Rajd Świdnicki Krause 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Mad Max » środa, 20 kwi 2016, 09:36

krzysiek_swrt napisał(a):Tak większość marudzi na oklepane oesy,to zróbcie przejażdżkę po górach i spróbujcie wybrać coś nowego,zapewniam że w tych rejonach nie wiele już da się zrobić,chyba że przenieść rajd świdnicki pod Kraków i będzie nowość i świerzość.
Takie teksty to zazwyczaj się pojawiają przed rajdem a nie po rajdzie, zresztą co roku jest o tym mowa i co roku jest to tylko przy okazji Świdnickiego. Wiec i ja napisze to co piszę co roku - Nikt nie żąda nowych odcinków tylko zmienionej konfiguracji tego co jest dostępne, wystarczy nawet zmiana kierunku - i w tym roku poniekąd to było widać bo część odcinków (lub ich partii) nie było w takiej formie rozgrywane od kilku lat typu Świerki czy odcinek z Lubachowa do Podlesia (fragmentu od Zagórza do Podlesia nie było od 2008) do szczęścia na tym odcinku brakowało by tylko dłuższego objazdu jeziora np od krzyżówki z Michałkową - więc widać że jak się chce to można, tylko trzeba chcieć.
Zaraz oczywiście odezwie się ekspert od organizacji i opowie wszystkim jakie to kosmiczne problemy mają organizatorzy w Świdnicy żeby przygotować rajd.

Gabryś piękna sprawa z tą waszą relacją i duże słowa uznania. Mimo że po raz pierwszy od bardzo dawna nie było mi dane być na tym rajdzie to jak wieczorem zasiadłem do waszych materiałów to poczułem się jak bym jednak na nim był, myślę też że jeśli będziecie to ciągnąć na kolejnych rundach to i "naród" wam w tym pomorze.
Pozdr
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Motulski » środa, 20 kwi 2016, 10:29

krzysiek_swrt napisał(a):Tak większość marudzi na oklepane oesy,to zróbcie przejażdżkę po górach i spróbujcie wybrać coś nowego,zapewniam że w tych rejonach nie wiele już da się zrobić,chyba że przenieść rajd świdnicki pod Kraków i będzie nowość i świerzość.


Krzysiek ;) Pisząc tego posta, chyba sam nie zrobiłeś przejażdżki po tych górach ;) Od urodzenia mieszkam w tym miejscu i uwierz mi, ale spokojnie można zrobić bardzo sporo nowych konfiguracji, wkleść sporo nowych partii do obecnych klasycznych odcinków :!: Myślisz, że przez x lat nie powstały nowe drogi w Górach Sowich? Sam mogę Ci przedstawić wiele wiele przykładów nowych dróg, partii. Zapraszam na wycieczkę ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Taurus » środa, 20 kwi 2016, 11:21

oczywiście że jest sporo dróg w górach sowich. pytanie tylko o ich dostępność? może ludzie nie chcą aby nowiutki wąski dywanik był co roku podgryzany przez oklejone samochody, albo gmina albo ktoś tam. ciekawe czy kiedyś nadejdzie dzień/rajd bez patelni jechanych w dół ? ;) btw z tego miejsca możnaby zrobić naprawdę atrakcyjną miejscówkę, wystarczy postawić dwa telebimy, kamerę na górnej patelni i mikrofon na mecie. do tego komentator i parę ładnych dziewczyn. o kiełbaskach czy piwie nie wspomnę. i wtedy to miejsce by ożyło. a tak to sutek i żal...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez krzysiek_swrt » środa, 20 kwi 2016, 11:26

Ok akorat konfiguracji nie miałem na myśli tylko nowe oesy.Konfigoracji mozna zrobic wiele to fakt
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez SOKÓŁ » środa, 20 kwi 2016, 12:30

krzysiek_swrt napisał(a):Ok akorat konfiguracji nie miałem na myśli tylko nowe oesy.Konfigoracji mozna zrobic wiele to fakt


Kolego patrząc na to że można puścić coś powiedzmy ze starego Nikona czy Polskiego i już by było kilka nowych nie koniecznie oddalonych od Świdnicy i siebie odcinków :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez krzysiek_swrt » środa, 20 kwi 2016, 14:47

A co takiego na nikonie innego leciało,z tego co pamiętam to coś koło Jawora,co mogliby puścuć dawno nie jechanego to wojbórz,narazie tyle na myśl mi przychodzi
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Mad Max » środa, 20 kwi 2016, 15:00

krzysiek_swrt napisał(a):A co takiego na nikonie innego leciało,z tego co pamiętam to coś koło Jawora,co mogliby puścuć dawno nie jechanego to wojbórz,narazie tyle na myśl mi przychodzi
A kiedy ostatnio był rozgrywany odcinek z Walimia do Rościszowa ?? albo z Walimia do Lubachowa ??
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez SOKÓŁ » środa, 20 kwi 2016, 15:15

krzysiek_swrt napisał(a):A co takiego na nikonie innego leciało,z tego co pamiętam to coś koło Jawora,co mogliby puścuć dawno nie jechanego to wojbórz,narazie tyle na myśl mi przychodzi

Powiedzmy:
Nowa Ruda - Jugów,Olszyniec - Jedlina Zdrój,Grzmiąca - Wałbrzych,Ludwikowice - Świerki,Jodłownik - Dzikowiec, Święcko - Żdanów,+ do tego Tąpadła Burkatów i jeszcze kilka innych miejscówek by się znalazło ;)
Ale nie ma tragedii jakoś 44 Elmot nie był aż tak strasznie nudzący jak tu wielu pisze.
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Taurus » środa, 20 kwi 2016, 16:59

nowa ruda- jugów odpada bo przecina obwodnica, pozatym możnaby puścic od obwodnicy ale na mecie połowa stawki by była na kapciach. w jedlinie nie ma zgody władz miasta, w dzikowcu autostrada lub mega wyryp
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Motulski » środa, 20 kwi 2016, 18:17

Sokół dobrze pisze. Nie bierz też tego dosłownie :wink: Jak napisał Nowa Ruda - Jugów to chyba logiczne, że odcinek nie będzie startował z centrum Nowej Rudy i potem przez obwodnice, tylko z jej obrzeży ;) Uwierzcie mi, że opcji jest sporo :!: Na konfiguracje dotychczasowych odcinków zmienionych w ponad 50 % lub wklecenie nowych poszczególnych partii do obecnych klasyków. Taki wyryp to nie wyryp, raczej mało szkodliwy dla rajdówek ;) Taurus - widziałeś niektóre odcinki w Czechach ?! Tam to dopiero jest wyryp i jakoś jest ok, nie ma zgrzytu, kapci mało. Wyryp mniejszy lub większy zawsze towarzyszył rajdom ;) Co do Jedliny... nie ma zgody władz miasta, a w tą niedziele Jedlina organizuje KJS u siebie w miasteczku z próbami drogowymi :wink: Wystarczy tylko chcieć ;) Rajd nie musi iść przez same uzdrowisko.
Są możliwości, ale najłatwiej jest iść po najprostszej linii oporu...

Obrazek
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez Taurus » środa, 20 kwi 2016, 20:44

w sumie to masz rację z tym wyrypem. marzy mi się odcinek przez dzikowiec. obejżyjcie sobie on board pelikana w peugocie pucharowym z odcinka srebrna góra- jodłownik. cześć przez dzikowiec jest niesamowita, po tym wyrypie. co do jedliny to rajd zawsze szedł bokiem przecież.po kostce. w sobotę tamtędy jechałem i przypomniała się wypowiedz dyr rajdu że nie ma zgody władz miasta. ale to wypowiedz sprzed kilku ładnych lat. może się zmieniło od tego czasu
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez seal » czwartek, 21 kwi 2016, 17:46

krzysiek_swrt napisał(a):chyba że przenieść rajd świdnicki pod Kraków i będzie nowość i świerzość.

Mógłbyś? ;-)
Wybudował bym ci za to pomnik :idea:
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez motorsport » czwartek, 21 kwi 2016, 18:33

seal napisał(a):
krzysiek_swrt napisał(a):chyba że przenieść rajd świdnicki pod Kraków i będzie nowość i świerzość.

Mógłbyś? ;-)
Wybudował bym ci za to pomnik :idea:


haha, ale był już Rajd Krakowski i nawwet mistrzostwa świata w Krakowie i niestety za co by sie nie wzieli tamtejsi dzialacze to jakos nie wychodzi i imprezy na poziomie organizacyjnym mega kiepskim. niestety, no ale takie realia.
W tym roku to Rzeszow bedzie ciekawy, a Elmot fajny i dobrtze sie chlopaki scigali, w sumie roznice male ale sezon bedzie interesujący i niezbyt dlugi jednak tez.

Promotora za bardzo nie bylo widać. Fajny pomysl z relacjami live i dobrze ze to komus zlecili - rajdy24, bo mozliwosci techniczne są tylko poprawić jakość, organizacje i ekipe a pomysl moze zadzialac i oby Castrol dobrze teraz to zaplanowal i przemyslal, no i rozpromowal, bo przy tej ogladalnosci co byla to żadnego powaznego marketingowca nie zachwyci.

a już w weekend kolejny rajd, fajnie :)
motorsport
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 11 gru 2012, 14:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez andrew88 » czwartek, 21 kwi 2016, 20:42

A ta relacja na żywo to nie był autorski pomysł Gabriela i promotor nie miał z tym nic wspólnego?
Jak dla mnie obecnie Rajdy24 robią nieporównanie lepszą robotę niż promotor RSMP. Gabriel z ekipą wymyślił ligę type-r (bardzo fajna inicjatywa, dzięki za możliwość zabawy :) ), plebiscyt na 110% i relacje na żywo.
Po stronie promotora wartością dodaną jest jedynie aplikacja, a i tak mnie zbytnio ona nie zachwyca. Myślałem, że to będzie specjalnie dedykowana RSMP aplikacja, gdzie znajdzie się miejsce na radio rajdowe. Zamykanie się w Rally4now może oznaczać, że radia chyba nie będzie. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Przeszukałem wszystkie opcje tej aplikacji i nie znalazłem miejsca, w którym można umieścić radio.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Świdnicki Krause 2016

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 21 kwi 2016, 21:10

andrew88 napisał(a): Myślałem, że to będzie specjalnie dedykowana RSMP aplikacja, gdzie znajdzie się miejsce na radio rajdowe. Zamykanie się w Rally4now może oznaczać, że radia chyba nie będzie. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Przeszukałem wszystkie opcje tej aplikacji i nie znalazłem miejsca, w którym można umieścić radio.

andrew na konferencji prasowej w urzędzie miasta padło pytanie do Mr.Karnabala i po cichu mówił że jest opcja radia rajdowego od Świdnicy,ale nie wiadomo czy uda się zrobić.Teraz pewnie na Gdańsku będzie stwierdzenie że mało załóg i się nie opłaca a na Rzeszowskim powiedzą że już połowa sezonu i nie ma sensu.Liczy się fakt że chcieli a nie wyszło to już inna bajka :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

cron