednak do komentowania odcinka przydało by się bardziej energiczne podejście. Ale to "debiut" więc myślę że to może być kwestią dłuższej pracy przy tym :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Mic_123 » wtorek, 31 maja 2016, 08:15

Jersey napisał(a):
martin.h napisał(a):
Przyjdę, "powiem dajcie mi kasę" będę promotorem :lol:

Promotor musi niestety mieć budżet, myślisz że Karnabal wyprosił Oleksowicza o pieniądze? NIE.


Zarób, zdobądź, wygraj nie wiem wymyśl coś, bo DAJ to był chiński sprzedawca jaj :wink:

Wiem, że może nie bylo idealnie z tą relacją z Power Stage, ale była, i nie była wcale zła. Były jeszcze wcześniejsze wejścia na żywo z przyjazdu załóg na serwis i prawie od każdego zawodnika był komentaż. Nie ruszyłem dupy z przed komputerem a dostałem cenne informacje. Dzięki.


Promotor musi miec kase na promocje ale w tym wypadku promotor przyszedl z kasa. Pan Karnabal w tej firmie wg KRS jest Prezesem czyli czlowiekiem najemnym (pracownikiem) w stosunku do Wspolnikow (p. Oleksowicz senior, p. Koltun), firma dziala jako sp. z o.o. z kapitalem 300 000pln (czyli do tej kwoty jest ograniczona ich odpowiedzialnosc). Jesli wspolnicy podjeli decyzje ze IC czy inna spolka bedaca w posiadaniu wspolnikow w ramach wylozenia pieniedzy na promocje bedzie sie reklamowac w RSMP to raczej PZM nie dal kasy tej spolce na promocje (rozpoczecie dzialalnosci). Ewentualnie byc moze dal ale kwota ta z pewnoscia nie byla kluczowa dla podjecia dzialan.
Wlasnie dlatego ten promotor nie mial konkurencji bo z pewnoscia nie wolal kasy z PZM :D

A co do nazwania odcinkow nazwami firm reklamujacych - SUPER POMYSL, w koncu ktos poszedl po rozum do glowy :D
Jak to wygladalo dotychczas, firma X dawala budzet dajmy na to 10 czy 15% czy jakas inna liczbe ktora byla mniejsza od 50% i nie dawala szans na zalapanie sie w nazwie rajdu.
I gdzie wowczas bylo jej logo? jakies malutkie literki ktore lupa mozna czytac umieszczone gdzies na blotniku badz drzwiach rajdowek, po przejechaniu jednej pętli juz sie i tak nie dalo odczytac bo albo ublocone albo bo kontakcie z przyroda zdarte. Tu jest lepszy przekaz bo nazwa takiej firmy jest uzywana w nazwie odcinka.

Jak sam promotor twierdzil plan jest 4-letni wiec ten rok na rozgrzewke, widac ze z rajdu na rajd realizuja jakies nowe pomysly wiec najpierw trzeba poeksperymentowac zeby znalezc "pakiet bazowy" na kolejny sezon.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez gabrally » wtorek, 31 maja 2016, 12:44

Dzięki za miłe słowa. Jest trochę rzeczy do poprawienia i wszystko notuję do zmiany. Prywatnie uważam też, że ta obsuwa czasowa mocno odbiła się na odbiorze relacji - ale tak już czasem bywa, więc nie ma co narzekać.
PS. Mam też do Was prośbę - jeśli macie kilka minut, poświęćcie je na zagłosowanie w plebiscycie Na 110%. Wybieramy załogę z rajdu, która najbardziej prezentowała jazdę w stylu 'max attack'.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 31 maja 2016, 14:55

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co wszędzie widzę to zarówno Castrol jak i InterCars są wymieniani w tytule rajdu więc moim zdaniem te firmy były też jego sponsorami, przypuszczam też ze bez odpowiedniego wpływu na konto Orskiego taka zmiana nie była by możliwa - w Świdnicy tytularny sponsor rsmp też był a odcinki nazywały się zgodnie z tym co przygotował organizator.
Poza tym ja nie widzę problemu że są firmy które w taki sposób chcą się promować/reklamować wiec jak to różnica jak nazywa się oes - w innych krajach takie praktyki są normalne, poza tym przypomnę że w kiedyś w RSMP też był rajdy gdzie odcinki miały nazwy produktów i nikt w tym nic złego nie widział (o ile się nie mylę to było tak w przypadku któryś edycji Orlenu, i bodaj rajdu Subaru albo Krakowskiego)
Sam rajd bardzo fajny i ciekawy a oglądajac filmy bardzo żałuję że nie mogłem się pojawić -
Ninja Nivette piękna jazda tak samo jak Vorobjovsa w Mirge
Kołtun pokazał że na szutrze daje sobie nieźle radę i jestem jego jazdą pozytywnie zaskoczony, za to zawiódł po całości Oleksowicz który po tylu latach jazdy po tej nawierzchni, testach i tp. pojechał bardzo słabo.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez Qbek » wtorek, 31 maja 2016, 16:40

To był świetny rajd! :) Bardzo dobra obsada, walka cały weekend, szutry i wszystko tak ustawione, że spokojnie dało się zobaczyć 8 z 11 os'ów. :) Takiego rajdu w RSMP mi brakowało! Oby dalej w tę stronę to będzie naprawdę dobrze.
Ale kiedy bym tu nie wszedł, tak zawsze mam te same odczucia...żałosne...szczególnie te narzekania...może czasem wypadałoby się gdzieś wybrać?... :roll: To my tworzymy ten sport, a jak nie ma kibiców przy odcinkach tylko większość lokalesi to dla kogo to robić? Chociaż w miejscach gdzie byłem, kibiców było całkiem sporo jak na dzisiejsze realia... :wink:
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Re: Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016

Postprzez tomeQ_ » środa, 1 cze 2016, 19:24

Dołączam się do tych którzy byli i oceniają ten rajd wysoko, bardzo dobre trasy, nie ustępujące jakością tym z Mazur, a niektóre nawet trwalsze, harmonogram i układ os no lepszego nie można zrobić, nawet na piechotę można było się przemieścić pomiędzy 2 osami i oglądnąć 15-20 załóg na pierwszym i załapać się na drugi gdy jeszcze 0 jechały. Nie było też modnego ostatnio przeganiania kibiców jak bezmózgiego bydła kilkadziesiąt minut przed startem. Widać było przy trasie kilku zawodników z lat obecnych i wcześniejszych więc głód szutrów i zobaczenia stawki rsmp w innych warunkach niż asfalt jest potrzebne i ciekawe. Mam nadzieję, że za rok nie wypadnie z kalendarza.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron