Dakar 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2016

Postprzez Voo » środa, 11 maja 2016, 10:57

Jeśli ktoś taki jak On narzeka na problem z dotarciem do sponsorów to co mają powiedzieć zawodnicy bez takiego zaplecza osiągnięć i osobistej mega-popularności?

Nie oszukujmy się - nie szedł za tym jakiś spektakularny wynik. Na początku Małysz robił duże postępy jak każdy kto ostro zacząłby trenować daną dyscyplinę ale dotarł do pewnego pułapu, którego od kilku sezonów nie może przeskoczyć. Uważam, że "państwowe" pieniądze na sponsoring (o ile w ogóle jakieś będą) lepiej spożytkować na kogoś młodszego i bardziej perspektywicznego. Wokół Orlen teamu zawsze było dużo szumu ale nasze najlepsze wyniki na Dakarze to i tak wyniki osób spoza tego grona. Dabrowski i Czachor jezdżą regularnie w Pucharze świata, kibicuje im ale to jest poziom na miejsca 8-10 (jeśli nie ma problemów), czyli z punktu widzenia wyniku to szału nie ma. Jednocześnie cała masa ludzi startuje w Mistrzostwach Polski za własną kasę i z punktu widzenia takiego środowiska pewnie lepszy byłby patronat firmy paliwowej nad cyklem zamiast pchanie kasy w wielką przygodę raz do roku, z której niestety niewiele wynika poza fajnymi filmikami na YT.

Ale wiadomo, że tej kasy juz po prostu nie będzie i tyle więc mogę sobie mędrkować.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Dakar 2016

Postprzez Cendra » środa, 11 maja 2016, 16:39

To z Sonika już też zrezygnowali?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » środa, 11 maja 2016, 20:48

A On to nie był tak na doczepkę, żeby ogólem taniej wyszło? Na stronie nie widnieje na pewno.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 12 maja 2016, 07:17

Sonik to przypadkiem nie sponsoruje się sam?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2016

Postprzez Mad Max » czwartek, 12 maja 2016, 09:16

ZbyszekChaosu napisał(a):Sonik to przypadkiem nie sponsoruje się sam?
Niby tak ale o ile dobrze kojarzę to w zeszłym roku też startował pod szyldem Orlenu.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Dakar 2016

Postprzez woocasch » czwartek, 12 maja 2016, 10:15

I bez Orlenu da sobie radę, z budżetem nie powinno przecież być problemu :) Akurat brak Sonika czy to w Pucharze Świata czy na Dakarze byłby dla mnie gigantycznym zaskoczeniem, jeżeli sam nie będzie siebie finansować to przecież ojciec jego partnerki życiowej też kilka drobnych posiada :wink:
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dakar 2016

Postprzez Mic_123 » czwartek, 12 maja 2016, 14:42

Przeciez Pan Sonik to deweloper z malopolski wiec $$$ chyba mu nie brak. A co do startu pod szyldem to chyba bardziej chodzilo o POLAND TEAM jako zrzeszenie wszystkich startujacych w poprzednim Dakarze jako cala grupa z PL (bo w grupie razniej i grupy nikt nie rusza :D ). Wiec droga wymiany byc moze pojawily sie jakies dodatkowe plakietki sponsorow innych druzyn z PL.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Dakar 2016

Postprzez Hultay WRC » sobota, 21 maja 2016, 11:34

Hejka, ostatnio trochę rzadko tu zaglądam, ale mam pytanie a propos Hołka: ogłaszał on coś w rodzaju zakończenia kariery przynajmniej w maratonach, i Dakarze, jednak pokazuje się w RC i ma pojechać Baja Poland. Czy były jakieś wywiady zaraz po tym ogłoszeniu? Chodzi mi o to co za tym stało, bardziej kwestie typu "kończy się kasa, nie ma sensu dalej ciągnąć" "zdrowie po wypadku/ach w Dakarze gorzej znosi maratony" "osiągnąłem co chciałem i skupiam się na ..." czy inne powody? Mimo wszystko lata w RC, a ja w momencie zmian nie miałem czasu śledzić plotek i wypowiedzi. Jak coś macie to podrzućcie
Pozdro
Arni
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dakar 2016

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 21 maja 2016, 12:03

Z tego co pamiętam to Hołek mówi, że obiecał kiedyś rodzinie, iż przestanie startować w Dakarze jak zdobędzie podium. Udało się, więc ponownie zmienił dyscyplinę- na bezpieczniejszą. Generalnie teraz ma być rallycross, ale Baja Poland jest mu na tyle bliski, że chce tam dalej startować, ze względu na kibiców, kolegów itp. Coś jak Rajd Polski w rajdach w ostatnich latach, pomimo, że startował już w cross-county. Jak chcesz potwierdzenia to musisz przekopać internety bo ja o tym chyba w kilku miejscach czytałem i nie przypomnę sobie gdzie ;)
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2016

Postprzez Hultay WRC » sobota, 21 maja 2016, 13:58

Czyli ciekawie. Jesli to prawda to jego kontuzja kręgosłupa (pamiętajmy że to facet około 50tki) nie pomogła w rozmowach z rodziną, a i widać było, że szybkość jest, tylko szczęścia i topowego sprzętu brak. Z tej perspektywy to podium jest jak zwycięstwo :)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dakar 2016

Postprzez adamlen » sobota, 21 maja 2016, 22:10

Z wywiadów jakie można było wyczytać w okolicy ogłoszenia tej decyzji wynikało, że Dakar mimo iż był raz w roku przez 2 tygodnie to przygotowania trwały dobre pół roku, a chcąc być konkurencyjnym pewnie jeszcze więcej. Sprzęt topowy myślę, że akurat w tym przypadku był, brakowało czasem szczęścia, ale to jak zawsze w tym sporcie. Podium to również świetny wynik, może nawet bardziej znaczący niż podium w rundzie WRC.
Teraz czas na rallycross, na razie wyników spektakularnych nie ma, ale to taki sport gdzie czasem można przez innych stracić czas i nie awansować do finałów, więc jest czasem niesprawiedliwy. Myślę, że w ciągu roku można się spodziewać lepszych wyników.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Dakar 2016

Postprzez seal » sobota, 21 maja 2016, 22:21

woocasch napisał(a):I bez Orlenu da sobie radę, z budżetem nie powinno przecież być problemu :) Akurat brak Sonika czy to w Pucharze Świata czy na Dakarze byłby dla mnie gigantycznym zaskoczeniem, jeżeli sam nie będzie siebie finansować to przecież ojciec jego partnerki życiowej też kilka drobnych posiada :wink:

Wszyscy zobaczymy co będzie z motorsportem w PL w 2017 roku za nowej władzy. Dramat zaczął się wg. mnie od Kubicy.
Nie chce krakać ale następnie po dupie dostaną rewolwerowcy pokoju Kajtka. Taka dobra zmiana :-(
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » sobota, 21 maja 2016, 22:55

seal napisał(a):
woocasch napisał(a):I bez Orlenu da sobie radę, z budżetem nie powinno przecież być problemu :) Akurat brak Sonika czy to w Pucharze Świata czy na Dakarze byłby dla mnie gigantycznym zaskoczeniem, jeżeli sam nie będzie siebie finansować to przecież ojciec jego partnerki życiowej też kilka drobnych posiada :wink:

Wszyscy zobaczymy co będzie z motorsportem w PL w 2017 roku za nowej władzy. Dramat zaczął się wg. mnie od Kubicy.
Nie chce krakać ale następnie po dupie dostaną rewolwerowcy pokoju Kajtka. Taka dobra zmiana :-(


Skoro prywaciarz nie widzi sensu lokować kasy w m.in wyżej wymienionych Panów to dlaczego ja mam to robić czy polityk zamiast mnie dysponujący naszymi wspólnymi pieniędzmi?
Idąc Twoim tokiem myślenia, Hołek jest marką, która równie dobrze mogła by rzucić Wszystko i podjąć próbę naprawy Polskich rajdów i PZM, ale nie zrobi tego, bo to nie ma sensu, jak pakowanie "swojej" cięzko zarobionej kasy w motorsport - można liczyć tylko na publiczną kase bez dna!
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez seal » sobota, 21 maja 2016, 23:12

DonCorrado napisał(a):Skoro prywaciarz nie widzi sensu lokować kasy w m.in wyżej wymienionych Panów to dlaczego ja mam to robić czy polityk zamiast mnie dysponujący naszymi wspólnymi pieniędzmi?

Masz rację nie ma sensu, czym szybciej z tym skończymy tym lepiej.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2016

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 21 maja 2016, 23:24

Hultay WRC napisał(a):Czyli ciekawie. Jesli to prawda to jego kontuzja kręgosłupa (pamiętajmy że to facet około 50tki) nie pomogła w rozmowach z rodziną, a i widać było, że szybkość jest, tylko szczęścia i topowego sprzętu brak. Z tej perspektywy to podium jest jak zwycięstwo :)

Jak dla mnie to własnie tej szybkości brakowało. To co było wystarczało na czołówkę jednak patrząc na czasy Romy, Peterhansela czy Nassera to jednak nasz Hołek był ciut gorszy. Dlatego często jechał obciążony dodatkowymi częściami- jako wsparcie kolegów z X-raidu (choć nikt głośno nie chce tego potwierdzić). W swoim ostatnim rajdzie KH miał więcej szczęścia, bo gdy jego koledzy odpadli z walki o zwycięstwo to on został jednym z liderów zespołu a inni wozili mu części. Jak widać wystarczyło "tylko" na 3-cie miejsce. Gdyby podobna sytuacja miała miejsce przed wypadkiem to z pewnością Hołowczyc walczył by o zwycięstwo i być może by wygrał. To już jest jednak gdybanina, bo teraz są małe szanse na lepszy wynik, niż to co osiągnął. Pewnie to go utwierdziło w decyzji o przesiadce do innej dyscypliny.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości